INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 stycznia 2012 r.

 1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.
 2. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów, dzisiaj o godz. 16.00 w sali domu katechetycznego.
 3. Nieszpory o godz. 17.30.
 4. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca uczestnicy grupy AA i rodzin z problemem alkoholowym pełnią dyżur w Sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy pomocy zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.
 5. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /. 14 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mieczysława. Godzinki o godz. 6.30. Poświęcenie świec na Mszach św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Już dzisiaj można w kiosku dostać gromnicę. Taca z 2 II  będzie przekazana na Zakony Kontemplacyjne.
 6. W piątek  wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła, w niedzielę wspomnienie św. Agaty, tradycyjne poświęcenie chleba, soli i wody.
 7. W czasie ferii zimowych świetlica opiekuńczo-wychowawcza przy naszej parafii będzie otwarta od godz. 10.00 do 14.00. Będzie można tu miło i przyjemnie spędzić czas, rozwijać zainteresowania, zdolności, uczestniczyć w zabawie, wyjazdach do kina, teatru, na kręgle, wyjściach na salę gimnastyczną, a także poznawać nowych kolegów i koleżanki. Chętne dzieci zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona.
 8. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca - w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.
 9. Młodzież zapraszamy do pomocy w rozebraniu szopki i choinek – w piątek na godz. 9.00.
 10. Dzień skupienia dla Rodziny Różańcowej i wszystkich chętnych w najbliższą sobotę poprowadzi Ks. Paweł Szymański. Początek godz. 9.30 w kaplicy Matki Bożej. Program jest na tablicy ogłoszeń. Zmiana tajemnic różańcowych przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.30.
 11. Spektakl świąteczny w wykonaniu grupy teatralnej „Nasza lepsza” w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele, wstęp wolny – czas trwania 15 minut – zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy jeszcze w dolnym kościele nie byli.
 12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: bezimiennie 700 zł., 100 i 50 zł.
 13. Dzisiaj jest dzień modlitwy za ludzi chorych na trąd. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary na walkę z trądem.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery czasopism: „Różaniec” oraz tygodników „Niedziela” – w tym numerze jest relacja ze spotkania opłatkowego AA z Ks. Bpem Ryszardem, jest „Gość Niedzielny”, są pisma dla dzieci. Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Głos św. Antoniego”, a w nim, jak zawsze, dużo informacji i zdjęć z życia naszej parafii, ciekawe wywiady: między innymi z pielgrzymem Henrykiem Serwatką. W tym numerze jest program nabożeństwa czterdziestogodzinnego, które rozpocznie się w niedzielę 19 lutego przed środą popielcową.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 stycznia 2012 r.

 1. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy wizytę duszpasterską, serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę tych spotkań, za cenne uwagi i sugestie; dziękujemy za przygotowane posiłki, za Waszą gościnność. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za zaufanie przejawiające się w Waszej ofiarności. Jeszcze raz za wszelkie dobro niech Pan Bóg stokrotnie wynagrodzi.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w dolnym kościele będzie premiera jasełek w wykonaniu młodzieży i dorosłych, a po nich koncert i wspólne kolędowanie z zespołem młodzieżowym naszej parafii– zapraszamy na godz. 19.00 do dolnego kościoła.
 3. W środę 25 I święto Nawrócenia św. Pawła, zakończenie „Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan”. Odpust w kościele przy ul. Bernardyńskiej.
 4. W piątek 27 I przypada XI  rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.
 5. Spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej w najbliższą sobotę o godz. 16.30 w domu katechetycznym.
 6. Spotkanie opałkowe Grupy VII i wszystkich pielgrzymów będzie w przyszłą niedzielę
 7. o godz. 16.00 w sali domu katechetycznego. Zapraszamy też pielgrzymujących
 8. do  Wąwolnicy i wszystkich chętnych.
 9. Przypominamy, że tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca, / 30 I / uczestnicy Grupy AA i Grupy Rodzin z problemem alkoholowym /Alanon/, pełnią dyżur w sali Domu Katechetycznego, w godz. między 17.00 a 19.30. Zapraszamy osoby zainteresowane, potrzebujące pomocy czy porady.
 10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł.
 11. W imieniu Społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 12. Jest prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „List”, „Cuda i łaski Boże”. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z II częścią filmu „Opowieści z Narnii”,  
 13. „Ola i Jaś”,  „Tęcza” . Dla młodzieży „Nasza Droga”. Polecamy szeroki wybór gromnic.
   

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 stycznia 2012 r.

 1. We wtorek 10 stycznia  Ks. Bp Artur Miziński stał się samodzielnym pracownikiem naukowym Katolickiego Uniwersytetu na Wydziale Prawa, otrzymując tytuł doktora habilitowanego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze pracy naukowej jak i pasterskiej.
 2. Dzisiaj kończymy wizytą duszpasterską od godz. 15.00 odwiedzimy mieszkańców bloków przy ul Daszyńskiego nr 23, 25 i 27 oraz rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie i uzgodniły wizytę na dzisiaj.
 3. W środę rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, zakończenie w środę  / 25 I / w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, program tego tygodnia jest na plakacie.
 4. W przedsionku kaplicy Akcja Katolicka przyjmuje podpisy pod petycją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie miejsca na tzw. Multipleksie dla telewizji Trwam i Radia Maryi. Wymagany jest pesel.
 5. W przyszłą niedzielę  w kościele św. Agnieszki uroczystość odpustowa, suma o godz. 11.00.
 6. Prasa katolicka w naszym kiosku, pisma dla rodzin i dzieci. Są już do nabycia gromnice.
 7. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agnieszki  – 200 zł., bezimiennie 100 i 200 zł.
 8. Ofiary na tacę składane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na rzecz naszego seminarium.
 9. Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do  Lourdes, Paryża, dla zainteresowanych szczegóły na tablicy ogłoszeń.
   

NIEDZIELA CHRZTU CHRYSTUSA - 8 stycznia 2012 r

 1. Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin przez Kopię Jasnogórskiego Obrazu u Rodzin ul. Kasztanowej. Msza św. w intencji rodzin będzie 29 stycznia o godz. 8.00. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Obraz Matki Bożej przyjmą mieszkańcy ul. Modrzewiowej.
 2. Koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.
 3. Przygotowywane są jasełka; potrzebujemy kilku aktorów. Chętnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. do kancelarii.
 4. Konferencja miesięczna dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.
 5. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego”,  numer styczniowy jak zawsze bardzo ciekawy; są też kalendarze wydane z okazji jubileuszu parafii. W kiosku, dostaniemy inne tygodniki i miesięczniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Źródło”, „Różaniec”, „Nasza Arka”. Dla dzieci „Anioł Stróż” , „Tęcza” oraz „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy jeszcze zestawy kolędowe, kropidła, świece.
 6. Trwa wizyta duszpasterska, w najbliższych dniach odwiedzimy mieszkańców bloków i ulic:( informacje na stronie głownej)
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: mieszkańcy z ul. Kasztanowej i Rudnickiej do Modrzewiowej z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 570 zł., bezimiennie 200 zł, 100 zł  i za wszystkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej - Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli księdza z Ukrainy, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszej wspólnoty parafialnej.
 9. Przy głównym wyjściu ministranci przyjmują ofiary do puszek Caritas, dla poszkodowanych przez tajfun Filipińczyków.
   

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz