INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 lutego 2013 r.

1.    Kolejna katecheza w oparciu o KKK dzisiaj o godz. 10.45.

2.    Dziś po Mszy świętej o 12.30, zmiana tajemnic różańcowych.

 

3.    W związku z przypadającym dziś wspomnieniem św. Błażeja patrona od chorób gardła, specjalne błogosławieństwo świecami udzielane będzie po zmianie tajemnic różańcowych i po Mszy św. wieczorowej

4.    We wtorek  / 5 II /  wspomnienie św. Agaty, błogosławienie  chleba, soli i wody.

 

5.    W tym tygodniu I Czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy o powołania i dziękczynienia za Eucharystię, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

6.    W przyszłą niedzielę 10 II przypada druga rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego, u nas modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 12.30, w Archikatedrze o godz. 19.00, modlitwie przewodzić będzie Metropolita Ks. Arcybp. Stanisław a Słowo Boże wygłosi Ks. Rektor KUL-u  Ks. Prof. Antoni Dębiński.

 

7.    Akcja Katolicka organizuje dwudniową / 9 – 10 III / pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Więcej informacji i zapisy u Pani Kasi w kiosku i u Pani Ewy.

 

8.    Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w następny poniedziałek  / 11 II / o godz. 19.00.

 

9.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie na tabernakulum: 5000 zł., 500 zł. 1350 zł., 200 zł. 300 zł.,100 i 150 zł. Kółko Różańcowe św. Agaty na Ołtarz  Bł. Jana Pawła – 400 zł. Bóg zapłać za ofiarowane złoto.   

10.  Jutro przystąpimy do rozebrania świątecznej dekoracji, mogących przyjść z pomocą zapraszamy na godz. 9.00.

11.  Jest prasa katolicka: „Niedziela” a w niej ostatni wywiad z Kardynałem Józefem Glempem i wiele wspomnień o Prymasie., „Gość niedzielny z płytą – miesięcznik „Różaniec”, „Źródło”,  Dla dzieci „Anioł Stróż”, „Tęcza” Mały gość niedzielny”. Jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, też bardzo ciekawy. W tym numerze zamieszczony jest program nabożeństwa czterdziestogodzinnego – godziny adoracji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków, prosimy o zainteresowanie.

 

12.  Dzień otwartych drzwi i zapisy do klasy pierwszej w naszej szkole – więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 stycznia 2013

1.      Po Mszy św. o godz. 12.30 koncert kolęd w wykonaniu grupy studentów i absolwentów kierunków muzycznych.

 

2.      Dzisiaj o godz. 17.15 Jasełka w wykonaniu Krucjaty Eucharystycznej i KSM-u.

 

3.      Po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 spotkanie Rodziców dzieci klas III gimnazjum i II szkoły podstawowej, zapraszamy oboje rodziców.

 

4.      Dzisiaj  przypada  rocznica święceń biskupich Bpa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.

 

5.      Uczestnicy Grupy AA i ich rodzin z problemem alkoholowym pełną dyżur w sali domu katechetycznego.  Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, a szczególnie poszukujący pomocy w zaprzestaniu picia, mogą kontaktować się w godzinach od 17.00 do 19.30  - dzisiaj i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

 

6.      Poradnia psychologiczna w poniedziałki między godz. 18.00  a 20.00. W środy 17.00 a 19.00. Poradnia rodzinna w czwartki między godz.  17.00 a 19.00.

 

7.      W środę spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00.

 

8.      W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca lutego. W piątek dodatkowa Msza św. o 16.30, spowiedź od godz. 16.00.

 

9.      W sobotę / 2 II / przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Rocznica święceń biskupich Bpa Mieczysława. Msze św. i poświęcenie Gromnic o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

10.  W przyszłą niedzielę kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

 

11.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie na tabernakulum 500 zł., Artyści Scen Lubelskich 260 zł., AA i Alanon 90 zł. Bóg zapłać za ofiarowane złoto na złocenie tabernakulum.

 

12.  Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela”, a w niej relacja ze spotkania opłatkowego AA,  „Gość Niedzielny” z filmem „Ludzie Boga”, , bardzo dobre pismo dla rodzin „Źródło”, dla młodzieży i dzieci „Mały Gość niedzielny ” i płyta z testami dla szóstoklasistów, dla najmłodszych „Tęcza”,  „Ola i Jaś”. Polecamy duży wybór gromnic.

 

13.  Bóg zapłać za okazane wsparcie Księdzu Dariuszowi proboszczowi – Parafii Józefów.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 stycznia 2013 r.

 

1.      Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, dziękujemy za miłą atmosferę tych spotkań, za postawione pytania i rozmowy pełne troski i żywego interesowania się sprawami Kościoła, dziękujemy za przygotowane posiłki, za zrozumienie potrzeb i ofiary przy tej okazji złożone. BÓG ZAPŁAĆ.

 

2.       Z otrzymanych pieniędzy już sporo zdążyliśmy wydać. W minionym tygodniu dokonaliśmy wpłaty ponad 25 tys. zł. na elektromagnesy potrzebne do planowanego remontu naszych organów, a ponad 16 tys. zł.  za wykonane dwa tabernakula, jedno do kaplicy domowej Sióstr, drugie do ołtarza  bł.. Jana Pawła – tam są można je zobaczyć. Zostały też wykonane kasety metalowe na przechowywanie kielichów mszalnych i monstrancji. Jeśli by ktoś z parafian chciał i mógł współuczestniczyć w ufundowaniu tych tabernakulów, można też ofiarować złoto użyte na wykonane złocenia - z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3.      Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – program jest na plakacie.

 

4.      Spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej, Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 15.00 – serdecznie zapraszamy.

 

5.      Wielki koncert karnawałowy w wykonaniu artystów muzycznych scen lubelskich, dzisiaj o godz. 19.15 w dolnym kościele – wejście za biletami.

 

6.      W środę  / 23 I / o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

 

7.      Spotkanie opłatkowe kandydatów, ministrantów, lektorów i ich rodziców w najbliższą sobotę o godz. 16.00.

8.      W niedzielę / 27 I /  o godz. 17.15 w dolnym kościele będą Jasełka w wykonaniu KSM-u i Krucjaty Eucharystycznej.

9.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Dariusza Nowomiejskiego, proboszcza z Par. Józefów nad Wisłą, po Mszach św. przyjmować będzie ofiary na  rzecz prowadzonych prac remontowych w tamtejszym kościele.

 

10.  27 stycznia na godz. 19.00 - rodziców przygotowujących dzieci do I Komunii św. i do Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie z Panią Małgorzatą Nawrocką autorką wielu publikacji książkowych dla dzieci i młodzieży.

 

11.  Na Kalinowszczyźnie uroczystość odpustowa ku czci św. Agnieszki w przyszłą niedzielę / 27 I /. Główna Msza św. o godz. 13.00.

 

12.  Jest prasa katolicka, w kiosku „Niedziela” , w tym numerze set relacja naszych parafian ze spotkani z zelatorami z dekanatu z moderatorem Ks. Wojciechem Rebetą. „Gość Niedzielny” bardzo ciekawe świadectwo matki, która utraciła dziecko, „Źródło” , styczniowy numer miesięcznika „List” oraz „Cuda i łaski Boże”,  „ Ola i Jaś” , duży wybór gromnic.

ŚWIĘTO CHRZTU CHRYSTUSA - 13 stycznia 2013 r.

1.      Jasełka  wykonaniu dzieci naszego Przedszkola  dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            w dolnym kościele – zapraszamy dzieci z rodzicami.

 

2.      Koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

 

3.      W  sali budynku katechetycznego można skorzystać z porady  psychologa  w poniedziałki od 18.00 do 20.00, w środy od 17.00 do 19.00.

 

4.      W środę 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 21.00.

 

5.      18 stycznia,  w piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, program tego tygodnia na tablicy ogłoszeń.

 

6.      Spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej i Rady Duszpasterskiej i Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00  w sali domu katechetycznego.

 

7.      W przyszłą niedzielę w dolnym kościele o godz. 19.15 będzie wielki koncert karnawałowy, pt. „Twoim jest serce me” w wykonaniu artystów muzycznych  scen lubelskich– bliższe informacje na plakacie.

 

8.      Kontynuujemy wizytę duszpasterską, w najbliższych dniach odwiedzimy …

 

9.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: Kółko Różańcowe  św. Agnieszki 200 zł.

 

10.  Jest prasa katolicka, jest nasz miesięcznik, a w nim między innymi intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2013 i wiele ciekawych informacji z życia naszej parafii.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz