INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.
 2.  W piątek  6 I uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek mszy św.  niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach świętych - kredę i kadzidło można dostać  w kiosku przykościelnym. Taca w tym dniu na misje. Gościć będziemy Księdza Mirosława Bieleckiego Ojca Duchownego Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach, po Mszach św. będzie przyjmował ofiary na budowę ośrodka rekolekcyjnego.
 3. W przyszłą niedzielę / 8 I / Regionalne spotkanie opłatkowe alkoholików, ich rodzin i przyjaciół. Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego. Bliższe informacje na plakacie. Już 6 I  można będzie się zaopatrzyć w literaturę o tematyce AOWSKIEJ – polecamy i zapraszamy do udziału.
 4. Koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6.  Trwa wizyta Duszpasterska, w tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloków i ulic ... .
 7.  Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Nasza Arka” poświęcona św. bp. Józefowi Pelczarowi, „Źródło” poświęcone św. Urszuli Ledóchowskiej, „Cuda i łaski Boże”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, są pisma dla dzieci „Tęcza”, „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż” z płytą. Polecamy pasyjki, kropidła, oraz kalendarze.  

BOŻE NARODZENIE 2011 r.

 1. Jutro drugi dzień świąteczny – wspomnienie św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Taca na rzecz Katolickiego Uniwersytetu.
 2. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Msze św. o godz. 7.00 i 8.00, na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie wina.
 3. Bóg zapłać za odświętne przygotowanie świątyni, Paniom za nieustanną troskę o porządek, Siostrom za dekoracje i kompozycje kwiatowe, Panom na czele z Panem Kościelny za ustawienie choinek, młodzieży za pomoc w udekorowaniu.
 4. Choinki udekorowane aniołkami to dobre uczynki jako Adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, wypisane przez dzieci i przyniesione na Roraty. Bóg zapłać dzieciom, ale też i rodzicom i dziadkom za towarzyszenie dzieciom.
 5. W godzinach popołudniowych dzisiaj  kościół będzie otwarty, zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i prywatnej modlitwy.
 6. W środę  / 28 XII / rozpoczynamy wizytę duszpasterską...  – Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień.  Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, z góry składamy serdeczne Bóg zapłać, dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb.  
 7. W piątek  / 30 XII /  będzie liturgiczny obchód święta Św. Rodziny, porządek Mszy św. jak w dni powszednie: 7.00, 7.30 i 18.00
 8. W sobotę zakończenie Starego Roku, uroczyste nieszpory o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. Powitanie Nowego Roku Msza św. o godz. 24.00.
 9. W najbliższą niedzielę - Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi jednocześnie I Niedziela miesiąca, Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30. Na Mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy Księdza Biskupa Artura Mizińskiego.
 10. 1 stycznia swoje imieniny obchodzi Ks. Biskupa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.
 11. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł, 150 zł. 200 zł.. z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy Niepodległości  7a – 460 zł., 7d –               zł.,  Daszyńskiego nr 25 – 40 zł. Kółko Różańcowe świętej Rodziny 240 zł.
 12.  

Przeżywając na nowo tajemnicę zamieszkania Syna Bożego na ziemi życzymy naszym Parafianom i Gościom aby uczestnictwo w świątecznej Eucharystii umacniało osobową więź z Panem Jezusem, napełniało radością, pokojem i nową nadzieją.  Niech dobry Bóg usposobi do stawania się darem, zwiastunem nadziei i radości dla innych

       Z darem modlitwy życzą księża

IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 grudnia 2011r.

1.      Rodziców lektorów i ministrantów zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00. Chcemy między innymi omówić organizację spotkania opłatkowego Służby Liturgicznej.

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

3.      Panów prosimy o pomoc w ustawieniu choinek w kościele we wtorek na godz. 9.00, a młodzież na godz. 16.00 do ubierania tychże choinek.

4.      Osoby chore, starsze, niemogące przyjść do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek  (23 XII) między godz. 9.00 a 13.00. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

5.      W sobotę  Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu zwyczaju ścisłego postu. Msze św. o godz. 6.00, 7.00; nie będzie mszy św. wieczorowej. Pasterka o godz. 24.00. Wcześniej o godz. 23.30  Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie już ofiary składane na tacę na Pasterce przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

6.       Sakrament Chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym, Rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu do piątku, w czwartek konferencja dla rodziców i chrzestnych o 19.00.

7.      Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie  100 zł. i 200 zł. i 500 zł. Z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy bloków:

8.      Opłatek powinien dotrzeć do każdej rodziny, dziękujemy za trud tej posługi, Bóg zapłać za ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, jeśli ktoś jeszcze opłatka nie posiada, może otrzymać w kiosku, zakrystii albo w kancelarii.

9.      Kiermasz ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych.

10.  Jest prasa katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny” , „Źródło”; dla młodzieży „Nasza Droga”, „Mały Gość Niedzielny” , dla dzieci „Dominik”, „Jaś”, „Tęcza”. Polecamy zestawy kolędowe, szopki, aniołki, kalendarze, ciekawe książki, piękne albumy pod choinkę..

11.   Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny, pytajmy w kiosku, ale też u Pań z Grupy Charytatywnej – Bóg zapłać Tym Paniom za tę posługę, ale też i za wszechstronną służbę na rzecz ubogich przez cały rok.

12.  Serdecznie dziękujemy za ofiarowane dary żywnościowe dla osób niezamożnych. W dalszym ciągu prosimy o taką pomoc. Artykuły najbardziej potrzebne wypisane są na kartkach, które możemy wziąć z pudełka stojącego za ławkami.

III NIEDZIELA ADWENTU - 11 grudnia 2011r.

1.      Dzisiaj gościmy Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Z racji jubileuszu 25-lecia naszej parafii odprawi Mszę św. dziękczynną o godz. 12.30.

2.      Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

3.      Spotkanie rodziców dzieci klas II, dzisiaj o godz. 19.00  w kaplicy Matki Bożej i Świętych-błogosławionych polskich. Zapraszamy w miarę możliwości oboje rodziców.

4.      W  środę  / 14 XII / przypada 25 rocznica poświęcenia placu, Krzyża i kaplicy tymczasowej. W czwartek 15 XII pod przewodnictwem Ks. Bpa Józefa Wróbla  dziękować będziemy Bogu za Jego łaski, za wszystkich dobrodziejów tej świątyni i naszej Parafii, upraszając Boże błogosławieństwo dla żywych na dalsze lata  i o wieczny pokój dla zmarłych.

5.      Dzieci z wychowawcami DPS-u w Matczynie przygotowały: szopki, ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne i wiele innych pięknych rzeczy. Zachęcamy do kupowania, by docenić trud włożony w wykonanie tych piękności.

6.      Osoby, które zapisały się na naukę języka angielskiego zapraszamy na spotkanie we wtorek / 13 XII / na godz. 19.00 w sali katechetycznej.

7.      W piątek 16 dzień miesiąca dzień modlitwy za Kościół i Ojca Świętego, po Mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

8.      Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – 18 XII – w związku ze zmianą terminu rekolekcji nastąpiły zmiany w godzinach odprawianych Mszy św. Osoby zainteresowane prosimy o sprawdzenie zamówionych intencji – za zmianę przepraszamy.

9.      Spotkanie Rady  Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

10.  Kiermasz ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych w przyszłą niedzielę po Mszach św.

11.  W imieniu Społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone  na rzecz naszego Seminarium.

12.   Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego Kościoła: Bezimiennie  2500 zł. 100 zł.

13.   Z racji otrzymanego opłatka, w minionym tygodniu wpłynęły ofiary od mieszkańców: ... Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

14.  Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” i kalendarz opracowane specjalnie dla upamiętnienia Jubileuszu 25-lecia naszej Parafii, gorąco polecamy bo obok zdjęć archiwalnych, są zaznaczone czekające nas w przyszłym roku  wydarzenia. Są też tygodniki: „Niedziela” , „Gość Niedzielny” z dodatkiem IPN „Stan wojenny”,  „Źródło”. Jest specjalny numer „Naszej Arki” „Dekalog w nauczaniu Jana Pawła II” , kolejny numer „Miłujcie się”,  dwumiesięcznik dla dzieci „Tęcza” z szopką, „ Ola i Jaś”, są świece - Caritas - na stół wigilijny – prosimy o zainteresowanie. Polecamy zestawy kolędowe: pasyjki, lichtarze, kropidła, są karty świąteczne, szopki i ciekawe książki pod choinkę.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz