INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 5 kwietnia 2015 r.

1. Bóg zapłać serdeczne za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, Kapłanom za posługę w konfesjonale, Siostrom i pomagającym rodzinom za przygotowanie ciemnicy, grobu i świąteczną dekorację kościoła. Paniom za generalne sprzątnięcie naszej świątyni, zakrystii, kancelarii i za ciągłą troskę dziękujemy. Bóg zapłać Panu  Stanisławowi, Panu Jackowi, służbie liturgicznej, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., Chórowi pod dyrekcją Pani Małgorzaty Świeca i wszystkim za modlitewne skupienie, za prowadzone adoracje nocne za modlitwę i obecność – Bóg zapłać.

2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary i ofiary na rzecz niezamożnych parafian, dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego i młodzieży, szczególnie Harcerzom za pełniony dyżur i ofiarną służbę.

3. Jutro drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. niedzielny.

4. Taca na potrzeby KUL-u.

5. Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego / po Mszy św. wieczorowej odmawiamy Koronkę.

Święty Jan Paweł II powiedział  - „Wielkanoc jest triumfem życia, które nie umiera. (...) Pusty grób jest znakiem nowej obecności Pana wśród ludzi.”       

Zgłębi serca życzymy, aby pokój i radość, jakie niesie Zmartwychwstały Chrystus, nieustannie towarzyszyły w trudach codziennego życia.

Wszystkim obecnym, Waszym Rodzinom i Gościom, radosnych i błogosławionych świąt  z darem modlitwy -  Życzą duszpasterze.

NIEDZIELA PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ - 29 marca 2015

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Spotkanie Legionistów aktywnych i wspierających w poniedziałek o godz. 16.00.
 3. W czwartek 2 IV - 10 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
 4. W piątek  rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Stanisława Budzika i dzień imienin Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy w modlitwie dostojnym jubilacie Abpie Stanisławie i solenizancie Bpie Ryszardzie.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego Osiedla.
 6. Liturgią dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się Wielki Tydzień. W najbliższych dniach zapraszamy na wspólną modlitwę liturgią godzin, w poniedziałek, wtorek i środę: jutrznia i godzina czytań o 6.15; nieszpory po Mszy św. wieczorowej. W Czwartek, Piątek i Sobotę jutrznia o godz. 7.00 -  program jest w naszym miesięczniku „Głos św. Antoniego”.
 7. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy w przygotowaniu grobu.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 9. W czwartek o godz. 10.00 w Archikatedrze Msza Świętego Krzyżma - poświęcenie olejów.  U nas Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00 i w piątek od godz. 7.00; zapraszamy do prywatnej modlitwy i adoracji.
 10. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 17.00 Drogą Krzyżową w kościele. Po liturgii całonocną adorację przy Grobie prowadzą Kółka Różańcowe /plan adoracji w gablocie/. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Obowiązuje post ścisły.
 11. W sobotę od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny święcimy pokarmy. W tym czasie będzie pełniony dyżur w konfesjonale. W beczkach przed kościołem będzie poświęcona woda. Zespół Charytatywny będzie przyjmował dary w naturze i ofiary pieniężne dla mniej zamożnych parafian.
 12. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy od poświęcenia ognia o godz. 20.00, przynieśmy świece. Czuwanie nocne prowadzi młodzież.
 13. Rezurekcja o godz. 6.00 w intencji zbiorowej do Chrystusa Zmartwychwstałego. Kartki z napisanymi intencjami można składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium, albo w kancelarii  /intencje te nie będą czytane podczas rezurekcji/.
 14. Dzieci chrzcić będziemy w drugim dniu świątecznym o godz. 12.00, konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00 – do środy też prosimy spisać akty chrztu.
 15. Już dzisiaj można nabyć Chleb Dobroci składając ofiarę na fundusz pomocy potrzebującym. Dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego, młodzieży za pełniony dyżur.
 16. Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 50 i 100 zł. oraz na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego.
 17. Pojawił się baner na frontowej ścianie kościoła zapraszający nas do wzięcia udziału w katechezach, które rozpoczną się w naszej parafii 12.IV.
 18. Jest prasa katolicka – wydanie świąteczne „Głosu św. Antoniego” z programem Wielkiego Tygodnia, „Różaniec”, „Niedziela” z dodatkiem kulinarnym, „Gość niedzielny” z filmem „Pasja”, nowy numer „Miłujcie się”, dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”.
 19. EREM zaprasza na kiermasz świąteczny: stroiki, kartki świąteczne, ciasta.
 20. Przypominamy o pełnionym dyżurze przez wspólnoty AA i Al-Anon.
 21. Dominikanie za Starego Miasta zapraszają na projekcję Misterium Męki Pańskiej. Szczegóły na plakacie.
 22. W lipcu 2016 r. gościć będziemy młodzież przybyłą na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. Już dzisiaj i w najbliższym czasie prosimy zgłaszać adresy osób mogących udzielić gościnności przybywającym.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 marca 2015 r.

1. W  poniedziałek, wtorek i środę program rekolekcji będzie podobny: o godz. 8.00 Msza św. z nauką dla dorosłych;  o godz. 9.30  Msza św. z nauką dla dzieci szkoły podstawowej; już na 8.45 zapraszamy dzieci klas I, II i III do dolnego kościoła, a po Mszy św. zostają klasy IV, V, i VI. O godz. 11.00 Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej i liceum, o godz. 16.30 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną i o godz. 19.30 dla młodzieży akademickiej, pozaszkolnej, pracującej i wszystkich tych, którzy nie mogli brać udziału w rekolekcjach ze swoją szkołą. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

2. W czasie rekolekcji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będzie po Mszy św. o godz. 11.00 do godz. 16.30.

3. Konferencja wielkopostna po Mszy św. wieczorowej w kaplicy.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w środę. W tym dniu można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla, w kierunku ul. Daszyńskiego, będzie też droga krzyżowa w kościele o godz. 17.00 dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie po Mszy św.

6. Osoby starsze, chore niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek / 3 IV / prosimy o zgłaszanie adresów.

7. W czasie rekolekcji zbierana będzie taca, w ostatnim dniu, naszymi ofiarami wyrazimy wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście.

8. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Mszę św. o 10.30 rozpoczniemy uroczystą procesją z palmami spod figury MB z Lourdes. Gromadzimy się przy figurze o godz. 10.00.

9. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę (29 III) po Mszy św. o godz. 12.00.

10. Od 27 marca można będzie obejrzeć bardzo wartościowy film pod tytułem „Każdy jest Kimś” w kinie Bajka.

11. Forum Młodych organizuje w sobotę 28 III Wkul-u spotkania na temat „ Jak zbudować trwały związek” szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału.

12. Dzisiaj trwa kiermasz stroików i kartek świątecznych przygotowanych przez dzieci naszej Świetlicy –  uzyskane pieniądze przeznaczone są na dożywianie dzieci. W przyszłą niedzielę będą swoje prace prezentować dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Obok stroików i ozdób będzie ciasto. Już z góry dziękujemy za wspieranie dobrej inicjatywy.

13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie  200 zł. i 100 zł. Kółko Różańcowe św. Józefa 220 zł. – Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego.

14. Jest świąteczne wydanie naszego miesięcznika, a w nim program rozpoczynających się rekolekcji, Wielkiego Tygodnia, są artykuły redakcji, parafian i naszych księży. Tygodniki - „Niedziela” , „Gość Niedzielny” z obrazkiem i modlitwą duchowej adopcji  nienarodzonych, „Cuda i łaski Boże”, „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. Polecamy szeroki wybór palm i kart świątecznych, zaproszeń komunijnych.

15. W przyszłą niedzielę  można będzie  nabyć chleb dobroci i złożyć ofiarę na rzecz potrzebujących.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 marca 2015 r.

1. Spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 19.00.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla całej wspólnoty parafialnej oraz dla dzieci i młodzieży naszej szkoły, trwać będą  do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Jan Strzałka.  Szczegółowy program jest w naszym miesięczniku,  na tablicy ogłoszeń i podamy w niedzielę, prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

3. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  z książeczką medytacje papieża Franciszka na wiosnę, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, są baranki do koszyczka, zaproszenia komunijne. Polecamy kartki świąteczne oraz duży wybór palm.

4. W przyszłą niedzielę / 22 III / Dzieci naszej Świetlicy zapraszają na kiermasz Wielkanocny. Po każdej Mszy św. można będzie nabyć ręcznie robione kartki świąteczne, ozdoby, baranki, aniołki, wiosenne stroiki. Całkowity dochód przeznaczony będzie na dożywianie dzieci, organizowanie dla nich imprez. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Modlitwy o uzdrowienie w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

6. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i dzień imienin bpa Józefa Wróbla i ks. infułata Józefa Szczypy. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnych Solenizantach.

7. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł.

8. W imieniu rodziny Korneli dziękujemy za okazane wsparcie.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz