INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 sierpnia 2011 r.

1.     Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

2.     Nieszpory dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 17.30.

3.     Sierpień miesiącem trzeźwości, postanowienie abstynencji można wpisać do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

4.     W sobotę ( 13 VIII ) dzień kolejnych objawień MB w Fatimie. Po Mszy wieczorowej będzie różaniec, procesja i adoracja eucharystyczna do 21.00.

5.     Taca w przyszłą niedzielę na rzecz prowadzonych prac remontowych przy Liceum Biskupim i na budowę Centrum Jana Pawła II .

6.     Bóg zapłać za ofiary : bezimiennie 1000 zł.,  Kółko Różańcowe św. Siostry Faustyny 230 zł., św. Barbary 240 zł., św. Kingi 150, MB Fatimskiej 160 zł. Świętej Rodziny 150 zł., AA i Alanon 90 zł.

7.     Ze środków społecznego przekazu wiemy o pożarze w Zaraszowie  par. Bychawa, gdzie rodzina  w momencie pozostała bez dachu nad głową i środków do życia – dzisiaj przyjmowane są ofiary dla poszkodowanych – można je składać rodzinie poszkodowanych przy wyjściu, albo do puszek stojących za ławkami z takim napisem.  Bóg zapłać za okazaną pomoc.

8.     Jest prasa katolicka. „Nasza Arka” poświęcona miastu Jeruzalem, „Cuda i Łaski Boże” – Polacy kanonizowani przez Jana Pawła II, „List”  wakacyjny przewodnik po sanktuariach. „Familia” dla współczesnej rodziny, oraz „Miłujcie się”. Dla dzieci „Tęcza”, „Anioł Stróż”  z płytą CD. Są już podręczniki do nauki religii, zeszyty – prosimy o zainteresowanie.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 lipca 2011 r.

1.      Jutro upływa 67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o Tych, którzy oddali życie byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

2.      W poniedziałek / 1 VIII / kończy się Nawiedzenie Rodzin przez Kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Niepodległości nr 24, po Mszy św. wieczorowej Obraz odprowadzimy do mieszkańców bloku Niepodległości 26.

3.      We wtorek można uzyskać Odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, wyznanie wiary, oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieskich).

4.      Miesiąc sierpień miesiącem trzeźwości, podejmijmy tę propozycję, by wesprzeć naszych braci nadużywających alkoholu. „Przez abstynencje wielu do trzeźwości wszystkich ‘.

5.      We środę o godz. 8.30 Mszą św. na placu katedralnym rozpocznie się kolejna Piesza Pielgrzymka Lublin - Częstochowa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach.

6.      W ty tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca sierpnia.

7.      W sobotę / 6 VIII / święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30, ślubne o godz. 11.00 14.30, 15.30 i 16.30 oraz wieczorowa o  18.00.

8.       Jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę na zakup środków transportu polskim misjonarzom podaruj 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże. Ofiary można składać do skarbony stojącej za ławkami z napisem MIVA POLSKA.

9.      Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

10.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty: Kółko Różańcowe  św. Cecylii 300 zł.  

11.  Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Źródło”, „Nasza Arka”, „Nasza Droga” dla młodzieży i dla dzieci „Tęcza” i „Anioł Stróż”.

12.  Trwają prace malarskie w kaplicy Matki Bożej, w związku z tym przedsionek i kaplica są wyłączone.  Przepraszamy Tych Parafian, którzy właśnie tam mają swoje miejsce uczestnictwa we Mszy św.

13.  W imieniu Siostry Julii Bóg zapłać za okazane wsparcie.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 lipca 2011 r.

1.      We wtorek na Mszy św. wieczorowej gościć będziemy księdza z Kongo, powie nam o swojej Ojczyźnie i pracy duszpasterskiej, ofiary złożone na tacę we wtorek będą naszym wsparciem dla niego.

2.      W przyszłą ostatnią niedzielę miesiąca pełniony będzie dyżur w sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące pomocy w zaprzestaniu picia, czy porady - zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

3.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Niepokalanki z Ukrainy.

4.      Jeszcze tylko dzisiaj można się zapisać na pieszą pielgrzymkę w kancelarii, kto nie zdąży będzie mógł się zapisać w sekretariacie przy Archikatedrze. Wybierających się na Pieszą Pielgrzymką zapraszamy na spotkanie informacyjne, w poniedziałek  / 1 VIII / po Mszy św. wieczorowej, będą rozdane karty uczestnictwa i znaczki.

5.      Jest prasa katolicka,  jest jeszcze nasz miesięcznik numer wakacyjny „Głoś w. Antoniego, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” płytą Vivaldiego „Cztery pory roku” i inne czasopisma dla rodzin, młodzieży i dzieci.  Prosimy o zainteresowanie.

6.      W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa - patrona kierowców, prowadzona jest  zbiórka ofiar w ramach ogólnopolskiej akcji „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże”. Ofiary można składać do skarbonki stojącej za ławkami z napisem ‘Środki Transportu – Misje”.

7.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej bezimiennie 200 zł.

8.      Dziękujemy za wsparcie okazane Księdzu Misjonarzowi.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2011

  1. Nieszpory o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj upływa 37 rocznica od śmierci Biskupa Lubelskiego Piotra Kałwy. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych Pasterzy.
  3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarza z Ekwadoru Ks. Tomasza Bartmańskiego. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia finansowego tamtejszej wspólnoty.
  4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100 zł
  5. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, :Gość Niedzielny”  z dodatkiem – program telewizji na cały tydzień.  „List”, „Źródło”, „Tęcza”.
  6. Już tylko do przyszłej niedzieli można się zapisywać w kancelarii na pieszą pielgrzymkę Lublin – Częstochowa.
  7. W ubiegły piątek od uderzenia piorunem spłoną dom mieszkalny w Kolonii Łopatki parafii Wąwolnica, przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary na pomoc poszkodowanej rodzinie.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz