INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 września 2010 r.

1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

2. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro (20 IX) o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy osoby pragnące włączyć się w prace parafialnej Akcji Katolickiej.

3. W czwartek / 23 IX / przypada wspomnienie św. O. Pio – odpust w parafii na Rudniku.

4. Zebranie rodziców dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę / 27 IX / po Mszy św. o godz. 18.00 w Kaplicy Matki Bożej.

5. Pielgrzymka na Warmię wyrusza w piątek / 24 IX / o godz. 4.30. Osoby, które nie potwierdziły swojego wyjazdu proszone są o dokonanie tego dzisiaj.

6. Przypominamy młodzieży, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, że został już tylko tydzień na zgłoszenie swojej kandydatury w kancelarii parafialnej.

7. Msza św. z udziałem młodzieży w każdą niedzielę o godz. 18.00 – zapraszamy.

8. Spotkania kandydatów na ministrantów w każdą sobotę o godz. 11.30

9. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem modlitwy za Środki Masowego Przekazu”. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundusz Ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.

10. W przyszłą niedzielę pełniony będzie dyżur między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego. Osoby poszukujące pomocy, czy porady w sprawach związanych z problemem alkoholowym mogą taką pomoc otrzymać.

11. Duszpasterstwo Farmaceutów zaprasza na spotkanie 26 IX o godz. 10.00 u św. Judy Tadeusza przy ul. Abramowickej 2. W programie Msza św. i spotkanie formacyjne.

12. W dniach 18 – 24 IX odbędzie się VII Lubelski Festiwal Nauki, a 28 października Dzień Otwartych Drzwi na KUL – Władze Uczelni serdecznie wszystkich zapraszają.

13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Karmelitanki z Bazylianówki, po Mszach św. będą rozprowadzać cegiełki na rzecz prowadzonej rozbudowy domu.

14. Planowane są rekolekcje różańcowe w dniach 3 -7 października, program tych dni podamy w przyszłą niedzielę.

15. Prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , wrześniowy numer „Listu” oraz „Cuda i Łaski Boże” .Dla dzieci: pisemko „Ola i Jaś” z płytą oraz „Dominik” dla dzieci komunijnych. Można jeszcze dostać nasz miesięcznik „Głos Św. Antoniego”.

16. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna – bliższe informacje w kancelarii

17. Bóg zapłać za ofiary; bezimiennie: 100zł., mieszkańcy Niepodległości nr 13 z racji Nawiedzenia 618 zł. Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców trzynastki będzie we wtorek 21 IX o godz. 18.00.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 września 2010 r.

1. W poniedziałek / 13 IX / różaniec fatimski o godz. 17.15 a na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele Ruch Światło-Życie inauguruje nowy rok pracy, zapraszamy.

2. We wtorek 14 IX święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U nas porządek Mszy św. jak w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Odpust u Ojców Dominikanów i w naszym dekanacie w Parafii przy ul. Pogodnej.

3. W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie nauczycieli, serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek 16 dzień miesiąca, dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy.

5. W sobotę -18 IX - święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci.

6. Ponawiamy prośbę i zapraszamy mających dobry głos, umiejących grać na instrumentach i chcących się włączyć do zespołu młodzieżowego – środę godz. 19.00, oraz do chóru parafialnego – próby, wtorki i czwartki godz. 19.00.

7. Spotkanie lektorów we wtorek o godz. 19.00.

8. Światowe Dni Młodzieży, w połowie sierpnia przyszłego roku będą miały miejsce w Madrycie. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem zapisujemy w kancelarii.

9. Modlitewne spotkanie Grupy „Mocni z Duchem” w piątek po Mszy św. wieczorowej.

10. Zapraszamy na spotkanie animatorów i osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu młodzieży do Bierzmowania w środę (15 września) na godz. 19.00.

11. Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, powinna zgłosić swoją kandydaturę w kancelarii parafialnej najpóźniej do 26 września.

12. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej o godz. 19.00.

13. Dni Majdanka 16-19.IX. W niedzielę ( 19.IX ) o godz. 11.00 Msza św. na terenie obozu.

14. Lekcje religii w szkole są przedmiotem nadobowiązkowym, zdarzają się przypadki, że rodzice uważający się za wierzących wypisują swoje dziecko z udziału w tych lekcjach. Informujemy o daleko idących konsekwencjach takiej decyzji / ... / Przypominamy, że aby wrócić do katechezy w następnym roku, czy po latach, należy zdać egzamin, wykazać się znajomością materiału na katechezie w tym czasie omawianego.

15. Dzieci w wieku 7 – 15 lat zachęcamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo-Wychowawczą w godz. 15.00 – 19.00. Można tu odrobić lekcje, zjeść posiłek, miło spędzić czas na zabawach i ciekawych zajęciach. Potrzebni są woluntariusze chcący pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji z języka polskiego, angielskiego, matematyki - zapraszamy.

16. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 26 – 27 IX – szczegółowy program tej pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy chętnych w kancelarii.

17. Wybierających się na pielgrzymkę na Warmię prosimy, aby do najbliższej niedzieli uzupełnili dane osobowe i dokonali wpłaty.

18. Polecamy prasę katolicką: do tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” poświęcona MB Ludźmierskiej z płytą DVD. Dla dzieci można nabyć „Mały gość niedzielny”, „Tęcza” oraz dla dzieci I-komunijnych pisemko „Dominik”, dla najmłodszych „Ola i Jaś”. Jeszcze dzisiaj w kiosku można dostać katechizmy do nauki religii, prosimy o zainteresowanie. Jest jeszcze wrześniowy „Głos św. Antoniego”.

19. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej: Kółko Różańcowe MB Licheńskiej 230 zł., bezimiennie: 200 zł. 100 zł., 50 zł. i 20 zł.

20. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 września 2010 r.

1. Decyzją Matki Generalnej s. Bernarda została przeniesiona do Gdańska, a przybyła do nas Siostra Vianeya Filar z Gdańska. Siostrze Bernardzie dziękujemy za wkład pracy i modlitwy w naszą wspólnotę parafialną i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Siostrę Vianeyę serdecznie witamy i życzymy, aby cieszyła się opieką św. Antoniego i czuła się dobrze w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi w Wąwolnicy na dorocznym odpuście ku czci Matki Bożej Kębelskiej.

3. W Parafii św. Agnieszki uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

4. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dziś na Mszy św. o godz. 11.00.

5. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

6. Młodzież klas III gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania od przyszłej niedzieli zapraszamy do kancelarii po pobranie deklaracji i bliższe informacje.

7. We wtorek obchodzi imieniny Siostra Regina, pamiętajmy w modlitwie o Solenizantce.

8. W środę święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na wszystkich Mszach świętych.

9. Od przyszłej niedzieli wznawiamy katechezy dla dorosłych o godz. 10.45.

10. Krąg Biblijny ma swoje spotkania w Domu Katechetycznym we wtorki po Mszy św. wieczorowej – zachęcamy do udziału w tych spotkaniach osoby chcące bliżej zapoznać się z Pismem Świętym i przygotować do głębszego przeżycia niedzieli – zapraszamy.

11. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania służby liturgicznej. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę na godz. 9.30, ministrantów na 10.30

12. Młodzież zapraszamy na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia w piątek na godz. 19.15.

13. W przyszłą niedzielę pracownicy wydawnictwa „Gaudium” udostępnią nam książki w cenach promocyjnych.

14. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na Fundusz Wspierania Nauki.

15. Jest prasa katolicka, tygodnik i miesięczniki, są pisma dla młodzieży i dzieci. Jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, jak zawsze pełen informacji z życia naszej parafii. W tym numerze reportaże z pielgrzymek i wakacyjnych wypraw. Dziękujemy autorom za wspaniałe świadectwa z pieszej pielgrzymki, – to wszystko i jeszcze więcej w naszym miesięczniku. Zdjęcia z pielgrzymek i innych wydarzeń parafialnych.

16. Już tylko do następnej niedzieli, w kiosku można będzie nabyć katechizm do nauki religii.

17. Dzisiaj nieszpory o godz. 17.30, w dni powszednie różaniec o 17.15.

18. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na książki, pomoce i zeszyty.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 sierpnia 2010 r.

1. W środę 1 września 71 rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej wojny, o wszystkich walczących o wolną i niepodległą Ojczyznę.


2. 1 września dzień urodzin Arcybiskupa Józefa Życińskiego, w naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu, upraszając potrzebne łaski.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę o godz. 8.00. Już dzisiaj korzystajmy z sakramentu pokuty i przez cały tydzień spowiadamy podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 - Zachęcamy wszystkich by w imię Boże zacząć ten nowy rok szkolny.

4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca września – dodatkowa msza św. w piątek o godz. 16.30, też okazja do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i rozpoczęcia nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, szczególnie zachęcamy gimnazjalistów i dzieci klas III. W sobotę po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy wizyty z posługą sakramentalną u chorych w I Piątki i wizytę z Komunią św. Nadzwyczajnych Szafarzy w niedzielę – prosimy o potwierdzenie, a może też zgłoszenie nowych adresów.
6. Spotkanie z chórzystami w czwartek / 2 IX / godz. 19.00 zapraszamy chętnych do śpiewania.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 11.00.

8. Uroczysty Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Agnieszki w przyszłą niedzielę. Ksiądz proboszcz zaprasza na Mszę św. na godz. 11.00
9. Ksiądz Mariusz zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Oazowe dzisiaj na godz. 19.15.

10. Początek roku szkolnego dla wielu rodzin będzie bardzo trudny z powodu braku pieniędzy na książki, zeszyty i przybory szkolne, apelujemy do wszystkich rodziców chrzestnych by zatroszczyli się o swoich chrześniaków, wskazana też pomoc sąsiedzka, jest też możliwość złożenia na ten cel ofiary do puszek stojących w kościele – za dobroć serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

12. W przyszłą niedzielę w Wąwolnicy doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej, suma o godz. 12.00. Już w sobotę z Archikatedry po Mszy św. o godz. 6.30 wyruszy piesza pielgrzymka na te uroczystości.


13. Ofiary do puszek na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej” przyjmowane będą w przyszłą niedzielę.


14. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny dodatkiem IPN, „Źródło”, wrześniowy numer „Familia” i „Różaniec”. Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Anioł Stróż” z płytą, „ Ola i Jaś”, „Tęcza”. Polecamy ciekawe książki, podręczniki do religii.


15. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: bezimiennie 200 zł. i 100 zł.

16. Osoby mające problem alkoholowy mogą dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30, skorzystać z pomocy, czy porady u osób oczekujących w sali domu katechetycznego.

17. Grupa „Odważni z Duchem” zaprasza młodzież i dorosłych na spotkanie modlitewne w środę 1 IX po Mszy św. wieczorowej. Prośby do Ducha Świętego można składać do skrzynki znajdującej się w przedsionku kaplicy.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz