INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA -18 lipca 2010 r.

 1. Nieszpory o godz. 17.30.
   
 2. Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, wyruszy 3 sierpnia po Mszy św. odprawianej na placu katedralnym o godz. 8.30. Wybierających się na pielgrzymkę prosimy o zapisanie się, w godzinach urzędowania kancelarii, do wtorku.
   
 3. Są tygodniki katolickie, ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Miesięcznik „List”, Jest jeszcze nasz „Głos św. Antoniego” wydanie wakacyjne, a w nim wiele ciekawych informacji z naszego podwórka - prosimy o zainteresowanie.
   
 4. Bóg zapłać za wsparcie okazane  Misjonarzowi.
   
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Mikołaja z Ukrainy.
   
 6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: bezimiennie 100 zł.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 lipca 2010 r.

1. Nieszpory o godz. 17.30.

2. Łączmy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze, na dorocznej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja.

3. Różaniec Fatimski we wtorek o godz. 17.15 przy figurze Matki Bożej.

4. W piątek – 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarza z Ekwadoru – księdza Dariusza Jaworskiego

6. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany przez Świetlicę wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat w terminie 20 lipca – 1 sierpnia. Więcej informacji na plakacie albo w świetlicy.

7. W kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

8. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Brygidy - 200 zł.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i Łaski Boże” poświęcone bł. Stanisławowi Kazimierczykowi, „Familia” – wydanie wakacyjne, „Różaniec”. Dla dzieci „Tęcza”.
Jest jeszcze wakacyjny numer czasopisma parafialnego „Głos św. Antoniego” i moc zdjęć z różnych wydarzeń i uroczystości, do nabycia w kiosku parafialnym.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 lipca 2010 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

2. Nieszpory dzisiaj i w następne niedziele o godz. 17.30.

3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca, bliższe informacje, i zapisy w kiosku parafialnym oraz w SKOK-u.

4. W kancelarii można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Lublina 3 sierpnia.

5. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy kościele Świętego Ducha w Lublinie zaprasza chętnych, aby podczas wakacji włączyć się w pomoc powodzianom z terenu diecezji lubelskiej. Organizowane są wyjazdy jedno- lub kilku-dniowe. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: mieszkańcy bloku przy ul. Niepodległości 11 z racji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej złożyli ofiarę 950zł.; KR Matki Bożej Płaczącej 200zł.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” poświęcona św. Annie Samotrzeciej, „Różaniec”, „Miłujcie się”. Dla dzieci „Tęcza”.

8. Jest wakacyjne wydanie „Głosu św. Antoniego”, a w nim wiele ciekawych artykułów i zdjęć, między innymi z beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki; świadectwo o spotkaniu z ks. Jerzym, świadectwa związane z Jubileuszem Kapłańskim ks. Proboszcza oraz prezentacja naszego nowego wikariusza ks. Łukasza Wasia.. Można również nabyć zdjęcia z ostatnich wydarzeń parafialnych.

9. W związku z trwającymi dzisiaj wyborami prezydenckimi przypominamy o odpowiedzialności za naszą Ojczyznę i obowiązku uczestniczenia w wyborach.

10. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ewa Mieczysława RUŚNIAK, zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 19.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 czerwca 2010 r.

1. Decyzją księdza Arcybiskupa ks. mgr Sebastian Dec został zwolniony z obowiązków wikariusza w naszej parafii i skierowany na studia w Rzymie. Dziękujemy księdzu Sebastianowi za ofiarną pracę na różnych odcinkach duszpasterskich, za wszelkie dobro Bóg zapłać.

2. W miejsce ks. Sebastiana ksiądz Abp mianował ks. mgra Łukasza Wasia. Witamy go w naszej wspólnocie i życzymy, aby czuł się wśród nas dobrze, a św. Antoni niech mu wyprasza potrzebne łaski.

3. Młodzi, którzy wybierają się jutro na Sercańskie Dni Młodych, a nie mają transportu, proszeni są o skontaktowanie się z ks. Łukaszem po Mszy św. Zapraszamy do zakrystii.

4. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Porządek Mszy św.: godz. 7.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze”.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.30.

7. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę nauczycieli do Częstochowy w dniu 2 VII. Zapisy w kancelarii.

8. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniu 11 lipca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 3.00 rano; koszt 55 zł. Zgłoszenia i opłaty przyjmowane są w przykościelnym kiosku oraz w SKOK-u.

9. Świetlica przy naszej parafii serdecznie zaprasza na pokaz cyrkowy w wykonaniu podopiecznych świetlicy w dniu dzisiejszym po Mszach o godz. 9.30 i 11.00. Świetlica przygotowała również kiermasz ciast i zwierząt wykonanych z balonów. Dzieci i młodzież w ten sposób zbierają fundusze na wyjazd wakacyjny w góry. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł.

11. W imieniu Księdza Andrzeja składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc wspólnocie wierzących na Białorusi.

12. Jest prasa katolicka: w „Gościu Niedzielnym” wakacyjny informator o festiwalach muzyki chrześcijańskiej i spotkaniach rekolekcyjnych. Jest nowy numer „Miłujcie się”, „Różaniec”. Dla młodzieży wakacyjny numer „Nasza Droga”. Dla dzieci „Anioł Stróż”.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz