INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 9 maj 2010 r.

1. Kolejna katecheza z Katechizmu Kościoła Katolickiego o godz. 10.45.

2. Zapraszamy na wykład Pana Krzysztofa Kozłowskiego, byłego ministra spraw wewnętrznych, na temat: Patriotyzm i godność chrześcijańska w przesłaniu ks. Jerzego Popiełuszki. Dzisiaj o godz. 19.00, po Mszy św. wieczorowej.

3. Kandydatów do bierzmowania i rodziców zapraszamy dziś na spotkanie po mszy wieczorowej (spotkanie rozpocznie się katechezą o księdzu Jerzym Popiełuszce).

4. 13 maja będziemy obchodzili kolejną rocznicę objawień w Fatimie, gdzie Matka Boża wzywa nas do modlitwy, pokuty, nawrócenia. W sposób szczególny prosi nas i wzywa do modlitwy różańcowej. Różaniec Fatimski w środę o godz. 17.00.

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież w piątek na godzinę 19:00.

6. Obowiązkowy dzień skupienia dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania będzie w najbliższą sobotę / 15 V / w Bełżycach, prowadzić go będzie ks. Andrzej Gołębiowski. Odjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 9.00.

7. W sobotę (15 V) w Ognisku Światła i Miłości w Kaliszanach odbędzie się poświęcenie placu pod budowę nowego domu. Szczegóły programu uroczystości na plakacie.

8. Upływa 29 rocznica zamachu na życie Ojca Świętego, dziękujmy Matce Bożej Fatimskiej za cudowne ocalenie, módlmy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. W niedzielę / 16 V / po Msz św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej Parafii będzie uroczysta I Komunia św. dzieci klas II. Osoby nie zainteresowane, a stale przychodzące na tę godzinę zapraszamy na inne Msze św. pozostawiając miejsce dla rodzin i gości przybywających na tę uroczystość.

10. Spowiedź dzieci przed I Komunią św., ich rodziców, rodzeństwa i wszystkich bliskich w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

11. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę o godz. 19.00.

12. Informujemy, że od 1 maja b. r. działaność duszpasterska parafii Najświętszego Zbawiciela została przeniesiona do nowego kościoła p. w. Chrystusa Króla przy ul. Ponikwoda. Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W dni powszednie o 7.00 i 18.00.

13. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii: bezimiennie 100 i 50 zł.

14. Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – dziś dodatek reprint strony z Biblii Gutenberga z XV w., „Źródło” i „Familia”. Dla dzieci „Ola i Jaś” z płytą, „Dominik”. Polecamy pamiątki komunijne, biblie dla dzieci.

15. Dziękujemy za wsparcie okazane ks. Władysławowi Czajce i Jego parafii.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 maja 2010 r.

1. Kolejna katecheza z Katechizmu Kościoła Katolickiego o godz. 10.45.

2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. Spotkanie Zelatorów i Zelatorek Kółek Różańcowych w piątek 7 V o godz. 19.00.

3. Rozpoczyna się Wakacyjne Dzieło Pomocy „Nadzieja Radości”- ofiary można składać do puszek stojących w kościele.

4. Przez cały miesiąc maj Godzinki o godz. 6.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież – maturzystów.

5. Jutro ( 3 V ) Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.30; spowiedź od godz. 16.00.

7. W sobotę ( 8 V ) w naszej diecezji odbędą się święcenia diakonatu 19 alumnów V roku naszego Seminarium Duchownego. Święcenia odbędą się dwu grupach, jedna w Par. św. Maksymiliana w Lublinie o godz. 10.30 druga w Kraśniku Starym. Polecamy waszym modlitwom kandydatów do kapłaństwa i wychowawców.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza z Ukrainy. Tradycyjnie po Mszach św. przyjmował będzie ofiary na potrzeby tamtejszej wspólnoty.

9. Ponawiamy zachętę do udziału w Beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki – Warszawa 6 VI – wybieramy się zorganizowaną grupą autokarem, można się zapisywać w kancelarii, można też zgłaszać zapotrzebowanie na karty parkingowe samochodów osobowych i karty wstępu.

10. Jest prasa katolicka: polecamy waszej uwadze tygodnik „Niedziela” z artykułem o życiu naszej parafii; „Gość Niedzielny”, „Źródło”. Jest nowy numer „Naszej Arki” poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce, „Familia”, „List”. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Anioł Stróż”. Polecamy flagi narodowe, pamiątki komunijne, Pismo Św. dla dzieci, gry komputerowe.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Teresy z Avilla 70 zł.

12. Rozprowadzane są cegiełki na Centrum Jana Pawła II w Lublinie w nominałach: 2, 5, 10 i 50 złotych – prosimy o ofiary.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 maja 2010 r.

1. Kolejna katecheza z Katechizmu Kościoła Katolickiego o godz. 10.45.


2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. Spotkanie Zelatorów i Zelatorek Kółek Różańcowych w piątek ( 7 V ) o godz. 19.00.
 
3. Rozpoczyna się Wakacyjne Dzieło Pomocy „Nadzieja Radości”- ofiary można składać do puszek stojących w kościele.
 
4. Przez cały miesiąc maj Godzinki o godz. 6.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież – maturzystów.
 
5. Jutro ( 3 V ) Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny.
 
6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.30; spowiedź od godz. 16.00.
 
7. W sobotę ( 8 V ) w naszej diecezji odbędą się święcenia diakonatu  19 alumnów V roku naszego Seminarium Duchownego. Święcenia odbędą się dwu grupach, jedna w par. św. Maksymiliana w Lublinie o godz. 10.30, druga w Kraśniku Starym. Polecamy waszym modlitwom kandydatów do kapłaństwa i wychowawców.
 
8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza z Ukrainy. Tradycyjnie po Mszach św. przyjmował będzie ofiary na potrzeby tamtejszej wspólnoty.
 
9. Ponawiamy zachętę do udziału w Beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki – Warszawa 6 VI – wybieramy się zorganizowaną grupą autokarem, można się zapisywać w kancelarii, można też zgłaszać zapotrzebowanie na karty parkingowe samochodów osobowych i karty wstępu.
 
10. Jest prasa katolicka: polecamy waszej uwadze tygodnik „Niedziela” z artykułem o życiu naszej parafii; „Gość Niedzielny”, „Źródło”. Jest nowy numer „Naszej Arki” poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce, „Familia”, „List”. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Anioł Stróż”. Polecamy flagi narodowe, pamiątki komunijne, Pismo Św. dla dzieci, gry komputerowe.
 
11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Teresy z Avilla 70 zł.
 
12. Rozprowadzane są cegiełki na Centrum Jana Pawła II w Lublinie w nominałach: 2, 5, 10 i 50 złotych – prosimy o ofiary.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 kwietnia 2010 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

3. Z uporem wracać będziemy do upominania tych, którzy bez żadnych powodów zdrowotnych, czy rodzicielskich / dziecko płacze i przeszkadza / - podczas Mszy św. stoją na zewnątrz kościoła. Zdajemy sobie sprawę, że taka postawa świadczy o elementarnym braku wiedzy, co to jest Msza św.?, po co ja tu przyszedłem?, do Kogo?, Kto mnie tu zaprosił?, ale przecież jest możliwość doczytania, uzupełnienia tej podstawowej wiedzy. Szczególnie prosimy rodziców z małymi dziećmi: szukajcie sobie miejsca przed ołtarzem, tak by dziecko widziało księdza i mogło śledzić akcje liturgii, a nie plecy stających przed nim. Bogu dziękujmy za piękny przestronny kościół; szukajmy sobie miejsca wewnątrz świątyni.

4. Zachęcamy do udziału w Beatyfikacji Księdza Jerzego Popiełuszki – Warszawa 6 VI – wybieramy się zorganizowaną grupą autokarem, już dzisiaj można się zapisywać w kancelarii, można też zgłaszać zapotrzebowanie na karty parkingowe samochodów osobowych i karty wstępu.

5. Można też zapisać się na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się 5 czerwca.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja po Mszy św. wieczorowej zakończona Apelem o godz. 21.00.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty: bezimiennie 100 zł. i 50 zł., mieszkańcy bloku Niepodległości nr 10, z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 780 zł. Kółko Różańcowe św. Wojciecha i Stanisława 210 zł. Dziękujemy małżeństwu za ofiarowane świece ołtarzowe, które stoją dzisiaj przed ołtarzem.

10. Jest prasa katolicka, jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” wydanie specjalne, bardzo aktualne. Są też tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” poświęcone uroczystościom Pary Prezydenckiej. „Miłujcie się”, „Źródło”. Majowy numer „Różańca”. Dla dzieci „Anioł Stróż”, „Mały gość niedzielny”, „Ola i Jaś”, „Dominik” z płytą. Polecamy flagi narodowe, pamiątki komunijne, Biblię dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.

11. W sobotę rozpoczyna się piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci i młodzież – codziennie o godz. 17.30, Godzinki przez cały maj o godz. 6.30.

12. Bóg zapłać za wsparcie dzieł prowadzonych przez Ognisko Światła i Miłości.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz