INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.07.2013

1.     Nieszpory o godz. 17.30.

2.     We wtorek  – 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
Po Mszy św. wieczorowej adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

3.     W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Andrzeja z Charkowa.  

4.     Są jeszcze wolne miejsca na organizowany przez Świetlicę wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat w terminie 21 lipca – 1 sierpnia. Więcej informacji na plakacie albo w świetlicy.

5.     W kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

6.     Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” w tym numerze jest najnowsza Encyklika  Papieża Franciszka, jest dodatek IPN  o  Zbrodni wołyńskiej”.  „Źródło”, pisma dla dzieci.

7.     Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł. i 100 zł.

8.     Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej, organizowanej we wrześniu – bliższych informacji mogą uzyskać w kancelarii.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.07.2013

1.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

2.      O godz. 15.00 dzisiaj w dolnym kościele będzie wyświetlany film pt. „Cristiada”, cena biletu 6 zł., serdecznie zachęcamy, film oparty na faktach – prześladowanie chrześcijan w Meksyku lata trzydzieste XX wieku - warto  obejrzeć.

3.      Przypominamy i zachęcamy do udziału w powitaniu dzisiaj o godz. 18.00 Relikwii św. Jana Bosko u Księży Salezjanów. Czuwanie i modlitwy trać będą do poniedziałku do godz. 13.00, kiedy to uroczystą Mszą św. po przewodnictwem  Ks. Bpa Artura relikwie Świętego zostaną pożegnane i przewiezione do kolejnej parafii. Szczegółowy program na plakacie.

4.      Trwają wakacje, nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o uczestnictwie we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość. Przypominamy o nowym porządku Mszy św. na czas wakacji: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, nieszpory 17.30.

5.      W sobotę /13 lipca /  Różaniec Fatimski po Mszy Św. wieczorowej.

6.      Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe M. B. Płaczącej 250 zł., św. Brygidy 200 zł. bezimiennie: 500 zł., 100 i 50 zł.

7.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Parafii Wilków. Po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na rzecz remontu kościoła zniszczonego przez powódź.

8.      Jest prasa katolicka, nasz „Głos św. Antoniego” tym razem dwumiesięcznik, a w nim  dużo bieżących informacji z życia naszej Parafii, relacje z pielgrzymek prosimy o zainteresowanie. Są tygodniki: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, jest wakacyjny numer „Różańca”.

9.      Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, kształcące w zawodzie organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok nauki. Szczegółowych informacji udzielają duszpasterze.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.06.2013

1.      Decyzją Księdza Arcybiskupa Ks. mgr Prałat Marian Matusik zwolniony z obowiązków wikariusza, pozostaje z nami w charakterze rezydenta. Dziękujemy księdzu Marianowi za ofiarną pracę na różnych odcinkach duszpasterskich, za wszystko dobro Bóg zapłać.         A w charakterze wikariusza po rocznym urlopie wraca do nas Ks.  Mariusz Salach. Cieszymy się z tej decyzji Ks. Arcybiskupa i Ks. Mariusza ponownie serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

2.      W piątek Mszą św. o godz. 8.00, podziękowaliśmy Panu Bogu za Rok Szkolny, polecając Jego opiece dzieci i młodzież rozpoczynających wakacje. Przypominamy o praktykach religijnych podczas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. W naszym kościele w lipcu i sierpniu będzie zmieniony porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 10.30. 12.00 i 18.00. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe a od przyszłej niedzieli Nieszpory o godz. 17.30.

3.      W środę 3 VII  rocznica cudu lubelskiego, główna Msza św. na placu katedralnym z procesją różańcową o godz. 19.00. Celebrować będzie Ks. Arcybp. Zygmunt Zimowski.

4.      W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

5.      Księża Salezjanie zapraszają do modlitwy przy relikwiach św. Jana Bosko. Już 5 VII  na boisku osiedlowym przy ul. Okrzei o godz. 21.00 będzie spektakl plenerowy „Spełniony Sen” , a w najbliższą niedzielę 7 VII o godz. 18.00 będzie uroczyste powitanie relikwii świętego, pożegnanie w poniedziałek 8 VII o godz. 13.00. Szczegółowy program na plakatach.

6.      W miesiącu lipcu nasza świetlica będzie otwarta między godz. 9.00 a 13.00. Planowane są wycieczki, zabawy, rozwijanie zainteresowań. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

7.      Przypominamy o pełnionym dyżurze przez AA dzisiaj i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca między godz. 17.00 a 19.30. Zapraszamy potrzebujących pomocy czy porady.

8.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

9.      W Pliszczynie jutro rozpoczynają się Sercańskie Dni Młodych, młodzież zachęcamy do udziału – bliższe informacje w internecie.

10.  W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w I Piątki i Panowie Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. w niedzielę. W przypadkach pilnej potrzeby na każde zgłoszenie. Systematyczne odwiedziny wznowimy we wrześniu.

11.  Za całoroczną pracę w różnych grupach modlitewnych, formacyjnych i naszym chórzystom za ubogacanie naszych zgromadzeń liturgicznych, składamy serdeczne  Bóg zapłać. Zapraszamy od września.

12.  Z powodu braku chętnych odwołujemy organizowaną pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. We wtorek jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, są jeszcze wolne miejsca.

13.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., i 500 zł.,

14.  Jest prasa katolicka: wakacyjne b. ciekawe wydanie naszej parafialnej gazetki, warto sięgnąć do kazania Ks. Arcybpa Wielgusa wygłoszonego podczas Bierzmowania,  Są też tygodniki „Niedziela” ,  Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Różańca”.  Dla młodzieży i dzieci:  „Nasza Droga”,  „Tęcza”. Polecamy ciekawe książki religijne.

15.  Bóg zapłać, dziękujemy za okazane wsparcie Duszpasterstwu osób niepełnosprawnych.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.06.2013

1.      W środę  / 26 VI / o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

 

2.      Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w piątek  / 28 VI / o godz. 8.00.

 

3.      W czwartek rozpoczyna się w Archikatedrze przygotowanie do Odpustu ku czci Matki Bożej Płaczącej, w ramach tego przygotowania , nasza parafia prowadzi czuwanie w piątek  - 28 VI   godz. 19.00 Msza św. a po Mszy św. czuwanie. 

 

4.      W sobotę 29 VI  -Uroczystość św. Apostołów  Piotra i Pawła. Msze św. o godz.  7.00, 9.30, ślubna o godz. 15.00, o 16.30 i 18.00.  Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na Stolicę Apostolską ” świętopietrze.”

 

5.      Zakończyło się we wtorek Nawiedzenie Kopi Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej u mieszkańców bloku Daszyńskiego 13, Msza św. w intencji mieszkańców będzie w przyszłą niedzielę / 30 VI / o godz. 8.00. Matka Boża Nawiedza  mieszkańców bloku Daszyńskiego nr 15.

 

6.      Świetlica Opiekuńczo wychowawcza organizuje kolonie w górach, – bliższe informacje i zapisy u Pani Agnieszki w świetlicy między godz. 15.00 a 18.00 .

 

7.      W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę do Częstochowy, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

 

8.      Przypominamy i zachęcamy do udziału w spotkaniu młodych organizowanym przez Księży Sercanów w Pliszczynie w dniach 1 – 6 lipca.

 

9.      Pielgrzymka na kolejne spotkanie słuchaczy Radia Maryja w Częstochowie - organizatorzy proszą o szybkie zapisywanie się – szczegóły na plakacie zapisy  w kiosku u Pani Kasi i u Pani Ewy Kamińskiej. W przypadku małego zainteresowania pielgrzymka zostanie odwołana

 

10.  Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina do Częstochowy - zapisy w kancelarii.

 

11.  Przypominamy o pełnionym dyżurze w ostatnią niedzielę miesiąca przez grupę rodzin z AA i Alanonu, w godzinach od 17.00 do 19.30 w Sali domu katechetycznego.

 

12.  Jest  prasa katolicka tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Źródło”. „Miłujcie się”, „Nasza Arka” , pisma dla dzieci „Tęcza” z portretem Papieża Franciszka, „Mały gość niedzielny”. Są płyty z bierzmowania.

 

13.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 500 zł., Krąg Biblijny 120 zł. kółko  Różańcowe  św. Małgorzaty 100 zł., MB Nieustającej Pomocy 300 zł., mieszkańcy bloku Daszyńskiego 13, z racji Nawiedzenia Rodzin – 700 zł.

 

14.  W imieniu społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać za wsparcie okazane Ojcom Kapucynom.

 

15.  W przyszłą niedzielę Ks. Artur Janczarek przyjmować będzie ofiary  na organizowane przez SILOE  wakacje dla dzieci niepełnosprawnych.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz