INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA ADWENTU - 4 grudnia 2011 r.

 1. Katecheza w oparciu o KKK godz. 10.45
 2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.
 3. Koncert „Lubelskiego Kwartetu Koncertowego” po Mszy św. wieczorowej.
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19.00.
 5. W czwartek / 8 XII / uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, porządek Mszy św. będzie następujący: Roraty o godz. 6.00, następnie o godz. 9.30, 16.30 i o  18.00. Można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Przypominamy o godz. łaski między 12.00 a 13.00, kościół będzie otwarty – zapraszamy. Ofiary tacowe przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”. Odpust w parafii Księży Marianów na Bazylianówce, główna Msza Św. o godz.18.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Mszę św. dziękczynną za 25 lat naszej Parafii odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, niech nas nie zabraknie na tej dziękczynnej liturgii.
 7. Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę (11.XII) po Mszy św. wieczorowej.
 8. Minął już pierwszy tydzień adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, szczególnie dzieci z rodzicami i młodzież, codziennie o godz. 6.00. W kiosku są jeszcze lampiony.
 9. Świetlica opiekuńczo-wychowawcza działająca przy naszej Parafii, serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny po każdej Mszy św. można  nabyć stroiki, ręcznie robione choinki z makaronu, piórek i mchu, kartki świąteczne, szopki, pierniki, ozdoby na choinkę i wiele innych ręcznie robionych ozdób.  Pieniądze przeznaczone będą na dożywianie dzieci w świetlicy.
 10. Zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkanie plastyczne, podczas którego można nauczyć się samodzielnego wykonywania aniołków z papieru. Wykonane aniołki mogą być wykorzystane na roratach lub do ozdobienia własnych choinek. Materiały zapewnia prowadząca Pani plastyk. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00, oraz w najbliższy piątek o godz. 16.00 w sali domu katechetycznego.
 11. Jest nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego”. Dzisiaj Msza św. dziękczynna o godz. 12.30 z racji 14 rocznicy powstania czasopisma. Dziękujemy Bogu za ludzi tworzących to pismo, począwszy od inicjatorów i pierwszych redaktorów, autorów - po aktualnych – Bóg zapłać. W tym numerze naszego miesięcznika jest program rekolekcji adwentowych, harmonogram wizyty duszpasterskiej i wiele innych ciekawych wspomnień i informacji z życia naszej wspólnoty. Jest nasz jubileuszowy kalendarz.
 12. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z płytą CD - „Godzinki”, „Źródło”, „Różaniec” . Dla dzieci „Dominik”, „Tęcza”. Polecamy kartki świąteczne, kalendarze, szopki bożonarodzeniowe, aniołki ceramiczne, medaliki, książeczki. Kupując świece na stół wigilijny wspieramy dzieło pomocy dzieciom prowadzone przez „Caritas”. Prosimy o zainteresowanie.
 13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii: bezimiennie 100 zł.,  AA i Alanon 90 zł.,  Kółko Różańcowe św. Barbary 200 zł. Z racji otrzymanego opłatka, ... – Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 15. W niedzielę / 11 XII / będzie  kiermasz stroików świątecznych, obrazów malowanych na szkle, wykonanych przez dzieci z DPS-u w Matczynie.
 16. W przyszłą niedzielę taca na nasze Seminarium Duchowne.
   

I NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2011 r.

 1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.
 2. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach odwiedzą was upoważnieni przez Parafię wasi sąsiedzi i doręczą poświęcony opłatek. Będzie to okazja do złożenia ofiary na potrzeby Parafii. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatków.
 3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. Spotkania odbywają się w Kaplicy Matki Bożej, świętych i błogosławionych polskich. Przypominamy rodzicom, że są one obowiązkowe; w miarę możliwości zapraszamy oboje rodziców.
 4. Spotkanie Zelatorów jutro / 28 XI / o godz. 19.00.
 5.  Bóg zapłać za uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym ofiarowanym za zmarłych. Bóg zapłać za zamówione intencje Mszy św. Jest to wyraz naszej wiary w świętych obcowanie i życie wieczne.  Postarajmy się by nasza modlitwa towarzyszyła im także w następnych miesiącach całego roku.
 6. We wtorek / 29 XI /gościć będziemy Ks. Bpa Artura, Księży Rodaków i Siostry Rodaczki. Mszą św. o godz. 18.00 kontynuować będziemy nasze dziękczynienie za 25 lat naszej Parafii – zapraszam na wspólną modlitwę. Kolejną stacją na tej drodze dziękczynienia będzie Msza św. w intencji  i z udziałem wszystkich inżynierów  projektantów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła odprawiona przez Ks. Abpa Bolesława Pylaka w sobotę 3 XII o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 7. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele. Po Mszy św. o godz. 12.30, zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Przez cały Adwent w dni powszednie Msza św. wotywna o NMP „Roraty” o godz. 6.00, a następnie godzinki i Msza św. o godz. 7.00 – w adwencie nie będzie Mszy św. o  7.30.
 9. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 10. W przyszłą niedzielę naszą Parafię odwiedzi Święty Mikołaj; spotka się z dziećmi po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele. W najbliższych dniach będzie czynny magazyn mikołajkowy u Sióstr,  u Pani Kasi w kiosku albo w kancelarii.
 11. Serdecznie zapraszamy na koncert artystów scen lubelskich w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej. W programie utwory staro-włoskie w połączeniu ze słowem adwentowym. Wystąpią: Bogusława Matys – sopran, Hubert Świeca – tenor, Marek Serweta - fortepian, Bartosz Serweta - obój, Małgorzata Świeca – prelekcja.
 12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie – 100 i 500 zł, Kółko Różańcowe św. Katarzyny – 270 zł. Mieszkańcy bloku Niepodległości  nr 30 z racji Nawiedzenia – 840 zł.
 13. Dzisiaj rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”, ofiary na ten cel możemy składać do skarbonek z takim napisem.
 14. Jest nasz parafialny jubileuszowy kalendarz, powinien się znaleźć w każdej rodzinie. Zdjęcia, ale też zaznaczone pewne wydarzenia i informacje o naszej parafii – bardzo serdecznie polecamy. Uzyskany fundusz przeznaczymy na kolejne witraże.
 15. W naszym kiosku można dostać aktualną prasę katolicką, łańcuszki i medaliki, różne prezenty
 16. na Św. Mikołaja, karty świąteczne, ciekawe pozycje książkowe i świece Caritas na stół wigilijny, lampiony adwentowe,  – prosimy o zainteresowanie.
 17. Świetlica Opiekuńczo –Wychowawcza przy naszej Parafii serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę / 4 XII / na kiermasz świąteczny, będą ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i wiele innych ręcznie robionych ozdób. Pieniądze z kiermaszu przeznaczone będą na świetlicę. Serdecznie zapraszamy.
 18. W domu katechetycznym pełnią dyżur przedstawiciele AA. Zapraszamy potrzebujących  pomocy czy porady,  dziś między godz. 17.00 a 19.30.
 19. W imieniu Księdza Bazylego dziękujemy za okazaną pomoc.
   

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 20 listopada 2011r.

1.      Dzisiaj święto patronalne naszych Sióstr Betanek, Akcji Katolickiej i KSM-u. Pamiętajmy w modlitwie o Tych, którym Chrystus Król jest Patronem.

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

3.      Wczoraj zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku przy ul. Niepodległości nr 30, Msza św. w intencji mieszkańców będzie 1 XII o godz. 18.00. Matka Boża w Kopi Jasnogórskiego Obrazu Nawiedza mieszkańców ulicy Kasztanowej, aktualnie jest na plebanii w domu Sióstr.

4.      We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i naszego chóru. W Seminarium Duchownym przy ul Kardynała Wyszyńskiego 6  przez cały tydzień odbywać się będą koncerty muzyki chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.

5.      Za tydzień w I Niedzielę Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny; a w najbliższym czasie zostaną one doręczone do naszych mieszkań przez osoby upoważnione, znane, bo reprezentujące w danym bloku czy ulicy Parafię. Przypominamy, że przy okazji opłatka możemy złożyć ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty. Zaczął się sezon grzewczy, a to wiąże się z większymi kosztami, za zrozumienie potrzeb z góry dziękujemy.

6.      W sobotę i niedzielę w salach domu katechetycznego prowadzony będzie przez Wspólnotę Jana Chrzciciela Kurs Filipa, zachęcamy do udziału.

7.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy, po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz tamtejszej wspólnoty.

8.      W najbliższą sobotę / 26 XI / w gmachu Uniwersytetu odbędzie się dzień skupienia dla Członków i Sympatyków TP KUL – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9.       Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100zł.

10.  Przypominamy, że w przyszłą niedzielę pełniony jest dyżur osób służących pomocą w problemach alkoholowych; Dom Katechetyczny między godz.17.00 a 19.30.

11.  Jest prasa katolicka, tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z kalendarzem, „Cuda i łaski Boże” o św. Idzim, „Źródło”, „Mały Gość” z modlitwą do Ducha Świętego, „Ola i Jaś”. Polecamy karty świąteczne, kalendarze, ciekawe pozycje książkowe.

12.  W przyszłą niedzielę będzie można nabyć nasz jubileuszowy kalendarz, będzie też grudniowy numer „Głosu św. Antoniego”.

13.  W dniach 22-24 listopada będą miały miejsce w Lublinie przy ul. Dworcowej Targi Sakralne – organizatorzy zapraszają.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 listopada 2011r.

1.      Kolejna katecheza dzisiaj o godz. 10.45.

2.      Po Mszy św. o godz. 12.30 tu w kaplicy spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3.      Gratulujemy naszemu Chórowi Parafialnemu otrzymanej nagrody za udział w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźctwie Ojczyzno moja najmilsza – Czek i dyplom można zobaczyć w gablocie na tablicy ogłoszeń. Dzisiaj zapraszamy na koncert Pieśni Patriotycznej po Mszy św. wieczorowej.

4.      W środę  szesnasty dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół i Ojca Świętego. W kolejnej stacji dziękczynienia za 25 lat naszej Parafii na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy Ks. Bpa Mieczysława Cisło i Księży wikariuszy aktualnie i w przeszłości pracujących w naszej parafii., a jest ich 23 .Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie i na wspólną modlitwę. Po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

5.      W czwartek / 17 XI / w Archikatedrze o godz. 19.00 Msza św. za zmarłych biskupów i prezbiterów naszej diecezji.

6.      W przyszłą sobotę / 19 XI / o godz. 10.30 w Archikatedrze alumni III roku naszego Seminarium, otrzymają strój duchowny i posługę lektora - prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do kapłaństwa i zapraszamy do udziału w liturgii.

7.      Najbliższa niedziela, ostatnia niedziela Roku Kościelnego to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, odpust w sąsiedniej Parafii, główna Msza św. o godz. 12.00

8.      Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

9.      Jest prasa katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny”; „Źródło” dla rodzin katolickich; „Nasza Arka”. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” , „Ola i Jaś”. Dla młodzieży „Nasza Droga”. Polecamy kalendarze.

10.  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: Kółko Różańcowe św. Cecylii 300 zł., bezimiennie 100 zł.,

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na rzecz budownictwa sakralnego.

12.  Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc kościołowi w potrzebie.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz