INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

II NIEDZIELA ADWENTU - 7 grudnia 2014 r.

 1. Spotkanie ze Świętym Mikołajem dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00. Akatyst w wykonaniu stypendystów dzisiaj po mszy św. wieczorowej.
 3. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia MNP. Msze św. u nas o godz. 6.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Taca przeznaczona będzie na „Fundusz Obrony Życia”. Godzina łaski między 12 a 13.
 4. Różaniec codziennie o godz. 17.15  prowadzony przez poszczególne Kółka Różańcowe.
 5. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00, następnie godzinki, Msza św. o godz. 7.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 6. .W  niedziele 14 XII obchodzić będziemy 27 rocznicę poświęcenia krzyża, placu i kaplicy      tymczasowej, niech to będzie tydzień wdzięczności Panu Bogu i Ludziom.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe poprowadzi je Ks. Jan Bednara . Prosimy o modlitwę i ofiarę cierpienia w intencji naszych rekolekcji. Szczegółowy program jest w naszym miesięczniku i podamy w najbliższą niedzielę. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu dla dobrego odprawienia rekolekcji i spowiedzi adwentowej.
 8. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej
 9. Młodzież Eucharystycznego Ruchu Młodych  prowadzi dzisiaj kiermasz, bardzo piękne stroiki        świąteczne, jest też ciasto,  prosimy o zainteresowanie.
 10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie na ogrzewanie kościoła 50 zł. na organy 50 zł.,100 zł., 200 zł. 300 zł., AA – 50 zł., Alanon 50 zł., Kółko Różańcowe św. Barbary 230 zł., Świętej Bożej Rodzicielki 300 zł.
 11. Bóg zapłać za ofiary z racji otrzymanego opłatka, wpłynęły ofiary od mieszkańcy  : verte…          Dziękujemy za zrozumienie potrzeb, osobom podejmującym tę posługę dziękujemy za trud doręczenia opłatka do każdego mieszkania Bóg zapłać.
 12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego Seminarium.
 13. Kiermasz ozdób choinkowych i świątecznych wykonanych przez dzieci naszej Świetlicy w przyszłą niedzielę
 14. Proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i wszystkie wyrazy pamięci, ma  więcej czasu i zapewniam o swojej modlitwie za całą wspólnotę i za wszystkich, którzy go wspierają. W dniu dzisiejszym Kółka Różańcowe organizują całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powrotu do zdrowia ks. Proboszcza. Plan adoracji na tablicy ogłoszeń.
 15. Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, w tym numerze jest program rekolekcji , plan wizyty duszpasterskiej. „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się”, „List”,  Dla dzieci „Mały Gość Niedziela  .  Polecamy karty świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, oraz świece Caritas na stół wigilijny.
 16. Pan Tomek prowadzi zapisy do wspólnoty modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” jest to dar dla Dzieciątka Jezus.
 17. W minionym tygodniu Bóg odwołał śp. Ryszarda GĘCE zam. przy ul. Palmowej,oraz Bronisławę NALEWAJEK zam. przy ul. Niepodległości 13b.

I NIEDZIELA ADWENTU - 30 listopada 2014 r.

1. Miesiąc listopad był czasem szczególnej modlitwy za zmarłych. Dziękujemy za świadectwo waszej wiary w życie wieczne, o czym świadczy liczny udział w nabożeństwie wspominkowym. Dziękujemy za pamięć o zmarłych biskupach i kapłanach.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00, następne Godzinki i Msza św. o godz. 7.00. W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę Adwentu (14 XII) – program jest już podany w nowym numerze miesięcznika parafialnego.

4. Osoby dotknięte problemem alkoholowym mogą skorzystać z pomocy dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 w domu katechetycznym.

5. We wtorek (2.XII) o. Józef Szczypa obchodzi 75. rocznicę urodzin. Pamiętajmy o dostojnym Jubilacie w naszych modlitwach.

6. W tym tygodniu I czwartek. I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 – spowiedź od 16.00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.

7. Za tydzień (7.XII) – niedziela powołaniowa. Gościć będziemy kleryków wraz z księdzem Wychowawcą. Taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

8. Poświęcenie medalików dla dzieci Pierwszokomunijnych w niedzielę (7.XII) podczas Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.

9. W następną niedzielę (7.XII) przybędzie św. Mikołaj do dolnego kościoła po Mszy św. o godz. 10.30. Magazyn Mikołajowy czynny przez ten tydzień w kancelarii oraz w naszym kiosku.

10. Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę (7.XII) po Mszy św. o godz. 12.00.

11. Zapraszamy na kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Eucharystyczny Ruch Młodych – w niedzielę (7.XII) po każdej Mszy św.

12. Chór Fundacji Jana Pawła II oraz stypendyści tej Fundacji zaśpiewają hymn ku czci Matki Bożej – Akatyst – w najbliższą niedzielę (7.XII) po Mszy św. wieczorowej.

13. Rada Dzielnicy Ponikwoda zaprasza na spotkanie na temat poprawy jakości życia seniorów. Spotkanie odbędzie się 2.XII o godz. 17.00 w parafii Chrystusa Króla w sali dolnego kościoła.

14. Rekolekcje adwentowe dla Pracowników Służby Zdrowia i Farmaceutów odbędą się w dniach 4-6 grudnia o godz. 19.00 w kościele przy ul. Staszica w Lublinie.

15. Orszak św. Mikołaja przejdzie ulicami Lublina w sobotę 6.XII. Szczegóły na plakacie.

16. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 3 x 100 zł. Przez cały okres adwentu zbiórka ofiar do puszek na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – „Gwiazdka Nadziei”. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, grudniowy numer „Głosu Św. Antoniego”, który obchodzi w tym miesiącu siedemnastą rocznicę powstania. Dziękujemy Redaktorom miesięcznika i wszystkim wspierającym, współtworzącym i czytającym to pismo. W tym numerze jest program rekolekcji adwentowych, plan wizyty duszpasterskiej i wiele ciekawych artykułów oraz informacji z życia naszej parafii. Ponadto tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Są już świece Caritas na stół wigilijny oraz lampiony na roraty. Prosimy o zainteresowanie.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA - 23 listopada 2014 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszych Sióstr Betanek, Akcji Katolickiej i KSM-u. Pamiętajmy w modlitwie o Tych, którym Chrystus Król jest Patronem.

2. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. W najbliższym czasie zostaną one doręczone do naszych mieszkań przez osoby znane i upoważnione - reprezentujące parafię w danym bloku czy ulicy. Przypominamy, że przy okazji opłatka możemy złożyć ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty. Zaczął się sezon grzewczy, a to wiąże się z większymi kosztami; za zrozumienie potrzeb z góry dziękujemy.

3. Modlitwy o uzdrowienie w środę / 26 XI / o godz. 19.00 w dolnym kościele.

4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: KR MB Płaczącej – 100 zł., KR św. Cecylii – 400 zł., KR św. Katarzyny – 400 zł. (Msza św. w intencji tego Kółka będzie we wtorek – 25.XI - o godz. 18.00), bezimiennie – 4 x 100 zł., 200 zł. i 500 zł.

5. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek dla dzieł prowadzonych przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

6. Jest prasa katolicka, tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z kalendarzem. Polecamy karty świąteczne, kalendarze, ciekawe pozycje książkowe.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 listopada 2014 r.

1. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

2. Po miesiącach żmudniej pracy dobiega końca renowacja naszych organów. W najbliższą sobotę (22 XI), we wspomnienie św. Cecylii, Ks. Biskup Mieczysław dokona uroczystego poświęcenia instrumentu, a po mszy św. Pan Stanisław Diwiszek wykona koncert organowy. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Krzysztofowi Deszczakowi i Jego pomocnikom za wykonaną pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. Najbliższa niedziela, ostatnia w roku liturgicznym, poświęcona jest Chrystusowi Królowi Wszechświata, święto Patronalne: Sióstr Rodziny Betańskej, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. Uroczystość Chrystusa Króla to uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii.

5. Spotkanie organizacyjne seniorów w sprawie języka angielskiego, jutro o godz. 17.30 w domu katechetycznym.

6. Harcerze będą zbierać makulaturę w sobotę przed kościołem w godz. 9.00 – 12.00, aby w ten sposób uzyskać fundusze na działalność harcerską.

7. Przypominamy, że osoby, których dotyka problem alkoholowy będą mogły skorzystać z pomocy w przyszłą niedzielę między godz. 17.00 a 19.30.

8. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, Źródło” dla rodzin katolickich, „Różaniec”, dla dzieci dwumiesięcznik „Tęcza”,  „Mały gość niedzielny”.  Duży wybór kalendarzy i kart świątecznych.

9. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Niepokalanego Poczęcia NMP 250 zł., KR bł. Karoliny Kózkówny 210 zł., KR św. Stanisława 325 zł., bezimiennie – 100 zł.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na budownictwo sakralne.

11. Dzisiaj prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi Potrzebie.

12. W przyszła niedzielę gościć będziemy siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny.

13. Opłatek na stół wigilijny poświęcimy w I niedzielę Adwentu i każdej rodzinie zostanie doręczony przez waszych sąsiadów - przedstawicieli Rady Parafialnej - po 1 grudnia - przestrzegamy przed oszustami sprzedającymi niepoświęcone opłatki.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz