INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 3 czerwca 2012

        1. Dzisiaj po Mszy św. o 12.30, zmiana tajemnic różańcowych.

2. O godz. 15.00  przed Kolegium Jana Pawła II na KUL-u rozpocznie się Marsz Życia, zwieńczy go Eucharystia w Archikatedrze o godz. 17.00 pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o przestawienie parkowanych samochodów na trasie procesji, szczególnie na ul. Tumidajskiego i ul. Trześniowskiej. Dla podkreślenia tej uroczystości udekorujemy wszyscy balkony, okna naszych mieszkań. Niech będzie to dla Chrystusa wędrującego ulicami naszego Osiedla. Przy czwartym ołtarzu Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów  naszego kościoła. Siostry zapraszają dziewczynki na próbę sypania kwiatów – we wtorek po Mszy św. wieczorowej.

4. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca; dzień modlitwy o powołania do Służby w Kościele, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę / 9 VI / o godz. 18.00 na Czubach przy kościele św. Rodziny zgromadzimy się na liturgii dziękczynnej w 25 rocznicę pobytu Jana Pawła II w naszym mieście. Naszemu dziękczynieniu przewodniczyć będzie Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz długoletni osobisty Sekretarz Papieża. My mamy szczególny tytuł by tam się udać, bo właśnie w tedy 9 VI 1987 r. Ojciec Święty poświęcił Kamień Węgielny z Wieczernika pod budowę naszego kościoła. Będą dodatkowe autobusy komunikacji miejskie, nie powinno być trudności z dostaniem się na te uroczystości, jak też z powrotem do domu.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Arcybpa Stanisława Budzika, będzie to przewidziana prawem Wizytacja Kanoniczna odbywająca się co pięć lata. Ksiądz Arcybiskup przybędzie do nas na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, udzieli błogosławieństwa zgromadzonym. Na Mszy św. o godz. 9.30 wygłosi Słowo Boże, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Eucharystii, po Mszy św. o godz. 12.30 spotka się z grupami parafian zrzeszonych w różnych grupach duszpasterskich. O godz. 17.00 spotka się z Radą Duszpasterską i Parafialną, Zespołem Charytatywnym, Akcją Katolicką. Będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 18.00 i po Mszy św. spotka się z młodzieżą.

7. Świetlica działająca przy naszej Parafii organizuje w miesiącu lipcu obóz w Zalesiu  k/Limanowej – bliższe informacje w Świetlicy i na plakacie.

8. W czasie wakacji organizowane są rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i u ks. Mariusza.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Urszuli Ledóchowskiej 200 zł., św. Antoniego – 250 zł.

10. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.

11. Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, bliższe informacje na plakacie.

12. Jest prasa katolicka, tygodniki, jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, można dostać emblematy eucharystyczne do dekorowania mieszkań.

13. W Boże Ciało tradycyjnie o godz. 19.00 na Placu Litewskim będzie Koncert Chwały

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 27 maja 2012

 1.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

2.      We wtorek  / 28 V / rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

3.      W środę o godz. 17.15 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4.      W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.

5.      Dobiega końca miesiąc maj i nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy jutro dodatkowo na godz. 20.00 na nabożeństwo przy figurze św. Józefa przy ul. Daszyńskiego.

6.      Począwszy do piątku, przez cały czerwiec, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30.

7.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Święto Dziękczynienia- prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8.      Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej w niedzielę (3 VI) o godz. 12.30, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

9.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie na renowację posadzki w kościele i kaplicy 100 zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki za ławkami z takim napisem.

10.  Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z filmem o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii (jedną z bohaterek jest mistyczka Catalina Rivas z Boliwii). Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Tęcza”, „Ola i Jaś”. Jest nowy „Głos św. Antoniego”,  a w nim zdjęcia i relacje z wydarzeń parafialnych: I Komunii św. i Rocznicy; są także świadectwa nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., program rekolekcji antonińskich i odpustu.

11.  Uczestnicy Grupy AA i Rodzin z problemem alkoholowym, pełnią dzisiaj dyżur w sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane, potrzebujące porady czy pomocy w zaprzestaniu picia zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

12.  Święcenia kapłańskie w Archikatedrze  2 VI – sobota godz. 10.30.

13.  Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza do udziału w Marszu życia w niedzielę 3 VI szczegóły na plakacie.

14.  Akcja Katolicka organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-8 lipca na XX Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt 155 zł. Zapisy w kiosku i u państwa Kamińskich.

15.  Świetlica działająca przy naszej Parafii organizuje dla dzieci obóz wypoczynkowy
w górach w dniach 2 - 13 VII i  21 VII – 1 VIII – bliższe informacje i zapisy w świetlicy.

16.  Bóg zapłać za wsparcie okazane naszej Katolickiej Uczelni i Księdzu Krzysztofowi.

17.  W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca:
Ś.P. Ryszard BIELEC zamieszkały w Spławach,
Ś.P. Zygmunt MRÓZ zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 22,
Ś.P. Stanisław GOMOŁA zamieszkały przy ul. Niepodległości 6, którego pogrzeb będzie w poniedziałek (28 V) w Pliszczynie o godz. 15.00.  Wyjazd na pogrzeb autokarem sprzed naszego kościoła o godz. 14.00.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 20 maja

 1. Mamy początek lata, coraz częstsze staje się pragnienie rekreacji, wytchnienia. Soboty i niedziele stają się dla wielu czasem zasłużonego odpoczynku, wyjazdu na działkę, nad jezioro czy zalew. Ale ten, potrzebny  – podkreślamy – zasłużony wypoczynek odbywa się często kosztem świętowania Dnia Pańskiego, starajmy się zrozumieć, że w centrum niedzieli jest Eucharystia, a nasz udział we Mszy św. jest przywilejem Dziecka Bożego. Nie rezygnujmy z tego przywileju, umiejmy w planowaniu czasu wolnego uwzględnić uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej. Pamiętajmy, że nie ma wakacji ani urlopu od modlitwy, Mszy św., a może tym bardziej więcej czasu poświęćmy na modlitwę, czy lekturę Pisma świętego, dobrej książki, czy prasy katolickiej.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00
 3. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w środę w czasie Mszy św. wieczorowej przez ks. bpa Mieczysława Cisło. Prosimy o modlitwę za bierzmowanych i ich rodziny.
 4. Spotkanie organizacyjne i próba przed uroczystością bierzmowania jutro o godz. 19.15. Zapraszamy kandydatów wraz ze świadkami. Spowiedź dla rodziców, świadków i wszystkich bliskich we wtorek o godz. 17.00.
 5. Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów,  w czwartek / 24 V / o godz. 18.00.
 6. Po białym tygodniu wracamy z nabożeństwem majowym na godz. 17.30, został już tylko tydzień maja, zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci i młodzież
 7. Msza św. z udziałem dzieci klas III obchodzących rocznicę I Komunii św. dzisiaj o godz. 11.00.
 8. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca osoby mające problem z alkoholem mogą  otrzymać pomoc.
 9. W przyszłą niedzielę studenci Katolickiego Uniwersytetu przyjmować będą ofiary do puszek na rzecz tejże Uczelni.
 10. Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę 2000 zł. bezimiennie na renowację posadzki w kościele 200 i 50 zł., z racji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej mieszkańcy ul. Trześniowskiej 2400 zł. – Msza św. w ich intencji będzie 27 V o godz. 9.30. Mieszkańcy ul. Kminkowej, Żurawinowej i Nasturcjowej 640 zł. – Msza św. będzie  28 V o godz. 16.30,  Mieszkańcy ul. Forsycjowej 550 zł. – Msza św. będzie 17 VI o godz. 8.00
 11. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”,  „Źródło”, są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek. Prosimy o zainteresowanie.
 12. Bóg zapłać za okazane wsparcie Bractwu św. Br. Alberta.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 13 maja 2012 r.

 1. Dzisiaj upływa 95 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Wczoraj alumni V roku naszego Seminarium przyjęli święcenia diakonatu, wśród nich Ks. Adam Pendel rozpoczynający praktyki duszpasterskie w naszej Parafii. Prosimy o modlitwę za przygotowujących się do kapłaństwa.
 3. Rodziców naszych ministrantów i lektorów zapraszamy na krótkie spotkanie w sali domu katechetycznego dzisiaj na godz. 17.00.
 4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy przez cały tydzień, na Mszę św. na godz. 18.00. Nabożeństwo Majowe w tym - białym - tygodniu będzie po Mszy św.
 5. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek po nabożeństwie majowym, natomiast w sobotę będzie dla nich dzień skupienia. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 6. W środę - 16 V – dzień modlitwy za Ojca Świętego za Kościół,  o godz. 19.00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III obchodzić będą Rocznicę I Komunii św. Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich bliskich w sobotę od 9.30.
 9. Bóg zapłać, serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych za generalne posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość, za piękne kompozycje kwiatowe.
 10. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy naszej parafii organizuje wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W terminie od 20 – 31 lipca. Koszt 900 zł, w którym jest wyżywienie, transport, wycieczki, noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu. Wszelkich informacji można się dowiedzieć w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej lub na plakacie.
 11. Są jeszcze  wolne miejsca na wyjazd do Kalwarii Pacławskiej i innych miejsc kultu Maryjnego na Podkarpaciu w dniach 19-20 maja. Bliższe informacje na plakacie i w kancelarii. Spotkanie wybierających się we wtorek 15 V po Mszy św. wieczorowej.
 12. Jest prasa katolicka – polecamy „Niedzielę”, „Gość Niedzielny” z dodatkiem specjalnym „Kościół – Państwo – Finanse”, „Źródło”, „Nasza Arka” . Są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek. Polecamy również pamiątki komunijne, albumy i Biblie dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.
 13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej: bezimiennie 100, 50 i 20 zł. Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela 220 zł., Matki Bożej Fatimskiej 220 zł.
 14. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Andrzeja Dudzińskiego, który będzie przyjmował ofiary na obiady dla biednych przy ul. Zielonej.
 15. Trwa Nawiedzenie Rodzin przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Pamiętajmy o religijnym przeżywaniu tego spotkania z Matką Najświętszą, znajdźmy czas i przygotujmy się przez spowiedź, uczestnictwo we Mszy św. -  niech ten dzień będzie dla rodziny świętem i wyznaniem wiary. 

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz