INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 czerwca 2015 r.

1. Trwa nawiedzenie naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła. Dziękujemy Bogu za ten błogosławiony czas, za piękną pogodę i za wszystkie udzielane łaski. Dziękujemy ks. Janowi Seremakowi za głoszone Słowo Boże oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację rekolekcji odpustowych i nawiedzenia. Szczególnie dziękujemy kapłanom za posługę w konfesjonale, a wszystkim parafianom za gorliwe i liczne uczestnictwo, za świadectwo wiary i Waszą modlitwę – Bóg zapłać.

2. Zakończenie nawiedzenia i uroczyste pożegnanie figury św. Michała Archanioła dzisiaj o godz. 15.00.

3. Koncert organowy w wykonaniu Wojciecha Golisza – absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu - dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. Serdecznie zapraszamy.

4. Parafia księży marianów na Bazylianówce zaprasza dzisiaj po południu na VII Parafialny Festyn Rodzinny. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

5. We wtorek ( 16.VI ) ks. infułat Józef Szczypa będzie obchodził 52. rocznicę święceń kapłańskich, natomiast w środę (17.VI ) ks. prałat Marian Matusik świętował będzie 46. rocznicę kapłaństwa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych Jubilatach.

6. We wtorek – 16. dzień miesiąca - dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Kościoła. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja zakończona Apelem.

7. Modlitwy o uzdrowienie w środę ( 17.VI ) o godz. 19.00 w dolnym kościele.

8. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę ( 17.VI ) o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

9. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę ( 21.VI ) o godz. 19.00.

10. Spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy pragną włączyć się w przygotowanie obchodów Światowego Dnia Młodzieży w naszej parafii – w przyszłą niedzielę ( 21.VI ) o godz. 20.00 w domu katechetycznym.

11. Chór parafialny wyjeżdża do Pragi od najbliższego czwartku do niedzieli. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Leszkiem.

12. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca 2015 r. Zapisy w kancelarii.

13. Parafia MB Różańcowej w Lublinie organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 4-11 sierpnia 2015 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

14. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela – 130 zł., KR św. Jadwigi Królowej – 210 zł., KR św. Antoniego – 220 zł., bezimiennie – 5 x 100 zł. oraz 50 zł.

15. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na lubelskie Seminarium Duchowne.

16. Jest prasa katolicka - tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W kiosku parafialnym można nabyć płytę DVD z nagraną Mszą św. pogrzebową ś.p. ks. Proboszcza Stanisława Roga. Koszt płyty – 30 zł. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku w naszej parafii.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 czerwca 2015 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

2. W środę ( 10.VI ) rozpoczynamy trzydniowe przygotowanie do Uroczystości Odpustowej. Dni skupienia poprowadzą księża Michalici, którzy przygotują nas także na nawiedzenie naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła. W czasie Triduum Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W środę o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ś. p. ks. Proboszcza Stanisława Roga w 30 dzień po śmierci oraz za zmarłych parafian w minionym roku, za budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.

4. W czwartek ( 11.VI ) na godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę osoby chore, starsze i samotne; o godz. 18.00 - zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków. Po Mszy św. poświęcimy samochody i inne pojazdy. Prosimy tradycyjnie Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Domowy Kościół i młodzież o przygotowanie czterech ołtarzy.

5. W piątek ( 12.VI ) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. O godz. 9.00 dziękować będziemy za sakrament chrztu i zapraszamy rodziców z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku. Na Mszy św. o godz. 18.00 dziękować będziemy za sakrament małżeństwa z małżonkami obchodzącymi w tym roku 25 i 50 lecie małżeństwa. Tę Mszę św. odprawią neoprezbiterzy, którzy w minioną sobotę otrzymali święcenia kapłańskie i udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane na tacę w tym ostatnim dniu rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności dla Rekolekcjonisty.

6. W sobotę ( 13.VI ) Uroczystość św. Antoniego. Msze św. będą o  godz. 7.00, 9.00, 10.30 z błogosławieństwem dzieci i o godz. 18.00 z procesją. Różaniec Fatimski i nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00 na placu przed kościołem, następnie uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła. Podczas głównej Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 nastąpi uroczyste objęcie parafii przez nowego Proboszcza ks. Marka Urbana. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie lilii i chlebów św. Antoniego.

7. W niedzielę ( 14.VI ) Msze św. z modlitwami do św. Michała Archanioła. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi i uroczyste pożegnanie figury św. Michała Archanioła.

8. Koncert organowy w wykonaniu Wojciecha Golisza – absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu w przyszłą niedzielę ( 14.VI ) po Mszy św. wieczorowej.

9. Dzieci i młodzież zapraszamy na wakacyjny wyjazd na Rekolekcje Oazowe, które są formą wypoczynku połączonego z formacją duchową - bliższe informacje u Księdza Pawła. Są też wolne miejsca na obóz w górach organizowany przez  świetlicę, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w świetlicy u wychowawczyń.

10. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Adoracji Najświętszego Sakramentu – 250 zł., KR Najświętszego Zbawiciela – 330 zł. (Msza św. w intencji tego kółka dzisiaj o godz. 12.00), mieszkańcy bloku Niepodległości 6 złożyli ofiarę 225 zł. (Msza św. w intencji mieszkańców tego bloku dzisiaj o godz. 12.00). Ofiary bezimienne 200 zł.

11. W kiosku parafialnym będzie można nabyć lilie i chlebki św. Antoniego. Jest jeszcze wydanie specjalne „Głosu św. Antoniego” ze wspomnieniami o ś.p. ks. Stanisławie Rogu, z programem rekolekcji odpustowych i wywiadem z nowym Proboszczem – ks. Markiem Urbanem. W „Niedzieli” jest artykuł o życiu i pogrzebie ś.p. ks. Stanisława Roga.

12. Dziękujemy za wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 31 maja 2015 r.

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.15, a przy figurze św. Józefa przy ul. Daszyńskiego o godz. 20.00. Od jutra nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.15.

2. Dzisiaj odpust w parafii na Felinie – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika o godz. 18.00.

3. Zapraszamy do uczestniczenia w Marszu Życia, który przejdzie dzisiaj ulicami Lublina. Początek o godz. 14.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

4. Uczestnicy Grupy AA i Rodzin z problemem alkoholowym pełnią dzisiaj dyżur w między 17.30 a 19.00 w sali domu katechetycznego.

5. We wtorek ks. Paweł Zdybel obchodzi 3. rocznicę święceń, a ks. Artur Janczarek 14.; w środę wypadają imieniny ks. Leszka; natomiast w piątek ś.p. ks. Proboszcz Stanisław Róg świętowałby 40 rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnych Jubilatach i Solenizancie.

6. Zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatów – we wtorek o godz. 16.45.

7. Od czwartku, w ramach nabożeństwa czerwcowego, rozpoczniemy Nowennę do św. Antoniego oraz św. Michała Archanioła, które pomogą nam przygotować się do Uroczystości Odpustowej oraz Nawiedzenia naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła.

8. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o przestawienie parkowanych samochodów na trasie procesji, szczególnie na ul. Tumidajskiego i ul. Trześniowskiej. Dla podkreślenia tej uroczystości udekorujmy balkony i okna naszych mieszkań. Przy czwartym ołtarzu Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W I Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej zakończona Apelem.

10. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę wyrusza z naszej parafii w piątek ( 5 czerwca ) o godz. 8.20 spod kościoła.

11. Diakon Michał Kłysz, który odbywał roczne praktyki w naszej parafii, przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę o godz. 10.30 w Archikatedrze Lubelskiej. Wspierajmy go naszymi modlitwami.

12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

13. W najbliższą niedzielę ( 7 czerwca ) obchodzić będziemy kolejny Dzień Dziękczynienia; ofiary do puszki zbierane w tym dniu przeznaczone będą na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

14. Uroczyste objęcie parafii przez nowego Proboszcza ks. Marka Urbana nastąpi podczas głównej uroczystej Mszy św. odpustowej w dniu 13 czerwca o godz. 18.00.

15. Bóg zapłać za ofiary: Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych złożyli ofiarę 6100 zł., Kółko Różańcowe św. Urszuli Ledóchowskiej - 250 zł., bezimiennie – 200 zł., 100 zł. i 20 zł.

16. Świetlica działająca przy naszej parafii zaprasza dzisiaj na kiermasz ciast, a w lipcu na wakacyjny wypoczynek w górach. Koszt wypoczynku - 1000 zł. Szczegółowe informacje w świetlicy lub na plakacie.

17. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL.

18. Jest prasa katolicka – tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Ukazał się specjalny numer „Głosu św. Antoniego”, prawie w całości poświęcony osobie ś.p. ks. Proboszcza: wspomnienia i refleksje; jest tam także wywiad z nowym Proboszczem i plan rekolekcji odpustowych. Załączona jest także fotografia ś.p. ks. Proboszcza. Redakcja dziękuje za wszystkie nadesłane świadectwa i nadal je przyjmuje do końca czerwca.

19. Koncert Chwały w Boże Ciało o godz. 19.30.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 24 maja 2015 r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe przy figurze Matki Bożej z Lourdes dzisiaj na godz. 20.00.

2. W naszej parafii rozpoczyna się Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami zapraszamy przez cały tydzień, na Mszę św. na godz. 18.00. Nabożeństwo Majowe w Białym Tygodniu będzie po Mszy św.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła; w tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

4. We wtorek ks. Leszek Sałaga obchodzi 8. rocznicę święceń kapłańskich; w sobotę bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski świętuje 11. rocznicę święceń biskupich, a ks. Mariusz Salach 17. rocznicę święceń kapłańskich; w piątek abp Bolesław Pylak obchodzi 49. rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych Jubilatach.

5. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów w czwartek ( 28 maja ). W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną przyjęci do grona lektorów nowi chłopcy.

6. Dzień Otwartych Drzwi w Seminarium Duchownym w sobotę ( 30 maja ). Szczegóły na plakacie.

7. W przyszłą niedzielę świetlica działająca przy naszej parafii zorganizuje kiermasz ciast. Świetlica organizuje także wakacyjny wypoczynek w górach w dniach 15-26 lipca. Koszt wypoczynku - 1000 zł. Szczegółowe informacje w świetlicy lub na plakacie.

8. Zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski w przyszłą niedzielę.

9. Uczestnicy Grupy AA i Grupy Rodzin z problemem alkoholowym pełnić będą dyżur w przyszłą niedzielę między 17.30 a 19.00 w sali domu katechetycznego.

10. Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 5-6 czerwca. Zapisy u Pani Kasi w kiosku parafialnym. Koszt dwudniowego wyjazdu – 100 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca.

11. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł poświęcony naszemu ś.p. ks. Proboszczowi. Jest jeszcze majowy numer „Różańca”. Dla dzieci polecamy „Mały Gość Niedzielny” z witrażem na Boże Ciało. Polecamy pamiątki komunijne.

12. W imieniu Sióstr Klarysek z Kazachstanu dziękujemy za okazane wsparcie.

13. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Stanisława - 190 zł., bezimiennie – 50 zł.

14. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych oraz katechetkom za generalne posprzątanie naszej świątyni oraz za piękne kompozycje kwiatowe.

15. Fundacja Wzdłuż i Wszerz zaprasza seniorów 60+ oraz dzieci i młodzież w wieku szkolnym wraz z rodzicami, mieszkających w dzielnicy Kalinowszczyzna na międzypokoleniowe warsztaty kreatywności. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a odbywają się one na terenie Domu Pomocy Społecznej „Kalina” oraz w świetlicy parafialnej. Plan Warsztatów na tablicy ogłoszeń.

16. Koncert pieśni maryjnej w Kościele Pobrygidkowskim w Lublinie dzisiaj o godz. 18.45. Wstęp wolny.

17. Marsz Życia pod hasłem: „Rodzina – Wspólnota – Polska” przejdzie ulicami Lublina w niedzielę 31 maja. Początek o godz. 14.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz