INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

III NIEDZIELA WIELKANOCY - 18 kwietnia 2010 r.

1. O godzinie 10.45 kolejna katecheza – zapraszamy.

2. Trwa czas spowiedzi i komunii wielkanocnej; czy już skorzystałem z tego czasu łaski?

3. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w dolnym kościele. Również dzisiaj będzie spotkanie Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, po Mszy św. wieczorowej w kościele.

4. Spotkanie rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

5. Tydzień biblijny to doskonała okazja do sięgnięcia po Pismo Święte. Jeżeli jeszcze nie ma tej księgi w naszym domu, gorąco zachęcamy do jej nabycia (można to zrobić chociażby w kiosku parafialnym). Specjalne spotkanie, na którym przedstawimy różne metody osobistego kontaktu ze Słowem Bożym, odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorowej. Inne materiały dotyczące Biblii będą regularnie zamieszczane na internetowej stronie parafialnej.

6. W środę ( 21 IV ) o godz. 13.30 będzie uroczyste poświęcenie i otwarcie kompleksu sportowego przy naszej szkole. Poświęcenia dokona ks. bp Artur Miziński.

7. Wszystkich nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii: pracujących w naszej szkole, w innych szkołach oraz emerytowanych zapraszamy na spotkanie w środę (21.IV) o godz. 19.00 do domu katechetycznego.

8. W czwartek 22 IV kończy się Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w bloku Niepodległości 10; po Mszy św. o godz. 18.00 w uroczystej procesji odprowadzimy Obraz Matki Bożej do mieszkańców bloku Niepodległości 11.

9. W piątek uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski.
10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Mirosława Bieleckiego, Ojca Ogniska Światła i Miłości – po Mszach św. będzie możliwość wsparcia dzieła przez Ognisko prowadzonego.

11. Trwa nabór do grupy ministrantów. Rodziców lub samych zainteresowanych chłopców zachęcamy do zapisu w kancelarii lub bezpośrednio u ks. Łukasza.

12. Jest prasa katolicka – nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” jak zawsze bardzo aktualny (m. in. Słowo naszego rodaka-misjonarza ks. Wojtka Adamczyka, wywiad z Panem Organistą i aktualności z życia parafii); „Niedziela”, „Gość Niedzielny” poświęcone tragedii narodowej. „Cuda i łaski Boże” o św. Józefie Bilczewskim. Rodzicom polecamy czasopisma katolickie dla dzieci, a także w związku z Niedzielą Biblijną proponujemy duży wybór egzemplarzy Pisma Świętego. Prosimy o zainteresowanie.

13. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego Seminarium oraz wsparcie okazane Siostrom.

14. Łączymy się w bólu z rodzinami osób tragedii samolotowej pod Smoleńskiem, modlimy się o wieczny pokój dla zmarłych i Boże moce dla pozostających w nieutulonym żalu.

15. Na prośbę Parafian od jutra o godz. 15.00 w godzinie Miłosierdzia będą biły nasze dzwony. Niech to będzie dla nas sposobność do chwili zatrzymania, krótkiej modlitwy.

DRUGA NIEDZIELA WIEKANOCNA - 11 kwietnia 2010 r.

1. Dzisiaj Święto Patronalne „Caritas”, zbiórka ofiar do puszek na „fundusz Caritas”.

2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

3. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odmówienie Koronki.

3a. Msze Święta w intencji Ofiar samolotu prezydenckiego:
11 kwietnia (niedziela), godz. 17:00, Archikatedra Lubelska
12 kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00, Kościół Akademicki KUL

4. W piątek / 16 IV / dzień modlitwy za Kościół, za Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. Spotkanie dla bezdzietnych małżeństw w sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy w sobotę ( 17 IV ). Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.

6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 19.00, zapraszamy w miarę możliwości oboje rodziców.

7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i rodziców zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy wieczorowej. Spotkanie animatorów w środę o 19.00.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz naszego Seminarium Duchownego.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Klaryski z Hajnówki, po Mszach św. będą przyjmowały ofiary na rzecz prowadzonych dzieł.

10. Ks. Łukasz ogłasza nabór do grupy ministrantów dla wszystkich chłopców, którzy są po I Komunii Świętej. Zapisy w kancelarii oraz u ks. Łukasza.

11. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 60 zł., 150 zł., Członkinie Kółka Różańcowego św. Bernadety 260 zł.

12. Jest prasa katolicka: „Niedziela”; „Gość Niedzielny” z dodatkiem IPN: „Co każdy Polak powinien wiedzieć o Katyniu”; specjalny numer „Naszej Arki” – Eucharystia i pojednanie; „Źródło” dla rodzin katolickich. Dzieciom polecamy „Tęczę”, „Ola i Jaś” z płytą; „Dominik” dla dzieci komunijnych. Polecamy: „Dzienniczek” s. Faustyny, modlitewniki do Bożego Miłosierdzia, zaproszenia komunijne.
 

NIEDZIELA PALMOWA - 28 marca 2010 r.

1. Dzisiaj po mszy wieczorowej odbędzie się koncert upamiętniający 5 rocznicę śmierci Jana Pawła II w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego i młodzieży. Serdecznie zapraszamy na godz. 19.00 tych wszystkich, którzy chcą bardziej poznać postać i nauczanie Sługi Bożego Jana Pawła II .

2. Osobom mającym problem alkoholowy, przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy, czy porady osób pełniących dyżur w Sali domu katechetycznego między 17.00 a 19.30.

3. Wspólna modlitwa Liturgią Godzin, jutro i do środy włącznie Jutrznia o godz. 6.15,a nieszpory po Mszy św. wieczorowej. Od czwartku do soboty Jutrznia o godz. 7.00.

4. Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu naszej młodzieży tworzącej grupę teatralną „Nieśmiałego Mima”, pod kierunkiem ks. Łukasza, odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

5. W Wielki Piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby niemogące przyjść do kościoła, prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

6. Sakrament Chrztu św. udzielany będzie w drugim dniu świątecznym, konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę (31.III) o godz. 19.00, rodziców prosimy o spisanie Aktów Chrztu do środy, przed południem w godz. 7.30 – 8.00, po południu między godziną 17.00 a 17.45.

7. Już dzisiaj można włączyć się w dzieło pomocy ubogim prowadzone przez Caritas - nabywając „Chleb Dobroci”. Za ławkami są talony z wypisanymi produktami. Prosimy o ich zabranie i zrealizowanie.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, w Wielki Czwartek w Archikatedrze o godz. 10.00 Msza świętego Krzyżma, Msz św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00 – podczas tej Mszy św. będzie obrzęd umycia nóg i komunia św. pod dwoma postaciami. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00 i cały Wielki Piątek kościół będzie otwarty zachęcamy do prywatnej modlitwy.

9. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 17.00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Przy adoracji krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Po liturgii całonocna adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez Kółka Różańcowe. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

10. W Wielką Sobotę już od godzin rannych można będzie wziąć do domu poświęconą wodę z naczyń stojących przed kościołem, poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 15.00, co pół godziny. Pamiętajmy o najuboższych, postarajmy się rozejrzeć po sąsiadach i może bezpośrednio zaradzić, albo przynieść dary do kościoła. Dary w naturze, żywność oraz ofiary pieniężne przyjmowane będą w przedsionku kaplicy. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.45 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – przynieśmy świece. Adoracji nocnej przewodzić będzie młodzież.

11. Rezurekcja o godz. 6.00 będzie w intencji zbiorowej, do Chrystusa Zmartwychwstałego; kartki z wypisanymi intencjami można składać w kancelarii albo do puszki stojącej na stopniach ołtarza. Intencje nie będą czytane.

12. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek Koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00; w I Piątek spowiedź od godz. 16.30, natomiast Komunię św. będzie można przyjąć w tym dniu tylko podczas liturgii o godz. 18.00; również w I sobotę Komunię św. będzie można przyjąć tylko podczas Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.

13. W Wielką Sobotę imieniny obchodzi ks. bp Ryszard Karpiński, pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

14. Bóg zapłać za ofiary na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego. Na kapliczkę św. Józefa: Kółko Różańcowe św. Józefa 520 zł., bezimiennie 1500 zł., 100 i 300 zł. Na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: Koinonia Jana Chrzciciela 100 zł., AA i Al- Anon – 80 zł.

15. Prasa katolicka: „Niedziela” z dodatkiem – karta do telefonu komórkowego i 10 min. darmowych rozmów w sieci „w Rodzinie”; „Gość Niedzielny” z modlitwą o dobrą śmierć; „Różaniec” z nowenną pompejańską; „Miłujcie się” oraz „List” o spowiedzi, „Familia”. Dla dzieci „Anioł Stróż” i „Tęcza”. W Święta kiosk będzie nieczynny, dlatego prosimy o zaopatrywanie się w prasę świąteczną wcześniej! W wielką sobotę kiosk będzie czynny od 8.00 do 15.00.

16. Przed kościołem dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały kiermasz świąteczny.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 marca 2010 r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, program w poniedziałek, wtorek i środę będzie następujący: o godz. 8.00 dzieci od klasy I do VI, o godz. 9.30 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 11.00 młodzież /gimnazjum i liceum /. W środę o godz. 10.20, będzie też spotkanie rekolekcyjne z Przedszkolakami. Po południu Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 16.30 i 18.00, o godz. 19.30 młodzież pracująca, pozaszkolna, studiująca i wszyscy, którzy nie brali udziału w rekolekcjach ze swoją szkołą. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji, będą wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty. Spowiedź w poniedziałek i wtorek, będą księża goście - korzystajmy z ich obecności, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. W dalszym ciągu prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i o łaskę dobrej spowiedzi.

2. Osoby chore, starsze niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek / 2 IV / w godzinach przedpołudniowych - prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

3. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

4. W czwartek / 25 III / Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy Ks. Biskupa Józefa Wróbla, będzie uroczyste przyjęcie do Żywego Różańca nowych członków. Na tej Mszy św. zostanie poświęcona i w uroczystej procesji przeniesiona figura św. Józefa na przygotowane miejsce przy ul. Daszyńskiego. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać Zarządowi Spółdzielni, pracownikom i wszystkim odpowiedzialny za życzliwość, dziękujemy wykonawcom i ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać, a św. Józef niech wyprasza potrzebne łaski.

5. W piątek /26 III/ nabożeństwo drogi krzyżowej będzie po Mszy św. wieczorowej. Tradycyjnie przejdziemy ulicami naszego osiedla.

6. Sakrament chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym o godz. 12.30 - rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu w ostatnich dniach tego tygodnia bądź w pierwszych przyszłego.

7. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa poświęcenie Palm na wszystkich Mszach świętych - palmy można dostać w naszym kiosku, tam też wiele ciekawych pozycji książkowych.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II z racji 5. rocznicy śmierci w wykonaniu naszego chóru.

9. Jest prasa katolicka – „Niedziela” z dodatkiem kulinarnym zawierający propozycje potraw wielkanocnych, „Gość Niedzielny” z płytą CD „Pieśni o męce i zmartwychwstaniu Chrystusa”. „Cuda i Łaski Boże” z płytą DVD o Kalwarii Pacławskiej. „Źródło”, „Mały gość niedzielny” z naklejką, „Ola i Jaś”, „Dominik”. Polecamy karty świąteczne, zaproszenia komunijne. Przy głównym wyjściu z kościoła jest jeszcze wydanie specjalne „Dobre nowiny”, numer poświęcony Krzyżowi –warto przeczytać./ofiara dobrowolna /.

10. Bóg zapłać za ofiary: bezimienne na kapliczkę św. Antoniego -100 zł. i 20 zł. bezimiennie na Świetlicę 1000 zł. i na ewangelizację miasta Lublin 500 zł.

11. Stroiki, Kartki świąteczne, baranki i wiele innych ciekawych rzeczy możemy dostać na kiermaszu świątecznym przygotowanym przez dzieci i wychowawców naszej Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej. Uzyskane pieniądze zasilą fundusz naszej Świetlicy. W przyszłą niedzielę podobny kiermasz przygotują dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych.

12. Zwracamy się z prośbą o dary trwałej żywności, byśmy mogli zaradzić potrzebom naszych mniej zamożnych parafian.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz