INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

IV NIEDZIELA ADWENTU - 20 grudnia 2009 r.

1. Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku Niepodległości nr 7d. Na czas świąt Obraz pozostanie w kościele. Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodzin tego bloku będzie 27 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny, a po Mszy św. Matkę Bożą przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Niepodległości nr 9a.

2. Rodziców lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów, zapraszamy dzisiaj na godz. 19.00. Chcemy między innymi omówić organizację spotkania opłatkowego Służby Liturgicznej. Serdecznie zapraszamy do Sali domu katechetycznego.

3. Panów prosimy o pomoc w ustawieniu choinek w kościele jutro na godz. 8.30, a młodzież na godz. 16.00 do ubierania tychże choinek.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, obowiązuje post ścisły... Msze św. o godz. 6.00, 7.00, nie będzie mszy św. wieczorowej. Pasterka o godz. 24.00. Wcześniej o godz. 23.15 Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu młodzieży, a po nim Nowenna do Dzieciątka Jezus.

5. Tradycyjnie już ofiary składane na tacę na Pasterce przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

6. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. niedzielny. W sobotę drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana Męczennika. Porządek Mszy św. również niedzielny, taca w tym dniu przeznaczona będzie na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na Mszy św. o godz. 12.30 udzielany będzie sakrament Chrztu świętego.

7. Rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu do wtorku, w środę konferencja dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

8. W imieniu społeczności seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł. i 1000 zł., na Świetlicę 100 zł. Mieszkańcy Niepodległości 7d z racji Nawiedzenia 250 zł., Kółko Różańcowe Świętej Rodziny 210 zł. Z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy bloku przy ul. Tumidajskiego nr 8 - 750 zł., Daszyńskiego 3a - 580 zł., Daszyńskiego 23 - 320 zł.

10. Opłatek powinien dotrzeć do każdej rodziny, dziękujemy za trud tej posługi, Bóg zapłać za ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, jeśli ktoś jeszcze opłatka nie posiada, może otrzymać w kiosku, zakrystii albo w kancelarii.

11. Kiermasz ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych w przedsionku kaplicy.

12. Jest prasa katolicka: ,,Niedziela", ,,Gość Niedzielny" z płytą kolęd, ,,źródło" z kalendarzem, ,,Cuda i Łaski Boże", ,,List". Dla dzieci ,,Dominik", ,,Jaś", ,,Tęcza". Polecamy zestawy kolędowe, szopki, aniołki, kalendarze. Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny, pytajmy w kiosku, ale też u Pań z Grupy Charytatywnej - Bóg zapłać Tym Paniom za to i za wszechstronną służbę na rzecz ubogich.

III NIEDZIELA ADWENTU - 13 grudnia 2009 r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, witamy prowadzącego Ks. Zenona Małyszka. Program w poniedziałek, wtorek i środę będzie następujący: o godz. 6.00 Roraty z nauką ogólną, o godz. 8.00 dla dzieci idących do szkoły na drugą zmianę, o godz. 9.30 z nauką ogólną, o godz. 15.30 - dla dzieci będących w szkole przed południem, o godz. 17.00 i 18.30 z naukami ogólnymi i po 18.30 nauka dla młodzieży - Podczas rekolekcji zbierana będzie taca, ofiary złożone w środę będą naszym wynagrodzeniem dla księdza rekolekcjonisty. Spowiedź w poniedziałek i wtorek, korzystajmy z obecności księży gości, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni adwentu.

2. Prosimy o zgłaszanie adresów osób chorych, starszych i niemogących przyjść na rekolekcje. Odwiedzimy je z posługą sakramentalną w najbliższy piątek (18 XII).

3. Jutro (14 XII) przypada 23 rocznica poświęcenia przez Bpa Bolesława Pylaka placu, Krzyża i kaplicy tymczasowej. Dziękujmy Bogu za Jego łaski, módlmy się za wszystkich dobrodziejów tej świątyni i naszej Parafii, prośmy o Boże błogosławieństwo dla żywych, i o wieczny pokój dla zmarłych.

4. Kolejne spotkanie rodziców dzieci klas II dzisiaj o godz. 19.00, zapraszamy w miarę możliwości oboje rodziców.

5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

6. Dzieci z wychowawcami naszej Świetlicy przygotowały: szopki, ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne i wiele innych pięknych rzeczy. Zachęcamy do kupowania, by docenić trud włożony w wykonanie tych piękności, ale też by zasilić budżet Świetlicy.

7. We wtorek o 19.30, spotkanie nauczycieli. Na te spotkania zapraszamy wszystkich nauczycieli naszych parafian aktualnie pracujących w różnych szkołach, nauczycieli pracujących w naszej szkole a mieszkających w innych parafiach, jak też nauczycieli będących już na emeryturze. - Serdecznie zapraszamy.

8. We środę, 16 dzień miesiąca dzień modlitwy za Kościół i Ojca Świętego, po Mszy św. o godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz naszego Seminarium.

10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego Kościoła: Bezimiennie 100 zł, Mieszkańcy bloku Niepodległości 7c z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 880 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie w środę /16 XII o godz. 20.00.. Z racji otrzymanego opłatka, w minionym tygodniu wpłynęły ofiary od mieszkańców: ... , Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

11. Jest prasa katolicka, tygodniki ,,Niedziela", ,,Gość Niedzielny", i ,,źródło" z dodatkiem ,,Kościół o metodzie in vitro: Bioetyka katolicka". Jest specjalny numer ,,Naszej Arki" poświęcony Matce Bożej z Guadalupe dwumiesięcznik dla dzieci ,,Tęcza", ,,Dominik", ,,Jaś" z płytą CD , są świece na stół wigilijny - prosimy o zainteresowanie. Polecamy zestawy kolędowe: Pasyjki, lichtarze, kropidła, są karty świąteczne, szopki.

12. Odeszli do Pana: Marianna Paździor - mama ks. profesora Stanisława, pogrzeb odbył się w Bełżycach; Jan Siczek - pogrzeb będzie we wtorek o 13.00 na Unickiej; Czesław Nizioł, Zofia Oksentowicz.

II NIEDZIELA ADWENTU - 6 grudnia 2009 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom klas II w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii świętej poświęcimy medaliki.

2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i rodziców dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

4. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, porządek Mszy św. będzie następujący: Roraty o godz. 6.00, następnie o godz. 9.30, 16.30 i o godz. 18.00. Można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Przypominamy o godz. łaski między 12.00 a 13.00, kościół będzie otwarty - zapraszamy. Ofiary tacowe przeznaczone na ,,Fundusz Obrony Życia". Odpust w par. ojców Marianów na Bazylianówce. Główna Msza Św. o godz.18.00.

5. Minął już pierwszy tydzień adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, szczególnie dzieci z rodzicami i młodzież codziennie o godz. 6.00. W kiosku są jeszcze lampiony.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, prowadzić je będzie Ks. Zenon Małyszek, trwać będą do środy włącznie. Prosimy rezerwować sobie czas i prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Szczegółowy program jest w naszym miesięczniku.

7. Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę na 19.00

8. Spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

9. Świetlica Opiekuńczo wychowawcza przy naszej Parafii, serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny w przyszłą niedzielę; po każdej Mszy św. można będzie nabyć stroiki, ręcznie robione choinki, kartki świąteczne, szopki, ozdoby na choinkę, sianko pod obrus i wiele innych ciekawych rzeczy. Pieniądze przeznaczone będą na Świetlicę.

10. Jest jeszcze nasz miesięcznik ,,Głos Świętego Antoniego". Dzisiaj Msza św. dziękczynna o godz. 12.30 z racji 12 rocznicy powstania czasopisma. Dziękujemy Bogu za Ludzi tworzących to pismo, począwszy od inicjatywy i pierwszych redaktorów, autorów - po aktualnych - Bóg zapłać. W tym numerze naszego miesięcznika jest program rekolekcji adwentowych, harmonogram wizyty duszpasterskiej i wiele innych ciekawych wspomnień i informacji z życia naszej wspólnoty.

11. Jest prasa katolicka: ,,Niedziela" z albumem o św. Franciszku, ,,Gość Niedzielny", ,,źródło", ,,Nasza Arka" z kalendarzem, ,,Familia", ,,Miłujcie się". Dla dzieci ,,Dominik", ,,Tęcza" z szopką. Polecamy kartki świąteczne, kalendarze, szopki bożonarodzeniowe, aniołki ceramiczne, medaliki, książeczki. Kupując świece na stół wigilijny wspieramy dzieło pomocy dzieciom prowadzone przez ,,Caritas". Prosimy o zainteresowanie.

12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii: AA i Al-Anon - 80 zł., Kółko Różańcowe św. Barbary 175 zł., Świętej Bożej Rodzicielki 170 zł.. Z racji otrzymanego opłatka, ... - Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

14. Dzień skupienia dla Członków i Sympatyków TP KUL, 12 grudnia - bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Stowarzyszenie ,,Wiosna" organizuje akcję przygotowania paczek świątecznych dla ubogich rodzin. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Bliższe informacje na plakacie lub na stronie internetowej.

I NIEDZIELA ADWENTU - 29 listopad 2009 r.

1. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach odwiedzą was upoważnieni przez Parafię wasi sąsiedzi i doręczą poświęcony opłatek. Będzie to okazja do złożenia ofiary na potrzeby Parafii. Z góry wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatków, składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Kończy się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Bóg zapłać za liczny udział w modlitwie za poleconych naszym modlitwom w tegorocznych wypominkach. Bóg zapłać za zamówione intencje Mszy św. Jest to wyraz naszej wiary w świętych obcowanie i życie wieczne. Ale postarajmy się by nasza pamięć i nasza modlitwa towarzyszyła naszym zmarłym także w następnych miesiącach całego roku.

3. Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku Niepodległości 7b, Msza św. dziękczynna w intencji Rodzin będzie dzisiaj o godz. 18.00, a po Mszy św. Obraz Matki Bożej odprowadzimy do mieszkańców 7c i 7d.

4. Prowadzona jest zbiórka darów pod hasłem ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" niech będzie to dla nas przypomnienie o tej podstawowej powinności, by obok nas nie było dzieci głodnych, czy rodzin cierpiących nędzę, szczególnie w ramach parafii czy w sąsiedztwie.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30, zmiana tajemnic różańcowych. Ciągle prosimy o włączenie się do Rodziny Różańcowej. Modlitwa wspólna jest bardziej skuteczna. Pan Jezus mówi -,,gdzie dwóch albo trzech zgodnie o coś prosić będzie da im Ojciec.." Może rozpoczynający się Adwent będzie stosownym czasem do podjęcia decyzji zapisania się do Kółka Różańcowego.

6. Przez cały Adwent w dni powszednie, Msza św. wotywna o NMP ,,Roraty" o godz. 6.00 a następnie godzinki i Msza św. o godz. 7.00 - w adwencie nie będzie Mszy św. o 7.30.

7. Spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania w środę o 19.30.

8. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

9. W przyszłą niedzielę naszą Parafię odwiedzi Święty Mikołaj, spotka się z dziećmi po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele. W najbliższych dniach będzie czynny magazyn mikołajkowy u Sióstr, w kiosku albo w kancelarii. Na tej mszy będzie również poświęcenie medalików.

10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy o 18:00 spotkanie rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

11. Od Ks. Ryszarda Juraka, Proboszcza Parafii św. Rodziny na Czubach, otrzymaliśmy w darze 169 foteli kinowych, Bóg zapłać Księdzu Ryszardowi za dar, Bóg zapłać Panom, naszym Parafianom za ofiarną pracę przy transporcie tych foteli do dolnego kościoła. Bóg zapłać Panu Markowi Suszkowi i Jego pracownikom za wykonane prace przy wejściu do dolnego kościoła.

12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: Mieszkańcy bloku Niepodległości 7b z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 580 zł., Kółko Różańcowe św. Katarzyny 280 zł.

13. Dzisiaj rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ,,Gwiazdka Nadziei", ofiary na ten cel możemy składać do skarbonek z takim napisem.

14. Jest grudniowy numer naszego miesięcznika ,,Głos Św. Antoniego" numer świąteczny. A w nim plan rekolekcji adwentowych, program wizyty duszpasterskiej, wywiad z ks. Krzysztofem Grzesiakiem i jak zawsze dużo ciekawych informacji z naszego życia parafialnego. 6 XII o 12.30 będzie Msza św. dziękczynna za 12 lat ofiarnej pracy redakcji i współpracowników naszego miesięcznika.

15. W naszym kiosku można dostać aktualną prasę katolicką, łańcuszki i medaliki, różne prezenty na Św. Mikołaja, karty świąteczne, ciekawe pozycje książkowe i świece Caritas na stół wigilijny - prosimy o zainteresowanie.

16. W Domu katechetycznym pełnią dyżur przedstawiciele AA. Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy dziś między 17:00 a 19:30.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz