INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 6 maja 2012r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

2. Nabożeństwo majowe codziennie w kościele o godz. 17.30, dzisiaj dodatkowo zapraszamy na majówkę przy Figurze Matki Bożej z Lourdes na godz. 20.00.

3. Trwają prace renowacyjne polegające na oczyszczeniu i wypolerowaniu posadzki w naszym kościele. W związku z tym w najbliższych dniach liturgię sprawować będziemy w dolnym kościele.

4. We wtorek dzień imienin naszego Arcybiskupa – Pasterza Diecezji, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczysta I Komunia św. dzieci klas II. Osoby nie zainteresowane, a stale przychodzące na tę godzinę zapraszamy na inne Msze św., aby w ten sposób pozostawić miejsce dla rodzin i gości przybywających na tę uroczystość.

6. Spowiedź dzieci przed I Komunią św., ich rodziców, rodzeństwa i wszystkich bliskich w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

7. 13 maja miało miejsce pierwsze spotkanie Matki Bożej z dziećmi w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, bliższe informacje na plakacie, zapisy u Pani Kasi i u Pana Tomka.

9. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Stanisława 180 zł, bezimiennie 200 zł 100 i 50 zł. Członkowie Centrum Polonijnego Clearwater (czyt.: Klirłoter) z Florydy 200 dolarów USA.

10. Jest prasa katolicka: „Niedziela” z dodatkiem specjalnym „Epitafium Smoleńskie” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” poświęcona świętym dzieciom. Dla dzieci „Tęcza”, „Ola i Jaś”, „Mały gość niedzielny”. Polecamy pamiątki komunijne, biblie dla dzieci. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos Św. Antoniego”. Znajduję się w nim bardzo wiele ciekawych artykułów i informacji z naszego podwórka, piękna fotografia Matki Bożej z Medjugorie.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29 kwietnia 2012

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania  do Służby w Kościele - Kapłaństwa i Życia Zakonnego.
 2. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.
 3. Z uporem wracać będziemy do upominania tych, którzy bez żadnych powodów zdrowotnych, czy rodzicielskich / dziecko płacze i przeszkadza / - podczas Mszy św. stoją na zewnątrz kościoła. Zdajemy sobie sprawę, że taka postawa świadczy o elementarnym braku wiedzy, co to jest Msza św.?, po co ja tu przyszedłem?, do Kogo?, Kto mnie tu zaprosił?, ale przecież jest możliwość doczytania, uzupełnienia tej podstawowej wiedzy. A już szczególnie prosimy rodziców z małymi dziećmi szukajcie sobie miejsca przed ołtarzem, tak by dziecko widziało księdza i mogło śledzić akcje liturgii, a nie plecy stających przed nim. Bogu dziękujmy za piękny przestronny kościół i szukajmy sobie miejsca wewnątrz świątyni.
 4. Spotkanie wszystkich aktywnych i wspierających Legionistów jutro o godz. 19.00.
 5. We wtorek rozpoczyna się Miesiąc Maj i piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Godzinki o godz. 6.30.
 6. W środę o nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15.
 7. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski porządek Mszy św. niedzielny, odpust na Tatarach.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej zakończona Apelem o godz. 21.00.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy naszej Parafii organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w górach – bliższe informacje na plakacie.
 11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty: bezimiennie 100 zł. i 50 zł., Kółko Różańcowe św. Zofii 300 zł.
 12. Jest prasa katolicka: nowy numer naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego” w którym znajdziemy dużo informacji z życia naszej Parafii, warto sięgnąć i przekonać się jak wiele się dzieje, są ciekawe artykuły naszych księży i parafian. Są też tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z filmem o historii wyjątkowego pontyfikatu Jana Pawła II, „Źródło”, Majowy numer „Różańca”. Dla dzieci „Anioł Stróż”, „Mały gość niedzielny”, „Ola i Jaś”. Polecamy flagi narodowe, pamiątki komunijne, Biblię dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.
   

III NIEDZIELA WIELKANOCY - 22 kwietnia 2012

 1. O godzinie 10.45 kolejna katecheza – zapraszamy.
 2. Trwa czas spowiedzi i komunii wielkanocnej; czy już skorzystałem z tego czasu łaski?
 3. Dzisiaj będzie spotkanie Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, dziewczęta zapraszamy po Mszy św. o godz. 12.30, chłopców na godz.. 17.30.
 4. Spotkanie rady Parafialnej i Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 19.00.
 5. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Podkarpacie między innymi do Kalwarii Pacławskiej bliższe informacje na plakacie i u Pani Kasi w kiosku – tam też zapisy.
 6. Tydzień biblijny to doskonała okazja do sięgnięcia po Pismo Święte. Jeżeli jeszcze nie ma tej księgi w naszym domu, gorąco zachęcamy do jej nabycia (można to zrobić chociażby w kiosku parafialnym).
 7. W  poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza budującego kościół w Chełmie – po Mszach św. będzie możliwość nabycia albumu o bł. Matce Teresie z Kalkuty.
 9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: Kółko Różańcowe św. Wojciecha 200 zł., bezimiennie 200 i 100 zł.
 10. Jest prasa katolicka – „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i łaski Boże”. Rodzicom polecamy czasopisma katolickie dla dzieci, pamiątki komunijne, flagi - prosimy o zainteresowanie.
 11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego Seminarium.       
   

II NIEDZIELA WIELKANOCY - 15 kwietnia 2012

 1. Godzina Miłosierdzia o 15.00, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na rzecz „Caritas” -
 3. Bóg zapłać za okazane wsparcie dla prowadzonych przez Caritas dzieł.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w następną niedzielę:dla dziewczyn po Mszy św. o godz. 12.30, dla chłopców o godz. 17.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary: Szafarze Nadzwyczajni Komunii św. 220 zł., Kółko różańcowe p.w. św. Bernadetty 220zł., bezimiennie 50 zł.
 6. Jest prasa katolicka – „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z obrazkiem Jezusa Miłosiernego i modlitwą koronki , „Cuda i Łaski Boże” poświęcone sanktuarium w Łagiewnikach.
 7. „Mały Gość Niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż”.  Polecamy szeroki wybór książek o Miłosierdziu Bożym, „Dzienniczek” S. Faustyny, modlitewniki.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium.
 9. Prowadzona też będzie zbiórka ofiar do puszki na leczenie 2-letniej dziewczynki.
   

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz