INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 września 2012 r.

1.      Dzisiaj16 dzień miesiąca, dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem  Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy.

 

2.      Dzisiaj spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej o godz. 19.00.

 

3.      W poniedziałek / 17 IX /  spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego. Zapraszamy chcących zaangażować się w prace AK.

 

4.      We wtorek -18 IX - święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży.

 

5.      W Kaplicy MB we wtorek o godz. 19.00  będzie spotkanie wybierających się na pielgrzymkę do Sokółki.

6.      Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, powinna zgłosić swoją kandydaturę w kancelarii parafialnej najpóźniej do 25 września.

 

7.      Lekcje religii w szkole są przedmiotem nadobowiązkowym, zdarzają się przypadki, że rodzice uważający się za wierzących wypisują swoje dziecko z udziału w tych lekcjach. Informujemy o daleko idących konsekwencjach takiej decyzji / ... / Przypominamy, że aby wrócić do katechezy w następnym roku, czy po latach, należy zdać egzamin, wykazać się znajomością materiału w tym czasie omawianego.

 

8.      Dzieci w wieku 7 – 15 lat zachęcamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w godz. 15.00 – 19.00.  - zapraszamy.

 

9.      Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

10.  Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22– 23 IX – szczegółowy program tej pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy  w kancelarii.

 

11.  Polecamy prasę katolicką: do tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, z płytą  „Tęcza”, „Anioł Stróż”,  „Ola i Jaś”. Jeszcze dzisiaj w kiosku można dostać katechizmy do nauki religii, prosimy o zainteresowanie. Jest jeszcze wrześniowy „Głos św. Antoniego” z ciekawymi relacjami z wakacji i wywiad Ks. Bpa Artura transmitowany przez  Radio Maryja.

 

12.  Bóg zapłać za ofiary na Ołtarz Bł. Jana Pawła II bezimiennie:100 i 200 i 400 zł. Kółko Różańcowe  Matki Bożej Fatimskiej 210 zł.

13.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Opatrzności Bożej.

14.  Wybory do Rady Duszpasterskiej …

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 września 2012 r.

1.      Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w Dolnym Kościele podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00.

2.      Katecheza dla dzieci klas II i ich rodziców będzie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, spotkania miesięczne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbywać się będą w czwartą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

3.      Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych we wtorek o godz. 19.00.

4.      W środę / 12 IX /  o godz. 17.00 spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych, zapraszamy dzieci od klasy III wzwyż.

5.      Różaniec Fatimski w czwartek  / 13 IX /  po Mszy św. wieczorowej.

6.      Spotkania kandydatów na ministrantów odbywać się będą w soboty o godz. 9.00, ministrantów w sobotę o godz. 10.00, lektorzy we wtorek o godz. 19.15, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w piątki o godz. 19.15, OAZA młodzieżowa w niedzielę o godz. 19.15 – zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w duszpasterstwo liturgiczne i młodzieżowe przy naszej parafii, opiekunami  tych grup będą : Ks. Leszek i Ks. Łukasz .

7.      W soboty o godz. 12.00 odbywają się próby zespołu młodzieżowego, Pan Jacek zaprasza umiejących grać na instrumentach i mających dobre warunki głosowe.

8.      W piątek 14 września święto Podwyższenie Krzyża Świętego, odpust w Parafii przy ul. Pogodnej i Ojcowie Dominikanie zapraszają,- program tych uroczystości na plakacie.

9.      Trwają prace przygotowujące ołtarz Bł. Jana Pawła II, zamówiony jest obraz, malowany specjalnie do tego ołtarza. Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 2000 zł., 100  i 50 zł. można też składać ofiary do skarbonek za ławkami.

10.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Jana Bielaka Proboszcza z Felina budującego Dom Parafialny, po Mszach św. będzie możliwość wsparcia prowadzonej budowy.

11.  Bóg zapłać za ofiary na Hospicjum.

12.  Prosimy o dokonywanie wpłat na pielgrzymkę do Sokółki, spotkanie wybierających się będzie 18 IX o godz. 19.00.

13.  Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego, są relacje z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy i Wąwolnicy, artykuł Ks. Wojciecha Adamczyka  z Urugwaju, jest wywiad Ks. Bpa Artura, jakiego udzielił w Radio Maryja. Są tygodniki „Niedziela,”, „Gość  niedzielny”, miesięczniki „Mały Gość” nowy numer „Listu” prosimy o zainteresowanie

14.  W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej o 19.00.

15.  Konferencje przedmałżeńskie w naszej Parafii będą miały charakter zamknięty. Seria dziesięciu spotkań rozpocznie się 4 X. Planujących ślub prosimy o zapisanie się w kancelarii.   Pani w Poradni Rodzinnej przyjmuje w czwartki między godz. 17.00 a 19.00.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 września 2012 r.

 

1.      Dzisiaj uroczystość odpustowa w Parafii św. Agnieszki, główna Msza św. o godz. 11.00.

2.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

3.      Jutro Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zapraszamy nauczycieli wychowawców, młodzież, dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy dziękczynnej za szczęśliwe wakacje z prośbą o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok nauki i pracy. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

4.      W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca; w pierwszy piątek spowiedź od 16.00, Msza św. o godz. 16.30.

5.      W sobotę - 8 września - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. i błogosławienie ziarna siewnego o godz. 7.00, 9.30, 15.30 ślubna,16.30 i 18.00.

6.      W niedzielę /9 IX/ na godzinę 19.15 Ksiądz Leszek zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy w sali oazowej.

7.      Po wakacyjnej przerwie od poniedziałku będzie czynny punkt charytatywny w godzinach między 16.00 a 17.00 - wejście od strony parkingu przy ul. Kasztanowej.

8.      Próba Chóru jutro / 4 IX / o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do śpiewania w chórze parafialnym, wszystkich chętnych, zarówno młodzież jak i starszych.

9.      Dzisiaj  przyjmowane są ofiary do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

10.    W sobotę / 8 IX / o godz. 12.00 próba scholi. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym do włączenia się do scholi dziecięcej.

11.    Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

12.    W Przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na rzecz  Hospicjum Dobrego Samarytanina.

13.    Spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Medjugorie w poniedziałek /03.IX/o godz. 19:00 w sali domu katechetycznego.

14.    Jest prasa katolicka ,Niedziela i Gość niedzielny”, „Naszej Arka” „List” Dla dzieci „Mały gość niedzielny” , „Tęcza” i „Anioł Stróż,  prosimy o zainteresowanie. Katechizmy do nauki religii, też można dostać w kiosku.

15.    Mających zamiar wejść w związek małżeński informujemy, że cykl konferencji przedmałżeńskich w naszej parafii rozpocznie się 4 X 2012 a zakończy się 13 XII . Kolejny kurs będzie w Wielkim Poście. 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 sierpnia 2012 r.

1.      Pan Kazimierz Gajuś po 15 letniej służbie ze względów rodzinnych rezygnuje z posługi kościelnego w naszym kościele. Dzisiaj z żalem żegnamy Go , dziękujemy za piękną, solidną , pełną oddania, pracę w naszej Parafii. Niech Dobry Bóg darzy Go i Jego bliskich zdrowiem i potrzebnymi łaskami  A my obiecujemy pamiętać w naszych modlitwach .

 

2.      Decyzją Matki Generalnej w miejsce Siostry Vianey do pracy w naszej Parafii przychodzi Siostra Augustyna Pieczonka i jako rezydentka a jednocześnie przełożona Domu,  Siostra Judyta Czajka. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy dużo życzliwości parafian, niech święty Antoni uprasza potrzebne łaski.

3.      Dzisiaj w sali Domu Katechetycznego pełniony jest dyżur. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy pomocy w zaprzestaniu picia, mogą się kontaktować w godz. 17.00 do 19.30.

4.      W czwartek S. Konstancja zaprasza dzieci rowerami na grila do Pliszczyna odjazd 9.30

 

5.       W dniach 30 VIII i 1 IX  Duszpasterskie Wykłady Akademickie na KUL-u. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

6.       W sobotę 1 września 63 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy o modlitwie za tych, co oddali życie byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

7.      W tym tygodniu I Sobota miesiąca września – po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8.      W niedzielę doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej, w sobotę o godz. 6.00  z kościoła św. Krzyża przy ul. Pogodnej, wyruszy pielgrzymka piesza do Wąwolnicy, a w niedzielę o godz. 9.00 autokarowa z przed naszego kościoła – zachęcamy do udziału.

9.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

10.  Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w dzielnicy domków, w przyszłą niedzielę / 2 IX / Obraz Matki Bożej przyjmą do siebie mieszkańcy bloku przy ul. Daszyńskiego 2.

 

11.  Od I Piątku września /7 IX / po wakacyjnej przerwie wznawiamy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, a w niedzielę / 9 IX / odwiedziny Szafarzy Nadzwyczajnych z Komunią świętą. Bardzo prosimy o potwierdzenie, bądź zgłoszenie nowych osób.

12.  W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

13.  Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza wznawia działalność – bliższe informacje i zapisy w pomieszczeniach Domu Katechetycznego.

14.  Bóg zapłać za ofiarowane plecaki, zeszyty i przybory szkolne, Bóg zapłać za ofiary.

15.  Jest Prasa Katolicka – polecamy ciekawe artykuły w „Niedzieli”, „Gościu Niedzielnym” jest Źródło wrześniowy numer „Różańca”, oraz dla dzieci „Anioł Stróż”  i „Tęcza”. Są  podręczniki do nauki religii.

16.  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: Mieszkańcy ul. Szarotkowej, Jeżynowej, Dereniowej i Pigwowej z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 1540 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie  30 VIII o godz. 18.00.

17.  W imieniu Księdza Tomasza  Bóg zapłać za wsparcie okazane tamtejszej parafii.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz