INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2012 r.

 1. O godzinie 10.45 kolejna katecheza – zapraszamy.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.
 3. Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin u mieszkańców ulicy Modrzewiowej. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Matka Boża w kopi Obrazu Jasnogórskiego rozpocznie Nawiedzenie mieszkańców domków przy ul. Trześniowskiej.
 4. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w środę również o godz. 17.15 a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, 17.00 i bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej.
  W sobotę /10 III/ rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością św. Józefa.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie miał miejsce dzień wspólnoty ruchu oazowego. Początek spotkania o godz. 15.00 w dolnym kościele. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych.
 7. Dzisiaj w przedsionku kaplicy przyjmowane są składki od Członków TP KUL.
 8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego; można je składać do puszki stojącej na stopniach ołtarza.
  Akcja Katolicka organizuje 31 marca wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń, u Państwa Kamińskich i w kiosku – tam też zapisy.
 9. Prosimy o zainteresowanie prasą katolicką: jest nowy numer „Głosu św. Antoniego”, a w nim jak zawsze ciekawości z życia naszej Parafii, bogato ilustrowane zdjęciami, obszerna relacja z dnia skupienia Rodziny Różańcowej, ciekawe artykuły naszych księży i parafian oraz program rekolekcji wielkopostnych. „Niedziela” – w tym numerze jest artykuł o jubileuszu naszej parafii , „Gość Niedzielny”,  „Źródło”, „Nasza Arka” z płytą DVD, „Różaniec”, „Miłujcie się”. pisma dla dzieci młodszych „Tęcza”, „Anioł Stróż” z płytą, „Ola i Jaś”, jest też kwartalnik „Zbliżenia” Polecamy rozważania Drogi Krzyżowej, płyta - Gorzkie Żale w wykonaniu chóru i orkiestry pod dyrekcja Tomasza Orkiszewskiego, modlitewniki pasyjne, duży wybór kart świątecznych oraz książek.
 10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie: 2000 zł., 100 , 150, 60 i 50zł.
 11. W imieniu Społeczności Seminaryjnej serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.
 12. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc naszym misjonarzom.
 13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy.
   

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 lutego 2012r.

1. Katecheza o godz. 10.45.

2. Dzisiaj spotkania rodziców mających dzieci w klasie II szkoły podstawowej po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele. Rodziców mających dzieci w klasie III gimnazjum po Mszy św. o godz. 12.30 w kaplicy Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy oboje rodziców.

3. Spotkanie wszystkich wspierających i czynnych członków Legionu Maryi jutro / 27 II -poniedziałek / o godz. 16.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, w środy o godz. 17.15, a następnie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca marca. W I Piątek po ostatnim nabożeństwie drogi krzyżowej adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi grupa Odważni z Duchem.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę.

7. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą składki członkowskie TP KUL.

8. Przez cały Wielki Post Caritas prowadzi zbiórkę ofiar „Wielkanocne dzieło pomocy – Dar Nadziei” – ofiary można składać do skarbonki z takim napisem. Można też w przedsionku kaplicy składać dary żywnościowe.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania połączone z Eucharystią w najbliższy czwartek: dziewczyny zapraszamy na godz. 17.15, po wspólnej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla chłopaków.

10. Osoby mające problemy alkoholowe będą mogły skorzystać z porady i pomocy u osób kompetentnych, pełniących dyżur w domu katechetycznym dzisiaj między 17.00 a 19.30.

11. Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny przyjmowane będą do puszek w przyszłą niedzielę.

12. Jest prasa katolicka, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Różaniec”, „Cuda i łaski”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”.  Pisma dla młodzieży i dzieci. Szeroki wybór rozważań Drogi Krzyżowej, modlitewniki pasyjne, modlitewniki komunijne.

13. Przy ambonie znajduje się makieta wykonana przez naszego Parafianina przedstawiająca Śmierć Jezusa według wizji bł. Anny Katarzyny Emmerich.

14. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium.

15. Obok na stałe ustawionych w kościele ławek, są krzesła, serdecznie prosimy, by korzystający z krzeseł po Mszy św. odstawiali je na swoje miejsce.

16. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 2000 zł., 50 i 100 zł.

17. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli:
Śp. Ryszard Aftyka zam. przy ul. Daszyńskiego 15
Śp. Edward Piłat zam. Tumidajskiego 14.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lutego 2012.

 1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.
 2. Nieszpory o godz. 17.30.
 3. Po Mszy św. o godz. 12.30 rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, trwać będzie z przerwami na Mszę św. do wtorku do godz. 21.00. W godzinach nocnych od godz. 23.00 do godz. 6.00 będzie ksiądz w konfesjonale można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Plan adoracji poszczególnych bloków i ulic jest na tablicy ogłoszeń.
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.
 5. W poniedziałek 20 II o godz. 17.00 w auli KUL-u odbędzie się prezentacja pierwszego z szesnastu tomów Kardynała Józefa Ratzingera „Teologia liturgii”.
 6. Najbliższa środa / 22 II /  to Środa Popielcowa, Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. …
 7. W dniach  od 22 do 26 lutego kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a już dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Postanowienie abstynencji można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej na Ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: z udziałem dzieci o godz. 16.00, z udziałem dorosłych o  17.00 i z udziałem  młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale w środy o 17.30, w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 9. Rodziców dzieci klas II z racji miesięcznego spotkania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 i konferencję, którą wygłosi Ks. Zdzisław Szostak,  Prefekt naszego Seminarium.
 10. Rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie po mszy św. o godz. 12.30 również w przyszłą niedzielę tj. 26 lutego.
 11. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i łaski Boże”, pisma dla dzieci „Mały gość niedzielny” ze szkolną Drogą Krzyżową, oraz  „Ola i Jaś”.
 12. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł. i dwa razy po 100 zł.
 13. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary na Fundusz Wschodni.
 14. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Klaryski z Kazachstanu.
   

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 lutego 2012 r.

 1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.
 2. Po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać Ks. Pawłowi Szymańskiemu za przeprowadzenie dnia skupienia dla Rodziny Różańcowej.
 3. W sobotę / 11 II / liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego - zapraszamy na wspólną modlitwę na godz. 9.30 - prosimy o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę świętą.
 4. Tego samego dnia /sobota/ Zawiszacy z 11. Gromady Lubelskiej organizują wyjście do jednostki straży pożarnej na Bazylianówce. Zapraszamy wszystkich chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Zbiórka o godz. 9.00 przed kościołem parafialnym.  Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą drugiego śniadania.
 5. Od kilku tygodni w obowiązki drugiego zakrystianina wspomagającego Pana Kazimierza  wchodzi Pan Darek Grenda, życzymy aby Bóg mu błogosławił w tej pięknej służbie w świątyni Pańskiej i aby cieszył się życzliwością i wdzięcznością Parafian. Przy tej okazji dziękujemy Panu Kamilowi Drozdkowi za wierną i ofiarną służbę, przez ponad półtora roku. Bóg zapłać.   
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” z bogato ilustrowanymi zdjęciami relacji z różnych wydarzeń parafialnych oraz rozważania o Wielkim Poście autorstwa ks. Łukasza Wasia; Tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” poświęcona Patronom Europy i numer specjalny „Naszej Arki” o Dekalogu w nauczaniu Jana Pawła II - przykazanie VIII; dla najmłodszych „Tęcza”, „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż” z płytą, „Mały Gość Niedzielny”.
 7. Bóg zapłać młodzieży i mężczyznom za pomoc w rozebraniu szopki i choinek. Bóg zapłać Paniom, Siostrom i Panom Kościelnym za troskę o porządek i piękno naszej świątyni.
 8. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agaty 260 zł., bezimiennie 100 zł.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz