INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 12 czerwca 2011r.

1. Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele koncert organowy. Początek koncertu po Mszy św. wieczorowej, szczegóły na plakacie.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła, w naszej Parafii Uroczystość ku czci św. Antoniego Padewskiego Patrona naszego kościoła. Porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 7.00, 9.30, o 11.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci i o godz. 18.00 z procesją. Różaniec Fatimski o godz. 17.00, po różańcu nabożeństwo czerwcowe. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie lilii, będzie też chleb św. Antoniego.

3. Miesięczne spotkanie nauczycieli w środę 15 czerwca o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

4. W czwartek 16. dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół i za Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

5. Spotkanie członków Legionu Maryi, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Kodnia, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.

6. Rodzice pytają gdzie wysłać dzieci na wakacje. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcjach Oazowych, to dobry pomysł na wypoczynek i jednoczesną formację. Miejsca obozów są atrakcyjne a warunki bardzo dobre – bliższe informacje u Księdza Mariusza.

7. Małżonkowie obchodzący jubileusz małżeński ofiarowali piękny haftowany obrus na ołtarz do Kaplicy Matki Bożej, świętych i błogosławionych polskich. Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać Kółkom Różańcowym za ufundowanie dywanu przed ołtarz Pana Jezusa Miłosiernego.

9. W dniu 18 czerwca organizowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu 507085986 – Ks. Z. Szostak.

10. W kancelarii można się zapisać na Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy; można też dokonać wpłaty pielgrzymkowej, umożliwiając w ten sposób uczestnictwo w pielgrzymce osobom niezamożnym.

11. Trwają zapisy na 3-dniową pielgrzymka szlakiem bł. Jana Pawła II / 24 – 26 VI/. Bliższe informacje w kancelarii.

12. Akcja Katolicka przy parafii św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Grecji, bliższe informacje na plakacie.

13. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Jadwigi 200 zł.

14. W kiosku parafialnym są do nabycia lilie i chlebki św. Antoniego. Poza tym płyty
z uroczystości bierzmowania. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Dla najstarszych są m. in.: miesięczniki „Głos św. Antoniego” oraz „List” poświęcony małżeństwu, specjalny nr „Naszej Arki” o Dekalogu w nauczaniu bł. Jana Pawła II. Dla młodzieży gazetka „Nasza Droga”. Na dzieci czekają egzemplarze „Małego gościa niedzielnego” z filmem; „Ola i Jaś” oraz „Tęcza”.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5 czerwca 2011r.


1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odmawiamy ją po nabożeństwie czerwcowym.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 przyjęcie nowych członków do Rodziny Różańcowej powstało nowe Kółko pod wezwaniem Bł. Jana Pawła II . Po Mszy św. zmiana tajemnic.

3. W poniedziałek 6 VI o godz. 19.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. W czerwcu Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

5. W piątek 10 VI rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego– Program będzie następujący: Msza św. z nauką o godz. 7.00, , na godz. 9.30 zapraszamy osoby chore, starsze, samotne / prosimy bliskich krewnych, sąsiadów o pomoc i umożliwienie takim osobom przyjść na to spotkanie, o godz. 16.30 będziemy się modlić za wszystkich korzystających ze środków lokomocji i poświęcimy samochody, rowery i wszystko co jeździ. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za bliskich zmarłych i dobrodziejów – za tych którzy odeszli z naszej w wspólnoty parafialnej w minionym roku. To przygotowanie poprowadzi Ks. Tadeusz Domżał dyrektor Domu Księży Emerytów.

6. W sobotę / 11 VI / przeżywać będziemy nawiedzenie relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 7.00 Msza św. z nauką ogólną, na godz. 9.30 zapraszamy rodziny z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku, o 16.30 Msza św. ślubna, na godz.18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną małżonków obchodzących w tym roku srebrny i złoty jubileusz sakramentu małżeństwa, oraz ich dzieci, wnuków i prawnuków.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 będzie koncert organowy wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. W programie utwory znanych mistrzów muzyki Organowej.

8. W niedzielę 12 VI Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Niech te dni będą okazją do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego, czy planowanego urlopu i dla tych którzy nie byli jeszcze u spowiedzi wielkanocnej.

9. W sobotę Dzień Otwartych Drzwi w naszym seminarium – bliższe informacje na plakacie.

10. W przyszłą niedzielę Parafialny Festyn Rodzinny u Księży Marianów, szczegóły na plakacie

11. W naszej Parafii /w poniedziałek 13 VI / uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00. Uroczysta Msza św. zbiorowa i za parafian z procesją o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie lilii św. Antoniego i chlebków, a na mszy o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.

12. Trzydniowa pielgrzymka szlakami papieża JPII w dn. 24-26. 06. Koszt 260zł.. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

13. Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 100 zł., 50 zł., Kółko Różańcowe św. Urszuli Ledóchowskiej 210 zł. Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela 255 zł. Mieszkańcy bloku Niepodległości nr 20 z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 780 zł. – Bóg zapłać.

14. Jest „Głos św. Antoniego” nasz miesięcznik, w tym numerze jest program rekolekcji przed odpustem i wiele ciekawych informacji z życie naszej Parafii – I Komunia Św: Bierzmowanie, Pielgrzymki, refleksje z Beatyfikacji i wiele innych ciekawych informacji . Są tygodniki „Niedziela” w „Gość niedzielny” jest nowy numer „Różańca”, „Nasza Arka”. Są pisma katolickie dla dzieci, polecamy książki, albumy.

15. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29 maja 2011 r.

1. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym zapraszamy dzisiaj do domu katechetycznego w godz. 17:00  – 19:30.

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce MB Lourdes dzisiaj o godz. 20:00.

3. Ks. Abp Senior Bolesław Pylak obchodzi dziś 45 rocznicę święceń biskupich, a jutro Ks. Bp Artur Miziński 7 rocznice święceń.. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnych Jubilatach.

4. Msza Prymicyjna Ks. Pawła Sokala ze Zgromadzenia Ojców Pasjonistów dzisiaj o godz. 11 w kościele Św. Agnieszki, zaś w naszym kościele jutro o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość.

5. W środę spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych o godz. 19:00.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek, I sobota. W piątek spowiedź od godz. 16:00, dodatkowa Msza Św. o godz. 16:30. W Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczorowej zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

7. W sobotę ( 04.06 ) w Archikatedrze o godz. 10:30 otrzymają święcenia kapłańskie diakoni VI roku a wśród nich nasz praktykant Ks. Dn Paweł Moskwiak. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji neoprezbiterów.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

9. Rodzice z Przedszkola Sióstr Kanoniczek Ducha Św. zapraszają wszystkie dzieci na bajkę pt ”O dwóch takich co ukradli księżyc” w przyszłą niedzielę do dolnego Kościoła po Mszy Św. o godz. 11:00.

10. Organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dn. 7 – 10.07. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

12. Dziękujemy z całego serca za ofiary złożone na rzecz KUL- u.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii: bezimiennie 100 i 200 zł, AA i Al. – Anon 90 zł.

14. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny dodatkiem IPN o kard. Wyszyńskim w 30 rocznicę śmierci. „Różaniec”, ”Nasza Arka” z filmem o Św. Rochu, dla dzieci ”Mały Gość niedzielny, Ola i Jaś, Tęcza z JPII”.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22 maja 2011 r

1.      Mamy początek lata, coraz częstsze staje się pragnienie rekreacji, wytchnienia. Soboty i niedziele stają się dla wielu czasem zasłużonego odpoczynku, wyjazdu na działkę, nad jezioro czy zalew. Ale ten, potrzebny  – podkreślamy – zasłużony wypoczynek odbywa się często kosztem świętowania Dnia Pańskiego, starajmy się zrozumieć, że w centrum niedzieli jest Eucharystia, a nasz udział we Mszy św. jest przywilejem Dziecka Bożego. Nie rezygnujmy z tego przywileju, umiejmy w planowaniu czasu wolnego uwzględnić uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej. Pamiętajmy, że nie ma wakacji ani urlopu od modlitwy, Mszy św., a może tym bardziej więcej czasu poświęćmy na modlitwę, czy lekturę Pisma świętego, dobrej książki, czy prasy katolickiej.

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

3.      Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów,  we wtorek / 24 V / o godz. 18.00.

4.      Po białym tygodniu wracamy z nabożeństwem majowym na godz. 17.30, został już tylko tydzień maja, zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci i młodzież. Dzisiaj dodatkowo zgromadzimy się na nabożeństwo majowe przy Figurze św. Józefa przy ul. Daszyńskiego  o godz. 20.00 – zapraszamy – można przynieść książeczki z tekstami pieśni i litanii. W przyszłą niedzielę  zapraszamy do figury Matki Bożej z Lourdes  również na godz. 20.00.

5.      Pielgrzymka małżeństw bezdzietnych do Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy w sobotę 28 maja początek godz. 10.00.

6.      Msza św. dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców bloku Niepodległości 20 z racji Nawiedzenia będzie w środę 25 V o godz. 18.00.

7.      W sobotę  / 28 maja / mija 30 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, módlmy się o beatyfikację Sługi Bożego.

8.      Msza św. z udziałem dzieci klas III obchodzących rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 – spowiedź dzieci , rodziców i bliskich krewnych w sobotę od godz. 16.30. Próba przed uroczystością w czwartek o godz. 19.00. Rodziców zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kościoła w sobotę po Mszy św. wieczorowej.

9.      Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca osoby mające problem z alkoholem mogą  otrzymać pomoc.

10.  W przyszłą niedzielę studenci Katolickiego Uniwersytetu przyjmować będą ofiary do puszek na rzecz tejże Uczelni.

11.  Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę 3500 zł. na kolejne witraże. Rodzice młodzieży Bierzmowanej złożyli ofiarę 1000 zł. i ufundowali ornat, ampułki. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 200 zł.

12.  Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z litanią do bł. Jana Pawła II „Źródło”, są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek. Prosimy o zainteresowanie.

13.  Trzecia pielgrzymka rowerowa z Lublina na Jasną Górę w dniach 28 – 31 lipca, zapisy do 15 czerwca – bliższe informacje na plakacie.

14.  Przy wyjściu rozprowadzane są cegiełki na Centrum Jana Pawła II.

15.  Bóg zapłać za okazane wsparcie Siostrom.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz