INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 maja 2011 r.

1. Rodziców ministrantów oraz lektorów zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczorowej do domu katechetycznego.

2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy przez cały tydzień, na Mszę św. na godz. 18.00. Nabożeństwo Majowe w tym - białym - tygodniu będzie po Mszy św.

3. We wtorek  /17 V / na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Józef Wróbel  udzieli Sakramentu Bierzmowania przygotowanej młodzieży klas III gimnazjum.

4. W środę 18 maja w Archikatedrze o godz. 19.00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, będzie Msza św. dziękczynna za dar Błogosławionego Jana Pała II.

5. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

6. Bóg zapłać, serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych za generalne posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Siostrze Vianei za piękne kompozycje kwiatowe. Rodzinie Państwa Markiewiczów za ofiarowane kwiaty.

7. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy naszej parafii organizuje wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W terminie od 20  – 31 lipca. Koszt 850 zł, w którym jest wyżywienie, transport, wycieczki, noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu. Wszelkich informacji można się dowiedzieć w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej lub na plakacie.

8. Są jeszcze dwa miejsca wolne na wyjazd do Wilna organizowany przez chór parafialny w dniach 19-22 maja. Bliższe informacje w kancelarii.

9. W kancelarii można zapisać się na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży w Lednicy w dniu 4 czerwca. Bliższe informacje na plakacie i u ks. Łukasza Mudraka.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Białe Misjonarki. Po Mszach świętych będą przyjmować ofiary.

11. Jest prasa katolicka – polecamy nasz miesięcznik „Głos Św. Antoniego”, „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i Łaski”. Są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek.. Polecamy również pamiątki komunijne, albumy i Biblie dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.

12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej: bezimiennie 100, 50 i 20 zł. Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela 250 zł.

13. W bloku przy ul. Niepodległości nr 20  w sobotę  / 21 V/  kończy się Nawiedzenie Rodzin przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Po Mszy św. wieczorowej Obraz w uroczystej procesji odprowadzimy do mieszkańców bloku Niepodległości nr 22. Pamiętajmy o religijnym przeżywaniu tego spotkania z Matką Najświętszą, znajdźmy czas i przygotujmy się przez spowiedź, uczestnictwo we Mszy św.-  niech ten dzień będzie dla rodziny świętem i wyznaniem wiary. 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 8 maj 2011 r.

1.      O godz. 12.30 uroczystą Eucharystią dziękować będziemy Bogu za dar Osoby Jana Pawła II i Jego wyniesienie na Ołtarze.

2.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30. W duchu wdzięczności za beatyfikację organizujemy Koło Różańca pod wezwaniem Bł. Jana Pawła II, zapisujemy w kancelarii, a można też przyjść na zmiankę i się zapisać.

3.      Kandydatów do bierzmowania zapraszamy jutro /9 V / po mszy św.  wieczorowej na próbę. Obecność obowiązkowa.

4.      Spotkanie nauczycieli w środę o godz. 19.00 w Sali domu katechetycznego Ks. Mariusz wszystkich nauczycieli serdecznie zaprasza.  

5.      13 maja będziemy obchodzili kolejną rocznicę objawień w Fatimie, gdzie Matka Boża wzywa nas do modlitwy, pokuty, nawrócenia. W sposób szczególny prosi nas i wzywa do modlitwy różańcowej. Różaniec Fatimski z procesją w piątek po Mszy Św. wieczorowej, zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.  

6.      Dnia 13 maja o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się wieczór poezji poświęcony  Błogosławionemu Janowi Pawłowi II połączony z konkursem poetyckim w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Świetlic Opiek-Wych z Lublina, oraz konkursem plastycznym: „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają, w najbliższy piątek o godz. 16.00 w dolnym kościele.

7.      Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież w piątek na godzinę 19:15.

8.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii będzie uroczysta I Komunia św. dzieci klas II. Osoby nie zainteresowane, a stale przychodzące na tę godzinę zapraszamy na inne Msze św. pozostawiając miejsce dla rodzin i gości przybywających na tę uroczystość.

9.      Spowiedź dzieci przed I Komunią św., ich rodziców, rodzeństwa i wszystkich bliskich w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

10.  Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę o godz. 19.00.

11.  Bóg zapłać Pani Janinie Dudowej za ofiarowane dla naszego kościoła trzy ornaty i stułę bogato haftowane, zostaną poświęcone na Mszy św. o godz. 12.30

12.  Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe MB Fatimskiej 220 zł., Kółko Różańcowe św. Zofii 250 zł., Legion Maryi 200 zł. bezimiennie 200 zł. 100 i 50 zł.

13.  Przy wyjściu z kościoła Harcerze prowadzą kiermasz ciast, gromadzą fundusze na wyjazd do Madrytu na Światowe Dni Młodzieży, można też powierzyć im intencje modlitewne z jakimi będą pielgrzymować. Bóg zapłać za okazane wsparcie.

14.  Rozprowadzane  są cegiełki na Centrum Jana Pawła II.

15.  Jest prasa katolicka, „Niedziela” z obrazkiem Bł. Jana Pawła, oraz homilią wygłoszona  przez Benedykta II podczas Mszy św. „Gość Niedzielny”, „Źródło” i „Familia”, „Cuda i łaski Boże  z płytą DVD poświęconą św. Maksymilianowi Dla dzieci „Tęcza”, „Ola i Jaś” z płytą, Polecamy pamiątki komunijne, biblie dla dzieci. W sposób szczególny zachęcamy do nabywania naszego miesięcznika „Głos Św. Antoniego”. Znajduję się w nim bardzo wiele ciekawych artykułów i informacji z naszego podwórka.

II NIEDZIELA WIELKANOCY - 1 maja 2011r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
DZIEŃ BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

1. Trwamy w duchowej łączności ze zgromadzonymi w Rzymie na Placu Św. Piotra na uroczystym ogłoszeniu Jana Pawła II błogosławionym. Są tam nasi biskupi, Ks. Łukasz Waś Ks. Stanisław Fel i nasi parafianie.

2. O 15.00 – godzina Miłosierdzia, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Wkraczamy w piękny Maryjny miesiąc maj, nabożeństwo ku czci Matki Bożej w kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do kontynuowania pięknych tradycji, modlitwy przy Figurach, czy Krzyżach. Zadbajmy o ich odświętne udekorowanie.

4. Jurto liturgiczny obchód Uroczystości św. Wojciecha głównego Patrona Polski.

5. We wtorek /3 maja/ Uroczystość NMP Królowej Polski, rocznica Konstytucji, dzień modlitw w intencji rodaków na emigracji. Porządek Mszy św. niedzielny. Uroczystość odpustowa w Parafii na Tatarach.

6. Po Mszy św. wieczorowej 3 maja / we wtorek / w dolnym kościele koncert zespołu "Mój Tata" – szczegóły na plakacie.

7. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca maja. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00. Przypominamy odprawiającym nowennę I Piątków, czy V Pierwszych Sobót, że będąc w stanie łaski uświęcającej, nie trzeba przystępować do spowiedzi, ale wystarczy w tym dniu przyjąć Komunię św.

8. Harcerze wybierający się na Światowe dni młodzieży do Hiszpanii jako wolontariusze, w przyszłą niedzielę przyjmować będą ofiary do puszki na pokrycie kosztów tej wyprawy.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na rzecz „Caritasu”. - Bóg zapłać za okazane wsparcie dla prowadzonych przez Caritas dzieł..

11. Jest prasa katolicka – „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Źródło”, „Miłujcie się”,, kwietniowy numer „Różańca”, oraz „Nasza Arka” poświęcona Miłosierdziu Bożemu z płytą. Mały Gość Niedzielny”, „ Ola i Jaś”, „Tęcza” oraz „Anioł Stróż”. Polecamy szeroki wybór książek o Miłosierdziu Bożym, „Dzienniczek” S. Faustyny, modlitewniki, W związku z beatyfikacją Jana Pawła II w bieżącej prasie wspomnienia refleksje, prosimy o zainteresowanie i zachęcamy do czytania. Te gazety i książki można będzie nabyć we wtorek.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 24 kwietnia 2011r..

1. Bóg zapłać serdeczne za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, Kapłanom za posługę w konfesjonale, Siostrom za przygotowanie ciemnicy, grobu i świąteczną dekorację kościoła, Paniom za generalne sprzątnięcie naszej świątyni zakrystii, kancelarii i za ciągłą troskę dziękujemy. Bóg zapłać Panu Kamilowi pełniącemu obowiązki Kościelnego, / Pan Kazimierz jest w sanatorium, łączy się z nami duchowo i wszystkich pozdrawia/. Panu Jackowi i wspierającemu Panu Pawłowi, służbie liturgicznej, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., Chórowi pod dyrekcją Pani Małgorzaty Świeca i wszystkim za modlitewne skupienie, za prowadzone adoracje nocne za modlitwę i obecność – Bóg zapłać.

2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary i ofiary na rzecz niezamożnych parafian, dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za pełniony dyżur i ofiarną służbę przez cały rok, dziękujemy młodzieży za pomoc w doręczeniu darów pod wskazany adres.

3. Jutro drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. niedzielny.
Taca na potrzeby KUL-u.

4. Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego / po Mszy św. wieczorowej odmawiamy Koronkę/ – w najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na fundusz Caritas.

____________________________

„Wielkanoc jest triumfem życie, które nie umiera. (...)
Pusty grób jest znakiem nowej obecności Pana wśród ludzi.”

Jan Paweł II

Z głębi serca życzymy, aby pokój i radość, jakie niesie Zmartwychwstały Chrystus, nieustannie towarzyszyły w trudach codziennego życia.

Wszystkim obecnym, Waszym Rodzinom i Gościom,
radosnych i błogosławionych świąt z darem modlitwy -
życzą duszpasterze.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz