INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 października 2013 r.

 1. Zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 12.00. Bóg zapłać Księdzu Pawłowi Maciągowi za prowadzenie rekolekcji różańcowych, które jutro zakończymy procesją. Procesja z lampionami ulicami: Niepodległości, Modrzewiowa, Rudnicka,  Kasztanowa.
 2. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.
 3.  4 X  minęła ósma  rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Dziękujmy Bogu za owoce Tego Nawiedzenia. Jako kontynuacja tego spotkania trwa Nawiedzenie Rodzin, aktualnie Obraz Matki Bożej  Nawiedza  mieszkańców bloku przy ul. Daszyńskiego 19. Dobrze, jeśli to spotkanie z Matką poprzedzone jest spowiedzią, uczestnictwem we Mszy św., a owocem postanowienie modlitwy rodzinnej, lektura Pisma Świętego, czy prasy katolickiej. Łączmy się w modlitwie z rodzinami przyjmującymi Matkę Bożą.
 4. Przypominamy, że od kilku miesięcy zostały zmienione godziny odprawiania Mszy św. niedzielnych. Obecnie Msze św. odprawiamy o godz. 7, 9, 10.30, 12 i 18. Osoby, które zamówiły Msze św. prosimy o sprawdzenie godziny. Za zmianę przepraszamy.
 5. Od początku października trwa w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem niedziel i świąt. Serdecznie zachęcamy do nawiedzania świątyni i osobistej modlitwy.
 6. Młodzież i dzieci zachęcamy do uczestnictwa w różnych grupach duszpasterskich: Oaza Młodzieżowa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, spotkanie studentów, młodzież szkół pomaturalnych i wszystkich chętnych. Dni i godziny spotkań są na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w naszym miesięczniku.
 7. Osoby  zainteresowane nauką języka angielskiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 8 X o godz. 19.00 a sali domu katechetycznego.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Stanisława Swórkę pracującego na Ukrainie.
 9. W niedzielę  / 13 X  / nabożeństwo Fatimskie i różaniec po Mszy św. wieczorowej. Dla dzieci i osób, które nie będą mogły przyjść na nabożeństwo, różaniec o 17.30.
 10. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Siostry Faustyny 240 zł., bezimiennie 50 zł..
 12. Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”- w tym numerze jest wywiad z Ojcem Świętym, „Źródło”, „Nasza Arka” poświęcona bł. Honoratowi. Numer specjalny „Naszej Arki” - Credo w nauczaniu Jana Pawła II, „Różaniec”, „List”. Dla młodzieży „Droga”, „Mały Gość niedzielny” z plakatem. Dla dzieci: „Tęcza”, ”Anioł Stróż” z płytą. Polecamy szeroki wybór różańców i kalendarzy na 2014 rok. Jest „Głos św. Antoniego”  i jak zawsze moc informacji bieżących z życia naszej Parafii – prosimy o zainteresowanie.
 13. Ofiary składane na tacę przyszłą niedzielę przeznaczone będą na rzecz naszego Seminarium.
 14. Bóg zapłać za ofiary na pomoc pogrążonej w wojnie domowej Syrii = ofiary przyjmowane są przy wyjściu z kościoła.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 września 2013 r

1.      W kończącym się Roku Wiary w odpowiedzi na głosy wielu Parafian we wtorek rozpocznie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Wystawienie po Mszy św. o godz. 7.30 do godz. 18.00, codziennie z wyjątkiem świąt i niedziel. Serdecznie zachęcamy do nawiedzania świątyni, przy okazji przechodząc obok, do szkoły, po zakupy, do pracy, do autobusu. Ale też i znajdźmy czas by specjalnie wyjść z domu by tu przynieść swoje troski, radości, plany - …Chrystus czeka na nas i mówi przyjdźcie do Mnie …  Ja Was pokrzepię.

2.      Jutro o godz. 19.00 spotkanie Legionu Maryi członków czynnych i wspierających.

3.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej 30 IX  -  poniedziałek - o godz. 19.00

4.      We wtorek 1 października, Nabożeństwo Różańcowe  przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w kościele, ale można też odmawiać różaniec w domu prywatnie najlepiej z całą rodziną.

5.      W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

6.      W sobotę - 5 X - Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 Ks. Paweł Maciąg rozpocznie  rekolekcje Różańcowe. Po Mszy św. wieczorowej czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Żywy Różaniec. Plan rekolekcji w gablocie, jest też  w Głosie św. Antoniego, zachęcamy do udziału.

7.      Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę - 6 X - po mszy św. wieczorowej.

8.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. 

9.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła:  AA i Alanon 100 zł., Kółko Różańcowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus  - 210 zł.

10.  W dniach 9 – 18 X organizowana jest pielgrzymka do Włoch, więcej informacji na tablicy ogłoszeń, w internecie, w naszym miesięczniku.

11.  Młodzież z KSM-u zaprasza dziś wszystkich na kiermasz ciast. Kupując kawałek ciasta możemy wesprzeć działania KSM-u w nowym roku pracy.

12.  Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, miesięczniki „Mały Gość Niedzielny”, "Różaniec" , jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, jak zawsze dużo informacji z życia naszej parafii. W tym numerze wspomnienie o zmarłym św. p. Ks. Andrzeju Karpiu, program rekolekcji różańcowych, refleksje popielgrzymkowe naszych Parafian- prosimy o zainteresowanie.

13.  Niedziela 6 października będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki na rzecz Syrii. Zebrane środki Caritas Polska rozdysponuje na konkretną pomoc mieszkańcom Syrii.

14.  W minionym tygodniu zmarł  Śp. Ks. Andrzej Karp.  Msza św. w 7 dzień po śmierci jutro o godz. 18.00 od uczestników pogrzebu.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 września 2013 r.

1.      Dzisiaj Mszą o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe grupy VII i uczestników pielgrzymki do Wąwolnicy – zapraszamy.

2.      Jutro  przypada wspomnienie św. O. Pio –  odpust w  parafii na Rudniku, główna Msza św. o godz. 18.00.

3.      Msza św. z udziałem młodzieży w każdą niedzielę o godz. 18.00.

4.      W Roku Wiary, kolejny Wieczór ewangelizacyjny dla młodzieży będzie w naszym kościele w środę / 25 IX / o godz. 19.00. Spotkaniu będzie przewodniczył Ks. Biskup Józef Wróbel. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych już na godz. 18.00.

5.      W czwartek  26 IX o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

6.      W sobotę przypada rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym jubilacie.

7.      Kolejny dzień skupienia dla Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w najbliższą sobotę / 28 IX / początek godz. 10.00 w kościele seminaryjnym.

8.      W najbliższą niedzielę Mszę św. o godz. 10.30 uświetni i ubogaci nasz Chór. W Krakowie w początkach grudnia odbędzie się Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych, na ten festiwal zaproszono nasz Chór – szukamy środków na tego typu wyjazdy. Okazja do wsparcia tej inicjatywy będzie w przyszłą niedzielę.

9.      W ostatnią niedzielę miesiąca pełniony będzie dyżur między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego. Osoby poszukujące pomocy, czy porady w sprawach związanych z problemem alkoholowym mogą przyjść i taką pomoc otrzymać.

10.  Poszukujących sensu życia, chcących pogłębić swoją wiarę zachęcamy do udziału w Kursie Alfa – bliższe informacje na plakacie.

11.  W przyszłą niedzielę Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na kiermasz ciast.

12.  Prasa katolicka tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” ,  „List”, są pisma dla dzieci, nowy numer „Tęczy”.

13.  W imieniu Księdza Andrzeja i korzystających z tych darów dziękujemy.

14.  Bóg zapłać za ofiary: uczestnicy pielgrzymki śladami Jana Pawła II ofiarowali na ornat 810 zł. – Msza św. dziękczynna w intencji pielgrzymów będzie 6 X o godz. 12.00.  

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 września 2013 r.

  1.      Dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00.

  2.      Jutro 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i   Kościoła, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu      zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy do                  osobistej modlitwy.

3.      W poniedziałek / 16 IX /  spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego. Zapraszamy chcących zaangażować się w prace AK.

4.      Jutro po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00 -  spotkanie organizacyjne chętnych na bezpłatny kurs obsługi komputera .

5.      W środę  -18 IX - święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży. W tym dniu Dyrekcja Biskupiaka zaprasza Absolwentów i Przyjaciół Szkoły do udziału w obchodach 20-tej rocznicy wznowienia jej działalności. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w Archikatedrze  o godz. 10.30, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

6.      Spotkanie popielgrzymkowe grupy 7 w przyszłą niedzielę 22 IX, początek Mszą Św. o godz. 18:00.

7.      Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, powinna zgłosić swoją kandydaturę w kancelarii parafialnej najpóźniej do 25 września.

8.      Lekcje religii w szkole są przedmiotem nadobowiązkowym, zdarzają się przypadki, że rodzice mimo iż uważają za wierzących, wypisują swoje dziecko z udziału w tych lekcjach. Informujemy o daleko idących konsekwencjach takiej decyzji / ... / Przypominamy, że aby wrócić do katechezy w następnym roku, czy po latach, należy zdać egzamin, wykazać się znajomością materiału w tym czasie omawianego.

9.      Dzieci w wieku 7 – 15 lat zachęcamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w godz. 15.00 – 19.00.  - zapraszamy.

10.  Pomoc Kościołowi w Potrzebie różnymi sposobami gromadzi  fundusze na realizację swojego programu pomocy. Między innymi zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie tę inicjatywę wesprzeć 20 września między godz. 12.00 a 18.00 oznakowany samochód będzie stał przy kościele, w miejscu gdzie stał kontener na makulaturę, tu możemy przynieść. ….

11.  Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21– 22 IX – bliższe informacje  w kancelarii.

12.  Polecamy prasę katolicką: do tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”,. Jeszcze dzisiaj w kiosku można dostać katechizmy do nauki religii, prosimy o zainteresowanie.  Redakcja Głosu  św. Antoniego prosi o relacje z  pieszej pielgrzymki.

13.  Bóg zapłać za ofiary bezimiennie: 50 zł., 300 i 200 zł.

14.  Bóg zapłać  w imieniu Ks. Adama za ofiary na Misje.

15.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Andrzeja Dudzińskiego dyrektora jadłodajni Brata Alberta przy ul. Zielonej.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz