INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15 VIII 2012

1.      Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, 92 rocznica Cudu Nad Wisłą, Dzień Wojska Polskiego. Porządek mszy św. niedzielny.

 

2.      Jutro 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

 

3.      W piątek  rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczorowej.

 

4.      W niedzielę 19 VIII dzień imienin Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.

 

5.      W kancelarii można się zapisać na pielgrzymkę pieszą i autokarową do Wąwolnicy na uroczystości 2 września ku czci MB Kębelskiej.

 

6.      W naszym kiosku obok prasy możemy dostać katechizm do nauki religii.

 

XI X NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 sierpnia 2011 r.

1.     Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

 

2.     Nieszpory dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 17.30.

 

3.     Sierpień miesiącem trzeźwości, postanowienie abstynencji można wpisać do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

 

4.     W sobotę ( 13 VIII ) dzień kolejnych objawień MB w Fatimie. Po Mszy wieczorowej będzie różaniec, procesja i adoracja eucharystyczna do 21.00.

 

5.     Taca w przyszłą niedzielę na rzecz prowadzonych prac remontowych przy Liceum Biskupim i na budowę Centrum Jana Pawła II .

 

6.     Bóg zapłać za ofiary : bezimiennie 100 i 1000 zł.,  ., AA i Alanon 90 zł.

Kółko Różańcowe św. Siostry Faustyny 230 zł., św. Barbary 240 zł., św. Kingi 150, MB Fatimskiej 160 zł. Świętej Rodziny 150 zł.

 

7.     Ze środków społecznego przekazu wiemy o pożarze w Zaraszowie  par. Bychawa, gdzie rodzina  w momencie pozostała bez dachu nad głową i środków do życia – dzisiaj przyjmowane są ofiary dla poszkodowanych – można je składać rodzinie poszkodowanych przy wyjściu, albo do puszek stojących za ławkami z takim napisem.  Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

8.     Jest prasa katolicka. „Nasza Arka” poświęcona miastu Jeruzalem, „Cuda i Łaski Boże” – Polacy kanonizowani przez Jana Pawła II, „List”  wakacyjny przewodnik po sanktuariach. „Familia” dla współczesnej rodziny, oraz „Miłujcie się”. Dla dzieci „Tęcza”, „Anioł Stróż”  z płytą CD. Są już podręczniki do nauki religii, zeszyty – prosimy o zainteresowanie.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 sierpnia 2012 r.

1.     Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

 

2.     Nieszpory dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 17.30.

 

3.     Sierpień miesiącem trzeźwości, postanowienie abstynencji można wpisać do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

 

4.     W poniedziałek /6 VIII / święto Przemienienia Pańskiego Msze św. o godz.  7.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

 

5.     W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Zdzisława Zająca z Ukrainy.

 

6.     W dniach 29 i 30 września organizowana jest pielgrzymka do Sokółki i innych sanktuariów na ścianie wschodniej, bliższe informacje na plakacie. Zapisy u Pani Kasi w kiosku i u Pani Ewy Kamińskiej.

 

7.     Taca w przyszłą niedzielę na rzecz prowadzonych prac remontowych przy Liceum Biskupim i na budowę Centrum Jana Pawła II .

 

8.     Bóg zapłać za ofiary:  bezimiennie 100 zł. i 300 zł., Kółko Różańcowe  św. Kingi 150 zł. , św. Anny 200 zł.

 

9.     Jest prasa katolicka, w tygodniku „Niedziela” jest relacja Państwa Kamińskich  wizytacji kanonicznej Ks. Arcybpa Stanisława Budzika w naszej Parafii, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” poświęcona sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku. Dla dzieci „Tęcza”, „Anioł Stróż”.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 lipca 2012 r.

 

1.      W środę  upływa 68 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o Tych, którzy oddali życie byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

2.      Po tygodniowej przerwie kontynuujemy  Nawiedzenie Rodzin przez Kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskie,  dzisiaj  po Mszy św. wieczorowej Obraz zostanie przekazany mieszkańcom ulicy Szarotkowej i sąsiednich ulic.

3.      W czwartek  można uzyskać Odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, wyznanie wiary, oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieskich).

4.      Miesiąc sierpień miesiącem trzeźwości, podejmijmy tę propozycję, by wesprzeć naszych braci nadużywających alkoholu. „Przez abstynencje wielu do trzeźwości wszystkich ‘.Dzisiaj pełniony jest dyżur przez osoby kompetentne – mających problem z alkoholem zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30 do Sali domu katechetycznego, tam można otrzymać poradę czy pomoc w zaprzestaniu picia.

5.      W piątek  o godz. 8.30 Mszą św. na placu katedralnym rozpocznie się kolejna Piesza Pielgrzymka Lublin - Częstochowa. Jeszcze dzisiaj można się zapisać w naszej kancelarii. Zachęcamy szczególnie młodzież. Przewodnikiem grupy VII będzie Ks. Leszek Sałaga. Spotkanie wszystkich wybierających się będzie jutro po Mszy św. wieczorowej w sali domu katechetycznego Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach, Oni na pewno nie pozostaną dłużni.

6.      W ty tygodniu I Czwartek, / od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu / I Piątek i I Sobota miesiąca sierpnia. W sobotę również adoracja po Mszy św. wieczorowej zakończona Apelem

7.       Jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę na zakup środków transportu polskim misjonarzom podaruj 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże. Ofiary można składać do skarbony stojącej za ławkami z napisem MIVA POLSKA.

8.      Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

9.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty: bezimiennie 100 zł.  

10.  Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Źródło”, „Nasza Arka”, „Nasza Droga” dla młodzieży i dla dzieci „Tęcza” i „Anioł Stróż”.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz