INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

BOŻE CIAŁO - 3 czerwca 2010 r.

Ofiarą Mszy św. i śpiewem Te Deum dziękujemy Panu Bogu za piękny dzień, za Jego Miłość i dobro, za wszystkie łaski, jakimi nieustannie nas obdarza, a przede wszystkim za Jego obecność pośród nas w Eucharystii.

1. Dzisiaj jeszcze, jak w każdy czwartek o godz. 15.00, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18.00, wcześniej – o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o godz. 18.00 –. Przez całą oktawę o godz. 17.30 procesja ze śpiewem Litanii, zapraszamy do udziału orszak procesyjny i dziewczynki sypiące kwiaty.

2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na Centrum Jana Pawła II w Lublinie, można też jeszcze dostać cegiełki, rozprowadzane są przez ministrantów przy głównym wejściu.

3. Nasza Świetlica organizuje wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w świetlicy.

4. Serdeczne Bóg zapłać za przewodniczenie naszej modlitwie, za Ofiarę Mszy św. i Słowo Boże Ks. Janowi Bednarze.

5. Dziękujemy za czynny udział w procesji, – począwszy od Panów dźwigających chorągwie po dzieci trzymające szarfy czy sypiące kwiaty. Bóg zapłać Siostrom Betankom za przygotowanie i troskę, Bóg zapłać kochanym Rodzicom za pomoc. Bóg zapłać Panu Witkowi Flisowi za przygotowanie nagłośnienia przy czwartym ołtarzu.

6. Serdeczne słowa podziękowania składamy osobom przygotowującym ołtarze, za pomysłowość, trud, za złożone ofiary na kwiaty - niech Pan Jezus, dla którego to wszystko uczyniliście, hojnie Wam to wynagrodzi.

7. Bóg zapłać Panu Kazimierzowi – naszemu kościelnemu i ..., Panu Jackowi i Jego pomocnikowi Panu Pawłowi – organistom, służbie liturgicznej, Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii, Księżom za pracę na różnych odcinkach życia parafialnego –Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać Wam Drodzy wszystkim za skupienie, modlitwę, za udekorowane okna, balkony waszych mieszkań – dziękujemy.


9. Teraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; w procesji odprowadzimy Pana Jezusa do świątyni, tam odśpiewamy Te Deum.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 30 maja 2010r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o 12.30, zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziś 6. rocznica święceń biskupich ks. bp. Artura Mizińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym rodaku.

3. Jutro święto Nawiedzenia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Jutro zakończenie nabożeństwa majowego o godz.17.30 w kościele, a o 20.00 przy figurze Matki Bożej z Lourdes. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwo ku czci Serca Bożego przez cały czerwiec o godz. 17.30. Już w szkole trochę lżej – zapraszamy dzieci i młodzież.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o przestawienie parkowanych samochodów na trasie procesji, szczególnie na wąskim odcinku ul. Tumidajskiego i ul. Trześniowskiej. Dla podkreślenia tej uroczystości udekorujemy wszyscy balkony, okna naszych mieszkań, szczególnie na trasie procesji. Niech będzie to dla Chrystusa wędrującego ulicami naszego Osiedla. Przy czwartym ołtarzu Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła. Siostry zapraszają dziewczynki na próbę sypania kwiatów – środa, godz. 17.00.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Zainteresowanych informujemy, że konferencja przedmałżeńska będzie dopiero 17 VI.

7. W sobotę 5 VI w Archikatedrze o godz. 11.00 Mszą św. rozpocznie się modlitewne spotkanie Rodzin, w których zrodziły się powołania kapłańskie lub zakonne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie.

8. Świetlica działająca przy naszej Parafii organizuje w drugiej połowie lipca obóz w Zalesiu k/Limanowej – bliższe informacje w Świetlicy i na plakacie.

9. Przypominamy, że dzisiaj (w ostatnią niedzielę miesiąca) pełniony jest dyżur przez Anonimowych Alkoholików i Alanon – zapraszamy osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady czy pomocy – Dom Katechetyczny 17.00 – 19.30.

10. Pani Janinie Dudowej dziękujemy za kolejny własnoręcznie wyhaftowany ornat, poświęcimy go w Boże Ciało. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty Parafialnej: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Urszuli Ledóchowskiej 210 zł.

11. W imieniu społeczności Katolickiego Uniwersytetu, Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz tej Uczelni. Ofiary na pomoc powodzianom można jeszcze składać do puszek stojących za ławkami.

12. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

13. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjazd niedziela / 6 VI / o godz. 5.00 z przed kościoła, koszt 40 zł.; są kary wstępu. Zachęcamy do udziału w tym doniosłym wydarzeniu.

14. Jest prasa katolicka, tygodniki, jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, można dostać emblematy eucharystyczne do dekorowania mieszkań, książki o Ks. Jerzym Popiełuszce.

15. Dyrekcja naszej Szkoły zaprasza na uroczystość zakończenia akcji edukacyjnej „Cztery minuty = życie”. Uroczystość będzie w budynku szkoły 1 VI w godz. 9.00 – 12.00.

16. Dzisiaj na boisku szkolnym przy ul. Spółdzielczości Pracy 65, między godz. 10.00 a 18.00, w ramach obchodów Dni Lublina organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – zapraszają.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO -23 maja 2010 r.

1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

2. W poniedziałek Uroczystość Odpustowa w Parafii Księży Salezjanów, uroczysta suma o godz. 18.00, a we wtorek 25 V odbędzie się skupienie modlitewne dla Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza i na odpust i chętnych na skupienie.

3. W środę o godz. 17.15 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. Zmiana tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę / 30 V / po Mszy św. o godz. 12.30.

5. Dobiega końca miesiąc maj i nabożeństwa Majowe codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy jutro na godz. 20.00 na nabożeństwo przy figurze św. Józefa przy ul. Daszyńskiego, w środę 26 V na 20.00 przy kładce, a w piątek / 28 V / przy Krzyżu Misyjnym przy ul. Tumidajskiego zapraszamy, modlić się będziemy za Ojczyznę za powodzian, za naszą Parafię.

6. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w Uroczystościach beatyfikacyjnych Księdza Jerzego Popiełuszki. Są jeszcze wolne miejsca, a dla wybierających się indywidualnie są karty wstępu do sektorów, kart parkingowych nie potrzeba.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: Kółko Różańcowe św. Zofii 250 zł. bezimiennie 100 zł. Rodzinie Państwa Gęców Bóg zapłać za ofiarowaną puszkę.

9. Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”., są pisma dla dzieci „Tęcza”, - prosimy o zainteresowanie.

10. W przyszłą niedzielę studenci KUL przy głównym wyjściu przyjmować będą ofiary do puszek na rzecz swojej Uczelni.

11. Uczestnicy Grupy Anonimowych Alkoholików i Rodzin z problemem alkoholowym, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca pełnią dyżur w Sali Domu Katechetycznego. Osoby zainteresowane, potrzebujące porady czy pomocy w zaprzestaniu picia zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

12. AA organizuje w dniach 5 – 6 czerwca pielgrzymkę do Częstochowy, są jeszcze wolne miejsca bliższe informacje we wtorek po Mszy św. wieczorowej w domu katechetycznym.

13. Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana organizuje pielgrzymki na Węgry i do sanktuariów w Kraju – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

14. Parafia Michów organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Francji – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Apel Metropolity Lubelskiego o pomoc dla ofiar powodzi.

16. Zaproszenie na święcenia kapłańskie.

17. Ogłoszenie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

18. Świetlica działająca przy naszej Parafii organizuje dla dzieci obóz wypoczynkowy w dniach 20 VII – 1 VIII – bliższe informacje i zapisy w świetlicy.

19. Już dzisiaj możemy złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym przez powódź, u ministrantów przy wyjściu, albo do skarbonki stojącej za ławkami z takim napisem. Również Szkoła prowadzi zbiórkę darów, trwałej żywności, koców, śpiworów, ubiorów / nowych / i ofiar pieniężnych.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16 V 2010

1. Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ks. Dn. Pawła Moskwiaka, odbywającego praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Ks. Paweł jest na V roku studiów, pochodzi z Gręzówki diec. Siedlecka.

2. Dzisiaj dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

3. W białym tygodniu nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczorowej.

4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

6. Wszystkich nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii: pracujących w naszej szkole, w innych szkołach oraz emerytowanych zapraszamy na spotkanie w środę (19.V) o godz. 19.00 do domu katechetycznego.

7. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Artur udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. Spowiedź świadków bierzmowania, rodziców, rodzeństwa i przyjmujących sakrament, w środę od godz. 17.30.

8. W piątek / 21 V / upływa 38 rocznica święceń prezbiteratu naszego Arcybiskupa Józefa, pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu.

9. Młodzież zaprasza na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę
22 V po Mszy wieczorowej od 19.30 w dolnym kościele.

10. Dzieci klas trzecich obchodzić będą w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Rocznicę I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców oraz bliskich w sobotę od godz. 17.00.

11. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci z klas drugich za generalne sprzątnięcie naszej świątyni i odświętne przygotowanie jej na dzisiejszą uroczystość.

12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: Rodzice dzieci I Komunijnych złożyli w darze dla naszego kościoła ornat i dwie dalmatyki w kolorze fioletowym. Ofiary bezimiennie: 500 zł., 100 zł. i 50 zł.,

13. Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela” z albumem MB Fatimska, „Gość Niedzielny” z dodatkiem Kościół po wietnamsku, „Cuda i łaski Boże” poświęcone MB Góreckiej. Źródło”, dla młodzieży „Droga”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Tęcza”. Polecamy pamiątki komunijne.

14. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Warszawy na beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy w kancelarii.

15. Parafia Świętego Krzyża organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 2 – 9 X, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz