INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 6 I 2013 r.

1.      Wczoraj zmarła Mama Księży Stanisława i Mieczysława Felów Śp. Jadwiga Fel. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w Parafii Buśno.

 

2.      Zapraszamy do udziału w XXI Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Alkoholików, ich Rodzin i Przyjaciół. Uroczysta Msza św. o godz. 12.30, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mieczysława Cisło, a następnie spotkanie w sali domu katechetycznego – życzenia i dzielenie się opłatkiem /szczegółowy program tego spotkania na plakacie.

 

3.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00, na wspólne kolędowanie zaprasza Wspólnota Jana Chrzciciela

4.      W przyszłą niedzielę w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 11.00 będzie kolędować Zespół Teatralny z Przedszkola nr 59.

 

5.      Koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

 

6.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Władysława Czajkę z Równego.

 

7.      Bóg zapłać za ofiary bezimiennie na Ołtarz Jana Pawła -  100 i 200 zł.

 

8.      Trwa wizyta duszpasterska, w najbliższym tygodniu odwiedzimy: ... .

 

9.      Polecamy prasę katolicką: jest nasz miesięcznik  „Głos św. Antoniego” w tym numerze są Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy na 2013  rok, ciekawe świadectwa i moc relacji i informacji z życia naszej parafii. Są tygodniki  „Niedziela”, „Gość niedzielny” , „Źródło”  „Nasza Arka” List”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”; „Anioł stróż”; „Ola i Jaś”. Polecamy zestawy kolędowe, kropidła, pasyjki. Kredę i kadzidło do poświęcenia możemy dostać w kiosku, już poświęconą za drobną ofiarę tu na stopniach prezbiterium albo u Pana Kamila w zakrystii.

 

10.  Zgubiony medalik jest do odbioru w zakrystii.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 30 grudnia 2012 r

1.      W godzinach popołudniowych dzisiaj kościół będzie otwarty, zachęcamy do prywatnego nawiedzania  świątyni i modlitwy przy szopce.

 

2.      Jutro zakończeni Starego Roku, uroczyste nieszpory o godz. 17.30 a następnie Msza św. Msza św. na powitanie Nowego Roku o godz. 24.00.

 

3.      We wtorek Nowy Rok Świętej Bożej Rodzicielki Maryi –Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.30 gościć będziemy Ks. Bpa Artura Mizińskiego. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

 

4.      W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca – w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.

 

5.      W Nowy Rok Ks. Mikołaj, Ojciec Duchowny Seminarium w Gródku na Ukrainie będzie przyjmował ofiary na potrzeby tamtejszego Seminarium.

 

6.      Mających problem z alkoholem i potrzebujących porady,  zapraszają przedstawiciele AA pełniący dyżur dzisiaj w sali w godzinach 17.00 do 19.30.

 

7.      W przyszłą niedzielę / 6 stycznia / doroczne Regionalne Spotkanie Opłatkowe Środowisk Aowskich, zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Księdza Biskupa Mieczysława Cisło o godz. 12.30, a następnie na opłatek i mityng w sali Domu Katechetycznego.

 

8.      Na wszystkich Mszach św. / 6 I / błogosławienie kadzidła i kredy, taca na Misje. Po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego – zapraszamy.

 

9.      Oddział Lubelski TP KUL zaprasza 6 stycznia na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w Kościele Akademickim.

 

10.  Kontynuujemy wizytę duszpasterską, księżom towarzyszą ministranci, otrzymane ofiary gromadzą na wakacyjne wycieczki , dziękujemy w imieniu ministrantów. W tym tygodniu w dalszym ciągu odwiedzać będziemy mieszkańców przy ul.  ... .

11.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe Świętej Rodziny 210 zł.

12.   Zmiana tajemnic różańcowych będzie w Nowy Rok po Mszy św. o godz. 12.30.

13.  Jest prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela” , „Źródło” .  Jest styczniowy nr miesięcznika „Różaniec”. Dla młodzieży  „Droga”. Dla dzieci „Anioł Stróż”, „Ola i Jaś” , „Tęcza”. Polecamy komplety kolędowe, pasyjki, lichtarze, kropidła, świece. W kiosku można zaopatrzyć się w kadzidło i kredę.

BOŻE NARODZENIE 2012 r.

1.    Jutro drugi dzień świąteczny – wspomnienie św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Taca na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

2.    W czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 i 18.00

 

3.    Bóg zapłać za odświętne przygotowanie świątyni, Paniom za nieustanną troskę o porządek, Siostrom za urządzoną szopkę, dekoracje i kompozycje kwiatowe, Panom za ustawienie choinek, Panu Kamilowi i ministrantom za pomoc w udekorowaniu.

 

4.      Choinki udekorowane chmurkami to dobre uczynki jako Adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, wypisane przez dzieci i przyniesione na Roraty. Bóg zapłać dzieciom, ale też i rodzicom i dziadkom za towarzyszenie dzieciom.

 

5.      W godzinach popołudniowych dzisiaj  kościół będzie otwarty, zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i prywatnej modlitwy.

 

6.      W piątek  / 28 XII / rozpoczynamy wizytę duszpasterską...  – Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień.  Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać, dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb.  

 

7.      Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł, i 200 zł.. z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy Niepodległości  7a – 450 zł.,

 

 

 

Niech przeżywanie na nowo, w Roku Wiary Tajemnicy Wcielenia

stanie się dla nas okazją do pogłębienia naszej zażyłej relacji z Tym, który jest            jedynym sensem naszego istnienia.

Życzymy, aby w tym szczególnym czasie Pan hojnie  błogosławił; napełniał serca głębokim pokojem, niewyczerpaną radością, niezachwianą ufnością. A Maryja niech będzie dla nas przewodniczką, orędowniczką i wzorem w codziennym życiu.

                                   Z darem modlitwy życzą księża

IV NIEDZIELA ADWENTU - 23 grudnia 2012 r.

  1. Jutro wigilia Bożego Narodzenia, / Obowiązuje wstrzemięźliwość –  powstrzymanie się od pokarmów mięsnych /. Zainteresujmy się osobami biednymi i samotnymi, zaprośmy ich na wieczerzę. Msze św. będą o godz. 6.00  i 7.00 - po południu nie będzie Mszy św.

 

  1. Pasterka o godz. 24.00, przed pasterką Nowenna do Bożego Narodzenia. Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na fundusz „Obrony Życia”. Msze św. w Boże Narodzenie jak niedzielę.

 

  1. W środę drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, sakrament chrztu św. udzielany będzie na     Mszy św. o godz. 12.30. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

  1. W czwartek 27 XII  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. z poświęceniem wina będzie o godz. 8.00.
  2. Opłatek Legionu Maryi wszystkich aktywnych i wspierających  27 XII  /czwartek /  godz. 16.00. Zarząd zaprasza na to spotkanie wszystkich byłych Legionistów.

 

  1. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w piątek 28 grudnia od mieszkańców bloku przy ul. Niepodległości nr 1. W sobotę / 29 XII /  przed południem od godziny 9.00 Mieszkańców ul. Trześniowskiej do Świdnickiej, Malinowa, Przejazd, Jaworowa.  Po południu od godz. 15.00 Niepodległości 1G, 2, 3. W niedzielę od godz. 15.00 odwiedzimy mieszkańców bloków przy ul. Niepodległości 4, 5. Przychodzimy by się wspólnie z domownikami modlić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławić mieszkanie, ofiara tradycyjnie przy tej okazji składana na potrzeby wspólnoty Kościoła, nie może zacierać głębszego sensu tej wizyty. Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień. - prosimy o uwzględnienie w rozlicznych zajęciach tego dnia i zarezerwowanie sobie czasu na wspólną modlitwę i spotkanie z duszpasterzem. Rodzina winna być w komplecie, oczekując .. Dom przygotowany - krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona, zeszyty do religii dzieci, młodzieży szkolnej. Niech to spotkanie będzie okazją do postawienia nurtujących nas pytań - korzystajmy z bliskiego kontaktu z księdzem. Rodziny niemogące przyjąć księdza w oznaczonym terminie mogą uzgodnić inny./ W tych dniach woda poświęcona będzie w przedsionku kościoła./

 

  1. Jest świąteczne wydanie prasy katolickiej. „Niedziela „z kalendarzem i opłatkiem. „Gość Niedzielny” z modlitwą przy stole wigilijnym, „Źródło”,, „Mały gość niedzielny z szopką „ Ola i Jaś” . Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny i zestawy kolędowe. Stowarzyszenie Siloe rozprowadza  kalendarze ścienne, ofiary przeznaczone są na rekolekcje wakacyjne osób niepełnosprawnych.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie100 i 200 zł., z racji otrzymanego opłatka, mieszkańcy bloku przy ul.  Daszyńskiego 3a -  612 zł. Krokusowej nr 6  – 546 zł.. Niepodległości 10 -  407 zł.,.  Wszystkim podejmującym trud doręczenia opłatka i składającym ofiary jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  2. Bóg zapłać za ofiarowane dary żywnościowe dla potrzebujących naszego wsparcia.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz