INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 września 2013 r.

1.      Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych o godz. 10.30, w dolnym kościele.

2.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

3.      Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych w poniedziałek / 9 IX / o godz. 19.00.

4.      Różaniec Fatimski w piątek  / 13 IX /  po Mszy św. wieczorowej.

5.      Na stronie naszej parafii w internecie są podane dni i godziny spotkań różnych grup działających przy naszym kościele. Odsyłamy tam wszystkich zainteresowanych, szczególnie młodzież, ale też dorosłych poszukujących możliwości zaangażowania się. Można też bliższe informacje otrzymać w kancelarii.

6.      Jeszcze w tych dniach można się zgłosić do Seminarium, rozmowa kwalifikacyjna będzie 15 września, młodzieńców poszukujących swojego miejsca na ziemi  zapraszamy.

7.      Ciągle jeszcze przypominamy o zmienionym porządku Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nieszpory o godz. 17.30. Osoby zainteresowane prosimy o sprawdzenie na tablicy ogłoszeń godziny wcześniej zamówionych intencji Mszalnych. Za zmiany przepraszamy.

8.      W sobotę 14 września święto Podwyższenie Krzyża Świętego, odpust w Parafii przy ul. Pogodnej i u Dominikanów na Starym Mieście.

9.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Misjonarza z Nowej Gwinei-Papui, po Mszach św. będzie możliwość wsparcia.

10.  Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego, są relacje z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy. Są tygodniki „Niedziela,”, „Gość  niedzielny”, miesięczniki „Mały Gość” nowy numer „Listu” prosimy o zainteresowanie

11.  Organizowany jest bezpłatny kurs podstawowej obsługi komputera dla seniorów. Spotkanie organizacyjne 16 IX o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

12.  W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o 19.00.

13.  Bóg zapłać za ofiary:  bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać za ofiarowaną złotą obrączkę.

14.  Konferencje przedmałżeńskie w naszej Parafii będą miały charakter zamknięty. Seria dziesięciu spotkań rozpocznie się 3 X. Planujących ślub prosimy o zapisanie się w kancelarii.   Pani w Poradni Rodzinnej przyjmuje w czwartki między godz. 17.00 a 19.00.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 września 2013 r.

1.      Dzisiaj Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny. Uroczystość odpustowa w Parafii św. Agnieszki, główna Msza św. o godz. 13.00.

2.      Przypominamy o zmienionym porządku Mszy św. w niedzielę,  7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 osoby które zamówiły Mszę św. prosimy o sprawdzenie godziny, za zmianę przepraszamy.

3.      Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin u mieszkańców Daszyńskiego 17, Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców będzie 22 IX o godz. 10.30. Wczoraj  Obraz Matki Bożej przyjęli do siebie mieszkańcy bloku Daszyńskiego nr 19. Dziękujemy osobom podejmującym trud  uzgadniania planu i troskę o sprawny przebieg Nawiedzenia – Bóg zapłać.

4.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

5.      Jutro Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zapraszamy nauczycieli wychowawców, młodzież, dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy dziękczynnej za szczęśliwe wakacje z prośbą o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok nauki i pracy. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

6.      Osoby jadące na pielgrzymkę do Krakowa-Zakopanego zapraszamy na spotkanie w środę ( 4.IX ) o godz. 19.00.

7.      W tym tygodniu I Czwartek,  Piątek i I Sobota  miesiąca; w pierwszy piątek spowiedź od 16.00, Msza św. o godz. 16.30. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy osoby starsze chore w domu. Prosimy o potwierdzenie i ewentualne zgłoszenie nowych osób chcących korzystać z posługi sakramentalnej.

8.      W niedziele po Mszy św. wieczorowej zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania Oazy w domu katechetycznym.

9.      Próba Chóru we wtorek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do śpiewania w chórze parafialnym, wszystkich chętnych, zarówno młodzież jak i starszych.

10.    Dzisiaj  przyjmowane są ofiary do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

11.    Ministrantów, lektorów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w sobotę  7.IX o godz. 9.00, a następnie na spotkanie organizacyjne.

12.    W sobotę / 7 IX / o godz. 11.00 próba scholi. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym..

13.    Poświęcenie przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę o 10.30 w dolnym kościele.

14.   W kiosku parafialnym trwają zapisy na październikową pielgrzymkę do Fatimy i Lourdes.

15.    W przyszłą niedzielę gościć będziemy siostry od Aniołów z Ukrainy.

16.    Bóg zapłać za ofiarowane tornistry, zeszyty i inne przybory szkolne. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Rodziców mających trudności z wyposażeniem dzieci w przybory szkolne prosimy o kontakt w kancelarii.

17.    Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 i 200 zł., Kółko Różańcowe MB Bolesnej Licheńskiej 255 zł., Mieszkańcy bloku Daszyńskiego 17 z racji Nawiedzenia 1220 zł.

18.    Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość niedzielny”, „Naszej Arka”, „List”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza” i „Anioł Stróż”,  prosimy o zainteresowanie. Katechizmy do nauki religii, też można dostać w kiosku.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 sierpnia 2013 r.

1.      W oparciu o doświadczenie wakacyjne i po konsultacji utrzymujemy porządek Mszy św. wakacyjny. W związku z tym prosimy osoby zainteresowane o sprawdzenie, na tablicy ogłoszeń lub w internecie, godziny wcześniej zamówionych intencji Mszy św. Intencje z godziny 8.00 będą odprawione o godz. 7.00, z 9.30 o godz. 9.00, z 11.00 o godz. 10.30. O godz. 10.30  będzie  jednocześnie Msza św. w górnym kościele dla dorosłych i dolnym kościele z udziałem dzieci. Zbiorowa o godz. 12.00, nieszpory, nabożeństwa okresowe o 17.30.  i wieczorowa o godz. 18.00. Za zmiany serdecznie przepraszamy.

2.      Decyzją Matki Generalnej w miejsce s. Konstancji do pracy w naszej Parafii przychodzi s. Miriam Ewa Kowalczyk. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy dużo życzliwości parafian, niech św. Antoni uprasza potrzebne łaski.

3.       Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy pomocy mogą się kontaktować w Domu katechetycznym w godz. od 17.00 do 19.30.

4.      Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

5.      Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w środę o godz. 19.00.

6.      W środę obchodzi imieniny s. Augustyna. Pamiętajmy w modlitwach o Solenizantce.

7.       W dniach  29-30 VIII - Duszpasterskie Wykłady Akademickie na KUL-u. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

8.      W niedzielę 1 IX doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. W sobotę o godz. 6.00  z kościoła św. Krzyża przy ul. Pogodnej, wyruszy pielgrzymka piesza do Wąwolnicy, a w niedzielę o godz. 8.30 pielgrzymka autokarowa sprzed naszego kościoła – zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii.

9.      Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę /8 IX/ po Mszy św. o godz. 12.00.

10.  Od I Piątku września /6 IX /, po wakacyjnej przerwie, wznawiamy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, a w niedzielę / 8 IX / odwiedziny Szafarzy Nadzwyczajnych z Komunią świętą. Bardzo prosimy o potwierdzenie, bądź zgłoszenie nowych osób.

11.  W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

12.  Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza wznawia działalność – bliższe informacje i zapisy w pomieszczeniach Domu Katechetycznego.

13.  W kiosku parafialnym trwają zapisy na październikową pielgrzymkę do Fatimy i Lourdes.

14.  Bóg zapłać za ofiarowane plecaki, zeszyty i przybory szkolne. Bóg zapłać za ofiary.

15.  Jest prasa katolicka – tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Miesięczniki: „Różaniec”, „Nasza Arka” z płytą o św. Michale Archaniele, „Źródło” . Dla dzieci „Anioł Stróż” z płytą i „Tęcza”. Polecamy podręczniki do nauki religii, zeszyty. Jest już wrześniowy „Głos św. Antoniego”, a w nim wspomnienia z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz relacje dzieci z różnych wydarzeń wakacyjnych. Redakcja zachęca do pisania wspomnień z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy, które będą zamieszczone w październikowym „Głosie św. Antoniego”.

16.  Bóg zapłać za ofiarowane warzywa na plebanię dla księży i sióstr.

17.  W imieniu ks. Wojciecha - Bóg zapłać za okazane wsparcie.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 sierpnia 2013 r.

  1.  Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia groszem ofiarnym naszego Rodaka Misjonarza z Urugwaju ks. Wojciecha Adamczyka.
  3. W kancelarii trwają zapis na autokarową pielgrzymkę do Wąwolnicy na 1 września z okazji uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej.
  4. Organizowana jest pielgrzymka do Fatimy i Lourdes w dniach 8 – 18 października 2013 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Zapisy w kiosku.
  5. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 500 zł. oraz złoty łańcuszek na ołtarz bł. Jana Pawła II.
  6. Ofiary na podręczniki i pomoce szkolne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych, można składać do skarbonek stojących za ławkami.
  7. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik  „List”, „Nasza Arka”. Dla dzieci „Ola i Jaś”, „Tęcza”. Można nabywać podręczniki do nauki religii.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz