INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 31 marca 2013 r.

1.     Bóg zapłać serdeczne za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, Kapłanom za posługę w konfesjonale, Siostrom za przygotowanie ciemnicy, grobu i świąteczną dekorację kościoła, Paniom za generalne sprzątnięcie naszej świątyni zakrystii, kancelarii i za ciągłą troskę dziękujemy. Bóg zapłać Panu  Kamilowi,  Panu Jackowi, służbie liturgicznej, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., Chórowi pod dyrekcją Pani Małgorzaty Świeca i wszystkim za modlitewne skupienie, za prowadzone adoracje nocne za modlitwę i obecność – Bóg zapłać.

 

2.     Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary i ofiary na rzecz niezamożnych parafian, dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za pełniony dyżur i ofiarną służbę.

 

3.     Jutro drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. niedzielny.

Taca na potrzeby KUL-u.

4.     Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego / po Mszy św. wieczorowej odmawiamy Koronkę.  

 

„Wielkanoc jest triumfem życie, które nie umiera. (...) Pusty grób jest znakiem nowej obecności Pana wśród ludzi.”

Jan Paweł II.

 

         Zgłębi serca życzymy, aby pokój i radość, jakie niesie Zmartwychwstały Chrystus, nieustannie towarzyszyły w trudach codziennego życia.

 

Wszystkim obecnym, Waszym Rodzinom i Gościom, radosnych i błogosławionych świąt  z darem modlitwy -               

Życzą duszpasterze.

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ - 24 marc

 1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień, zapraszamy na wspólną modlitwę liturgią godzin, jutro jutrznia z godziną czytań o godz. 6.15, nieszpory po Mszy św. wieczorowej – program całego tygodnia jest w naszym miesięczniku, „Głos św. Antoniego”.
 2. Liturgiczny obchód Zwiastowania Pańskiego będzie 8 kwietnia.

 

 1. Sakrament Chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym,  na Mszy św. o godz. 12.30.Rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu do środy w godzinach urzędowania kancelarii, 7.30 do 8.00 i 17.00 do 17.45 - konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

 

 1. W czwartek w Archikatedrze Msza świętego Krzyżma  - poświęcenie olejów o godz. 10. U nas liturgięWielkiego Czwartku rozpoczniemy o godz. 18.00, po liturgii adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00.
 2. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00,  i nowenną do Miłosierdzia Bożego. Ofiary w tym dniu składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Palestynie. Całonocną adorację Pana Jezusa w grobie prowadzą Kółka Różańcowe. / plan adoracji w gablocie/.

 

 1. Poświęcenie pokarmów w sobotę co pól godziny od godz. 8.00 do 15.00 - jak zwykle będą przyjmowane dary żywnościowe i ofiary pieniężne dla potrzebujących. Caritas rozprowadza „Chleb Dobroci”  jako wyraz naszej solidarności z najuboższymi. - prosimy o wsparcie - chleb można dostać  przy wyjściu z kościoła i w kiosku.  

 

 1. Liturgię  Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00, przewodniczyć będzie Ks. Bp. Artur Miziński, będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, przynieśmy świece. Po liturgii adoracji nocnej przewodzi młodzież - znajdźmy czas na nawiedzenie kościoła i chwilę zadumy.

 

 1. W Wielką Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00  będzie sprawowana w intencji zbiorowej do Chrystusa Zmartwychwstałego - intencje można składać w kancelarii bądź do puszki stojącej na prezbiterium.
 2. Młodzież prosimy o pomoc w urządzeniu Ciemnicy i Grobu. Kontakt z Siostrą Konstancją.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Duchowego Wsparcia Osoby Uzależnionej, deklaracje z tekstem modlitwy są wyłożone na Ołtarzy Miłosierdzia Bożego i Bł. Jana Pawła.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., 70 zł., 50  i 200 zł.. Bóg zapłać za ofiarowane złoto, Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego.
 2. Bóg zapłać wszystkim wspierającym Pana Kamila w odśnieżaniu, dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Motor, dziękujemy ekipie Pana Marka Suszka.

 

 1. Prasa katolicka: „Niedziela” z wielkanocnym dodatkiem kulinarnym, „Gość niedzielny z portretem papieża Franciszka, „Źródło”, „Mały gość niedzielny, „Tęcza”. W naszym miesięczniku jest program Wielkiego Tygodnia.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 marca 201

 

W środę 13 marca 2013 r. kardynałowie wybrali nowego papieża. Papieżem został kardynał  Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. Pamiętajmy o modlitwie i życzmy Ojcu Świętemu dużo Błogosławieństwa Bożego, na ten czas kierowania Łodzią Piotrową.

1.      W  poniedziałek, wtorek i środę program rekolekcji będzie podobny: o godz. 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych;  o godz. 9.30  nauka dla dzieci szkoły podstawowej; o godz. 11.00 dla młodzieży gimnazjalnej i liceum, o godz. 16.30 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną i o godz. 19.30 dla młodzieży akademickiej, pozaszkolnej, pracującej i wszystkich tych, którzy nie mogli brać udziału w rekolekcjach ze swoją szkołą. Spowiedź w poniedziałek i wtorek,  nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji, prosimy o informowanie i zachęcanie bliskich do wzięcia udziału w tych spotkaniach.

2.      Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 uroczyste ustanowienie nowych lektorów.

3.      Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

 

4.      W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla, w kierunku ul. Daszyńskiego, będzie też droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00 dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie po Mszy św.

 

5.      Osoby starsze, chore niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek, prosimy o zgłaszanie w kancelarii adresów .

 

6.      Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin przez Matkę Bożą w bloku Daszyńskiego nr  11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Daszyńskiego 12    po rekolekcjach,  w czwartek / 21 III / po Mszy św. wieczorowej.

7.      W czasie rekolekcji zbierana będzie taca, w środę w ostatnim dniu, naszymi ofiarami wyrazimy wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście.

8.      Spotkanie Rady  Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

9.      Dzisiaj trwa kiermasz stroików i kartek świątecznych przygotowanych przez dzieci naszej Świetlicy –  uzyskane pieniądze przeznaczone są na dożywianie dzieci.

 

10.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie  na tabernakulum  150 zł., 200 zł. i 100 zł. Kółko Różańcowe św. Józefa 220 zł. – Msza św. będzie 24 III o godz. 9.30 dla dzieci na świetlicę 200 zł. Bóg zapłać za ofiarowane złoto. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego.

11.  Po renowacji wrócili na swoje miejsce czterej Ewangeliści i zostały wstawione cztery dodatkowe okna, pozostałe dwa po stronie zachodniej, zamontujemy po świętach. Planowane  wcześniej witraże w ołtarzu i krzyżu też zostały zrobione. Bóg zapłać za pomoc w demontażu i montażu witraży i okien.

 

12.   Jest świąteczne, historyczne wydanie naszego miesięcznika, a w nim pierwsze informacje i refleksje o Ojcu Świętym Franciszku. Program rozpoczynających się rekolekcji, Drogi Krzyżowej i Wielkiego Tygodnia, są artykuły redakcji, parafian i naszych księży. Tygodniki - „Niedziela” , „Gość Niedzielny”   „Źródło”, „Cuda i łaski Boże” poświęcone M> B> Bolesnej w Staniątkach, dla dzieci: „Ola i Jaś” , „Mały gość niedzielny”  Polecamy szeroki wybór palm i kart świątecznych, zaproszeń komunijnych.

 

13.  Już dzisiaj można nabyć chleb dobroci, w ten sposób złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących.

14.  Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę do Krakowa będzie 7 IV o godz. 12.30.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 marca 2013 r.

 

1.                 Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10:45.

 

2.                 Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.

 

3.                 W wtorek / 12.03/ zapraszamy wszystkich chętnych do nauki jęz. angielskiego na spotkanie organizacyjne o godz. 17:00 w sali domu katechetycznego.

 

4.                 W środę o godz. 19:00 w naszym kościele Wspólnota św. Jana Chrzciciela będzie celebrować Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

 

5.                 W piątek /15.03/ o godz. 19:30 zapraszamy na spotkanie Animatorów przygotowujących młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

 

6.                 W sobotę/16.03/ - dzień modlitwy za Kościół św., o wybór Ojca św., po Mszy św. wieczorowej adoracja Najśw. Sakramentu zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

7.                 W niedzielę /17.03/ rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, dla wszystkich parafian i uczniów naszej szkoły. W niedzielę Msze św. z naukami o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00. Dzieci i rodziców zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 11:00, młodzież na godz. 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty Ks. Marka Gątarza. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej.                                                                        

8.                 Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z posługą ustanowienia nowych Lektorów. W niedzielę /17.03/ o godz. 12:30. Prosimy o modlitwę za otrzymujących posługę lektoratu.

 

9.                 Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa.

 

10.             Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę.

 

11.             W przedsionku kościoła przyjmowane są składki członkowskie TP KUL.

 

12.             Podopieczni naszej świetlicy prowadzić będą kiermasz świąteczny w niedzielę/17.03/.

 

13.             Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Ola i Jaś”,. W kiosku można nabyć palmy i kartki świąteczne. Szeroki wybór. Jest do nabycia nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” z programem rekolekcji.

 

14.             Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 23 na Podzamczu zaprasza rodziców z dziećmi na dzień otwartych drzwi we wtorek na godz. 17:00.

 

15.             W imieniu Ks. Zdzisława z Berdjańska dziękujemy za ofiary. Bóg zapłać.  

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz