INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 sierpnia 2013 r.

1.      Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prałata Szymona Szlachtę, który przybył do nas z parafii Boby i czas emerytury pragnie spędzić w naszej parafii. Życzymy ks. Szymonowi wielu łask Bożych i ludzkiej życzliwości. Kto pragnie poznać bliżej sylwetkę ks. prałata - zapraszamy do lektury tygodnika „Niedziela”, w którym jest relacja z pożegnania ks. Szymona w parafii Boby.

 

2.      Grupa AA zaprasza wszystkie osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy  pomocy w zaprzestaniu picia – na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00 do sali Domu Katechetycznego.

 

3.      W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, porządek mszy św. niedzielny; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych.

 

4.      W piątek dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

 

5.      W sobotę rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczorowej.

 

6.      W kancelarii można się zapisać na pielgrzymkę pieszą do Wąwolnicy na 1 września z okazji uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Bliższe informacje na plakacie.

 

7.      Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną pielgrzymkę do Krakowa - Łagiewnik, Zakopanego, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 13 – 15 września. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy u Pani Kasi w kiosku.

 

8.      Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Źródło ” , „ Cuda i łaski Boże”,  „Nasza Arka”  „Tęcza”. W kiosku można nabyć podręczniki do nauki religii – rodziców prosimy o zainteresowanie, można też  dostać bukiety ziół do poświęcenia.

 

9.      Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii: AA i Al-anon 100 zł., bezimiennie 500 zł. i 100 zł.

 

10.   Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na  budowę Centrum Jana Pawła II.

 

11.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Grzegorza proboszcza z Targowiska.

 

12.  W odpowiedzi na apel Caritasu w przedsionku kaplicy ustawiony jest kosz, tam możemy składać tornistry i przybory szkolne dla dzieci, a do skarbonek stojących za ławkami z napisem „Tornister pełen uśmiechów” możemy złożyć ofiarę na ten cel.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 sierpnia 2013 r.

1.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

2.      Nieszpory dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 17.30.

3.      Wczoraj wyruszyła po raz trzydziesty piąty  piesza pielgrzymka z Lublina do Częstochowy, w tej pielgrzymce wędruje kilkadziesiąt osób z naszej parafii, a przewodnikiem grupy VII jest Ksiądz Leszek Sałaga. Łączmy się duchowo z pielgrzymami, słuchając relacji radia ER i  podczas Apelu o godz. 21.00

4.      Sierpień miesiącem trzeźwości, postanowienie abstynencji można wpisać do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

5.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro  / 5 VIII / o godz. 19.00.

6.      We wtorek  /6 VIII / święto Przemienienia Pańskiego Msze św. w naszym kościele o godz.  7.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

7.      W dniach 13 – 15 września organizowana jest pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik, Zakopanego, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej …  bliższe informacje na tablicy ogłoszeń, zapisy u Pani Kasi w kiosku.

8.      Taca w przyszłą niedzielę na rzecz prowadzonych prac remontowych przy Liceum Biskupim i na budowę Centrum Jana Pawła II .

9.      Bóg zapłać za ofiary:  bezimiennie 100 zł. i 300 zł., Kółko Różańcowe  św. Kingi 170 zł. , św. Anny 200 zł.

10.  Jest prasa katolicka, w tygodniku „Niedziela” , „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” . Dla dzieci „Tęcza”, „Anioł Stróż”.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.07.2013 r.

1.      Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy  pomocy w zaprzestaniu picia - zapraszamy zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 do sali Domu Katechetycznego. Zachęcamy wszystkich w duchu ofiary do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu, niech to będzie nasze świadectwo troski o trzeźwość młodego pokolenia Polaków.

2.      W środę o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

3.      Oglądaliśmy film pt. „Crystiada”, opowiadający o prześladowaniu Kościoła w Meksyku. Główny bohater tego filmu 15 letni Jose Sanchez del Rio (czyt. Hose Sanczes del Rio) w grupie trzynastu męczenników ogłoszony błogosławionym przez Ojca Świętego Benedykta XVI 20 XI 2005 r. Jego relikwie  będą w naszym kościele 1 VIII w najbliższy czwartek. Zachęcamy do modlitwy przy relikwiach. 

4.      W tym tygodniu  I Czwartek, I Piątek i I Sobota  sierpnia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

5.      W piątek / 2 VIII / można uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula, należy być w stanie łaski, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i nawiedzić kościół parafialny.

6.      W sobotę – 3 sierpnia w po Mszy św. sprawowanej na placu katedralnym o godz. 8.30 wyrusza Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Jeszcze dzisiaj  można się zapisać w kancelarii, później w sekretariacie przy katedrze. Spotkanie wszystkich wybierających się z grupą VII i rozdanie kart, znaczków będzie w czwartek / 1 sierpnia /  po Mszy św. wieczorowej.

7.      Jest prasa katolicka, prosimy o zainteresowanie.

8.      W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy  św. o  12.00.

9.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii: bezimiennie 100 zł, Mieszkańcy bloku przy ul. Daszyńskiego nr 15 z racji Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej złożyli ofiarę 815 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie  18 sierpnia o godz. 9.00.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2013

1. Nieszpory o godz. 17.30.

2. Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, wyruszy 3 sierpnia po Mszy św. odprawianej na placu katedralnym o godz. 8.30. Wybierających się na pielgrzymkę prosimy o zapisanie się, w godzinach urzędowania kancelarii, do przyszłej niedzieli.  

3. W czwartek  25 VII święto Św. Jakuba Ap.  i  wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących ofiary w tym dniu składane przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy rowery, motory, samochody i inne pojazdy.

4. Ofiary na środki transportu dla  Misjonarzy „Miva Polska”  - 1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy -  można składać do skarbonki stojącej za ławkami.

5. W piątek  św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej, dzień wdzięcznej modlitwy za dziadków.

6. Są tygodniki katolickie, ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Miesięcznik „List”

7. Bóg zapłać za wsparcie okazane  Księdzu Grzegorzowi.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: bezimiennie 100 zł. Kółko Różańcowe Mari Magdaleny 320 zł.

9. Parafia Michów organizuje pielgrzymkę do Lourdes, La Salette w dniach 18 – 24 VIII, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz