INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 października 2010r.

1. Katecheza dla dorosłych o godz. 10.45.

2. Spotkanie popielgrzymkowe dzisiaj o godz. 16.00 w Sali domu katechetycznego.

3. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00 – zapraszamy.

4. Prezentacja multimedialna nowego świętego Stanisława Kazimierczyka dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy.

5. Jutro wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, imieniny naszych Księży Łukasza Mudraka i Łukasza Wasia, oraz patronalne święto Służby Zdrowia – pamiętajmy w modlitwach o Solenizantach i o tych, którzy nas leczą.

6. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny - Bóg zapłać za ofiary na tacę, będą one przeznaczone na Misje. Dzisiaj i przez cały tydzień zbierane będą ofiary do puszek na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

7. W najbliższych dniach zostaną doręczone kartki wypominkowe do każdej rodziny, prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych i przynieść do kościoła, puszki stoją na stopniach ołtarza – za zmarłych poleconych naszym modlitwom modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu i w każdy wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 przez pośrednictwo patrona naszej Parafii św. Antoniego. Na konkretne dni zapraszamy mieszkańców poszczególnych bloków i ulic. Plan na cały miesiąc będzie w najnowszym numerze naszego miesięcznika i na tablicy ogłoszeń.

8. Ksiądz Łukasz zaprasza studentów we wtorek na godz. 19.15.

9. Comiesięczne spotkanie nauczycieli w piątek po Mszy św. wieczorowej, serdecznie zapraszamy.

10. W piątki po Mszy św. wieczorowej są spotkania modlitewne do Ducha Świętego, ta dekoracja i nastrojowe światło pomaga nam modlić się. Zapraszamy do udziału szczególnie młodzież – maturzystów, studentów – a wszyscy potrzebujemy Darów Ducha Świętego – zapraszamy.

11. Rodziców dzieci klas II zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

12. Spotkanie dla wszystkich chętnych pragnących wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Madrytu w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej. Informacje dot. wyjazdu można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii lub bezpośrednio u ks. Łukasza Mudraka.

13. W przyszłą niedzielę studenci KUL-u przyjmować będą ofiary do puszek na rzecz swojej Uczelni.

14. Bóg zapłać, dziękujemy Rodzinie proszącej o anonimowość za ofiarowaną dla naszej Parafii Figurę Matki Bożej Fatimskiej, już została poświęcona w dniu ostatnich objawień. Dziękujemy również Pani Janinie Dudowej za ofiarowany dla naszej parafii obraz przedstawiający dwóch wielkich Polaków - Sługi Boże: Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty. Kółko Różańcowe św. Małgorzaty 250 zł., św. Mari Magdaleny 160 zł., św. Teresy z Avila – 270 zł., bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać za troskę o kwiaty i zieleń na naszym placu kościelnym i całej posesji, dziękujemy Pani Halince, dziękujemy Pani Bogusi za inicjatywę i wszystkim wspierającym Ją za uporządkowanie klombu przy Matce Bożej Fatimskiej – jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

15. Czytajmy prasę katolicką - jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Źródło” dla rodzin katolickich, dla dzieci „Ola i Jaś”, „Tęcza”, „Nasza Arka”. – Prosimy o zainteresowanie.

16. Idą chłodniejsze dni, serdeczna prośba do wszystkich Parafian dbajmy o ciepło w kościele, czy domu parafialnym. Zamykajmy drzwi, sprawdzajmy czy są zamknięte okna. Kościół jest ogrzewany, dla optymalnego utrzymania tego ciepła w miesiącach chłodnych korzystać będziemy tylko z głównego wejścia, boczne będą zamknięte. Przepraszamy za utrudnienia, ale to jest konieczne, jeśli chcemy by w naszej świątyni było przytulnie, by przychodzący po nas na następną Mszę św. też mieli ciepło. Jest piękny zwyczaj w wielu parafiach, że po Mszy św. wierni klękają i jeszcze przez dłuższą chwilę trwają na modlitwie. Jest okazja byśmy też podobnie, jeszcze przez chwilę trwali w dziękczynieniu, zamiast się tłoczyć do wyjścia, a może i denerwować na Proboszcza, czy Pana Kościelnego, że nie otworzył drzwi.

17. W imieniu Księdza Jerzego Bóg zapłać za okazane wsparcie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 października 2010r.

1. Dziś w Polsce obchodzimy X Dzień Papieski pt.: „Jan Paweł II Odwaga Świętości”. Nasza młodzież serdecznie zaprasza na „Wieczór papieski” dziś po Mszy Św. wieczorowej.

2. Codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo różańcowe, zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, tyle mamy wdzięczności Bogu i Jego Matce, tyle mamy trosk – znana jest moc modlitwy różańcowej – nie zamykajmy serc – przyjdź.

3. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy VII i uczestników pieszej pielgrzymki do Wąwolnicy będzie u nas w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się o godz. 16:00 w domu katechetycznym.

4. Kolejna katecheza, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego dzisiaj o godz. 10.45.

5. We środę / 13 X / po Mszy Św. o godz. 18:00 - różaniec fatimski z procesją wokół kościoła. Prosimy o zaopatrzenie się w lampiony.

6. W czwartek 14 X Dzień Edukacji, zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców, oraz wychowanków i ich rodziców na Mszę św. na godz. 18.00.

7. W piątek / 15 X/ po Mszy Św. wieczorowej zapraszamy na kolejna katechezę w oparciu o nauczanie papieża Jana Pawła II.

8. W sobotę – 16 X - 32 rocznica wyboru Jana Pawła II, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem o 21.00. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską- tzw. „świętopietrze”.

9. W sobotę 16 X – wyrusza pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy młodzież, nauczycieli. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

10. Organizowana jest pielgrzymka do Wilna w dniach od 12 – 14. 11. 2010. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Zapisy w kancelarii i u państwa Kamińskich.

11. Dzisiaj w przedsionku kaplicy przyjmowane są składki członkowskie TP KUL, jest możliwość wpisania się do grona Przyjaciół - zachęcamy.

12. Bóg zapłać za dary żywnościowe i ofiary pieniężne złożone w Tygodniu Miłosierdzia, dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za pełnioną służbę na rzecz ubogich.

13. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

14. Tydzień Misyjny rozpoczyna się 17 października, taca przeznaczona będzie na misje. Gościć będziemy misjonarza z Południowej Afryki, po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na Jego potrzeby.

15. Dzisiaj przeprowadzana jest przez Harcerzy zbiórka ofiar na Papieski Fundusz Nowego Tysiąclecia. Są one przeznaczone dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych.

16. Jest prasa katolicka: nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z dodatkiem IPN, „Źródło” , „Nasza Arka” Sakramenty w nauczaniu Jana Pawła II – Dla dzieci „Dominik”, „Ola i Jaś” z płytą, „Tęcza”. Polecamy pozycje książkowe o Ojcu św. Janie Pawle II, kalendarze. .

17. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: białą kapę w której odprawiamy nabożeństwo różańcowe ofiarowł Kamil Drozdek – Bóg zapłać. Kółko Różańcowe MB Fatimskiej 210 zł., MB Różańcowej 250 zł., bezimiennie 200 i 100 zł.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 października 2010r.

..

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 września 2010 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatni dzień zapisów do Bierzmowania.

2. Osoby mające problem alkoholowy, osobiście, czy w rodzinie, zapraszamy dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 do domu katechetycznego, gdzie pełniony jest dyżur przez osoby z grupy AA i Alanonu. Można będzie otrzymać pomoc i poradę.

3. Zebranie rodziców dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św., dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w Kaplicy Matki Bożej.

4. We wtorek przypada 25. rocznica święceń biskupich bpa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy w modlitwach o dostojnym jubilacie.

5. Spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do Bierzmowania w środę (30.IX) o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

6. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie w świątyni, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Osoby, którym czas nie pozwala na przyjście do świątyni zachęcamy do odmawia różańca w rodzinie czy prywatnie. Przy tej okazji zachęcamy nowe osoby do zapisywania się do Rodziny Różańcowej.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 – spowiedź od godz. 16.00; w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8. Liderów wszystkich grup spotykających się w domu katechetycznym zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 16.30.

9. Poświęcenie różańców dla dzieci klas II w przyszłą niedzielę (3.X) na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

10. Pierwsze spotkanie kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę (3.X). Zapraszamy na Mszę o godz. 18.00, po której będzie konferencja i zostaną podane ważne informacje oraz podział na grupy.

11. Rekolekcje różańcowe rozpoczną się w najbliższą niedzielę konferencją po Mszy św. o godz. 12.30 na zmianie tajemnic różańcowych. Rekolekcje wygłosi Ks. Łukasz Waś. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń.

12. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, tygodnik dla rodzin katolickich „Źródło”. Dla młodzieży: „Droga”, „Mały gość niedzielny”. Dzieciom polecamy pisemka: „Ola i Jaś” oraz „Dominik”, „Tęcza”.
Polecamy ponadto szeroki wybór różańców dla dzieci komunijnych.

13. Bóg zapłać za złożone ofiary: kółko różańcowe św. Teresy od Dzieciątka Jezus - 200 zł., bezimiennie 100 zł.

14. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne.

15. W imieniu Sióstr Karmelitanek dziękujemy za okazaną im pomoc.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz