INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ - 1 kwiet

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.
 2. Jutro przypada 7 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, w środę rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Stanisława Budzika i dzień imienin Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego, przez przyczynę błogosławionego Jana Pawła módlmy się w intencji dostojnego jubilata Abpa Stanisława i solenizanta Bpa Ryszarda.
 3. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego Osiedla. Dziękujemy Zarządowi i Pracownikom Spółdzielni Mieszkaniowej za wiosenne porządki na trasie procesji.
 4. Liturgią dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się liturgia Wielkiego Tygodnia, która ma nas bezpośrednio wprowadzić w przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Weźmy udział w liturgii tych dni. W Wielkim Tygodniu zapraszamy na wspólną modlitwę liturgią godzin, już w poniedziałek na godz. 6.15 oraz po Mszy wieczorowej -  program jest na tablicy ogłoszeń, a także w naszym miesięczniku „Głos św. Antoniego” – polecamy.
 5.  W czwartek o godz. 10.00 w Archikatedrze Msza Świętego Krzyżma - poświęcenie olejów.  U nas Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00 i w piątek od godz. 8.00; zapraszamy do prywatnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.
 6. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 17.00,Drogą Krzyżową w kościele. Po liturgii całonocną adorację  Najświętszego Sakramentu  prowadzą  Kółka Różańcowe / plan adoracji w gablocie /. Tradycyjnie, ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę od godz. 8.00 do 15.00 co pół godziny święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Będzie też do zabrania poświęcona woda. Zespół Charytatywny będzie przyjmował dary w naturze i ofiary pieniężne dla mniej zamożnych parafian.

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00, będzie odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych, przynieśmy świece. Czuwanie nocne prowadzi młodzież.

 1. Procesję Rezurekcyjną o godz. 6.00  i Mszę św. w intencji zbiorowej do Chrystusa Zmartwychwstałego odprawi Ks. Bp Artur Miziński.Kartki z napisanymi intencjami można składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium, albo zgłaszać do kancelarii, /intencje te nie będą czytane podczas rezurekcji/.
 2. Sakramentu chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym o godz. 12.30, konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. – do środy też prosimy spisać akty chrztu świętego.
 3. Już dzisiaj można nabyć Chleb Dobroci składając w ten sposób ofiarę na fundusz pomocy potrzebującym. Dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za pełniony dyżur.
 4. Bóg zapłać za ofiary na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Jest prasa katolicka – wydanie świąteczne „Głos św. Antoniego” z programem Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, „Nasza Arka” o stygmatykach oraz numer specjalny o Dekalogu. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Anioł Stróż” z płytą, „Tęcza”; jest nowy numer „Zbliżeń” o teściach. Są b. dobre książki Ks. Marka Dziewieckiego.
 6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej:  Kółko Różańcowe MB  Niepokalanie Poczętej 200 zł., bezimiennie 100 i 200 zł..
 7. Zapraszamy na kiermasz świąteczny: stroiki, kartki świąteczne wykonane przez DPS w Kiełczewicach.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 marca 2012

 1. Z uporem, powodowani wielką troską o Wasze zbawienie będziemy upominać wszystkich stojących na zewnątrz świątyni podczas Mszy św. To świadczy w sposób jednoznaczny, że osoba tam stojąca / z wyjątkiem przypadków szczególnych / nie wie po co przyszła, nie rozumie istoty Mszy św., a może nawet nie wierzy, że Chrystus tu jest i chce by to spotkanie z Nim było owocne. Szczególnie przykry jest widok młodych rodziców z dziećmi  stojących gdzieś w „bezpiecznym miejscu” – może te rekolekcje pomogą nam zrozumieć niestosowność takiej postawy.
 2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, w poniedziałek, wtorek i środę plan dnia będzie podobny: o godz. 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych;  o godz. 9.30 Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej; o godz. 11.00 dla młodzieży gimnazjalnej i liceum, o godz. 16.30 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną i o godz. 19.30 dla młodzieży akademickiej, pozaszkolnej, pracującej i wszystkich tych, którzy nie mogli brać udziału w rekolekcjach ze swoją szkołą. Spowiedź w poniedziałek i wtorek, będą zaproszeni księża skorzystajmy z ich obecności i nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji, prosimy o informowanie i zachęcanie bliskich do wzięcia udziału w tych spotkaniach.
 3. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla, tradycyjną trasą w kierunku mieszkańców ul. Daszyńskiego. Niezależnie będzie też droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00 dla dzieci i tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie po Mszy wieczorowej.
 4. Osoby starsze, chore niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych, prosimy o zgłaszanie w kancelarii adresów takich osób.
 5. W czasie rekolekcji zbierana będzie taca, w środę w ostatnim dniu, naszymi ofiarami wyrazimy wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.
 7. Wybierających się na Misterium do Ołtarzewa prosimy o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia grupy.
 8. Osoby potrzebujące pomocy czy porady, zainteresowane problemem alkoholowym mogą taką pomoc otrzymać dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego.
 9. Dzisiaj trwa kiermasz stroików i kartek świątecznych przygotowanych przez dzieci naszej Świetlicy – prosimy o zainteresowanie.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100 zł. AA i Alanon 90 zł.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: jest świąteczne wydanie naszego miesięcznika. W tym numerze znajdziemy program rekolekcji, Drogi Krzyżowej i Wielkiego Tygodnia, są artykuły naszych księży, artykuł ks. Marka Dziewieckiego o Wielkanocy, jest też Jego książka pod tyt. „Rodzina domem miłości i życia” oraz inne publikacje gorąco polecamy. Tygodniki - „Niedziela” , „Gość Niedzielny” z płytą Requiem,  „Źródło”, dla dzieci: „Ola i Jaś” , „Mały gość niedzielny” z płytą testy gimnazjalne oraz przewodnikiem po Triduum Paschalnym. Polecamy szeroki wybór palm i kart świątecznych.
 12. Już dzisiaj można nabyć chleb dobroci, w ten sposób złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących.
   

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 marca - 2

 1. Spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej, będzie w przyszłą niedzielę 25 III.
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla całej wspólnoty parafialnej oraz dla dzieci i młodzieży naszej szkoły, trwać będą  do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Jan Brodziak, prosimy o rezerwowanie sobie czasu. Szczegółowy program jest w naszym miesięczniku, będzie na tablicy ogłoszeń i podamy w niedzielę, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, spowiedników i Rekolekcjonisty.
 3. Organizatorzy pielgrzymki na Misterium do Ołtarzewa proszą o potwierdzenie woli wyjazdu i dokonanie wpłaty.
 4. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z przewodnikiem rekolekcyjnym, „Nasza Arka” z filmem o tradycjach Wielkiego Postu, są pisma dla dzieci. Polecamy kartki świąteczne oraz duży wybór palm, są jeszcze Gorzkie Żale na płycie w wykonaniu Chóru Pallotyńskiego – prosimy o zainteresowanie.
 5.   W przyszłą niedzielę / 25 III / Dzieci naszej Świetlicy zapraszają na kiermasz Wielkanocny. Po każdej Mszy św. można będzie nabyć ręcznie robione kartki świąteczne, ozdoby, baranki, aniołki, wiosenne stroiki. Całkowity dochód przeznaczony będzie na dożywianie dzieci, organizowanie dla nich imprez. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. Domowy Kościół organizuje spotkanie dla małżeństw ( 25 III ) pod hasłem „Randka małżeńska”. Bliższe informacje w internecie, szczegóły na plakacie i w kiosku.
 7. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Józefa 220 zł., bezimiennie 100 zł., Wspólnota Jana Chrzciciela 200 zł.
 8. Bóg zapłać za wsparcie okazane naszym Alumnom wybierającym się do Rzymu z pielgrzymką dziękczynna za święcenia diakonatu.
   

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 marca 2012 r.

 1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.
 2. W dolnym kościele o godz. 15.00 rozpocznie się Dzień Wspólnoty Ruchu Oazowego, wszyscy jesteśmy zaproszeni na to spotkanie.
 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15, w środę o godz. 17.15 razem z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.00, 17.00 i bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej.
 5. Wspólnota Jana Chrzciciela będzie celebrować w naszym kościele Mszę św. o uzdrowienie w środę o godz. 19.00.
 6. W piątek 16 III – dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego; po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę.
 8. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie: 100 i 300zł., mieszkańcy ul. Modrzewiowej z racji Nawiedzenia Rodzin przez Obraz Matki Bożej złożyli ofiarę 2570 zł. Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców będzie  w najbliższą niedzielę 18 III o godz. 9.30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z płytą z programem PIT 2011, „Nasza Arka”, „Miłujcie się”, „Zbliżenia”. Dla dzieci „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż”. Polecamy kartki świąteczne, rozważania wielkopostne, zaproszenia pierwszokomunijne. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” z programem rekolekcji,
 10. W imieniu Księdza Władysława Bóg zapłać za ofiary.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Prefekta naszego Seminarium Ks. Zdzisława Szostaka z alumnami V roku; będą przyjmować ofiary na dofinansowanie planowanej pielgrzymki do Rzymu.
   

 



Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz