INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 września 2011 r.

1.      Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi w Wąwolnicy na dorocznym odpuście ku czci Matki Bożej Kębelskiej.

2.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30. W sobotę rozpocznie się dwudniowe skupienie dla Rodziny Różańcowej i wszystkich chętnych, zapraszamy w sobotę na godz. 9.30 tu do kaplicy Matki Bożej i błogosławionych – świętych polskich.

3.      Młodzież klas III gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do kancelarii po pobranie deklaracji i bliższe informacje.

4.      Krąg Biblijny ma swoje spotkania w Domu Katechetycznym we wtorki po Mszy św. wieczorowej – zachęcamy do udziału w tych spotkaniach osoby chcące bliżej zapoznać się z Pismem Świętym i przygotować do głębszego przeżycia niedzieli – zapraszamy.

5.      W środę obchodzi imieniny Siostra Regina, pamiętajmy w modlitwie o Solenizantce.

6.      Spotkanie EReMu w środę o godz. 17.00, Siostra Vianeya zaprasza wszystkich chętnych

7.      W czwartek święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na wszystkich Mszach świętych.

8.      Młodzież zapraszamy na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek na godz. 19.15.

9.      Od przyszłej niedzieli wznawiamy katechezy dla dorosłych o godz. 10.45.

10.  Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania służby liturgicznej. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 10.30, ministrantów na 11.30, lektorów w piątek na godz. 19.15.

11.  Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele. Tam zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i klasy szkoły podstawowej. Gimnazjalistów, młodzież szkół średnich i szkół pomaturalnych , studentów zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00.

12.  Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na Fundusz Wspierania Nauki.

13.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Mikołaja wychowawcę z seminarium duchownego na Ukrainie, po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na rzecz seminarium.

14.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia, bliższe informacje na plakacie.

15.  Jest prasa katolicka, tygodnik i miesięczniki, „Różaniec”, „Nasza Arka” poświęcona Matce Teresie z Kalkuty, są pisma dla młodzieży i dzieci. „Anioł Stróż” z płytą, „Ola i Jaś”, „Mały Gość niedzielny”.  Jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, w kiosku można nabyć katechizm i zeszyty do religii.

16.  Przyjmowane są ofiary / cegiełki / na świątynię i Centrum Jana Pawła II, jako nasze wotum wdzięczności za dar Osoby i Beatyfikację Księdza Jerzego i Jana Pawła II.

17.  Dzisiaj nieszpory o godz. 17.30, w dni powszednie różaniec o 17.15.

18.  Bóg zapłać za ofiary: mieszkańcy bloku Niepodległości 24 z racji Nawiedzenia 595 zł. Kółko Różańcowe św. Katarzyny 395 zł., bezimiennie 500 i 100 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na książki, pomoce i zeszyty szkolne.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 sierpnia 2011 r.

1.       W czwartek 1 września 72 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej wojny, o wszystkich walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę.

2.       Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek  o godz. 8.00. Już dzisiaj korzystajmy z sakramentu pokuty i przez cały tydzień spowiadamy podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 - Zachęcamy wszystkich by w imię Boże zacząć ten nowy rok szkolny.

3.       W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca września – dodatkowa msza św. w piątek o godz. 16.30, też okazja do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, szczególnie zachęcamy gimnazjalistów i dzieci klas III. W piątek  po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Prowadzona przez Grupę Odważni z Duchem. Intencje do Ducha Świętego można składać do skrzynki stojącej na stoliku za ławkami.

4.       Po wakacyjnej przerwie wznawiamy wizyty z posługą sakramentalną u chorych w I Piątki i wizytę z Komunią św. Nadzwyczajnych Szafarzy w niedzielę – prosimy o potwierdzenie, a może też zgłoszenie nowych adresów.

5.       Próba Chóru w czwartek  / 1 IX / o godz. 19.00, zapraszamy wszystkich chórzystów i  mających dobre warunki głosowe, by włączyli się do naszego chóru parafialnego, szczególnie mężczyźni.

6.       Uroczysty Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Agnieszki w przyszłą niedzielę. Ksiądz proboszcz zaprasza na Mszę św. na godz. 11.00.

7.       Początek roku szkolnego dla wielu rodzin będzie bardzo trudny z powodu braku pieniędzy na książki, zeszyty i przybory szkolne, apelujemy do wszystkich rodziców chrzestnych by zatroszczyli się o swoich chrześniaków, wskazana też pomoc sąsiedzka, jest też możliwość złożenia na ten cel ofiary do puszek stojących w kościele – za dobroć serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.       Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

9.       Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Źródło”,  i „Różaniec”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. Jest kolejny numer naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego” jak zawsze ciekawy i bogato ilustrowany zdjęciami. Relacje z wakacyjnych rekolekcji, pielgrzymek i wyjazdów – warto sięgnąć po ten numer. Polecamy ciekawe książki, podręczniki i zeszyty do religii.

10.   Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: Kółko Różańcowe św. Agnieszki 70 zł.

11.   Osoby mające problem alkoholowy mogą dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30, skorzystać z pomocy, czy porady u osób oczekujących w sali domu katechetycznego. Przy naszym kiosku jest do wzięcia literatura traktująca o problemach alkoholowych prosimy o zainteresowanie.

12.   Organizowana jest pielgrzymka do Lichenia w dniach : 23-25.09 . Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz w kancelarii.

13.   W imieniu Jakuba dziękujemy za wsparcie.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 sierpnia 2011 r.

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. W piątek 26  VIII - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Msze św. o godz.7.00, 9.30, pogrzebowa śp. Feliksa Walkowiaka o godz. 11.00, 16.30 i 18.00.
 3. W najbliższą sobotę / 27 VIII / Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej na błoniach pod Zamkiem, początek już o godz. 10.00 - program tego dnia na plakacie, organizatorzy zapraszają.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojców Bernardynów, budujących kościół przy ul. Willowej na Czechowie. Będzie możliwość nabycia płyty z pieśniami kalwaryjskimi.
 5. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 i 100 zł.
 6. Ofiary na podręczniki i pomoce szkolne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych, można składać do skarbonek stojących za ławkami.
 7. W najbliższą niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar na przeszczep płuc dla Jakuba.
 8. W dniach 29 –30 sierpnia tradycyjnie na KUL-u odbędą się Duszpasterskie Wykłady Akademickie. Szczegółowy program tych dni na tablicy ogłoszeń.
 9. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela” z homilią Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi wygłoszoną w Częstochowie 15.VIII, „Gość Niedzielny” z dodatkiem IPN „Polska utracona”,  „Tęcza”. Można nabywać podręczniki i zeszyty do nauki religii.
 10. Bóg zapłać za wsparcie udzielone ks. Konstantemu z Ukrainy.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 sierpnia 2011 r.

 

 1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, porządek mszy św. niedzielny; poświęcenie zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych.
 2. W odpowiedzi na apel Papieża, jutro będą przyjmowane do puszek  ofiary na pomoc głodującym Afrykańczykom, można je już dzisiaj składać do skarbonek stojących za ławkami, z takim napisem.
 3. We wtorek dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 4. Powstała ogólnopolska inicjatywa modlitwy za Ojczyznę. Chętnych do włączenia się w Krucjatę Różańcową prosimy o zabranie przygotowanych deklaracji. Znajdują się one na stoliku za ławkami i przy Obrazie Jezusa Miłosiernego; wypełnione prosimy składać w kancelarii albo do skrzynki ustawionej za ławkami.
 5. W środę rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczorowej.
 6. W piątek dzień imienin Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.
 7. Przygotowujemy się do jubileuszu 25 lecia naszej parafii. / 14 XII / Takim duchowym akordem będą Misje święte w ostatnim tygodniu października. Jest propozycja by wydać mini album z historią, zdjęciami i wspomnieniami z początków naszej parafii i budowy kościoła. Ogłaszamy konkurs na opracowanie wspomnień, osobistych refleksji nad przebytym czasem. Najlepsze zostaną nagrodzone i umieszczone w planowanym albumie.
 8. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpisy w obronie Radia Maryja i TV Trwam.
 9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z płytą CD z Akatystem  ku czci Bogurodzicy , „ Źródło ” , „Miłujcie się” dla młodzieży, „Tęcza”  dla dzieci . W kiosku można nabyć podręczniki do nauki religii – rodziców prosimy o zainteresowanie, można też  dostać bukiety ziół do poświęcenia.
 10. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii: Kółko Różańcowe Bł. Karoliny Kózkównej -50 zł., św. Wojciecha i Stanisława 200 zł.. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na remont Biskupiaka i budowę Centrum Jana Pawła II.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Gródka Podolskiego.
 12. Ogólnopolski przegląd hejnałów miejskich jutro na rynku Starego Miasta, szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
 13. Zespół charytatywny działający przy naszej parafii poszukuje pralki automatycznej dla pewnej rodziny. Oferty prosimy zgłaszać do kancelarii.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz