INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 października 2011r.

 1. Rozpoczynamy 67 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Przez cały tydzień, począwszy od dzisiaj, przyjmowane będą ofiary do puszek na fundusz Charytatywny. Można też będzie składać do kosza w przedsionku kaplicy dary w postaci trwałej żywności. Punkt Charytatywny otwarty jest w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, w kościele to nabożeństwo jest codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza św.; dobrze by było zarezerwować sobie jeszcze te 30 minut i pozostać na Eucharystii.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30. Procesja różańcowa w piątek po Mszy św. wieczorowej, prosimy przynieść świece.
 4. Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych jutro o godzinie 19.00.
 5. Liderów wszystkich grup zrzeszonych przy naszym kościele zapraszamy na spotkanie w sali domu katechetycznego w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.
 6. Kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy będzie konferencja, zostaną podane ważne informacje oraz nastąpi podział na grupy.
 7. W czwartek imieniny ks. bpa Artura Mizińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie.
 8. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. W piątek 7 X wspomnienie NMP Różańcowej – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 7.30, 16.30 i 18.00.
 9. W sobotę odbędzie się ogólnodiecezjalne spotkanie po Światowych Dniach Młodzieży. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą w archikatedrze o godz. 12.00; druga część spotkania w domu Caritas ok. godz. 14.00. Szczegóły na stronie internetowej Kurii.
 10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii naszego rodaka –
  ks. Krzysztofa Grzesiaka, który wygłosi Słowo Boże i będzie rozprowadzał cegiełki na Archidiecezjalne Studium Organistowskie.
 11. W przyszłą niedzielę 9 października obchodzić będziemy Dzień Papieski; prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży.
 12. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą składki członkowskie TP KUL, ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na rzecz naszego Seminarium.
 13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Siostry Faustyny 200 zł., św. Anny 200 zł., św. Józefa 50 zł. i znalezione w piątek 90zł.
 14. Prasa katolicka: nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” jak zawsze bardzo bogaty w informacje z życia naszej Parafii, są też zdjęcia z różnych uroczystości – polecamy tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” , „Nasza Arka” poświęcona postaci św. o. Pio., „Różaniec”. Dla dzieci „Mały Gość niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż” z płytą i „Tęcza”. Polecamy duży wybór różańców, rozważania różańcowe, kalendarze na 2012 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 września 2011 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatni dzień zapisów do Bierzmowania.

2. Osoby mające problem alkoholowy, osobiście, czy w rodzinie, zapraszamy dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 do domu katechetycznego, gdzie pełniony jest dyżur przez osoby z grupy AA i Alanonu. Można będzie otrzymać pomoc i poradę.

3. Zebranie rodziców dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św., dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w Kaplicy Matki Bożej.

4. W środę przypada 26. rocznica święceń biskupich bpa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy w modlitwach o dostojnym jubilacie.

5. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie w świątyni, szczególnie dzieci i młodzież. Osoby, którym czas nie pozwala na przyjście do świątyni zachęcamy do odmawia różańca w rodzinie czy prywatnie. Przy tej okazji zachęcamy nowe osoby do zapisywania się do Rodziny Różańcowej.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

7. Poświęcenie różańców dla dzieci klas II w przyszłą niedzielę (2.X) na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. grupa AA będzie rozprowadzała publikacje dotyczące problemu alkoholowego.

10. W dniach 1 – 5 października odbędzie się w Krakowie-Łagiewnikach II Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia. Program kongresu na tablicy ogłoszeń.

11. Trwają zapisy do Instytutu Wyższej Kultury Religijnej KUL. Zachęcamy
do zainteresowania się ofertą Instytutu. Więcej informacji na plakacie.

12. Prasa katolicka: w „Niedzieli” jest relacja z wręczenia naszemu ks. Proboszczowi nagrody „Mater Verbi”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” dla rodzin katolickich. Dla dzieci „Mały gość niedzielny” z mapą świata, dla najmłodszych pisemko „Ola i Jaś”, „Tęcza”. Polecamy różańce komunijne i kalendarze na nowy rok.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji będzie zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Charytatywny”.

14. W imieniu ks. Wojciecha Adamczyka dziękujemy za okazaną pomoc.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 września 2011 r.

1.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

2.      Zakończyło się nawiedzenie kopii obrazu MB Częstochowskiej w bloku przy
ul. Niepodległości 26. Msza św. w intencji rodzin będzie sprawowana w środę /21 IX/ o godz. 18.00. Obraz przejęli mieszkańcy bloku sąsiedniego - nr 28.

3.      Wspólnota „Odważni z Duchem” zaprasza na wspólną modlitwę prowadzoną przez tę grupę w środę w godz. 19.00-20.00. Wszyscy chętni mogą podawać intencje modlitewne, wrzucając je spisane na karteczkach do skrzynek za ławkami.

4.      W piątek  / 23 IX / przypada wspomnienie św. o. Pio –  odpust w  parafii na Rudniku.

5.      Zebranie rodziców dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę / 25 IX / po Mszy św. o godz. 18.00 w Kaplicy Matki Bożej.

6.       Ponawiamy prośbę i zapraszamy mających dobry głos, umiejących grać na instrumentach i chcących się włączyć do zespołu młodzieżowego – w środy o godz. 19.00 oraz do chóru parafialnego – próby we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Dzieci zapraszamy do scholki – próby w soboty o godz. 11.00.

7.      Przypominamy młodzieży, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, że został już tylko tydzień na zgłoszenie swojej kandydatury w kancelarii parafialnej.

8.      Msza św. z udziałem młodzieży w każdą niedzielę o godz. 18.00 – zapraszamy.

9.      Spotkania kandydatów na ministrantów w każdą sobotę o godz. 9.30.

10.  Dzisiejsza niedziela jest „Dniem modlitwy za Środki Masowego Przekazu”. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundusz Ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.

11.  W najbliższą niedzielę pełniony będzie dyżur między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego. Osoby poszukujące pomocy, czy porady w sprawach związanych z problemem alkoholowym mogą takowe otrzymać.

12.  Za miesiąc rozpoczną się w naszej parafii misje św. Przygotowujemy się do nich poprzez modlitwę. W najbliższych dniach do każdej rodziny zostanie doręczony szczegółowy program. Prosimy o zapoznanie się z tym programem, rezerwowanie sobie czasu i żarliwą modlitwę.

13.  Nasz Rodak Ksiądz Wojciech Adamczyk – Sercanin pracujący na Misjach w Urugwaju, jest na krótkim urlopie w Ojczyźnie. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przyjmował ofiary na rzecz wspólnoty, wśród której pracuje; opowie nam też o tej wspólnocie i pracy w Urugwaju.

14.  Prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , wrześniowy numer „Listu”  oraz „Cuda i Łaski Boże”. Dla dzieci: pisemko „Ola i Jaś”,  oraz „Dominik” dla dzieci komunijnych.

15.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia / 23 – 25 IX /  i do Częstochowy –  / 24-25 IX /, bliższe informacje w kancelarii.

16.  Bóg zapłać za ofiary; bezimiennie: 100zł., mieszkańcy bloku przy ul. Niepodległości 26 z racji nawiedzenia: 530zł, Kółko Różańcowe MB Licheńskiej 290 zł., Bł. Karoliny Kózkównej 250 zł, Świętej Bożej Rodzicielki: 70zł.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 września 2011 r.

1.      We wtorek  / 13 IX / różaniec fatimski po Mszy św.  godz. 18. 00 -  zapraszamy.

2.      W środę 14 IX święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U nas porządek Mszy św. jak w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Odpust u Ojców Dominikanów i w naszym dekanacie w Parafii przy ul. Pogodnej.

3.      W piątek 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy.

4.      Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi dziecięcej. Próby odbywają się w soboty o godz. 11.00 w domu katechetycznym.

5.      W niedzielę -18 IX - święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży.

6.      Ponawiamy prośbę i zapraszamy mających dobry głos, umiejących grać na instrumentach i chcących się włączyć do zespołu młodzieżowego – środę godz. 19.00, oraz do chóru parafialnego – próby, poniedziałki i czwartki godz. 19.00.

7.      Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, powinna zgłosić swoją kandydaturę w kancelarii parafialnej najpóźniej do 25 września.

8.      W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej o godz. 19.00.

9.       W kolejną rocznicę wyzwolenia Majdanka,  ( 18.IX ) o godz. 11.00 Mszę  św. za ofiary Majdanka na terenie obozu odprawi Ks. Arcybiskup Bolesław Pylak.

10.  Lekcje religii w szkole są przedmiotem nadobowiązkowym, zdarzają się przypadki, że rodzice uważający się za wierzących wypisują swoje dziecko z udziału w tych lekcjach. Informujemy o daleko idących konsekwencjach takiej decyzji / ... / Przypominamy, że aby wrócić do katechezy w następnym roku, czy po latach, należy zdać egzamin, wykazać się znajomością materiału na katechezie w tym czasie omawianego.

11.  Dzieci w wieku 7 – 15 lat zachęcamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w godz. 15.00 – 19.00. Można tu odrobić lekcje, zjeść posiłek, miło spędzić czas na zabawach i ciekawych zajęciach. Potrzebni są woluntariusze chcący pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji z języka polskiego, angielskiego, matematyki – mile widziani emerytowani nauczyciele, studenci, uczniowie szkół średnich - zapraszamy.

12.  Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 24– 25 IX – szczegółowy program tej pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy chętnych w kancelarii.

13.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, zapisy w kancelarii.

14.  W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci rozprowadzać będą kalendarze misyjne.

15.  Polecamy prasę katolicką: do tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” , miesięcznik „List” – wydanie specjalne poświęcone Dorosłym Dzieciom Alkoholików oraz modlitwie, która leczy duszę. Dla dzieci można nabyć „Mały gość niedzielny”, „Tęcza” oraz dla dzieci I-komunijnych pisemko „Dominik”, dla najmłodszych „Ola i Jaś”. Jeszcze dzisiaj w kiosku można dostać katechizmy do nauki religii, prosimy o zainteresowanie. Jest jeszcze wrześniowy „Głos św. Antoniego”. W naszym kiosku jest do nabycia książeczka Ks. Prof. Edwarda Walewandra – poświęcona osobie zmarłego przed dwoma laty naszego Parafianina śp.  Prof. Mieczysława Wieliczki.

16.  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej: Kółko Różańcowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 385 zł. , bezimiennie: 200 zł. 100 zł., .

17.  W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz