INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 17 maja 2015 r.

 1. W miniony poniedziałek ( 11 maja 2015 r. ) zmarł nasz kochany ksiądz Proboszcz Stanisław Róg. Dziękujemy wszystkim za liczny udział pogrzebie i pomoc w jego przygotowaniu. Pamiętajmy w modlitwach o naszym księdzu Proboszczu i nawiedzajmy jego grób na cmentarzu przy ul. Unickiej obok kaplicy cmentarnej.
   
 2. Dziękujemy za Msze św. gregoriańskie ofiarowane w intencji zmarłego ks. Proboszcza: ks. Franciszkowi Bednarowi; księżom z dekanatu, którzy dzisiaj rozpoczęli odprawianie tych Mszy św.; szafarzom, którzy zamówili Msze św. gregoriańskie na październik; pielgrzymom do Radecznicy, którzy zamówili Msze św. gregoriańskie w listopadzie w Sanktuarium św. Antoniego.
   
 3. W kościele jest wyłożona Księga Kondolencyjna do której możemy się wpisywać, wyrażając nasze uczucia i podziękowania względem śp. Ks. Proboszcza.
   
 4. Redakcja „Głosu św. Antoniego” prosi o nadsyłanie świadectw, wspomnień i refleksji o księdzu Proboszczu w celu przygotowania specjalnego numeru naszego miesięcznika parafialnego.
   
 5. Nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Św. codziennie o godz. 17.15.
   
 6. Oazowy Dzień Wspólnoty dla dzieci, młodzieży i rodzin z Ruchu Światło-Życie dzisiaj od godz. 15.00 w dolnym kościele.
   
 7. W najbliższy poniedziałek ks. Franciszek Bednar obchodzi 24. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach.
   
 8. Msza św. w 7 dzień po śmierci ks. Proboszcza w poniedziałek ( 18 maja ) o godz. 18.00.
   
 9. Trwają Katechezy ewangelizacyjne: w poniedziałki i czwartki w dolnym kościele o godz. 19.00.
   
 10. Modlitwy o uzdrowienie w środę ( 20 maja ) o godz. 19.00 w dolnym kościele.
   
 11. Spowiedź dzieci przed I Komunią św., ich rodzin i chrzestnych w sobotę ( 23 maja ) od godz. 9.00.
   
 12. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klas III w sobotę ( 23 maja ) o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne.
   
 13. Uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30. Osoby, które stale przychodzą na tę godzinę Mszy św., ale nie są związane z rodzinami dzieci pierwszokomunijnych prosimy o wybranie innej Mszy św., aby pozostawić miejsce dla rodzin i gości przybywających na tę uroczystość.
   
 14. Parafia św. Michała w Lublinie zaprasza na Maraton Biblijny w dniach 18-23 maja.
   
 15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich oraz czasopism dla dzieci i młodzieży. W majowym numerze „Głosu św. Antoniego” – jedna z ostatnich homilii zmarłego ks. Proboszcza wygłoszona w Wielki Piątek. Prosimy o zainteresowanie.
   
 16. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. oraz za ofiary na potrzeby wspólnoty parafialnej: Kółko Różańcowe MB Fatimskiej - 170 zł., bezimiennie – 600 zł.
   
 17. Przed kościołem młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizowała kiermasz ciast.
   
 18. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Klaryski z Kazachstanu oraz ks. Bogdana Zagórskiego, który głosić będzie Słowo Boże i dziękować za ofiary złożone podczas pogrzebu na budowę nowego kościoła św. Jana Kantego w Lublinie.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2015 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się tydzień modlitw o urodzaje.
 2. Kolejne spotkanie ewangelizacyjne przy Figurze Matki Bożej z Lourdes, dzisiaj o godz. 15.30.
 3. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczorowej do domu katechetycznego.
 4. Kolejne katechezy: w poniedziałki i czwartki odbywać się będą w dolnym kościele o godz. 19.00.
 5. Ewangelizacyjny Kurs Filipa w środę, czwartek i piątek w dolnym kościele; początek  o godz. 18.00.
 6. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, dla ich rodzin oraz świadków w środę od godz. 17.00, następnie próba ze świadkami po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00.
 7. Nabożeństwo fatimskie i majowe w środę ( 13 maja) o godz. 17.00.
 8. Ksiądz Biskup Józef Wróbel udzieli Sakramentu Bierzmowania przygotowanej młodzieży klas III gimnazjum w czwartek  /14 V / na Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Osoby wybierające się do Radecznicy proszone są o punktualne przybycie na miejsce zbiórki przed kościołem w sobotę 16 maja najpóźniej o godz. 8.20.
 10. III Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach   5-6 czerwca. Zapisy u Pani Kasi w kiosku parafialnym. Koszt dwudniowego wyjazdu – 100 zł. Wyżywienie we własnym zakresie.
 11. Jest prasa katolicka – tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, czasopisma dla młodzieży i dzieci, miesięcznik kulturalny „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Jest też majowy numer „Głosu św. Antoniego” do nabycia w kiosku parafialnym. Prosimy o zainteresowanie.
 12. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Zofii - 300 zł.
 13. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.
 14. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 maja 2015 r.

 1. Dzisiaj przypada 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.
   
 2. Imieniny obchodzi dzisiaj ks. Prałat Marian Matusik, w środę ( 6 maja ) będą imieniny siostry Judyty – Przełożonej Domu, w piątek ( 8 maja ) będą świętować imieniny ks. Abp Stanisław Budzik, ks. Proboszcz Stanisław Róg, ks. Profesor Stanisław Fel oraz pan Kościelny Stanisław Orłowski – pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych Solenizantach.
   
 3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 4. Nabożeństwo Majowe codziennie w kościele o godz. 17.15.
   
 5. Kolejne spotkanie ewangelizacyjne przy Figurze Matki Bożej z Lourdes, dzisiaj o godz. 15.30. Trwają katechezy: w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.
   
 6. Młodzież z naszej parafii zaprasza na modlitwę uwielbienia dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.
   
 7. Próba liturgiczna dla kandydatów do Bierzmowania – w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
   
 8. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
   
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca - pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za powołanych i o powołania do Służby w Kościele.
   
 10. Alumn Paweł Kałkus, który rozpoczął praktykę duszpasterską w naszej parafii, zostanie wyświęcony na diakona podczas uroczystej Mszy św. w sobotę w Archikatedrze Lubelskiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
   
 11. Egzamin uzupełniający przed Bierzmowaniem w sobotę ( 9 maja ) o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
   
 12. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie z ks. Pawłem w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym.
   
 13. Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza przy naszej parafii organizuje wakacyjny wypoczynek w górach w dniach 15-26 lipca. Koszt wypoczynku - 1000 zł. Szczegółowe informacje w świetlicy lub na plakacie.
   
 14. Jest prasa katolicka – „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, czasopisma dla młodzieży i dzieci. Jest też majowy numer „Głosu św. Antoniego” z homiliami z rekolekcji i Wielkiego Tygodnia oraz informacjami o nabożeństwach i wydarzeniach majowych. Prosimy o zainteresowanie.
   
 15. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę ofiar do puszek w przyszłą niedzielę ( 10 maja ) na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu i sąsiednich krajach.
   
 16. Przez cały miesiąc maj możemy składać ofiary do puszki znajdującej się za ławkami, które przeznaczone będą na wypoczynek wakacyjny dla dzieci organizowany przez Caritas.
   
 17. Koncert Pieśni Patriotycznych dzisiaj w Kościele Pobrygidkowskim w Lublinie o godz. 18.45. Wstęp wolny.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2015 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do Służby w Kościele. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu między godz. 8.00 a 18.00 i może szczególnie w tych dniach, kiedy wielu młodych szuka swojego miejsca na tej ziemi, intensywniej módlmy się w intencji powołań. Zachęcamy do nawiedzania świątyni.
   
 2. Kontynuowane są spotkania ewangelizacyjne przy Figurze Matki Bożej z Lourdes, dzisiaj godz. 16.00. W czwartek między godz. 18.00 a 20.00 odwiedziny w domach z osobistym zaproszeniem na katechezy w poniedziałki i czwartki na godz. 19.00 tu do kościoła.
   
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca maja - msze św. o godz. 7.00, 7.30, o 15.00 przy figurze MB przy ul. Palmowej, 16.30, 18.00. Rozpoczyna się piękne Nabożeństwo ku czci NMP, codziennie o godz. 17.15. W sobotę /2 maja/ - I Sobota miesiąca obchodzona będzie Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona z niedzieli. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie: 7.00, 7.30 i 18.00.
   
 4. Witamy przychodzącego do naszej parafii na praktyki duszpasterskie Alumna  Pawła Kałkusa i życzymy  by te miesiące pracy były czasem ubogacenia dla naszej wspólnoty  i dla księdza Pawła, a św. Antoni niech uprasza potrzebne łaski.
   
 5. W dniu 16 V organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy, bliższe informacje  i zapisy u Pani Kasi w kiosku.
   
 6. Dwudniowa wycieczka do Sandomierza, Baranowa Sandomierskiego, Opatowa w dniach 16 – 17 V, więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
   
 7. Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą / 6 VI / zapisy w kancelarii.
   
 8. Spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 19.00.
   
 9. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy naszej parafii organizuje wakacyjny wypoczynek w górach . Bliższe informacji można otrzymać w świetlicy lub na plakacie.
   
 10. Jest prasa katolicka:  „Niedziela” z obrazkiem św. Jana Pawła, „Gość Niedzielny”. Są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci,  pamiątki komunijne, albumy i Biblie dla dzieci, flagi narodowe, można je dostać u młodzieży przy wyjściu z kościoła. Jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”: w tym numerze wiele interesujących tekstów, homilie z rekolekcji i Wielkiego Tygodnia, informacje o nabożeństwach i wydarzeniach majowych.
   
 11. Bóg zapłać za ofiary  bezimiennie  2 x 200 zł., Kółko Różańcowe św. Bernadety 200 zł., św. Wojciecha 200 zł., uczestnicy pielgrzymki do Lichenia 400 zł. / Msza św. w intencji pielgrzymów będzie 3 V o godz. 12.00/.
   
 12. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się na KUL-u widowisko artystyczne upamiętniające Rok św. Jana Pawła II.
   
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone Księdzu Krzysztofowi na budowę kościoła w Zamościu.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz