INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 marca 2010 r.

1. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa.

2. Spotkania:

-Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19.00.
-Rodziców dzieci I Komunijnych dzisiaj o godz. 19.00.
-Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej jutro o godz. 19.00.
-Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę.

2a. Tydzień Eklezjologiczny w KUL odbędzie się w dniach 15-17.III. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej Uniwersytetu.

3. We wtorek szesnasty dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

3a. Wszystkich nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii: pracujących w naszej szkole, w innych szkołach oraz emerytowanych zapraszamy na spotkanie w środę (17.III) o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

4. Gorzkie Żale dzisiaj i w środę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 / dzieci /, o 17.00 / dorośli/ i po Mszy św. wieczorowej – młodzież.

5. W piątek Uroczystość św. Józefa Patrona Kościoła Powszechnego. Dzień imienin naszego Arcybiskupa, Bpa Wróbla, Ojca Szczypy. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnych Solenizantach.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje, prowadził je będzie ks. Paweł Szymański. Program niedzielny bez zmian: Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 - równocześnie w dolnym kościele dla dzieci, o godz. 12.30 i o godz. 18.00 dla młodzieży. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń, w naszym miesięczniku i parafialnej stronie internetowej, a szczegóły na następne dni podamy w niedzielę. Jednocześnie są to rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Rodziców i wychowawców prosimy o troskę by dzieci i młodzież skorzystały z tych rekolekcji i sakramentu pokuty.

7. W przyszłą sobotę w Sali domu katechetycznego rozpoczyna się Kurs Filipa, szczegóły na plakacie. Zachęcamy do udziału.

8. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę.

9. Gorąco zachęcamy do korzystania z Banku Wielkopostnego. Jest to szczególna forma duchowej wymiany dóbr. Kapitał stanowią tu zadeklarowane ofiary, modlitwy
i wyrzeczenia, jakie udziałowcy Banku podejmują w czasie Wielkiego Postu. Z duchowego dobra tych postanowień korzystają z kolei ci, którzy zaciągają w Banku kredyt miłości, zgłaszając prośby o modlitwę w swoich intencjach. Na stoliku za ławkami i przy obrazie Jezusa Miłosiernego znajdują się formularze, na których wypisujemy prośby lub postanowienia wielkopostne. Wypełnione formularze wrzucamy do skrzynki Banku. Szczegóły dotyczące akcji na tablicy ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej.

10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 60 zł., na kapliczkę św. Józefa bezimiennie 200, 250 i 100 zł., mieszkańcy bloku Niepodległości 9a z racji Nawiedzenia Rodzin przez Obraz Matki Bożej złożyli ofiarę 1415 zł. Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców bloku będzie 11 IV o godz. 11.00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedziela” z dodatkiem Triduum Paschalne pięknie opracowane na Wielki Tydzień, „Gość Niedzielny” – przewodnik rekolekcyjny, „Ola o Jaś” z płytą. Duży wybór palm i kart świątecznych. To możemy dostać w naszym kiosku. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” z programem rekolekcji, a także szczegółowy plan Wielkiego Tygodnia. „Dobre Nowiny” – numer poświęcony Krzyżowi – autorom chodzi o uświadomienie nam jak ważna dla nas jest obecność i obrona tradycyjnym wartości i symboli. Pismo jest wyłożone przy głównym wejściu, jest też w kiosku – ofiara dobrowolna.

III Niedziela Wielkiego Postu - 7 marca 2010r.

1. O godzinie 10.45 kolejna katecheza – zapraszamy.

2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

3. Po Mszy św. o godz. 18.00 (dzisiaj) spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

4. W środę o godz. 17.15 Gorzkie Żale, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością św. Józefa.

5. Spotkanie zelatorów Kółek Różańcowych w środę (10 III ) po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów oraz pracowników naukowych na Akademicką Drogę Krzyżową, której przewodniczyć będzie Ks. abp Józef Życiński. Wymarsz spod kościoła KUL o godz. 18.00 w piątek 12 marca.

7. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, 17.00 i po Mszy św. wieczorowej.

8. Siostra Bernarda i Ks. Mariusz zapraszają rodziców dzieci klas II na kolejne, miesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę / 14 III / po Mszy św. wieczorowej.

9. Chór chłopięcy „Słowiki Lubelskie” pod dyrekcją Pana Bronisława Mikity uczestniczyć będzie w przyszłą niedzielę we Mszy św. o godz. 11.00.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Marka Warchoła, proboszcza z sąsiedniej parafii Najświętszego Zbawiciela. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia budującego się kościoła.

11. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą ofiary od Członków TP KUL.

12. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza Nauczycieli i uczniów szkół średnich na Wiosenne Wykłady Otwarte w dniach 10 – 11 marca – szczegóły na plakacie.

13. Świetlica działająca przy naszej Parafii zaprasza wszystkie dzieci do udziału w zajęciach prowadzonych przez wychowawców i opiekunów, codziennie między godz. 15.00 a 19.00. Dzieci mogą zjeść posiłek, uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji, rozwijać swoje zainteresowania w różnego rodzaju zajęciach, pograć w ping-ponga i nie tylko.

14. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego, można je składać do puszki stojącej na stopniach ołtarza.

15. Prosimy o zainteresowanie prasą katolicką: jest nowy, tym razem podwójny numer „Głosu św. Antoniego”, a w nim jak zawsze ciekawości z życia naszej Parafii, bogato ilustrowane zdjęciami. „Niedziela” z albumem – św. Zygmunt Szczęsny Feliński, „Gość Niedzielny” z dodatkiem IPN, „Źródło”, „Nasza Arka”, „Różaniec”, „Familia”, pisma dla dzieci młodszych „Tęcza”, „Dominik”, „Ola i Jaś”. Polecamy duży wybór kart świątecznych, oraz książki o Janie Pawle II.

16. Bóg zapłać za ofiary na kapliczkę św. Józefa: bezimiennie 100 zł.

17. W imieniu Społeczności Seminaryjnej za ofiary złożone na tacę i Sióstr Kanoniczek za udzielone wsparcie, składamy serdeczne Bóg zapłać.

18. Pani, która w dniu 25 lutego tego roku ok. godziny 17.30 pomogła wstać kobiecie, która się przewróciła i doprowadziła ją do bloku w rejonie Niepodległości, proszona jest o kontakt w kancelarii parafialnej.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 lutego 2010

1. Kolejna katecheza dzisiaj o 10.45.

2. Jutro / 1 III / kończy się Nawiedzenie Rodzin u mieszkańców bloku Niepodległości nr 9a. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po Mszy św. Obraz Matki Bożej przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Niepodległości nr 10.

3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca marca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, spowiedź od 16.00., w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

5. Spotkanie Animatorów przygotowujących młodzież do Sakramentu Bierzmowania w środę o godz. 19.00. Miesięczne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone do na Krajowy Fundusz Misyjny.

7. Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu / 21 III / a zakończą się w środę – prosimy o modlitwę, ofiarę cierpienia w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty, rezerwowanie sobie czasu, by można było wziąć w nich udział.

8. Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 200 zł. Kółko Różańcowe św. Antoniego 200 zł.

9. Po uzyskaniu aprobaty i dokonaniu potrzebnych uzgodnień przystępujemy do sfinalizowania zamiaru ustawienia figury św. Józefa na osiedlu, przy ul. Daszyńskiego. Jest propozycja by fundatorami byli noszący to piękne Imię, Ojciec Józef już się wpisał na listę fundatorów, zapraszamy.

10. Zapraszamy na spektakl przygotowany przez Siostry „Historia pewnej miłości” w dolnym kościele o godz. 19.00. Można też będzie nabyć płytę.

11. Przypominamy o nabożeństwach Wielkopostnych, informacje na parafialnej stronie internetowej.

12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy młodzieżowy zespół z Par. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, po każdej Mszy św. będą rozprowadzać płytę z nagraniami swojego repertuaru, zbierają fundusz na budowę kościoła Jana Pawła II.

13. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na rzecz naszego Seminarium Duchownego. A Siostry Kanoniczki pracujące w Pacanowie z dziećmi specjalnej troski przyjmować będą ofiary do puszek na zakup samochodu.


Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z płytą, „Różaniec”, „Familia”, dla dzieci „Anioł Stróż” z płytą, Ola i Jaś” – zachęcamy do czytania.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 lutego 2010 r.

1.      Katecheza o godz. 10.45.

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

3.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, w środy o godz. 17.15, a następnie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży.

4.      Przez cały Wielki Post, Caritas prowadzi zbiórkę ofiar „Wielkanocne dzieło pomocy – Dar Nadziei” – ofiary można składać do skarbonki z takim napisem. Można też w przedsionku kaplicy składać dary żywnościowe.

5.      Pierwsze organizacyjne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego odbędzie się w najbliższą sobotę ( 27 II ). Początek spotkania o godz. 9.30 w gmachu seminaryjnym przy ul. Wyszyńskiego 6. W imieniu Księdza Rektora serdecznie zapraszamy już zadeklarowanych i wszystkich chętnych.

6.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza budującego kościół św. Jerzego Frassatiego, po Mszach św. będzie możliwość wsparcia prowadzonej budowy.

7.      Znany nam poeta Marian Hermaszewski będzie recytował w najbliższą niedzielę swoje wiersze i po Mszach św. będzie można nabyć najnowsze tomiki jego poezji.

8.      Spektakl pod tytułem „Historia pewnej miłości” w wykonaniu Sióstr ze Zgromadzenia Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

9.      Osoby mające problemy alkoholowe będą mogły skorzystać z porady i pomocy u osób kompetentnych pełniących dyżur w domu katechetycznym w przyszłą  niedzielę między 17.00 a 19.30.

10.  Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny przyjmowane będą do puszek w przyszłą niedzielę.

11.  Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, „Gość Niedzielny” z modlitwą do Ukrzyżowanego, „Niedziela” z cyklem rozważań wielkopostnych, „Cuda i łaski”, „Mały Gość Niedzielny” z drewnianym Krzyżem na ścianę, „Źródło”.  Pisma dla młodzieży i dzieci: „Jaś”, „Dominik”, „Tęcza”, „Anioł Stróż”. Szeroki wybór rozważań Drogi Krzyżowej, modlitewniki pasyjne, modlitewniki komunijne.

12.  Za ponowne wywiezienie śniegu z podwórka parafialnego składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Filipiakowi i Jego ekipie oraz wszystkim włączającym się w odśnieżanie terenu wokół kościoła i budynków parafialnych.

13.  Jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły na plakacie.

14.  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty Parafialnej: AA i Alanon 110 zł., bezimiennie 50 i 100 zł.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz