INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 lutego 2010 r.

1.      Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45

2.      Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę.

3.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 rozpoczynamy „Nabożeństwo Czterdziestogodzinne” - prosimy o zapoznanie się z planem adoracji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Zarówno w poniedziałek i wtorek mogących przyjść na godz. 12.00 zapraszamy na wspólną modlitwę „Anioł Pański”, o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia- i na Apel o godz. 21.00. Przypominamy, że rozpoczęta dzisiaj Adoracja trwać będzie z przerwami na msze św. 7.00 7.30 i 18.00 do wtorku, do godz. 21.00. Zapraszamy szczególnie w godzinach nocnych na prywatną osobistą modlitwę, a obok darowanego czasu i modlitwy można będzie złożyć ofiarę pieniężną / jałmużna postna /, czy dary żywności, ubrań dla rodzin potrzebujących. Dary można składać do kosza stojącego w przedsionku kaplicy.

4.      We wtorek 16 dzień miesiąca - dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła.

5.      Najbliższa środa 17 II - to Środa Popielcowa – obowiązuje post ścisły - Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Po Mszach świętych przyjmowane będą ofiary do puszek na Fundusz Wschodni.

6.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 43 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, po hasłem „Abstynencja darem Miłości”. Jest naszą tradycją, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Między innymi wielu z nas rezygnuje z picia alkoholu, czy palenia tytoniu. Prosimy, abyście uzewnętrznili to zobowiązanie składając podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości, znajdującej się Ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

7.      Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale w środy o godz. 17.30, w niedzielę z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki - dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.00, dla młodzieży po Mszy św. wieczorowej.

8.      Przez cały Wielki Post prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek stojących za ławkami na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Dar Nadziei”.

9.      Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej koncert Lubelskiego Kwartetu Muzycznego.

10.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać za wsparcie okazane naszemu Radiu.

11.  Jest prasa katolicka, Nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” a w nim między innymi plan adoracji Nabożeństwa czterdziestogodzinnego. „Niedziela” z albumem o św. Maksymilianie , „Gość Niedzielny”, „List” o związkach niesakramentalnych, bardzo ciekawy numer „Miłujcie się” i  specjalny numer „Naszej Arki” – Sakrament chrztu św. Dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”, „Tęcza”, „Jaś” i „Dominik”.

12.   10 lutego upłynęła 1 rocznica śmierci Ks. Mariana Kozyry.

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 luty 2010 r.

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. Po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic różańcowych, a w Dolnym Kościele nabożeństwo przyjęcia Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela dla małżeństw z Ruchu Domowego Kościoła.

3. Konferencja dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do Sakramentu Pokuty, Eucharystii i Bierzmowania, będzie dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. W miarę możliwości zapraszamy oboje rodziców. Zapraszamy też młodzież III klas gimnazjum.

4. Spotkanie Nauczycieli w środę o godz. 19.00 - zapraszamy.

5. W czwartek / 11 II / liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego - zapraszamy na wspólną modlitwę na godz. 9.30 - prosimy o umożliwienie osobom chorym i starszym przybycie na tę Mszę świętą.

6. W bocznej kaplicy możemy obejrzeć ekspozycję modeli świętych figur. Modele zostały wykonane przez naszego parafianina Pana Tomasza Krajewskiego.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 rozpocznie się nabożeństwo czterdziestogodzinne, już dzisiaj zapraszamy do udziału, znajdźmy czas na osobistą serdeczną modlitwę przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Roberta Jasiaka dyr. Radia ER, po Mszach św. można będzie wesprzeć groszem ofiarnym nasze radio i zakupić książki i modlitewniki.

9. Koncert Lubelskiego Kwartetu Muzycznego, w którego wykonaniu usłyszymy Polskie Pieśni Romantyczne i Pieśni Starowłoskie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczorowej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, w tym numerze obok bogato ilustrowanych zdjęciami relacji z różnych spotkań, jest plan adoracji Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Nasza Arka” poświęcona bł. Ks. Frelichowskiemu, „Familia”, „Miłujcie się”, dla najmłodszych „Tęcza”, „Ola i Jaś”.

11. Bóg zapłać za pomoc w rozebraniu Szopki i choinek, Bóg zapłać Paniom za troskę o porządek i piękno naszej świątyni.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Filipiakowi i Jego ekipie za wywiezienie śniegu z podwórka parafialnego i z przed kościoła, Bóg zapłać wszystkim włączającym się w odśnieżanie schodów i chodników prowadzących do kościoła i budynków parafialnych.

13. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agaty 240 zł.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 stycznia 2010 r.

1.      Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2.      Poświęcenie książeczek do nabożeństwa, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. będzie w dolnym kościele na Mszy św. o godz. 11.00. W czasie tej Mszy św. do grona ministrantów zostaną włączeni przygotowujący się kandydaci.

3.      Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca uczestnicy grupy AA i rodzin z problemem alkoholowym pełnią dyżur w Sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy pomocy zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30

4.      Młodzież prosimy o pomoc w rozebraniu szopki i choinek – w środę między godz. 8.00 a 9.00.

5.      We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /. 12 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mieczysława. Godzinki o godz. 6.30. Poświęcenie świec na Mszach św. o godz. 7.00, 9.30., 16.30 i 18.00. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W trudnej i niebezpiecznej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza. Już dzisiaj można w kiosku dostać gromnicę. Taca z Gromnicznej będzie przekazana na Zakony Kontemplacyjne.

6.      W środę wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła, w piątek wspomnienie św. Agaty, tradycyjne poświęcenie chleba, soli i wody.

7.      Spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania w środę o 19:30

8.      W tym tygodniu I Czwartek I Piątek i I Sobota miesiąca - w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30., w sobotę adoracja po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

9.      Zmiana tajemnic różańcowych przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.

10.  Rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę wieczorową na 18.00. Po Mszy św. będzie spotkanie i konferencja.

11.  Przy naszej szkole powstało Stowarzyszenie „Nasze Orlęta”. Organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie ich działalności przez przekazanie na rzecz tej organizacji 1% podatku dochodowego za rok 2009. Bliższe informacje na plakacie.

12.   Spotkanie Rodziców dzieci klas II w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.

13.  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: AA i Al-ANON - 110 zł., bezimiennie 50 zł.

14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery czasopism: „Różaniec”, „Tęcza” oraz tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

15.  Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary na fundusz misyjny naszego misjonarza w Urugwaju.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 stycznia 2010

1. Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

2. O godz. 15.00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie opłatkowe uczestników pieszych pielgrzymek do Częstochowy i Wąwolnicy – zapraszamy.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, składamy serdeczne Bóg zapłać za miłą atmosferę tych spotkań, za złożone przy tej okazji ofiary na potrzeby kościoła, za przygotowane posiłki - ufamy, że dobry Bóg wysłucha naszych modlitw i wszelkie dobro wynagrodzi udzielając swoich łask i błogosławieństwa. Spotkaliśmy wiele rodzin żyjących bardzo skromnie, a często na krawędzi biedy, jesteśmy wspólnotą, a więc czujemy się w obowiązku sobie wzajemnie pomagać - my kapłani pełniąc rolę pośredników w dysponowaniu tymi funduszami zapewniamy, że na miarę naszego rozeznania z taką pomocą śpieszymy. Nie zwalnia to z wrażliwości i niesienia pomocy sąsiedzkiej i o taką prosimy.

4. W środę / 27 I / przypada 9 rocznica święceń biskupich Bpa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Jarosława Sercanina. Ks. Jarek jest serdecznym kolegą naszego rodaka Ks. Wojciecha Adamczyka, będącego na misjach w Urugwaju. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki, chcemy w ten sposób wesprzeć naszego misjonarza, i za to wsparcie już z góry w imieniu Księdza Wojciecha serdeczne Bóg zapłać.

6. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

7. Do grona ministrantów zostaną włączeni przygotowujący się kandydaci. Uroczystość odbędzie się w dolnym kościele na Mszy św. dla dzieci w przyszłą niedzielę 31 I o godz. 11.00.

8. Duszpasterstwo akademickie Lublina zaprasza na kurs przedmałżeński. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Agnieszki 200 zł.

10. Jeszcze dzisiaj można składać pieniądze do skarbonki stojącej za ławkami, na pomoc poszkodowanym wskutek trzęsienia ziemi na Haiti.

11. Jest prasa katolicka, tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, bardzo dobre pismo dla rodzin „Źródło”, dla młodzieży i dzieci „Mały Gość”, „Droga”, „Dominik”, „Ola i Jaś”. Polecamy duży wybór gromnic.

12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego Seminarium. W przedsionku kaplicy u Alumnów można zasięgnąć bliższych informacji i wpisać się do grona przyjaciół naszego Seminarium.

---------------------

W minionym tygodniu odeszła do Pana: + Barbara ROMANEK, zam. ul. Tumidajskiego 16.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz