INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA -14 października 2012

1.      Dziś w Polsce obchodzimy XII Dzień Papieski pt.: „Jan Paweł II  - Papież Rodziny.

Prowadzona  jest zbiórka ofiar na Papieski Fundusz Nowego Tysiąclecia, stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych.

2.      Codziennie o godz. 17.30,  nabożeństwo różańcowe, zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, tyle mamy wdzięczności Bogu i Jego Matce, tyle mamy trosk – znana jest moc modlitwy różańcowej – nie zamykajmy serc – przyjdź.

3.      Kolejna katecheza, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego dzisiaj o godz. 10.45.

4.      Na tablicy ogłoszeń jest lista zgłoszonych kandydatów do Rady Duszpasterskiej, w przyszłą niedzielę z pośród Tych kandydatów wybierzemy reprezentujących nas przedstawicieli, wypisując jedno nazwisko na kartce i składając do przygotowanej urny.

5.       Dzisiaj Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach .

6.      We wtorek – 16 X -  34 rocznica wyboru Jana Pawła II, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo różańcowe  o godz. 17.15 przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły O godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Mizińskiego, który dokona poświęcenia Ołtarza bł. Jana Pawła, witraży przedstawiających dwunastu Apostołów i lilii św. Antoniego w głównym ołtarzu. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem o 21.00. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską .

 

7.      Dzisiaj w przedsionku kaplicy przyjmowane są składki członkowskie TP KUL, jest możliwość wpisania się do grona Przyjaciół - zachęcamy.

8.      Spotkanie Akcji Katolickiej w środę / 17 X / o godz. 19.00.

9.      W czwartek 18 X Święto patronalne Służby Zdrowia, dzień imienin Ks. Łukasza Wasia, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie i tych co nas leczą.

9A Patrz załącznik

10.  W przyszłą sobotę KSM obchodzi X-lecie – program tego dnia na tablicy ogłoszeń.

11.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostrę Służkę z Promienia.

12.  Bóg zapłać za dary żywnościowe i ofiary pieniężne złożone w Tygodniu Miłosierdzia, dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za pełnioną służbę na rzecz ubogich.

13.  Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

14.  Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Lwowa z Chórem Cecyliańskim w dniach 9-11 listopada. Zapisy w kancelarii.

15.  Jest prasa katolicka: nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”,, „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” z obrazkiem i modlitwą na Rok Wiary , „Źródło” , „ Miłujcie się”, –  Dla dzieci  „Ola i Jaś” z płytą, „Anioł Stróż”, „Tęcza”. Polecamy kalendarze.

 

16.  Bóg zapłać Panom za pomoc w ułożeniu desek. Bóg zapłać za ofiary na Ołtarz bł. Jana Pawła: uczestnicy rekolekcji różańcowych 400 zł., uczestnicy pielgrzymki do Sokółki – 250 zł.    / Msza św. dziękczynna w intencji pielgrzymów będzie dzisiaj o godz. 12.30. Mieszkańcy bloku Daszyńskiego 2 z racji Nawiedzenia 595 zł. / Msza św. w intencji mieszkańców będzie 11 XI o godz. 9.30. Kółko Różańcowe św. Małgorzaty Alaqe 270 zł. bezimiennie 200, 100 i 500 zł. Kółko Różańcowe MB Różańcowej 300  zł.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 października 2012 r.

 1. Na mszy św. o godz. 11.00  poświęcenie różańców dzieciom klas II.
 2. Zmiana tajemnic i zakończenie Rekolekcji Różańcowych  po Mszy św. o godz. 12.30.           Bóg zapłać Księdzu Józefowi Maciągowi za przeprowadzenie tych rekolekcji.
 3.  Dzisiaj procesja Różańcowa z lampionami i różaniec po Mszy św. wieczorowej Pójdziemy ulicami  /Niepodległości, Modrzewiową, Rudnicką,  Kasztanową.
 4.  4 X  minęła siódma rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Dziękujmy Bogu za owoce Tego Nawiedzenia. Jako kontynuacja tego spotkania trwa Nawiedzenie Rodzin, aktualnie Obraz Matki Bożej będzie Nawiedzał mieszkańców bloku przy u. Daszyńskiego 3. Dobrze, jeśli to spotkanie z Matką poprzedzone jest spowiedzią, uczestnictwem we Mszy św., a owocem postanowienie modlitwy rodzinnej, lektura Pisma Świętego, czy prasy katolickiej. Łączmy się w modlitwie z rodzinami przyjmującymi Matkę Bożą
 5. Katecheza w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego dzisiaj i w każdą niedzielę tu w kościele o godz. 10.45.- korzystajmy z możliwości pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary, szczególnie w tym roku ogłoszonym przez Ojca Św. ROKIEM WIARY.
 6. Młodzież i dzieci zachęcamy do uczestnictwa w różnych grupach duszpasterskich: Oaza Młodzieżowa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, spotkanie studentów, młodzież szkół pomaturalnych i wszystkich chętnych. Dni i godziny spotkań są w naszym miesięczniku.
 7.  
 8. Nasza Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza  ogłasza nabór dzieci w wieku 7 -10 lat. Świetlica działa codziennie w godzinach od 14-19. Dzieci mają tu możliwość odrobić lekcje, skorzystać z komputerów, uczyć się samodzielności, odpowiedzialności, pracy w grupie, rozwijać swoje zainteresowania, skorzystać z posiłku.
 9.  
 10. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 68 Tydzień Miłosierdzia. Ofiary pieniężne składane dzisiaj do puszek i przez cały tydzień przeznaczone będą na cele charytatywne. Dary żywnościowe można składać do kosza w przedsionku kaplicy.
 11.  
 12. W sobotę / 13 X  / nabożeństwo Fatimskie i różaniec po Mszy św. wieczorowej.
 13. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą składki członkowskie TP KUL.         
 14. 19 października rozpoczynają się wykłady na Instytucie Wyższej Kultury Religijnej KUL, bliższe informacje na plakacie zainteresowanych zapraszamy do grona słuchaczy.
 15. Uniwersytet otwarty … patrz załącznik …. V e r t e
 16. W imieniu społeczności Seminaryjnej, Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 17. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 18. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Siostry Faustyny 230 zł., na Ołtarz Bł. Jana Pawła bezimiennie 500 zł.,  dwa razy 100 zł. i trzy razy  po 50 zł. jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom  za zrozumienie potrzeb składamy serdeczne Bóg zapłać.
 19. Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” „Miłujcie się” , „Różaniec”,. Dla młodzieży „Droga”, „Mały Gość niedzielny”. Dla dzieci „Jaś” , „Tęcza”,” Anioł Stróż”. Jest „Głos św. Antoniego”,  i jak zawsze moc informacji bieżących z życia naszej Parafii – prosimy o zainteresowanie.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 września 2012 r.

1.      Zapraszamy na Nieszpory na godz. 17.30.

2.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie informacyjne dla ministrantów i  rodziców.

3.      Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy bezpośrednie  przygotowanie młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Na Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania z rodzicami oraz animatorów.

4.      Dzisiaj pełniony jest dyżur między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego. Osoby poszukujące pomocy, czy porady w sprawach związanych z problemem alkoholowym mogą takowe otrzymać.

5.      Od jutra Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30, serdecznie zapraszamy, a kto nie może wziąć udziału w nabożeństwie w kościele niech odmówi różaniec w rodzinie, albo prywatnie.

6.      W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek o 15.00 adoracja; w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. – spowiedź od godz. 16.00; w sobotę, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

7.      W piątek / 5 X / Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 rozpoczną się rekolekcje różańcowe. Prowadzić będzie Ks. Józef Maciąg. Plan reelekcji jest w najnowszym numerze naszego miesięcznika i na tablicy ogłoszeń.

8.      W sobotę 6 października dzień imienin Bpa Artura Mizińskiego i Ks. Artura Janczarka; pamiętajmy w modlitwach o dostojnych solenizantach .

9.      W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w sali domu katechetycznego  rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe Grupy 7 – prosimy o powiadamianie uczestników z innych parafii i wszystkich serdecznie zapraszamy.

10.W przyszłą niedzielę: 1) O 10.45 rozpoczynamy katechezy dla dorosłych na podstawie KKK zachęcamy aby na takie katechezy zakupić sobie Kompendium KKK (jest do nabycia w naszym kiosku); 2) Poświęcenie różańców o 11.00 dolnym kościele; 3) Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30

11.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć ciasto upieczone przez młodzież KSM-u, w ten sposób młodzież zbiera fundusze na organizacje jubileuszu 10 lecia.

12.Bóg zapłać za złożone ofiary -. Kółko Różańcowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus 210 zł., Anonimowi alkoholicy 90 zł, bezimiennie na. Ołtarz Bł. Jana Pawła 100 i 100 i 100 zł.

13.W czwartek 4 X  o godz. 19.00 rozpoczyna się cykl 10 konferencji przedmałżeńskich. Planujących małżeństwo w najbliższym czasie zapraszamy,  będzie to grupa zamknięta, bez możliwości dołączenia w trakcie.

14. W czwartek kończy się nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Daszyńskiego 2, po Mszy św. o godz. 18:00 obraz zostanie odprowadzony do bloku przy ul. Daszyńskiego 3.

15.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” jak zawsze bardzo ciekawy,  „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Źródło”. Są także nowe tygodniki: „Różaniec”, „Nasza Arka” – poświęcona Św. Jadwidze Śląskiej,. Dla dzieci polecamy „Anioła Stróża” z płytą, „Ola i Jaś”, „Mały gość niedzielny”. Polecamy kalendarze na 2013 r. oraz szeroki wybór rozważań tajemnic różańcowych. Dla dzieci I-komunijnych różańce.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 września 2012 r.

 

1.      Ksiądz Biskup Artur Miziński obiecał przybyć do nas 16 X i poświęcić Ołtarz i Obraz bł. Jana Pawła II, witraże 12 Apostołów i lilie św. Antoniego w głównym ołtarzu. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać wykonawcom i wszystkim ofiarodawcom.

 

2.      Dzisiaj przypada wspomnienie św. O. Pio –  odpust w  parafii na Rudniku, główna Msza św. o godz. 11.00.

3.      W dniach 27 – 30 września w KUL-u  IV Kongres Kultury Chrześcijańskiej, szczegółowy program tych dni na plakacie.

 

4.      Zebranie rodziców dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w Kaplicy Matki Bożej.

 

5.      Ponawiamy prośbę i zapraszamy mających dobry głos, umiejących grać na instrumentach,  chcących się włączyć do zespołu młodzieżowego – w soboty o godz. 12.00 oraz do chóru parafialnego – próby we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Dzieci zapraszamy do scholki – próby w soboty o godz. 11.00.

6.      Msza św. z udziałem młodzieży w każdą niedzielę o godz. 18.00 – zapraszamy.

7.      Spotkanie lektorów jutro / 24 IX / o godz. 19.00.

8.      W środę 26 IX o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

9.      W piątek  / 28 IX / o godz. 19.00 spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania.

10.  Pielgrzymka do Sokółki wyruszy w sobotę / 29 IX / z przed kościoła o godz. 4.45.

 

11.  Kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę 30 IX po Mszy św. wieczorowej. Będą omawiane sprawy organizacyjne –  serdecznie zapraszamy - obecność obowiązkowa.

 

12.  Spotkania  ministrantów  wraz z rodzicami będzie w przyszłą niedzielę / 30 IX / po Mszy św. o godz. 12.30.

13.  Wybory do Rady Duszpasterskiej odbędą się 21 X, do 7 X można zgłaszać kandydatów.

 

14.  W najbliższą niedzielę pełniony będzie dyżur między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego. Osoby poszukujące pomocy, czy porady w sprawach związanych z problemem alkoholowym mogą takowe otrzymać.

 

15.  W przyszłą Niedzielę kiermasz ciast prowadzony przez KSM.

..

16.  Prasa katolicka „ jest październikowy numer naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego, a w nim prezentacja poszczególnych grup parafialnych, miejsce i czas spotkania, program rekolekcji różańcowych, artykuł Siostry Vianey. Są tygodniki: Niedziela”, „Gość Niedzielny” , wrześniowy numer „Listu”  oraz „Cuda i Łaski Boże”. Dla dzieci: pisemko „Ola i Jaś”,  oraz „Dominik” dla dzieci komunijnych.

17.  W imieniu Siostry Danuty Misjonarki z Kamerunu dziękujemy za wsparcie.

 

18.  Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Matki Bożej Licheńskiej 210 zł., Chórzyści  na ołtarz 200 zł. bezimiennie na ołtarz 50 zł., 100zł., i 200 zł. 

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz