INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 4 I 2015 r

1.     Zapraszamy do udziału w XXIII Regionalnym Spotkaniu Opłatkowym Alkoholików, ich Rodzin i Przyjaciół. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00, pod przewodnictwem     Ks. Biskupa Ryszard Karpiński, a następnie spotkanie w sali domu katechetycznego – życzenia i dzielenie się opłatkiem /szczegółowy program tego spotkania na plakacie/.

2.     Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

3.     Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej koncert kolęd w wykonaniu zespołu Pana Organisty z  Katedry, zapraszamy.

4.     We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach świętych. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

5.     Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej  7 I o godz. 19.00.

6.     Bóg zapłać za ofiary bezimiennie:  100 zł. i 600 zł.

7.     Trwa wizyta duszpasterska, w najbliższym tygodniu odwiedzimy:

8.     Polecamy prasę katolicką: jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” w tym numerze są Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy na 2015  rok, homilia ks. Bpa Artura, zdjęcia z Rorat, ze spotkań opłatkowych. Są tygodniki  „Niedziela” a w tym numerze artykuł o poświęceniu naszych organów, „Gość niedzielny” . Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. Polecamy zestawy kolędowe, kropidła, pasyjki. Kredę i kadzidło do poświęcenia możemy dostać w kiosku.

9.     10 stycznia o godz. 19.00 w dolnym kościele Koncert Karnawałowy w wykonaniu Lubelskich Artystów Scen Muzycznych. Dodatkowe informacje na plakacie. Zapraszamy.

10.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy Chór Jubilaeum z Parafii Wieczerzy Pańskiej, po Mszy św. będzie koncert kolęd.  

11.  Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Grobu św. Jana Pawła II w rocznicę Kanonizacji oraz na wystawienie relikwii Całunu Turyńskiego. Termin 25 IV – 4 V 2015 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

12. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar na potrzeby naszej Świetlicy.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 28 grudnia 2014 r

1. W godzinach popołudniowych dzisiaj kościół będzie otwarty, zachęcamy do prywatnego nawiedzania  świątyni i modlitwy przy szopce w intencji naszych Rodzin.

2. Spotkanie opłatkowe wszystkich Legionistów Maryi w poniedziałek o godz. 16.00.

3. Opłatek Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00.

4. W środę zakończenie Starego Roku, uroczyste nieszpory o godz. 17.30. Msza św. na powitanie Nowego Roku o godz. 24.00.

5. W czwartek  Nowy Rok  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi –Msze św. jak w niedzielę.  Jest to dzień imienin Ks. Bpa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

6. Spotkanie opłatkowe Ministrantów, Lektorów, Oazy młodzieżowej, Domowego Kościoła i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w Nowy Rok o godz. 16.00.

7. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca – w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.

8. Mających problem z alkoholem i potrzebujących porady,  zapraszają przedstawiciele AA pełniący dyżur dzisiaj w sali w godzinach 17.00 do 19.30.

9. W przyszłą niedzielę / 4 stycznia / doroczne Regionalne Spotkanie Opłatkowe Środowisk Aowskich, zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Księdza Biskupa Ryszarda Karpińskiego  o godz. 12.00, a następnie na opłatek i mityng w sali Domu Katechetycznego.

10. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, księżom towarzyszą ministranci i harcerze, otrzymane ofiary gromadzą na wakacyjne wycieczki.

11. Bóg zapłać za ofiary z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy bloku Niepodległości 1 – 984 zł., Niepodległości 7a 450 zł. i  bezimiennie 100 zł.

12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

13. Koncert kolęd w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.

BOŻE NARODZENIE 2014 r.

1. Jutro drugi dzień świąteczny – wspomnienie św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00  i 18.00. Ofiary składane na tacę  na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. W czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 i 18.00

3. Bóg zapłać za odświętne przygotowanie świątyni, Paniom i Panu Stanisławowi za nieustanną troskę o porządek, Siostrom za urządzoną szopkę i dekoracje, Panom za ustawienie choinek, młodzieży za pomoc w udekorowaniu.

4. Choinki udekorowane  dobrymi uczynkami  jako Adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, wypisane przez dzieci i przyniesione na Roraty. Bóg zapłać dzieciom, ale też i rodzicom i dziadkom za towarzyszenie dzieciom, a wszystkim za liczny udział w roratach.

5. W godzinach popołudniowych dzisiaj i jutro kościół będzie otwarty, zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i prywatnej modlitwy.

Boże Narodzenie każdego roku, przypomina nam o nieskończonej Miłości Ojca, który posyła swojego Syna dla naszego Zbawienia.  Niech pamięć o tej prawdzie będzie  źródłem siły, odwagi i radości w każdym działaniu podejmowanym w konkretnej rzeczywistości codziennego życia. A Maryja niech będzie dla nas przewodniczką, orędowniczką i wzorem.

Z darem modlitwy życzą księża

IV NIEDZIELA ADWENTU - 21 grudnia 2014 r.

 1. W miniony czwartek Ojciec Józef Szczypa od kilku lat chorujący a od maja leżący,  został przeniesiony do domu księży przy  ul. Bernardyńskiej. Jako rezydent mieszkał z nami 17 lat, składamy podziękowanie  za życzliwość, a szczególnie w ostatnim czasie choroby za modlitwę i samarytańską opiekę wszystkim osobom towarzyszącym Ojcu w tym trudnym dla Niego czasie – serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za ogromne wsparcie modlitewne mojej osoby,  dziękuje  szczególnie za „Różaniec nieustający” , który rozpocznie się w Boże Narodzenie od północy  - Bóg zapłać.
 3. We wtorek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, jeszcze dzisiaj można zgłosić adres.
 4. W środę  wigilia Bożego Narodzenia / Obowiązuje wstrzemięźliwość –  . Msze św. będą o godz. 6.00  i 7.00 - po południu nie będzie Mszy św.
 5. Pasterka o godz. 24.00, przewodniczyć będzie Ks. Bp Artur Miziński. Przed pasterką Nowenna do Bożego Narodzenia. Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na fundusz „Obrony Życia”. Msze św. w Boże Narodzenie jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 6. W piątek drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 7. W sobotę  27 XII  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz.7.00, 8.00  /poświęcenie wina /  i wieczorowa o godz. 18.00.
 8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w niedzielę  28 grudnia od godz. 15.00 u mieszkańców bloków Tumidajskiego 2a i 2b.
 9. Przychodzimy by się modlić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławić mieszkanie, ofiara tradycyjnie przy tej okazji składana na potrzeby Wspólnoty Kościoła, nie może zacierać głębszego sensu tej wizyty. Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień - prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na wspólną modlitwę i spotkanie z duszpasterzem. Rodzina winna być w komplecie, oczekując, dom przygotowany - krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona, zeszyty do religii dzieci, młodzieży szkolnej. -  Rodziny niemogące przyjąć księdza w oznaczonym terminie mogą uzgodnić inny termin . W tych dniach woda poświęcona będzie w przedsionku kościoła.
 10. Jest świąteczna prasa,  „Niedziela” z kalendarzem, oraz filmem DVD , „Gość Niedzielny” z modlitwą przy stole wigilijnym i śpiewnikiem . Jest bardzo szeroki wybór wydawnictw zawierających teksty kolęd, nuty, akordy na gitarę, oraz płyty CD z kolędami. Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny i zestawy kolędowe.  Prosimy o zainteresowanie.
 11. Przed kościołem przyjmowane są zapisy do wspólnej modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”.
 12. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Świętej Rodziny 245 zł., bezimiennie 100  zł.., z    racji otrzymanego opłatka, mieszkańcy ul. Nasturcjowej, Żurawinowej,  Kminkowej, Paprociowej, część Trześniowskiej – 430 zł., Forsycjowej, Żonkilowej 300 zł. Niepodległości 7d -  195 zł., Niepodległości 13 - 540 zł., Niepodległości 28 – 380 zł. Daszyńskiego 12 – 1010 zł.  Daszyńskiego 23 -  365zł.  i Daszyńskiego 3a – 640 zł. przepraszamy za pomyłkę z przed tygodnia. Wszystkim  podejmującym trud doręczenia opłatka i za każdą ofiarę jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać. Opłatek  można jeszcze otrzymać w kancelarii, albo w kiosku.
 13. Bóg zapłać za przywiezienie i ustawienie choinek.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz