INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 lipca 2011 r.

1.    Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.

2.    Łączmy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze, na dorocznej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja.

3.    Różaniec Fatimski w środę 13 VII,  po Mszy św. wieczorowej.

4.    W sobotę   – 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

5.    W kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

6.    Organizowana jest pielgrzymka do Lichenia 30 lipca – bliższe informacje i zapisy we wtorek między godz. 18.00 a 19.00 w sali domu katechetycznego.

7.    Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Małgorzaty Alacoque - 50 zł., św. Józefa  - 50 zł., św. Jadwigi Królowej - 120 zł., św. Teresy z Avila -  50 zł.

8.    Jest prasa katolicka, polecamy „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Familia” dla rodzin katolickich, „List” z wakacyjnym przewodnikiem po sanktuariach. „Cuda i łaski Boże” – Polacy kanonizowani przez Jana Pawła II, pisma dla dzieci.  Jest jeszcze wakacyjny numer czasopisma parafialnego „Głos św. Antoniego”, ciekawe artykuły, relacje i świadectwa – warto przeczytać. Można też dostać  zdjęcia z Bożego Ciała, odpustu i innych wydarzeń parafialnych.

9.    Dzisiaj upływa 15 miesiąc od tragedii Smoleńskiej, tam tragicznie zmarłych i naszych bliskich a także tych co w minionym tygodniu odeszli … polecajmy Bożemu miłosierdziu:.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 lipca 2011 r.

1.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30. Wciąż aktualne jest zaproszenie, by zapisać się do Rodziny Żywego Różańca, najlepiej to zrobić w I niedzielę na zmiance, bądź w kancelarii, czy też u pani Kasi w kiosku.

2.      Nieszpory dzisiaj i w następne niedziele o godz. 17.30.

3.      Uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej dzisiaj główna Msza św. z procesją Maryjną w Katedrze o godz. 19.00.

4.      W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Jak w każdy czwartek Koronką rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu.

5.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia tamtejszej wspólnoty.

6.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 10 lipca,
bliższe informacje i zapisy w kiosku parafialnym oraz w SKOK-u.

7.      W kancelarii można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę,
która wyruszy z Lublina 3 sierpnia.

8.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 300 zł.,  Kółko Różańcowe  Matki Bożej Nieustającej Pomocy – 310 zł., św. Zofii  - 100 zł., Matki Bożej Płaczącej 200 zł., św. Brygidy 270 zł., św. Agaty 220 zł., mieszkańcy bloku przy
ul. Niepodległości 22 z racji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej złożyli ofiarę 590zł.,
KR Matki Bożej Płaczącej 200zł.

9.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodników „Niedziela”
i „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” poświęcona Matce Bożej z Góry Karmel,
„Różaniec”, „Miłujcie się”. Dla dzieci „Anioł Stróż” z płytą, „Tęcza”.

10.  Jest wakacyjne wydanie „Głosu św. Antoniego”, a w nim wiele ciekawych artykułów
i zdjęć.

11.  Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej naszej parafii. Można na niej znaleźć między innymi zdjęcia z uroczystość Bożego Ciała, zakończenia oktawy, Sercańskich Dni Młodych oraz innych, ważnych wydarzeń z życia naszej parafii, Zapraszamy do lektury wywiadu z Moniką Kuszyńską – gościem specjalnym SDM-ów w Pliszczynie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 czerwca 2011 r.

1.      Księża Sercanie zapraszają młodzież do Pliszczyna, warto skorzystać z tego zaproszenia z pożytkiem dla ducha i dla ciała; początek jutro 27 VI - zakończenie w sobotę - 2 VII. Więcej informacji w Internecie: www.sdm.info.pl

2.      Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Maryjny w Katedrze. W dni powszednie Msze św. z naukami będą o godz. 9.00 i 19.00, Apel o 21.00.

3.      W środę Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. o godz. 7.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze”.

4.      W tym tygodniu I Piątek i jednocześnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. I Sobota miesiąca lipca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

5.      W piątek ( 1 VII ) zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Bożego przy figurze Pana Jezusa, ul. Trześniowska.

6.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.30.

7.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy w dniu 2 VII oraz do Wilna w dniach 7-10 VII. Zapisy w kancelarii.

8.      Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniu 10 lipca. Zgłoszenia i opłaty przyjmowane są w przykościelnym kiosku oraz w SKOK-u.

9.      Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł. Kółko Różańcowe św. Bernadety 100 zł., na fundusz pielgrzymkowy „Idę z Tobą” 150 zł., Krąg Biblijny – 100 zł.

10.  W imieniu Księdza Bogusława składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc Katolickiemu Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Siloe”.

11.  Jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, nowy numer „Miłujcie się”, „Różaniec”. Dla młodzieży wakacyjny numer „Nasza Droga”. Dla dzieci „Anioł Stróż”.

Niedziela Trójcy Świętej - 19 czerwca 2011

 1. Dzisiejszą uroczystością kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej - czy spełniłem ten obowiązek płynący z faktu mojej przynależności do Kościoła?
 2. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej na Felinie. Uroczysta suma o 12.00, jednocześnie obchody jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. Jana Bednary, pierwszego proboszcza.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.
 4. Próba sypania kwiatów we wtorek – 21 VI – o godz. 16.45.
 5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę ( 22 VI ) o godz. 8.00.
 6. Wybierających się na pielgrzymkę  szlakiem Jana Pawła II, zapraszamy na spotkanie 22 VI (w środę)  po Mszy św. wieczorowej.
 7. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30 - po tej Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy - przy czwartym ołtarzu Mszę św. Prymicyjną w intencji parafian i dobrodziejów naszego kościoła odprawi Ksiądz Paweł Moskwiak. Po południu Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach - zachęcamy do udziału w procesji, niech to będzie nasze wyznanie wiary - zabierzmy ze sobą teksty pieśni śpiewanych w czasie procesji. Przynajmniej na trasie procesji udekorujmy okna i balkony naszych mieszkań. Zgodnie z zapowiedzią Księdza Administratora taca w tym dniu zbierana będzie na Centrum Jana Pawła II.
 8. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę do Częstochowy, bliższe informacje i  zapisy w kancelarii.
 9. Pielgrzymka na kolejne spotkanie słuchaczy Radia Maryja w Częstochowie 10 VII – zapisy w SKOK-u i w kiosku u Pani Kasi.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna i Trok  / 7 – 10 VII /. Wszystkich wybierających się zapraszamy na spotkanie w sali  jutro / 20  VI / po Mszy św. wieczorowej.
 11. Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina do Częstochowy - zapisy w kancelarii, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje i zaproszenia na inne ważne spotkania i badania prosimy o zainteresowanie.
 12. Jest  prasa katolicka tygodniki „Niedziela” z dodatkiem dla seniora, „Gość Niedzielny” z programem muzyczno-rekolekcyjnych spotkań na całe lato. Jest „Miłujcie się”, „Cuda i łaski Boże” „Familia”, pisma dla dzieci „Tęcza”, „Mały Gość” z filmem. Poleczmy emblematy eucharystyczne do dekoracji na Boże Ciało
 13. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na godz. 20.00 pod Krzyżem Misyjnym przy ul. Tumidajskiego.
 14. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Adoracji Najświętszego Sakramentu 200 zł., Najświętszego Zbawiciela 280 zł.

 

 1. W imieniu społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Dziękujemy też za wsparcie okazane Księdzu Kazimierzowi organizującemu nową parafię w Strzeszkowicach.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz