INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 sierpnia 2010 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.

2. W czwartek 26 28 VIII - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Msze św. o godz.7.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

3. W dniach 27 – 28 sierpnia tradycyjnie na KUL-u odbędą się Duszpasterskie Wykłady Akademickie. Szczegółowy program tych dni na tablicy ogłoszeń.

4. W najbliższą sobotę / 28 VIII / Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej na błoniach pod Zamkiem, początek już o godz. 10.00 - program tego dnia na plakacie, organizatorzy zapraszają.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Warmię, można się zapisać w kiosku.

6. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł., Ksiądz Łukasz Waś ofiarował dla naszej Parafii piękny ornat z Matką Bożą Częstochowską, będziemy w nim odprawiać w najbliższy czwartek.

7. Ofiary na podręczniki i pomoce szkolne dla dzieci z rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych, można składać do skarbonek stojących za ławkami.

8. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik „List”, „Nasza Arka”. Dla dzieci „Ola i Jaś”, „Tęcza”. Można nabywać podręczniki do nauki religii.

9. Mogą znaleźć zatrudnienie przy szyciu zasłon i firan, Panie z praktyką. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

15 sierpnia 2010 r. Wniebowzięcie NMP

1. Jutro dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

2. We wtorek rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczorowej.

3. W czwartek dzień imienin Księdza Arcybiskupa Bolesława Pylaka, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.

4. Planowana wcześniej pielgrzymka na Warmię, będzie w dniach 24 – 26 września, już można się zapisywać.

5. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” , „Różaniec” . W kiosku można nabyć podręczniki do nauki religii – rodziców prosimy o zainteresowanie.

6. Bóg zapłać za ofiarowane przybory szkolne dla dzieci powodzian.
 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 sierpnia 2010r.

1. Nieszpory o godz. 17.30.

2. W piątek 13 sierpnia różaniec Fatimski o godz. 17.15.

3. W sobotę 14 VIII wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – odpust w Parafii przy ul. Męczenników Majdanka. Główna Msza św. o godz. 18.00.

4. Planowana pielgrzymka na Warmie / 20 – 22 VIII / odwołana z powodu braku chętnych, proponowany jest drugi termin wrześniowy 24 – 26 IX. Prosimy o zgłoszenie się po odbiór zaliczki.

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty Parafialnej: bezimiennie 100 zł.

6. Jest prasa katolicka – „Niedziela” , „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i Łaski Boże” Nowenna Pompejańska” dla dzieci „Tęcza”, „Nasza Arka” – sakramenty w nauczaniu Jana Pawła II – kapłaństwo. Są już podręczniki do nauki religii.  Prosimy o zainteresowanie.

7. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę. Są one przeznaczone na Centrum Jana Pawła II i remont Biskupiaka.

8. Dziękujemy serdecznie za złożone przybory szkolne dla dzieci z Wilkowa. W dalszym ciągu prosimy o zaangażowanie się w tą pomoc.

9. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie ziół, zbóż i owoców.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 lipca 2010r.

1. Wybierających się na Pieszą Pielgrzymką zapraszamy na spotkanie informacyjne, w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej, będą rozdane karty uczestnictwa i znaczki.

2. Jutro spotkanie wszystkich Legionistów aktywnych i wspierających.

3. Aktualnie trwa Nawiedzenie Rodzin przez kopię Obrazu M. B. Częstochowskiej w bloku Niepodległości nr 12, zakończy się w niedzielę, / 1 VIII /, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji mieszkańców, a po Mszy św. odprowadzimy Obraz do mieszkańców bloku Niepodległości nr 13.

4. Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska i Parafialna organizują, w dniach 20 – 22 sierpnia trzydniową pielgrzymkę na Warmię – Święta Lipka – Gietrzwałd. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii i u Pani Kasi w kiosku.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

6. Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i łaski Boże”. Polecamy wakacyjny numer „Różańca”, oraz „Familii”, „Nasza Arka”. Prosimy o zainteresowanie, szczególnie polecamy pisma dla młodzieży i dzieci.

7. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa - patrona kierowców w przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże”.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Wspólnoty Parafialnej bezimiennie 100 zł. i 40 zł.

9. Dziękujemy za wsparcie okazane Księdzu Mikołajowi.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz