INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

NIEDZIELA PALMOWA - 17 kwietnia 2011r.

1. Wspólna modlitwa Liturgią Godzin, jutro i do środy włącznie Jutrznia o godz. 6.00,a nieszpory po Mszy św. wieczorowej. W czwartek do soboty Jutrznia o godz. 7.00.

2. W Wielki Piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby niemogące przyjść do kościoła, prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

3. Sakrament Chrztu św. udzielany będzie w drugim dniu świątecznym, konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę (20 IV) o godz. 19.00, rodziców prosimy o spisanie Aktów Chrztu do środy, przed południem w godz. 7.30 – 8.00, po południu między godziną 17.00 a 17.45.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, w Wielki Czwartek w Archikatedrze Msza świętego Krzyżma o godz. 10.00, Msz św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00 – podczas tej Mszy św. będzie obrzęd umycia nóg i komunia św. pod dwoma postaciami. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00 i cały wielki piątek kościół będzie otwarty zachęcamy do prywatnej modlitwy.

5. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Przy adoracji krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Po liturgii całonocna adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez Kółka Różańcowe. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

6. W Wielką Sobotę już od godzin rannych można będzie wziąć do domu poświęconą wodę z naczyń stojących przed kościołem, poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny. Pamiętajmy o najuboższych, postarajmy się rozejrzeć po sąsiadach i może bezpośrednio zaradzić, albo przynieść dary do kościoła. Dary w naturze, żywność oraz ofiary pieniężne przyjmowane będą w przedsionku kaplicy.

7. Już dzisiaj można włączyć się w dzieło pomocy ubogim prowadzone przez Caritas - nabywając „Chleb Dobroci”.

8. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.45 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – przynieśmy świece. Adoracji nocnej przewodzić będzie młodzież.

9. Rezurekcja o godz. 6.00 będzie w intencji zbiorowej, do Chrystusa Zmartwychwstałego; kartki z wypisanymi intencjami można składać w kancelarii albo do puszki stojącej na stopniach ołtarza. Intencje nie będą czytane. Na Mszy św. o godz. 9.30 gościć będziemy Ks. Bpa Artura Mizińskiego.

10. W drugim dniu świątecznym taca przeznaczona będzie na rzecz Katolickiego Uniwersytetu

11. Bóg zapłać za ofiary na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego. Na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: Służba Regionu AA Lublin –50 zł., bezimiennie 100 zł.

12. W naszym kiosku są jeszcze palmy, jest też prasa katolicka: „Niedziela” , „Gość Niedzielny”; „Mały Gość Niedzielny” z medalikiem i wizerunkiem Ojca Św., „Miłujcie się” poświęcone Janowi Pawłowi ”. W miesięczniku parafialnym „Głos św. Antoniego” znajdziemy szczegółowy program nabożeństw wielkiego tygodnia i modlitwy brewiarzowej. Są najnowsze książki Ojca Św. Benedykta XVI: „Jezus z Nazaretu” i wywiad z Papieżem „Światłość Świata”, są piękne albumy z Janem Pawłem II – polecamy. Prasa świąteczna będzie już do nabycia w czwartek. W wielką sobotę kiosk będzie czynny od godz. 8.00 do 15.00. W święta kiosk będzie nieczynny, prosimy o zaopatrywanie się w prasę świąteczną wcześniej!

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 kwietnia 2011r.

1. Dzisiaj wspominamy I rocznicę katastrofy Prezydenckiego Samolotu pod Smoleńskiem, modlimy się za ofiary tej tragedii, za rodziny, które straciły swoich najbliższych, modlimy się za naszą Ojczyznę. Mszę św. za tragicznie zmarłych odprawimy o godz. 12.30.

2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, prowadzi je Ks. Józef Sobotka. Program w poniedziałek, wtorek i środę będzie następujący: o godz. 8.00 Msza św. z nauką ogólną; o godz. 9.30 dzieci od klasy I do VI; po południu Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież pozaszkolną, studiującą i wszystkich, którzy nie brali udziału w rekolekcjach ze swoją szkołą. Spowiedź w poniedziałek i wtorek - korzystajmy z obecności zaproszonych księży, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

3. Dzisiaj o godz. 16.00. zapraszamy na spotkanie osób chcących wziąć udział w „Pasji”.

4. Osoby niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek / 22 IV / w godzinach przedpołudniowych - prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

5. Wczoraj w Dąbrowicy odbył się dzień skupienia dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Bóg zapłać Ks. Pawłowi Grzebalskiemu za przeprowadzenie tego skupienia Ks. Łukaszowi Wasiowi, Pani Ryszardzie Bartnik, animatorom i wszystkim za modlitwę i wsparcie przygotowujących się do Tego Sakramentu Dojrzałości. Bóg zapłać młodzieży za aktywny udział, za skupienie pełne modlitwy.

6. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania; zapraszamy w miarę możliwości oboje rodziców.

7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

8. We wtorek zapraszamy na spotkanie w domu katechetycznym osób wybierających się na beatyfikację.

9. Wszystkich nauczycieli zapraszamy na comiesięczne spotkanie w najbliższą środę 13.IV o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

10. W piątek /15 IV/ nabożeństwo drogi krzyżowej będzie po Mszy św. wieczorowej, ulicami naszego osiedla. A o godz. 17.00 w kościele dla tych, którzy będą musieli pozostać w domu.

11. W sobotę 16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. Sakrament chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym na Mszy św. o godz. 12.30 - rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu w ostatnich dniach tego tygodnia bądź w pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia.

13. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa poświęcenie Palm na wszystkich Mszach świętych - palmy można dostać w naszym kiosku, tam też wiele ciekawych pozycji książkowych.

14. Jest prasa katolicka – nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, „Niedziela” „Gość Niedzielny”. „Nasza Arka” poświęcona świętym pustelnikom. „Ola i Jaś”. Polecamy karty świąteczne, palmy wielkanocne, zaproszenia komunijne. Są już do nabycia chlebki dobroci.

15. W imieniu społeczności seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

16. Bóg zapłać za ofiary: KR św. Bernadetty 250 zł., bezimiennie 100 zł., Bóg zapłać za ofiary składane na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego.

17. Stroiki, Kartki świąteczne, baranki i wiele innych ciekawych rzeczy możemy dostać na kiermaszu świątecznym przygotowanym przez dzieci i wychowawców naszej Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej. Uzyskane pieniądze zasilą fundusz naszej Świetlicy. W przyszłą niedzielę podobny kiermasz przygotują dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych.

18. Zwracamy się z prośbą o dary trwałej żywności, byśmy mogli zaradzić potrzebom naszych mniej zamożnych parafian.

19. Organizowana jest pielgrzymka do Lourdes – bliższe informacje na plakacie.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 3 kwietnia 2011r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o 10.45.

2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. o godz. 18.00
i konferencję.

4. Dzisiaj dzień imienin Księdza Biskupa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy o solenizancie w swoich modlitwach.

5. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca kwietnia, dzień szczególnej modlitwy za powołanych i o powołania. O godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę 9 IV przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Ks. Jana Bednary. Mszę św. dziękczynną dostojny Jubilat będzie sprawował właśnie 9 IV o godz. 7.00 zachęcamy do udziału i prosimy o modlitwę.

7. W sobotę rozpocznie się Kurs Filipa, bliższe informacje na plakacie.

8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, prowadzić je będzie Ks. Józef Sobotka. Rekolekcje dla naszej Szkoły Podstawowej i całej parafii potrwają do środy, program jest w naszym miesięczniku i podamy w przyszłą niedzielę. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu /w środę / będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza rekolekcjonisty.

9. Konferencje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz dla rodziców młodzieży przygotowujących się do Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

10. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza serdecznie zapraszana na kiermasz wielkanocny w przyszłą niedzielę 10 IV po Mszach św. Na kiermaszu można będzie nabyć ręcznie robione stroiki, karty świąteczne, baranki, koszyczki wiosenne, i wiele innych ciekawych rzeczy. Uzyskane fundusze przeznaczone będą na Świetlicę.

11. Osoby wybierające się do Rzymu na beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II proszone są o regulowanie należności.

12. W przyszłą niedzielę taca na rzecz naszego seminarium.

13. Jest prasa katolicka: kolejny numer naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego” bardzo ciekawy i aktualny, zawiera program rekolekcji i sporo aktualnych informacji i relacji z naszego życia parafialnego – garść wspomnień i refleksji najbliższych współpracowników ks. Jana Bednary w związku z jego jubileuszem - gorąco polecamy i prosimy o zainteresowanie. Są tygodniku: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” - z płytą DVD – pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny, „Różaniec”, „Familia”, „Anioł Stróż” z płytą. Polecamy karty świąteczne, palmy wielkanocne, zaproszenia na I Komunię baranki.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 27 marca 2011r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym Kościele zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom klas II, przygotowującym się do I Komunii.

3. Międzynarodowa konferencja na KUL poświęcona roli społeczeństwa obywatelskiego rozpocznie się we wtorek o godz. 10.00. Bliższe informacje na plakacie.

4. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sali domu katechetycznym w sobotę o godz. 9.30.

5. W sobotę / 2 kwietnia / szósta rocznica śmierci Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczorowej będzie wieczornica poświęcona pamięci Wielkiego naszego Rodaka.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych niemogących przyjść do kościoła. Po południu Droga Krzyżowa i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem o 21.00.

7. W przyszłą niedzielę dzień imienin Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego – pamiętajmy o solenizancie w modlitwie

8. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30,

9. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 18.00 i konferencję.

10. Osoby potrzebujące pomocy w zaprzestaniu picia, czy porady zapraszamy między 17.00 a 19.30 do Sali domu katechetycznego.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Niedziela”, „Gość niedzielny” „Źródło” oraz dla najmłodszych mały „Gość niedzielny”. Polecamy karty świąteczne, palmy, baranki wielkanocne..

12. Przy głównym wejściu do kościoła przejmowane są ofiary na rzecz poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Japonii, można też złożyć ofiarę na ten cel do skarbonki stojącej za ławkami.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz