INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 kwietnia 2013 r

1.      Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania  do Służby w Kościele.

 

2.      Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

3.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

 

4.      Z uporem wracać będziemy do upominania tych, którzy bez żadnych powodów zdrowotnych, czy rodzicielskich - podczas Mszy św. stoją na zewnątrz kościoła. Taka postawa świadczy o elementarnym braku wiedzy, co to jest Msza św.?, po co ja tu przyszedłem?, do Kogo?, Kto mnie tu zaprosił?. W Roku Wiary postarajmy się sobie to uzupełnić i zmienić nasze złe przyzwyczajenia.. Rodziców z małymi dziećmi prosimy, szukajcie sobie miejsca przed ołtarzem, tak by dziecko widziało księdza, a nie plecy stających przed nim. Bogu dziękujmy za piękny przestronny kościół i szukajmy sobie miejsca wewnątrz świątyni.

 

5.      W czwartek o godz. 19:15 spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

 

6.      W dolnym kościele na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie modlitewników dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Spotkanie rodziców dzieci klas II i kolejna katecheza, w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

    

7.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Na spotkaniu zostaną omówione kwestie bezpośredniego przygotowania do sakramentów.

 

8.      W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczorowej w naszym kościele odprawimy „Drogę Światła”. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo.

 

9.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej swoje wiersze będzie czytać nasza Parafianka Pani Alicja Węgorowska – zapraszamy.

 

10.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty: bezimiennie 100 zł. i 50 zł., . Kółko Różańcowe św. Stanisława 150 zł.

 

11.  W najbliższą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy.

 

12.  Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Źródło”. Dla dzieci „Anioł Stróż”, „Mały gość niedzielny”, „Ola i Jaś”. Polecamy flagi narodowe, pamiątki komunijne, Biblię dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.

 

13.  Składamy serdeczne podziękowanie Ks. dn. Adamowi Pendelowi za pomoc duszpasterską w kończącym się roku akademickim, witamy w naszej wspólnocie Alumna V roku Jakuba Olecha rozpoczynającego praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Ksiądz Jakub pochodzi z Parafii Tarnogóra.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY - 14 kwietnia 2013

 1. Od przyszłej niedzieli wznawiamy katechezy w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. godzinie 10.45 kolejna katecheza – zapraszamy.

 

 1. Spotkanie Rady  Duszpasterskiej jutro o godz. 19.00. a Parafialnej w przyszłą niedzielę.

 

 1. Tydzień biblijny pod hasłem „ Ja wierzę Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”. to doskonała okazja do sięgnięcia po Pismo Święte. Jeżeli jeszcze nie ma tej księgi w naszym domu, gorąco zachęcamy do jej nabycia można dostać w kiosku parafialnym.

 

 1. We wtorek 16 dzień miesiąca dzień modlitwy za Kościół, za Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

 

 1. W przyszłą środę o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

 

 1. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę będzie poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Sakramentu pokuty i Eucharystii. 

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: Kółko Różańcowe św. Bernadety  300 zł., bezimiennie 200 i 100 zł.

 

 1. Jest prasa katolicka – „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, z dodatkiem: dokument Episkopatu Polski o bioetyce, oraz film jak czytać Pismo Święte„ „Cuda i łaski Boże” z filmem o Matce Małgorzacie Szewczyk. Rodzicom polecamy czasopisma katolickie dla dzieci, są zaproszenia, pamiątki komunijne, flagi - prosimy o zainteresowanie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego Seminarium.

 

 1. Komunikat Metropolity Lubelskiego. Patrz  zał.

 

 1. Ogłoszenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – patrz zał.     

II NIEDZIELA WIELKANOCY - 7 kw

 

1.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30. Godzina Miłosierdzia o 15.00, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę.

 

2.      Dzisiaj rozpoczyna się 69 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Wiara żywa uczynkami”.  przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na rzecz „Caritas” -
Bóg zapłać za okazane wsparcie dla prowadzonych przez Caritas dzieł.

 

3.      Jutro przeniesiony z 25 marca liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, Msze św. jak w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia adopcji dziecka poczętego. 

 

4.      Bóg zapłać za ofiary: Kółko różańcowe  św. Anny 350 zł., bezimiennie 300 i 50 zł.

 

5.      Jest prasa katolicka – „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż”.  Polecamy szeroki wybór książek o Miłosierdziu Bożym, „Dzienniczek” S. Faustyny, modlitewniki.

 

6.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w następny poniedziałek - 15 kwietnia.

 

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 1 kwietnia 2013- r.

1.     Dzisiaj o godz.  17.00 w naszym Seminarium rozpocznie się dzień skupienia  dla chłopców szkół średnich, zachęcamy do udziału w tym spotkaniu, szczególnie myślących o kapłaństwie.

 

2.     Jutro 8 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Zarząd KSM-u zaprasza do udziału w przygotowanym programie, szczegóły na plakacie. Organizowana jest pielgrzymka do Rzymu na uroczystości drugiej rocznicy beatyfikacji, bliższe informacje w internecie i na plakacie. Dziękujmy Bogu za Osobę Błogosławionego i przez Jego pośrednictwo upraszajmy potrzebne łaski dla siebie, Ojczyzny i Kościoła.

 

3.     Spotkanie świąteczne wszystkich Członków  Legionu Maryi aktywnych i wspierających we wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy też  byłych legionistów i wszystkich chętnych włączyć się do Legionu.

 

4.     W środę  rocznica święceń biskupich Ks. abpa Stanisława Budzika i dzień imienin Ks. bpa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy w modlitwie o Jubilacie i Solenizancie.

 

5.     W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6.     W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

7.     Najbliższa niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritasu” prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek. 

 

8.     Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 300 zł.,  100 zł., AA i Alanon 90 zł.,

 

9.     W imieniu Społeczności Katolickiego Uniwersytetu Bóg zapłać za ofiary tacowe składane dzisiaj na rzecz KUL-u.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz