INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 lutego 2015 r.

1. We wtorek ( 10.II ) 4. Rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Życińskiego.

2. W środę ( 11.II ) wspomnienie NMP z Lourdes – „Światowy Dzień Chorego”. Osoby starsze, chore zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.00 podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia.

3. Kontynuujemy spotkania dla narzeczonych planujących ślub kościelny, w środy o godz. 19.00. Zapraszamy.

4. W niedzielę 15 II po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

5. W Parafialnej Poradni Rodzinnej jest pełniony dyżur w każdą środę między godz. 17.00 a 19.00. Można tam uzyskać informacje o uzależnieniach od alkoholu. Zapraszamy narzeczonych, ale też małżonków.

6. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę.

7. Składki członkowskie TP KUL przyjmowane będą w przyszłą niedzielę.

8. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: bezimiennie 600 zł., AA 50 zł., Alanon 50 zł.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: są tygodniki; jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, a w nim plan adoracji podczas nabożeństwa czterdziestogodzinnego i wiele innych informacji z życia naszej wspólnoty, są też zdjęcia z różnych spotkań. Prosimy o zainteresowanie.

10. Przyjmowane są podpisy o uczciwe wybory.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lutego 2015 r.

1. Dziś po Mszy świętej o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Rocznica święceń biskupich Bpa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3. We wtorek  / 3 II / wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła, będzie udzielane specjalne błogosławieństwo.

4. W środę, / 4 II / o godz. 19.00  spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W środę  - 4 II - rozpoczyna się kurs przedmałżeński, cykl 10 spotkań, planujących ślub w najbliższym czasie  zapraszamy na godz. 19.00.

6. W czwartek  / 5 II /  wspomnienie św. Agaty, błogosławienie  chleba, soli i wody.

7. Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium zapraszamy na Mszę św. w czwartek,  5 II na godz. 18.00 i po Mszy św. spotkanie w Sali domu katechetycznego z Księdzem Grzegorzem Bogdańskim.

8. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek i I Sobota miesiąca lutego, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, spowiedź od godz. 16.00; w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

9. Rozpoczęły się ferie, zachęcamy dzieci i młodzież do nawiedzania świątyni i adoracji Najświętszego Sakramentu, przypominamy, że codziennie między godz. 8.00 a 18.00 trwa wystawienie Pana Jezusa w monstrancji – Pan Jezus zaprasza i czeka.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agaty 280 zł., bezimiennie 200 zł., Oaza Dorosłych 200 zł.

11. Młodzież KSM-u prowadzi zbiórkę ofiar do puszek na rzecz chorych na trąd. 

12. We wtorek przystąpimy do rozebrania świątecznej dekoracji, mogących przyjść z pomocą zapraszamy na godz. 9.00.

13. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny” z drugą częścią filmu o św. Teresie,  „Różaniec”. Dla dzieci „Tęcza”; jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, też bardzo ciekawy, dużo zdjęć ze spotkań opłatkowych, jasełek, wspomnienia związane ze śp. Eugenią Jerzak i śp. Piotrem Kotowskim. Prosimy o zainteresowanie.

14. Przed kościołem zbierane są podpisy o „Uczciwe wybory”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 stycznia 2015 r.

1.     W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską, serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę tych spotkań,  dziękujemy za przygotowane posiłki, za Waszą gościnność. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za zaufanie przejawiające się w Waszej ofiarności. Jeszcze raz za wszelkie dobro niech Pan Bóg stokrotnie wynagrodzi.

2.     Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 spotkanie dla małżeństw zainteresowanych Domowym Kościołem.

3.     Spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej dzisiaj o godz. 15.30 w Sali domu katechetycznego – serdecznie wszystkich zapraszamy.

4.     Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru.

5.     Spotkanie dla Legionistów Maryi aktywnych i wspierających w poniedziałek (26 I) o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

6.     We wtorek  27 I przypada XIV rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

7.     Świetlica przy naszej parafii zaprasza dzieci w wieku 7 – 13 lat na ferie zimowe. Będzie możliwość skorzystania z wielu atrakcyjnych wyjść i zajęć. Świetlica będzie czynna codziennie od godz. 9.00 do 13.00. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

8.     W czasie ferii zimowych istnieje możliwość wyjazdu na rekolekcje oazowe dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Szczegóły u ks. Pawła.

9.     Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

10.  Uczestnicy Grupy AA i Grupy Rodzin z problemem alkoholowym /Alanon/, pełnią dyżur w sali Domu Katechetycznego, w godz. między 17.00 a 19.30. Zapraszamy osoby zainteresowane, potrzebujące pomocy czy porady.

11.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł.

12.  W imieniu Społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

13.  Jest prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z najnowszą płytą Arki Noego,  „Tęcza” . Dla młodzieży „Nasza Droga”. Polecamy szeroki wybór gromnic.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 stycznia 2015 r.

1.     Jutro przypadają imieniny ks. Mariusza, jemu i wszystkim solenizantom składamy dar modlitwy i serdeczne życzenia.

 

2.     Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej i Parafialnej o godz. 19.00 – zapraszamy.

 

3.     Trwa  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, zakończenie w niedzielę / 25 I / w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

4.     Trwa wizyta duszpasterska. W najbliższym tygodniu odwiedzimy…

 

5.     Modlitwy o uzdrowienie w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

 

6.     Apostolat „Złota Róża” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na czuwanie nocne przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów. z piątku na sobotę / 23/24 stycznia. Początek Mszą św. o godz. 18.00. Program czuwania na tablicy ogłoszeń.

 

7.     Koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego św. Cecylii w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

 

8.     W przyszłą niedzielę  w kościele św. Agnieszki uroczystość odpustowa, suma o godz. 13.00.

 

9.     Prasa katolicka w naszym kiosku: „ Niedziela”, „Gość Niedzielny” z 1 częścią filmu o św. Teresie od Jezusa – część 2 będzie za dwa tygodnie, „Mały gość niedzielny”.

 

10.  Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agnieszki – 200 zł., AA i Al-Anon – 300 zł., Oaza dorosłych – 200 zł., bezimiennie 100 i 200 zł.

 

11.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium Duchownego.

 

12.  Pielgrzymka do Rzymu w Pierwszą Rocznicę Kanonizacji Jana Pawła II. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz