INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XI NIEDZIELE ZWYKŁA - 16.06.2013

1.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

2.      Kolejna katecheza w oparciu o KKK dzisiaj o godz. 10.45.

3.      Dzisiaj szesnasty dzień miesiąca jest dniem szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Kościoła. Na Ołtarzu Jana Pawła relikwie błogosławionego. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona Apelem.

4.      W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego patrona naszej parafii, poprzedzoną tradycyjnie trzydniowym przygotowaniem. Do udziału zachęcaliśmy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego i rozpoczynające się wakacje. Bóg zapłać tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i skorzystali z głoszonych nauk i sakramentu pokuty. Niepokoi nas jednak fakt organizowanych w tych dniach wycieczek, kochani odpust w parafii jest trzecim co do ważności świętem – po Wielkanocy i Bożym Narodzeniu to święto Patrona Parafii. Nie posądzamy o świadome wywożenie dzieci właśnie  na te dni, ale pytamy gdzie są rodzice, czy naprawdę to dobry pomysł by dzieci nie brały udziału w tym tak wielkim dla naszej wspólnoty święcie. Dziewięćdziesiąt dzieci było u I Komunii św. i tyleż samo obchodziło rocznicę, a w orszaku procesyjnym było dziesięć dziewczynek sypiące kwiaty. Można by jeszcze dużo mówić, ale zostawiamy to Wam Kochani pod rozwagę, czy aby coś się nam tu nie pogubiło. Tym goręcej dziękujemy za obecność dorosłym, młodzieży i dzieciom, dziękujemy Siostrom Zakonnym, za gorliwą pracę z dziećmi, Siostrze Konstancji za piękne kompozycje kwiatowe. Za trud pracy katechetycznej wszystkim uczącym i rodzicom podejmującym współpracę z katechetami składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.      Centrum Duszpasterstwa Młodzieży naszej Archidiecezji przygotowało szereg obozów dla dzieci i młodzieży. Także nasza Świetlica zaprasza, zachęcamy młodzież i rodziców do zainteresowania się tą formą spędzenia części wakacji – szczegóły na plakacie.

6.      W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego seminarium.

7.      Od 1  do 7 lipca w Pliszczynie będą Sercańskie Dni Młodych, młodzież  zachęcamy do udziału, warto skorzystać, bliższe informacje i szczegółowy program w internecie.

8.      Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych do Częstochowy 21 – 22 VI, są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje i zapisy u Siostry Augustyny.

9.      Ustanowienie nowych ministrantów w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. 

10.  76 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, wyjazd autokarem 2 lipca  o godz. 3.00 powrót około 22.30– Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce, bliższe informacje w szkole i w kancelarii parafialnej.

11.  Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniach 13 – 14 lipca, bliższe informacje na plakacie..

12.  Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 300 zł., AA i Alanon  90 zł. Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela 165 zł. 

13.  Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” .Jest tygodnik dla rodzin „Źródło”, „Cuda i łaski Boże”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”, Są książki, albumy, jest ostatnio napisana przez Ks. Arcybpa Pylaka o św. Józefie - prosimy o zainteresowanie.

14.  Bóg zapłać za wsparcie okazane Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku.

15.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojca Jerzego Zielińskiego Kapucyna z Dniepropietrowska.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.06.2013

 

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowych, witamy Ks. Marka Maja, który podjął trud poprowadzenia tego Triduum.

 

2.       We wtorek przed południem msze św. o godz. 7.00 i 7.30 bez kazania, a  na godz. 18.00 zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku złoty i srebrny jubileusz.

 

3.      W środę 12 VI będą Msze św. o godz. 7.00 z nauką o godz. 9.30 z udziałem dzieci obchodzących rocznicę chrztu świętego i zapraszamy wszystkie dzieci, będzie specjalna modlitwa i otrzymają szczególne  błogosławieństwo przewidziane na uroczystość św. Antoniego. Wieczorem o godz. 18.00 modlić się będziemy za zmarłych parafian, szczególnie tych którzy odeszli w  minionym roku i za wszystkich dobrodziejów naszego kościoła.

 

4.      W czwartek 13 VI  uroczystość św. Antoniego Padewskiego. Msze św.  o godz. 7.00, 9.30 -  na tę godzinę zapraszamy osoby starsze chore, samotne, o godz. 11.00, uroczysta Msza św. dziękczynna, koncelebrowana przez Jubilatów z racji 50 rocznicy święceń kapłańskich Księdza Infułata Józefa Szczypy. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i za parafian z procesją. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie lilii św. Antoniego i chlebków.

 

5.      W sobotę 15 VI  po Mszy św. wieczorowej w naszym kościele będzie koncert Zespołu wokalno-instrumentalnego CAMERATA LUBELSKA pt. „Przedziwny, Św. Antoni, Patronie Miasta Lublina”.

 

6.      W przyszłą niedzielę 16 VI o godz. 12.30 Mszę św. Prymicyjną odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa Ks. mgr Adam Pendel, odbywający praktyki diakońskie w naszej parafii.       

                         

7.      Dziś i w przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy mogli złożyć podpis pod projektem ustawy zapewniającym ochronę przed aborcją chorych nienarodzonych dzieci.

 

8.      Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Św. Antoniego 250zł., bezimiennie 150 zł., Rodzice dzieci Klas III 150 zł.,

 

9.      Jest prasa katolicka tygodniki  „Niedziela”, „Gość niedzielny” z filmem Prawdy wiary, „Cuda i łaski Boże” poświęcone bł. Marii Karłowskiej, wakacyjny numer „Miłujcie się”, „List”, „Egzorcysta” . Są pisma katolickie dla dzieci, „ Tęcza”„ Mały gość niedzielny”. W środę i czwartek  można będzie nabyć chlebki i lilie św. Antoniego.

 

10.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Wiesława Rosińskiego budującego kościół w Kraśniku, po Mszach św. będzie przyjmował ofiary na rzecz tamtej wspólnoty..

 

11.  W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej...

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.06.2013

1.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

2.      Zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem.

3.      Dzisiaj obchodzimy kolejny dzień dziękczynienia, zbierane są ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

4.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19.30.

5.      W tym tygodniu I Czwartek, dzień wdzięczności Bogu za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa i szczególnej modlitwy o powołania do Służby w Kościele.

6.      W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała,  Msza święta o godz. 18.00 -  nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. i procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie - I Ołtarz Kółka Różańcowe, II Legion Maryi. III młodzież, IV Kręgi Domowego Kościoła.

7.      W piątek Uroczystość Najświętszego Serca  Jezusa, I Piątek miesiąca / nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /, Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8.      W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przygotowanie przed odpustem ku czci św. Antoniego, poprowadzi Ksiądz Marek  Maj, szczegółowy program tego triduum podamy 9 VI. Prosimy o rezerwowanie sobie czasu, skorzystajmy z możliwości spowiedzi na zakończenie roku szkolnego, czy przed urlopem.

9.      Porady psychologiczne w pomieszczeniu poradni rodzinnej w poniedziałki między godz. 18.00 a 20.00.

10.  Jest prasa katolicka, jest kolejny numer naszego miesięcznika  „Głos św. Antoniego”, wydanie specjalne poświęcone Złotemu Jubileuszowi Ojca Józefa Szczypy, jest wiele ciekawych artykułów o Komunii Św. – świadectwa dzieci i rodziców, jest również program rekolekcji przed odpustem parafialnym oraz informacja o nowym porządku niedzielnych Mszy św. w miesiącu lipcu i sierpniu.  – polecamy. Są tygodniki „Niedziela”, „Gość niedzielny”  są pisma dla młodzieży i dzieci.

11.  Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Adoracji Najświętszego Sakramentu 210 zł.,    św. Urszuli Ledóchowskiej – 250 zł., Najświętszego Zbawiciela – 260 zł. bezimiennie 200  i 100 zł. mieszkańcy bloku Niepodległości nr 5 – z ofiar na kwiaty 110 zł.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAŚWIĘTSZEJ - 26.05.2013

1.      Dzisiaj o godz. 15.00  przed Kolegium Jana Pawła II na KUL-u rozpocznie się Marsz Życia, zwieńczy go Eucharystia w Archikatedrze o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abpa Stanisława Budzika.

2.      W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o przestawienie parkowanych samochodów na trasie procesji, szczególnie na ul. Tumidajskiego i ul. Trześniowskiej. Dla podkreślenia tej uroczystości udekorujemy wszyscy balkony, okna naszych mieszkań. Niech będzie to dla Chrystusa wędrującego ulicami naszego Osiedla. Przy czwartym ołtarzu Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów  naszego kościoła.. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II.

3.      W Boże Ciało przypada rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Artura Mizińskiego, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie.

4.      Siostry zapraszają dziewczynki na próbę sypania kwiatów – we wtorek po Mszy św. wieczorowej

5.      Pielgrzymka Kółek Różańcowych do Matki Bożej Częstochowskiej, w sobotę 1 VI wyruszy autokarami z przed naszego kościoła o godz. 4.00.  Spotkanie pielgrzymów 27 V w poniedziałek w kościele o godz. 19.00, po Mszy św. wieczorowej.

6.      W tym tygodniu I Sobota miesiąca;  adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

7.      Zmiana Tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

8.      Świetlica działająca przy naszej Parafii organizuje w miesiącu lipcu obóz w Zalesiu  k/Limanowej – dzisiaj gromadzą fundusze na ten cel.

9.      W czasie wakacji organizowane są rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u ks. Leszka.

10.  We wtorek 28.05 o godz. 10.00 w dolnym kościele serdecznie zapraszamy na przegląd grup tanecznych dzieci z Przedszkola nr 59.

11.  Bóg zapłać za ofiary: Rodzice młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania 2500 zł. ,bezimiennie 100 zł.,200 zł., , Kółko Różańcowe błogosławionych Franciszka i Hiacynty 210 zł.

12.  W miniony poniedziałek, w święto Matki Kościoła Ks. Abp Stanisław Wielgus udzielił sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, poświęcił tabernakulum i intronizował relikwie Bł. Jan Pawła / stoją na tabernakulum przy ołtarzu Bł. Jana Pawła / – Bóg zapłać wszystkim za ofiarowane złoto i ofiary pieniężne, dzięki którym zostały wykonane i pozłocone tabernakula i relikwiarz.

13.  Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz KUL-u. – Bóg zapłać. Bóg zapłać za okazane wsparcie Ks. Krzysztofowi Kontkowi.

14.  Jest prasa katolicka: tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Cuda i Łaski Boże” poświęcone Jasnogórskiej Pani, „Żródło”, „Różaniec” a w nim artykuł naszych Zelatorek o Żywym Różańcu w naszej parafii, dla dzieci: Mały gość niedzielny” z filmem o ks. Janie Bosko – apostole młodzieży oraz „Ola i Jaś”, jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, wydanie poświęcone Złotemu Jubileuszowi Ojca Józefa Szczypy, jest wiele ciekawych artykułów o Komunii Św. – świadectwa dzieci i rodziców, jest również program rekolekcji przed odpustem parafialnym oraz informacja o nowym porządku niedzielnych Mszy św. w miesiącu lipcu i sierpniu. Można dostać emblematy eucharystyczne do dekorowania mieszkań, a także książki o Matce Marcelinie z Szymanowa.

15.  W Boże Ciało tradycyjnie o godz. 19.00 na Placu Litewskim będzie Koncert Chwały

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz