INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 czerwca 2012 r.

Dziś przed kościołem harcerki prowadzą kiermasz ciast, zbierając w ten sposób pieniądze niezbędne do organizacji wakacyjnego obozu. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

Osoby mające problem z alkoholem, mogą otrzymać pomoc u osób pełniących dyżur w domu katechetycznym dziś między godz. 17.00 a 19.30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dziś o godz. 19.00.

Spotkanie organizacyjne ws. pielgrzymki do Sokółki odbędzie się w środę po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym. Na tę pielgrzymkę oraz na spotkanie słuchaczy Radia Maryja, mające miejsce w Częstochowie 10 VII, można zapisywać się w kiosku parafialnym
u pani Kasi.

W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego sprawowana będzie tego dnia o godz. 8.00. Ofiary zbierane tego dnia na tace przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”.

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
 
W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę; bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

W miesiącu lipcu organizowane są dwa turnusy wakacji dla dzieci i młodzieży w górach – szczegóły na plakacie, zapisy w świetlicy u Pani Agnieszki. Przez oba wakacyjne miesiące Świetlica będzie otwarta codziennie między godz. 10.00 a 14.00. Zapraszamy wszystkie dzieci między 7 a 15 rokiem życia.

Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina                    do Częstochowy - zapisy w kancelarii, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.   

Zachęcamy do interesowania się bieżącymi wydarzeniami z życia Kościoła i czerpania wiadomości na tematy kościelne z katolickich środków przekazu. W tym tygodniu                 do tygodnika „Gość niedzielny” dodana jest płyta z najnowszymi piosenkami zespołu „Deus meus”.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: Krąg biblijny 100zł.

Dziękujemy za ofiary złożone na tace, przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 czerwca 2012 r.

 

 1. Dziś przed kościołem harcerki prowadzą kiermasz ciast, zbierając w ten sposób pieniądze niezbędne do organizacji wakacyjnego obozu. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
 2. Osoby mające problem z alkoholem, mogą otrzymać pomoc u osób pełniących dyżur w domu katechetycznym dziś między godz. 17.00 a 19.30.
 3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dziś o godz. 19.00.
 4. -Spotkanie organizacyjne ws. pielgrzymki do Sokółki odbędzie się w śroę po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym. Na tę pielgrzymkę oraz na spotkanie słuchaczy Radia Maryja, mające miejsce w Częstochowie 7-8 VII, można zapisywać się w kiosku parafialnymu pani Kasi.
 5.  W piątek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego sprawowana będzie tego dnia o godz. 8.00. Ofiary zbierane tego dnia na tace przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „świętopietrze”.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
 7.   W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę; bliższe informacje i zapisy w kancelarii.
 8.   W miesiącu lipcu organizowane są dwa turnusy wakacji dla dzieci i młodzieży w górach – szczegóły na plakacie, zapisy w świetlicy u Pani Agnieszki. Przez oba wakacyjne miesiące Świetlica będzie otwarta codziennie między godz. 10.00 a 14.00. Zapraszamy wszystkie dzieci między 7 a 15 rokiem życia.
 9.  Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina  do Częstochowy - zapisy w kancelarii, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.   
 10.   Zachęcamy do interesowania się bieżącymi wydarzeniami z życia Kościoła i czerpania wiadomości na tematy kościelne z katolickich środków przekazu. W tym tygodniu  do tygodnika „Gość niedzielny” dodana jest płyta z najnowszymi piosenkami zespołu „Deus meus”.
 11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: Krąg biblijny 100zł.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na tace, przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 czerwca 2012 r.

1. Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną przyjęci do grona ministrantów nowi chłopcy.

2. Trwa Nawiedzenie Rodzin przez Kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. Obraz przyjmą do siebie mieszkańcy ul. Palmowej, a następnie Paprociowej i Cd. Trześniowskiej.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 Koncert Chwały.

4. W środę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00.

5. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę do Częstochowy, bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

6. Dwudniowa pielgrzymka na kolejne spotkanie słuchaczy Radia Maryja w Częstochowie 10 VII, jednodniowa do Sokółki 30 VI – zapisy w kiosku u Pani Kasi i w kancelarii.

7. W miesiącu lipcu organizowane są dwa turnusy wakacji dla dzieci i młodzieży w górach, bogaty program tego pobytu – szczegóły na plakacie, zapisy w świetlicy u Pani Agnieszki. Przez oba miesiące wakacyjne Świetlica będzie otwarta codziennie między godz. 10.00 a 14.00, zapraszamy wszystkie dzieci między 7 a 15 rokiem życia.

8. Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina do Częstochowy - zapisy w kancelarii, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostrę z Konga.

10. Jest prasa katolicka tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z dodatkiem historycznym 90 rocznica przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Jest: „Miłujcie się”, „ Nasza Arka” , pisma dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość”. W kiosku można dostać płyty z Misji parafialnych, z 25 lecia naszej Parafii i Bierzmowania – prosimy o zainteresowanie.

11. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

12. W najbliższą niedzielę, osoby mające problem z alkoholem będą mogły otrzymać pomoc u osób pełniących dyżur w domu katechetycznym między godz. 17.00 a 19.30.

13. Dzisiaj w Seminarium dzień otwartych drzwi, powitanie gości o godz. 15.00. A a w przyszłą niedzielę taca na rzecz naszego Seminarium.

14. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe MB Nieustającej Pomocy 315 zł., bezimiennie 100 zł.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwca 2012 r.

 1. Dzisiaj gościmy Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego, na wizytacji kanonicznej. Ksiądz Arcybiskup spotka się z z nami podczas Mszy św. a z poszczególnymi grupami duszpasterskimi po Mszach i o godz. 17.00. Zapraszamy na te spotkania.
 2. W naszej Parafii /w środę  13 VI / uroczystość odpustowa. Msze św.  o godz. 7.00, 9.30, 11.00. Uroczysta Msza św. zbiorowa i za parafian z procesją o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie lilii św. Antoniego i chlebków, a na Mszy o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.
 3. W czwartek / 14 VI / zakończenie oktawy Bożego Ciała uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 18.00, wcześniej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Kręgi Domowego Kościoła oraz Harcerki i Harcerzy.
 4. W piątek Urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00
 5. W tym dniu zapraszamy dodatkowo  na godz. 20.00 na nabożeństwo czerwcowe przy Figurze Pana Jezusa przy ul. Trześniowskiej.
 6. Kurs Filipa w naszej parafii odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 7. W przyszłą niedzielę 17 VI o godz. 12.30 Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele odprawi Ks. mgr Jarosław Siejko, odbywający praktyki diakońskie w naszej parafii.
 8. W najbliższą niedzielę Mszę św. o godz. 18.00 odprawi ks. Krzysztof Kralka – pallotyn,
 9. a po Mszy św. odbędzie się koncert chwały. Serdecznie zapraszamy, szczególnie młodzież.
 10. Księża Marianie z Bazylianówki zapraszają na parafialny festyn rodzinny w przyszłą niedzielę (17.VI) w godz. 13.30 – 20.00. Więcej informacji na plakacie.
 11. Najbliższa niedziela będzie dniem otwartych drzwi w naszym Seminarium. Powitanie gości o godz. 15.00, w programie jest Msza św., zwiedzanie seminarium, koncert w wykonaniu alumnów, kolacja – Ksiądz Rektor serdecznie zaprasza.
 12. Już tylko do przyszłej niedzieli można będzie się zapisać na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryi do Częstochowy, prosimy też o dokonywanie wpłaty.
 13. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 i 60 zł., KR Najświętszego Zbawiciela 300 zł., AA i Al-Anon 90 zł., mieszkańcy ul. Nasturcjowej i części ul. Trześniowskiej z okazji nawiedzenia 1240 zł., Msza św. w intencji rodzin 20 VI o godz. 18.00.
 14. Jest prasa katolicka, tygodniki  „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Nasza Arka” poświęcona bł. Ks. Bronisławowi Markiewiczowi, numer specjalny: Jan Paweł II i Tatry. Są pisma katolickie dla dzieci, „Mały gość niedzielny” z dodatkiem piłkarskim, polecamy książki, albumy. We wtorek można będzie nabyć chlebki i lilie św. Antoniego.
   

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz