INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 lutego 2011r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. Comiesięczne spotkanie dla nauczycieli w piątek /25 II/ po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym.

3. Rodziców dzieci klas II z racji miesięcznego spotkania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 i konferencję, którą wygłosi Ks. Zdzisław Szostak,  Prefekt naszego Seminarium.

4. Katechezy głoszone przez Wspólnoty Neokatechumenalne  dla młodzieży i dorosłych w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP u księży Marianów rozpoczną się w przyszłą niedzielę 27 II o godz. 19.00, kolejne w środy i niedziele o 19.00.

5. Jeszcze tylko w tym tygodniu można będzie się zapisać do grona kandydatów na ministrantów. Informacje w kancelarii oraz u ks. Łukasza.

6. Młodzież gimnazjalna i licealna może zapisywać się na warsztaty dziennikarskie, które będą odbywały się przy naszej parafii. Szczegóły u ks. Łukasza.

7. Jest prasa katolicka:  „Niedziela”, „Gość Niedzielny” -  w znacznej mierze poświęcone wspomnieniom o śp.  Ks. Arcybiskupie Józefie  Życińskim ,  tygodnik „Źródło”, „Cuda i łaski Boże” , „Miłujcie się”. Pisma dla dzieci.

8. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary na Fundusz Wschodni.

10. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zygmunt Kiedrzynek  zam. Przy ul. Kasztanowej.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 lutego 2011r.

1. Komunikat Administratora Diecezji Ks. Bpa Mieczysława Cisło o śmierci Pasterza Kościoła Lubelskiego Arcybiskupa Józefa Życińskiego …

2. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45

3. Spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 19.00.

4. W środę 16 dzień miesiąca - dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła, o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. żałobną za śp. Ks. Arcybiskupa Józefa. Po Mszy św. krótka katecheza poświęcona nauczaniu papieża, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 prowadzona przez grupę „Odważni z Duchem”.

5. Nasz dekanat zaproszony jest do katedry na modlitewne czuwanie nocne przy trumnie Arcypasterza w sobotę między godz. 1.00 a 2.30.

6. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą ofiary do puszek na Fundusz Wschodni.

7. Nasi ministranci zdobyli wczoraj I miejsce w dekanalnych rozgrywkach w piłkę nożną w kategorii szkoła podstawowa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

8. Trwają zapisy do grona kandydatów na ministrantów. Informacje w kancelarii
oraz u ks. Łukasza.

9. Młodzież gimnazjalna i licealna może zapisywać się na warsztaty dziennikarskie, które będą odbywały się przy naszej parafii. Szczegóły u ks. Łukasza.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: bezimiennie 200 zł.,100 zł. Kółko Różańcowe św. Antoniego 230 zł.

11. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „List”, „Miłujcie się”, „Nasza Arka” są też pisma dla dzieci . Jest specjalne wydanie gazety dobre nowiny o Beatyfikacji, jest do wzięcia przy głównym wejściu i za ławkami, ofiara dobrowolna.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: ks. abp Józef Życiński.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 stycznia 2011r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów, dzisiaj o godz. 16.00 w sali domu katechetycznego.

3. Dzisiaj spotkanie Rodziców dzieci klas II  po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca uczestnicy grupy AA i rodzin z problemem alkoholowym pełnią dyżur w Sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy pomocy zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

5. Informujemy również, że katechezy dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną rozpoczynają się dzisiaj o godz. 19.00 w kościele św. Agnieszki
i będą kontynuowane w poniedziałki i czwartki zawsze o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

6. Inaugurujemy spotkanie nowego kręgu Domowego Kościoła. Wszystkich chętnych, a szczególnie młode małżeństwa, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 18.00 do domu katechetycznego.

7. We wtorek 1 II o godz. 19.00 będzie spotkanie informacyjne dla wszystkich chętnych wybierających się na beatyfikację Jana Pawła II – zapraszamy do Sali domu katechetycznego.

8. W środę  2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /. 13 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mieczysława. Godzinki o godz. 6.30. Poświęcenie świec na Mszach św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza. Już dzisiaj można w kiosku dostać gromnicę. Taca z 2 II  będzie przekazana na Zakony Kontemplacyjne.

9. W święto Matki Bożej Gromnicznej gościć będziemy Zespół Folkowy „Drewutnia”, po Mszach św. będą rozprowadzać swoje płyty.

10. W czwartek wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła, w sobotę wspomnienie św. Agaty, tradycyjne poświęcenie chleba, soli i wody.

11. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca - w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

12. Młodzież zapraszamy do pomocy w rozebraniu szopki i choinek – w piątek po Mszy św. wieczorowej.

13. W przyszłą niedzielę Misjonarze św. Rodziny rozpoczną przygotowanie do Misji świętych.

14. Zmiana tajemnic różańcowych przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

15. Rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę wieczorową na 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja.

16. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: mieszkańcy bloku Niepodległości 14 z racji Nawiedzenia 800 zł., AA i Al-Anon - 90 zł., bezimiennie 100 i 50 zł.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery czasopism: „Różaniec”, „Tęcza” oraz tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Głos św. Antoniego”, a w nim, jak zawsze, dużo informacji i zdjęć z życia naszej parafii.

18.  Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są cegiełki na budowę Centrum Jana Pawła II.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 stycznia 2011r.

1. Dzisiaj szesnasty dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, za Ojca Świętego i szczególnej wdzięczności Bogu i ludziom za określony dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Niedziela Miłosierdzia Bożego 1 maja 2011 r. Tradycyjnie po Mszy św. wieczorowej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, między 19.00 a 20.00 poprowadzi Grupa Odważni z Duchem, a zakończymy Apelem o godz. 21.00

2. Katecheza dla dorosłych z Katechizmu Kościoła Katolickiego dzisiaj o godz. 10.45.

3. O godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej, Rady Duszpasterskiej i Parafialnej, zapraszamy również współmałżonków.

4. Spotkanie modlitewno –świąteczne Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium dzisiaj o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego. Zapraszamy już należących do Towarzystwa jak i wszystkich zainteresowanych, chcących uzyskać bliższe informacje.

5. Jutro o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe Legionu Maryi wszystkich członków aktywnych i wspierających.

6. We wtorek – 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, program tego tygodnia na tablicy ogłoszeń.

7. W środę swoje imieniny obchodzi Ks. Mariusz Salach, a w czwartek Ks. Sebastian Dec. Księżom i wszystkim solenizantom tych dni składamy najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Kapłanach.

8. Comiesięczne spotkanie dla nauczycieli w piątek /21 I/ po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za miłą atmosferę tych spotkań. Dziękujemy za okazaną troskę, rzeczowe uwagi, przygotowane posiłki, Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Niech Dobry Bóg wysłucha nasze modlitwy i błogosławi naszym rodzinom i każdemu z nas na każdy dzień bieżącego roku.

10. W przyszłą niedzielę / 23 I / w sąsiedniej parafii odpust ku czci św. Agnieszki, uroczysta suma o godz. 11.00. Ksiądz proboszcz serdecznie zaprasza.

11. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Cuda i Łaski Boże” z filmem, „List”, „Źródło”, pisma dla dzieci. Polecamy ciekawe pozycje książkowe, wywiad z Papieżem Benedyktem XVI, modlitewniki, a także duży wybór gromnic; prosimy o zainteresowanie.

12. Taca na potrzeby naszego Seminarium w przyszłą niedzielę.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz