INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 20 marca 2011r.

1. Kolejna Katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45

2. Dzisiaj kończy się Nawiedzenie Rodzin w bloku Niepodległości nr 16, Msza św. dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla mieszkańców będzie o godz. 18.00, a po Mszy św. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej odprowadzimy do mieszkańców bloku Niepodległości nr 20.

3. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

4. Miesięczna konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.

5. Gorzkie Żale dzisiaj z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Gorzkie Żale o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach wielkopostnych.

6. W piątek 25 III uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

7. Księża Marianie zapraszają do udziału 26 IV / sobota / w organizowanym „.Dniu Życia”, początek godz. 10.00, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

9. W minionym tygodniu młodzież licealna i gimnazjalna naszej szkoły przeżywała rekolekcje wielkopostne. Bóg zapłać, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli te dni dobrze przeżyć. Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły począwszy od Pań przygotowujących obiady, dziękujemy animatorom, zespołom muzycznym, Księżom: Grzegorzowi, Łukaszowi i spowiednikom, dziękujemy młodzieży za udział, pełen skupienia , zadumy, modlitwy. Szczególne dzięki za obecność na wieczornych adoracjach w dolnym kościele. Ale jak zwykle nie wszyscy chcieli skorzystać z tego czasu łaski, Rodziców prosimy o zainteresowanie jak ich pociechy uczestniczyły w tych rekolekcjach.

10. Świetlica Opiekuńczo –Wychowawcza przy naszej parafii zaprasza wszystkie dzieci. U nas można odrobić lekcje, zjeść posiłek, rozwijać swoje zainteresowania w różnego rodzaju zainteresowaniach, uczestniczyć w wycieczkach, i wyjazdach. Świetlica jest czynna codziennie w godzinach 15.00 – 19.00. wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

11. Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Japonii, w przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek jako nasze wsparcie materialne.

12. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodzież do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Bliższe informacje na plakacie i w Internecie.

13. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na rzecz Misji – „Ad Gentes”

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z programem do rozliczenia podatku PIT na CD, „Cuda i łaski Boże” poświęcone Św. Ks. Zygmuntowi Gorazdowskiemu. Polecamy tygodniki dla dzieci i młodzieży „Nasza droga”, „Mały Gość Niedzielny” „Tęcza”. Są rozważania wielkopostne, modlitewniki i inne dobre książki, albumy – zapraszamy do naszego kiosku.

15. Ofiary na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 marca 2011 r.

1. Kolejna katecheza z Katechizmu KK dzisiaj o godz. 10.45.

2. Po kilkumiesięcznym przygotowaniu, dzisiaj o godz. 17.00 w Archikatedrze Ksiądz Biskup udzieli posługi lektoratu; wśród przyjmujących będzie 8 naszych parafian, prosimy
o modlitwę w intencji ministrantów i lektorów.

3. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii „Dzień wspólnoty” dla członków Ruchu Światło-Życie. Początek obchodów o godz. 15.00 w dolnym kościele, spotkanie zakończy się wspólną Eucharystią o godz. 18.00.

4. Rodziców przygotowujących swoje dzieci do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. wieczorową i kolejne spotkanie.

5. Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży - uczniów gimnazjum i liceum naszej szkoły. Rekolekcje będą się odbywały zasadniczo w szkole, ale będą też spotkania adoracyjne w kościele, tu też będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

6. W środę 16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół i Ojca Świętego,
po Mszy św. wieczorowej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę „Odważni z Duchem”.

7. W środę o godz. 17.15 Gorzkie Żale, a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Droga Krzyżowa o 16.00 dla dzieci, 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży.

8. Comiesięczne spotkanie dla nauczycieli w piątek /18 III/ po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym.

9. W najbliższą sobotę 19 III uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień imienin
śp. Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego, Ks. Bpa Józefa Wróbla, Ks. Infułata Józefa Szczypy – pamiętajmy w modlitwie o solenizantach.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej.

11. Wczoraj zakończył się turniej w halową piłkę nożną ministrantów. Drużyna naszych ministrantów w kategorii szkoła podstawowa zdobyła wicemistrzostwo w skali całej diecezji. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Józefa – 200 zł
– Bóg zapłać.

13. W przedsionku kaplicy przyjmowane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.

14. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z nowenną w intencji dzieci zagrożonych aborcją, „Źródło”, Dla dzieci „Tęcza”. „Jaś” „Dominik”. Polecamy książki, między innymi nową książkę papieża Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu”.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 06 marca 2011r.

1. Wczoraj minęło 71 lat od decyzji biura politycznego ZSRR wydanej przez NKWD w sprawie znajdujących się w obozach w Kozielsku i Ostaszkowie oraz innych więzieniach, w sumie ponad 25 000 polskich oficerów - wydano rozporządzenie takiej treści -„rozpatrzyć w trybie specjalnym z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary rozstrzelanie; sprawy rozpatrzyć bez  wzywania aresztowanych i bez  przedstawiania zarzutów” - pamiętajmy o ofiarach Katyńskich w naszych modlitwach.

2. Zmiana tajemnic różańcowych oraz początek „Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego” po Mszy św. o godz. 12.30  - prosimy o zapoznanie się z przygotowanym planem adoracji mieszkańców poszczególnych bloków i ulic. ...  zapraszamy wszystkich mogących przyjść w poniedziałek i wtorek na godzinę 12 - wspólnie odmówimy Anioł Pański a o 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy też na godz. 21.00 na Apel. Przypominamy, że adoracja będzie trwała całą noc - obok darowanego czasu i modlitwy, można będzie złożyć ofiarę materialną, jałmużnę wielkopostną dla potrzebujących.

3. Przypominamy, że spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.

4. Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych w poniedziałek o godz. 19.00.

5. Najbliższa środa to Popielec - wkraczamy w czas Wielkiego Postu - w środę Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00 /obowiązuje post ścisły/. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość i ducha pokuty - przy Obrazie Jezusa Miłosiernego znajduje się parafialna  księga trzeźwości; można tam wpisać postanowienie trwania w trzeźwości. Nabożeństwa Wielkopostne „Gorzkie Żale” w środę i niedzielę o godz. 17.15, „ Droga Krzyżowa” w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, 17.00 dla dorosłych a po Mszy św. o godz. 18.00 dla młodzieży.

6. W środę  /9 III / po Mszy św. rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa.

7. Rodziców przygotowujących swoje dzieci do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. wieczorową. Po Eucharystii odbędzie się kolejne spotkanie.

8. Dzień wspólnoty dla dzieci, młodzieży i rodzin z Ruchu Światło-Życie odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszej parafii. Spotkanie zakończy się wspólną Eucharystią o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL.

10. Trwają diecezjalne mistrzostwa ministrantów w halową piłkę nożną. Nasi ministranci w kategorii szkoły podstawowej okazali się wczoraj najlepsi w Lublinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na rzecz naszego Seminarium.

12. Przed kościołem rozprowadzane są cegiełki na budowę Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

13. Jest prasa katolicka - polecamy tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” z płytą „Łzy Maryi w La Salette” oraz miesięcznik współczesnej rodziny „Familia”. Dla dzieci „Anioł Stróż”, „Mały Gość Niedzielny”, „Tęcza”. Polecamy modlitewniki pasyjne, rozważania drogi krzyżowej. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego, a w nim program nabożeństwa 40 godzinnego.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 lutego 2011r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. Spotkanie rodziców dzieci klas II dzisiaj  po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca uczestnicy grupy AA i Al-anon pełnią dyżur w Sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, czy potrzebujące porady zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca - w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

5. Konferencja na temat Nabożeństwa do Najświętszych Ran Pana Jezusa w I piątek po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy.

6. Animatorów przygotowujących młodzież do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 19.00 do domu katechetycznego.

7. Grupa „Odważni z Duchem” zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez tę grupę jak zwykle w I sobotę miesiąca w godz. 19.00 – 20.00.

8. Zmiana tajemnic różańcowych przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

9. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę wieczorową na 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja.

10. „Nabożeństwo Czterdziestogodzinne” rozpoczniemy w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 - prosimy o zapoznanie się z planem adoracji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Zapraszamy do takiego zorganizowania sobie czasu, aby każdy mógł przyjść na prywatną osobistą modlitwę. Szczególnie zapraszamy do adoracji w godzinach nocnych. Obok darowanego czasu i modlitwy można będzie złożyć ofiarę pieniężną, czy dary żywnościowe, ubrania dla rodzin potrzebujących do kosza stojącego w przedsionku kaplicy.

11. Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Kościół Świętych, Błogosławionych i Męczenników” w dniach 3-5 marca. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: uczestnicy regionalnego spotkania alkoholików 150 zł., bezimiennie 100 zł.

13. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

14. Prasa katolicka: w „Niedzieli” zamieszczone są obszerne relacje z uroczystości pogrzebowych Abpa J. Życińskiego; w „Gościu Niedzielnym” informator o szkołach katolickich. Jest nowy numer miesięcznika „Różaniec”. Dla dzieci polecamy „Mały Gość Niedzielny”, „Anioł Stróż” z załączoną płytą oraz „Tęcza”.

15. Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Głos św. Antoniego”, a w nim wiele zdjęć i wspomnień o zmarłym Abpie J. Życińskim autorstwa naszych księży rodaków byłych osobistych sekretarzy ks. Abpa, homilie ks. Bpa Artura Mizińskiego i ks. dra hab. Krzysztofa Grzesiaka, plan Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, rekolekcji wielkopostnych oraz informacje i zdjęcia z życia naszej parafii.

16. Komunikat Administratora Archidiecezji Bpa Mieczysława Cisło.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz