INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

III NIEDZIELA ADWENTU - 12 grudnia 2010r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, witamy prowadzącego Ks. Marka Kuśmierczyka. Program rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę będzie następujący: o godz. 6.00 Roraty z nauką ogólną, o 9.30 z nauką ogólną, o godz. 15.30 – dla dzieci o godz. 17.00 i 18.30 z naukami ogólnymi i po 18.30 nauka dla młodzieży – Podczas rekolekcji zbierana będzie taca, ofiary złożone w środę będą naszym wynagrodzeniem dla księdza rekolekcjonisty. Spowiedź w poniedziałek i wtorek, korzystajmy z obecności księży gości. W związku z rekolekcjami nastąpiły zmiany godzin Mszy św. Osoby zainteresowane prosimy o sprawdzenie zamówionych intencji; za zmianę przepraszamy.

2. Prosimy o zgłaszanie adresów osób chorych, starszych i niemogących przyjść
na rekolekcje. Odwiedzimy je z posługą sakramentalną w czwartek (23 XII).

3. We wtorek (14 XII) przypada 24 rocznica poświęcenia placu, Krzyża i kaplicy tymczasowej. Mszę św. o godz. 18.30 odprawi Ks. Bp Mieczysław Cisło. Dziękować będziemy Bogu za Jego łaski, za wszystkich dobrodziejów tego kościoła i naszej Parafii. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla żywych i o wieczny pokój dla zmarłych.

4. Kolejne spotkanie rodziców dzieci klas II w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Zapraszamy w miarę możliwości oboje rodziców. Dzisiaj na Mszy św. w dolnym kościele o godz. 11.00 poświęcenie medalików.

5. Spotkanie rodziców kandydatów na ministrantów dzisiaj o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się przyjęcie do Liturgicznej Służby Ołtarza 12 nowych kandydatów.

6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

7. Dzieci z wychowawcami naszej Świetlicy przygotowały: szopki, ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne i wiele innych pięknych rzeczy. Zachęcamy do kupowania,
by docenić trud włożony w wykonanie tych piękności, ale też by zasilić budżet Świetlicy.

8. W czwartek 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za Kościół i Ojca Świętego, po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

9. W sobotę 18 XII o godz. 18.00 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się nadzwyczajny symfoniczny Koncert świąteczny – szczegóły znajdują się na plakacie.

10. W imieniu Społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na rzecz naszego Seminarium.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego Kościoła: bezimiennie 100 zł, Mieszkańcy bloku Niepodległości 13 „B” z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 500 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie we wtorek (14 XII) o godz. 6.00.

12. Z racji otrzymanego opłatka, w minionym tygodniu wpłynęły ofiary od mieszkańców: ... . Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

13. Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik można otrzymać w kiosku, tygodniki „Niedziela” z albumem „Matka Boża z Guadalupe”, „Gość Niedzielny” z obrazkiem, i „Źródło”. Jest specjalny numer „Naszej Arki” o małżeństwie, kolejny numer „Miłujcie się”, dwumiesięcznik dla dzieci „Tęcza” z szopką, „ Ola i Jaś”, są świece na stół wigilijny – prosimy o zainteresowanie. Polecamy zestawy kolędowe: Pasyjki, lichtarze, kropidła, są karty świąteczne, szopki. Przy wyjściu z kościoła sprzedawane są świece Caritas na stół wigilijny.

II NIEDZIELA ADWENTU - 5 grudnia 2010 r.

1. Katecheza w oparciu o KKK godz. 10.45.

2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zaś rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę też po 18.00. Spotkania są obowiązkowe.

4. Koncert „Lubelskiego Kwartetu Koncertowego po Mszy św. wieczorowej.

5. Osoby starsze i samotne Ksiądz Arcybiskup zaprasza w dniu 7 XII na godz. 16.00 do Kościała św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej. Po Mszy św. będzie spotkanie w sali.

6. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, porządek Mszy św. będzie następujący: Roraty o godz. 6.00, następnie o godz. 9.30, 16.30 i o godz. 18.00. Można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Przypominamy o godz. łaski między 12.00 a 13.00, kościół będzie otwarty – zapraszamy. Gościć będziemy Ojca ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów i będzie możliwość nabycia kalendarza misyjnego. Ofiary tacowe przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”. Odpust w parafii Księży Marianów na Bazylianówce, główna Msza Św. o godz.18.00.

7. W piątek kończy się Nawiedzenie Rodzin w bloku Niepodległości nr 13”B” po Mszy św. o godz. 18.00 odprowadzimy Obraz Matki Bożej do mieszkańców bloku Niepodległości nr 14.

8. Rekolekcje Adwentowe dla pracowników służby zdrowia i farmaceutów w kościele przy ul. Staszica w dniach 10 – 12 XII o 19.00, prowadzić je będzie Ks. Prałat Marek Słomka.

9. Grupa modlitewna „Odważni w Duchu” bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w każdy piątek po Mszy św.

10. Comiesięczne spotkanie nauczycieli w piątek /10 XI/ po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

11. Legion Maryi zaprasza na Mszę Św. w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.

12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii świętej, dzieciom klas II poświęcimy medaliki.

13. Minął już pierwszy tydzień adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, szczególnie dzieci z rodzicami i młodzież, codziennie o godz. 6.00. W kiosku są jeszcze lampiony.

14. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, prowadzić je będzie Ks. Marek Kuśmierczyk, trwać będą do środy włącznie. Prosimy rezerwować sobie czas i prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Szczegółowy program jest w naszym miesięczniku i na tablicy ogłoszeń.

15. Świetlica opiekuńczo-wychowawcza działająca przy naszej Parafii, serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny w przyszłą niedzielę; po każdej Mszy św. można będzie nabyć stroiki, ręcznie robione choinki z makaronu, piórek i mchu, kartki świąteczne, szopki, pierniki, ozdoby na choinkę i wiele innych ręcznie robionych ozdób. Pieniądze przeznaczone będą na dożywianie dzieci w świetlicy.

16. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego”. Dzisiaj Msza św. dziękczynna o godz. 12.30 z racji 13 rocznicy powstania czasopisma. Dziękujemy Bogu za Ludzi tworzących to pismo, począwszy od inicjatorów i pierwszych redaktorów, autorów - po aktualnych – Bóg zapłać. W tym numerze naszego miesięcznika jest program rekolekcji adwentowych, harmonogram wizyty duszpasterskiej i wiele innych ciekawych wspomnień i informacji z życia naszej wspólnoty.

17. Przygotowywane są jasełka, poszukujemy aktorów. Zapraszamy osoby chętne – dzieci, młodzież i osoby dorosłe – na spotkanie informacyjne – dziś o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

18. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” , „Familia”, „Miłujcie się”. Dla dzieci „Dominik”, „Tęcza”. Polecamy kartki świąteczne, kalendarze, szopki bożonarodzeniowe, aniołki ceramiczne, medaliki, książeczki. Kupując świece na stół wigilijny wspieramy dzieło pomocy dzieciom prowadzone przez „Caritas”. Prosimy o zainteresowanie.

19. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii: bezimiennie 500zł i 100zł, AA i Al-Anon – 140 zł., Kółko Różańcowe św. Barbary 180 zł. Z racji otrzymanego opłatka, ... – Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka składamy serdeczne Bóg zapłać.

20. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

21. W przyszłą niedzielę taca na nasze Seminarium Duchowne.
 

I NIEDZIELA ADWENTU - 28 listopada 2010 r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach odwiedzą was upoważnieni przez Parafię wasi sąsiedzi i doręczą poświęcony opłatek. Będzie to okazja do złożenia ofiary na potrzeby Parafii. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatków.

3. Zapraszamy na koncert laureatów „Konkursu polskiej pieśni patriotycznej” w dolnym kościele dzisiaj o godz. 15.00.

4. Zapraszamy na krótką prezentację o cudownym medaliku Matki Bożej, która odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. Spotkania odbywają się w Kaplicy Matki Bożej, świętych i błogosławionych polskich. Przypominamy rodzicom, że są one obowiązkowe; w miarę możliwości zapraszamy oboje rodziców.

6. Kończy się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Bóg zapłać za uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym ofiarowanym za zmarłych. Bóg zapłać za zamówione intencje Mszy św. Jest to wyraz naszej wiary w świętych obcowanie i życie wieczne. Postarajmy się by nasza modlitwa towarzyszyła im także w następnych miesiącach całego roku.

7. Prowadzona jest zbiórka darów pod hasłem „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Możemy zaangażować się również w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Akcje te niech będą przypomnieniem o podstawowej powinności, by obok nas nie było dzieci głodnych czy rodzin cierpiących nędzę, szczególnie w ramach parafii czy w sąsiedztwie.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30, zmiana tajemnic różańcowych.

9. Przez cały Adwent w dni powszednie Msza św. wotywna o NMP „Roraty” o godz. 6.00 a następnie godzinki i Msza św. o godz. 7.00 – w adwencie nie będzie Mszy św. o 7.30.

10. Spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania w środę o 19.30.

11. Wszystkie dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym o życiu św. bp. Mikołaja. Prace można składać u Sióstr do piątku.

12. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

13. W przyszłą niedzielę naszą Parafię odwiedzi Święty Mikołaj; spotka się z dziećmi po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele. W najbliższych dniach będzie czynny magazyn mikołajkowy u Sióstr, w kiosku albo w kancelarii.

14. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

15. Koncert „Lubelskiego Kwartetu Koncertowego” w składzie: Bogusława MATYS – sopran, Hubert ŚWIECA – tenor, Marek SERWETA – fortepian, Małgorzata ŚWIECA – prelekcja, w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej. W programie arie, pieśni, duety różnych kompozytorów.

16. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie – 100zł, Kółko Różańcowe św. Katarzyny – 265 zł.

17. Dzisiaj rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”, ofiary na ten cel możemy składać do skarbonek z takim napisem.

18. Jest nowy świąteczny numer naszego miesięcznika „Głos Św. Antoniego”. W nim plan rekolekcji adwentowych, program wizyty duszpasterskiej, polecamy ciekawe refleksje S. Konstancji i jak zawsze dużo ciekawych informacji z naszego życia parafialnego. 5 XII o 12.30 będzie Msza św. dziękczynna za 13 lat ofiarnej pracy redakcji i współpracowników naszego miesięcznika.

19. W naszym kiosku można dostać aktualną prasę katolicką, łańcuszki i medaliki, różne prezenty na Św. Mikołaja, karty świąteczne, ciekawe pozycje książkowe i świece Caritas na stół wigilijny, lampiony adwentowe, kalendarze – prosimy o zainteresowanie.

20. W Domu katechetycznym pełnią dyżur przedstawiciele AA. Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy dziś między 17:00 a 19:30.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 21 listopada 2010 r.

1. Dzisiaj święto patronalne naszych Sióstr, Akcji Katolickiej i KSM-u.

2. Uroczystość odpustowa w sąsiedniej Parafii, główna Msza św. w nowym kościele przy ul. Ponikwoda, o godz. 18.00.

3. Modlimy się dzisiaj z młodzieżą i za młodzież, po Mszy św. wieczorowej w dolnym kościele będzie koncert w wykonaniu nasze młodzieży. Wszystkich a szczególnie młodzież zapraszamy.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii- patronki muzyki kościelnej i naszego chóru. W Seminarium Duchownym będą odbywać się przez cały tydzień koncerty muzyki religijnej. Początek każdego koncertu o godz. 19.30, wstęp wolny.

5. Również jutro w naszej parafii zaczyna się cykl konferencji nt. radości wiary chrześcijańskiej, połączonych z modlitwą, śpiewem i adoracją. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 .

6. Spotkanie wszystkich Zelatorów i Zelatorek Kółek Różańcowych w środę o godz. 19.00.

7. Z racji 50- lecia powstania Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „MOTOR” zamówiona przez Zarząd Msza św. dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców i pracowników Spółdzielni będzie w czwartek / 25 XI / o godz. 18.00.

8. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny; w najbliższym czasie zostaną one doręczone do naszych mieszkań przez osoby upoważnione, znane, bo reprezentujące w danym bloku, czy ulicy - Parafię. Przypominamy, że przy okazji opłatka możemy złożyć ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty; za zrozumienie potrzeb z góry dziękujemy.

9. Mamy obraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Poświęcimy go na Mszy o 12.30 i umieścimy w kaplicy Matki Bożej, świętych i błogosławionych polskich.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100zł. Na rzecz prześladowanych chrześcijan – bezimiennie 500zł. Dziękujemy za wsparcie okazane Księdzu Zdzisławowi. W przyszłą niedzielę gościć będziemy również Księdza z Ukrainy i też będzie nas prosił o wsparcie.

11. W najbliższą sobotę / 27 XI / w gmachu Uniwersytetu odbędzie się dzień skupienia dla Członków i Sympatyków TP KUL – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

12. W przyszłą niedzielę, / 27 XI / decyzją Ojca Świętego Benedykta XVI, obchodzić będziemy ogólnoświatowy dzień modlitw w obronie życia człowieka.

13. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę pełniony jest dyżur osób służących pomocą w problemach alkoholowych; Dom Katechetyczny między godz.17.00 a 19.30.

14. Jest prasa katolicka, tygodniki: „Niedziela” , a w niej wywiad z włoskim księdzem egzorcystą, „Gość Niedzielny” z kalendarzem, „Cuda i łaski Boże” poświęcone św. Jakubowi, „Źródło”, „Mały Gość” z płytą, „Ola i Jaś”. Polecamy karty świąteczne, kalendarze, ciekawe pozycje książkowe.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz