INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 stycznia 2010 r.

1. Katecheza dla dorosłych z Katechizmu Kościoła Katolickiego dzisiaj o godz. 10.45.

2. O godz. 19.00 spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej i Parafialnej, zapraszamy również współmałżonków.

3. Koncert kolęd w wykonaniu ludowego zespołu „Brusowianki” Polesie, dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.

4. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o zjednoczenie Chrześcijan, program tego tygodnia na tablicy ogłoszeń.

5. We wtorek swoje imieniny obchodzi Ks. Mariusz Salach, a w środę Ks. Sebastian Dec. Księżom i wszystkim solenizantom tych dni składamy najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Kapłanach.

6. We wtorek w naszej Parafii gościć będziemy Relikwie św. Jana Marii Vianneya, ogłoszonego przez Papieża patronem Roku Kapłańskiego. Zapraszamy do nawiedzania świątyni i szczególnej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.

7. Spotkanie opłatkowe Pielgrzymów Grupy 7 Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy i pielgrzymów Wąwolnickich, w przyszłą niedzielę / 24 I / rozpocznie się Mszą o 15:00.

8. W najbliższym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską: ...

9. We wtorek kończymy wizytę duszpasterską; osoby i rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w określonym dniu, mogą dzisiaj umówić się na wizytę we wtorek. Prosimy o kontakt w kancelarii.

10. W przyszłą niedzielę / 24 I / w sąsiedniej parafii odpust ku czci św. Agnieszki, uroczysta suma o godz. 11.00. Ksiądz proboszcz serdecznie zaprasza.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Alumnów naszego Seminarium z Rektorem Ks. Markiem Słomką; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz Seminarium; można też będzie zapisać się do grona Przyjaciół Seminarium Duchownego.

12. Jest prasa katolicka: polecamy jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” z intencjami Papieskimi na cały 2010 rok, bogaty w informacje z życia naszej Parafii. „Niedziela” z albumem „Cuda Eucharystyczne” między innymi w Sokółce, a także wywiad z Ks. Prałatem Matusikiem, „Gość Niedzielny”, „List”, Źródło”, pisma dla dzieci, kropidła. Polecamy ciekawe pozycje książkowe, modlitewniki, a także duży wybór gromnic; prosimy o zainteresowanie.

13. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary na rzecz ofiar kataklizmu na Haiti.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii:

+ Zofia ŁAZAREWICZ, zamieszkała przy ul. Rudnickiej 64;

+ Stefan MAZUREK, zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 10.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10 stycznia 2010r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Ten fakt niech stanie się dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu chrztu, zwłaszcza do uprzytomnienia sobie, że i my zostaliśmy przez chrzest włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.
 1. Zapraszamy do nawiedzania kościoła i modlitwy przy szopce, w godzinach popołudniowych kościół będzie otwarty, szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 1. Koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii: pracujących w naszej szkole, w innych szkołach oraz emerytowanych, w środę o godz. 19.00.
 1. W sobotę 16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.
 1. Spotkanie Opłatkowe Rady Duszpasterskiej i Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Zespół „Brusowianki” Polesie, po Mszy św. wieczorowej będzie koncert kolęd.
 1. Od przyszłej niedzieli wznowimy katechezy dla dorosłych z Katechizmu Kościoła.
 1. W związku z Rokiem Kapłańskim, któremu patronuje św. Jan Maria Vianney, w naszej Archidiecezji trwa Peregrynacja Jego Relikwi. Do naszej Parafii przybędą one 19 stycznia.
 1. Jest prasa katolicka, „Niedziela", „Gość Niedzielny” z płytą śpiewów gregoriańskich, „Źródło”, pisma dla dzieci. Polecamy zestawy kolędowe, kropidła. Szczególnie polecamy nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” – relacja z rekolekcji adwentowych, bogato ilustrowane roraty i inne wydarzenia, jest dołączona lista intencji papieskich, ogólnych i misyjnych na cały rok 2010 - prosimy o zainteresowanie.
 1. Trwa wizyta duszpasterska, dzisiaj i w najbliższym tygodniu odwiedzimy mieszkańców (patrz strona główna)
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii... (patrz intencje)

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 3 I 2010 r.

Gościmy dzisiaj Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego, na spotkaniu opłatkowym Środowisk Aowskich. Uroczysta Msza św. o godz. 12.30, a następnie spotkanie w Sali domu katechetycznego - życzenia i dzielenie się opłatkiem /szczegółowy program tego spotkania na plakacie/ - zapraszamy.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 11.00.

2. Koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Poświęcenie kredy i kadzidła, taca na misje. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące.

4. Spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej będzie w Domu Katechetycznym 6 stycznia, po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy wszystkich na wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczorowej. Przypominamy, że w trwającym Roku Kapłańskim w każdy pierwszy czwartek miesiąca można uzyskać odpust zupełny. Warunki, jakie należy spełnić, to: pełne uczestnictwo w Eucharystii, modlitwy w intencjach Ojca św., modlitwa i dobry uczynek w intencji kapłanów.

7. Nowością w tegorocznej wizycie duszpasterskiej jest obecność ministrantów, towarzyszących księdzu w modlitwie. Dziękujemy za życzliwe ich przyjęcie, poczęstunki i ofiary składane im na fundusz ministrancki (na wyjazdy wakacyjne).

8. Polecamy prasę katolicką: ,,Niedziela", ,,Gość niedzielny" z ikoną św. Rodziny; ,,Źródło" o św. Bernadecie; ,,Różaniec"; ,,Familia" z kolędami na DVD; ,,Nasza Arka" poświęcona sanktuarium w Kałkowie-Godowie z płytą DVD; ,,List".

Dla dzieci ,,Mały gość niedzielny"; ,,Anioł stróż" z płytą; ,,Ola i Jaś", ,,Dominik". Polecamy zestawy kolędowe, kropidła, pasyjki, kredę i kadzidło. Kalendarze na 2010r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 27 grudnia 2009 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, czcimy Świętą Rodzinę, która dla nas jest wzorcem i odniesieniem jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Jest to jednocześnie ten czas, w którym powinniśmy pytać samych siebie o to jak przeżyliśmy ten kończący się rok.

2. Uczestnicy Grupy AA i Alanonu pełnią dyżur w Sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, pomocy w zaprzestaniu picia mogą kontaktować się między godz. 17.00 do 19.30.

3. W czwartek o godz. 17.30, nieszpory i uroczyste Te Deum na zakończenie Starego Roku; o północy Msza św. na powitanie Nowego Roku 2010.

4. W piątek Nowy Rok - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju; jednocześnie I Piątek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 12.30 gościć będziemy Ks. Bpa Artura Mizińskiego. W tym dniu Imieniny obchodzi Ks. Bp Mieczysław Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

5. Na życzenie mieszkańców, Nawiedzenie Rodzin, przez Obraz MB Częstochowskiej w bloku Niepodległości nr 9a rozpoczniemy w sobotę 2 stycznia po Mszy św. wieczorowej.

6. W przyszłą niedzielę / 3 I / Mszą św. o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Józef Życiński, rozpocznie się Regionalne Spotkanie Opłatkowe Anonimowych Alkoholików, ich Rodzin i Przyjaciół. Program tego spotkani na tablicy ogłoszeń.

7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Jutro / 28 XII / rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień. Prosimy bardzo o przygotowanie rodziny na to spotkanie, kiedy to kapłan przychodzi, aby nas odwiedzić, pomodlić się z rodziną i pobłogosławić nasze mieszkanie, rodzina niech będzie w komplecie. Mieszkanie niech będzie odpowiednio przygotowane: stół, nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Rodzina oczkująca, drzwi uchylone, gospodarz wychodzący na spotkanie z duszpasterzem. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na potrzeby wspólnoty wierzących / Kościoła /, ale niech to nie zdominuje duszpasterskiego charakteru wizyty.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy bloku Niepodległości 7a - 450 zł., z Krokusowej nr 4 - 160 zł., z Krokusowej nr 6 - 280 zł., bezimiennie 1000 zł.

10. Jest prasa katolicka: jeszcze świąteczne wydanie tygodnika ,,Niedziela", ,,Gość Niedzielny". Dla dzieci ,,Dominik" i ,,Jaś" można też dostać kredę i kadzidło na Trzech Króli, a także komplety kolędowe: lichtarze, pasyjki, kropidła i świece prosimy o zainteresowanie.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za okazaną pomoc potrzebującym. Za złożone dary żywnościowe i za paczki świąteczne w imieniu korzystających serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Paniom z naszego zespołu charytatywnego.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz