INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

POŚWIĘCENIE BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ - 9.XI.2014 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

2. 11 listopada 1918 roku po długiej i jakże smutnej nocy niewoli i zaborów  Polska na nowo się odrodziła. Niech więc w tym dniu nie zabraknie  naszej modlitwy w intencji Ojczyzny i pamiętajmy o wywieszeniu biało czerwonej flagi. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczorowej koncert patriotyczny w wykonaniu naszego chóru.

3. Fundacja SOS DLA ŻYCIA przygotowuje transport pomocy dla prześladowanych chrześcijan, którzy znaleźli schronienie w Kurdystanie. Znajdują się w dramatycznej sytuacji, potrzebna jest ciepła odzież, szczególnie dla dzieci, koce, kołdry, poduszki, pościel. To wszystko można składać w przedsionku kapicy do 12 XI. Bliższe informacje na plakacie.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej.

5. Katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne, natomiast ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

7. Świetlica działająca przy naszej Parafii jest wielkim dobrodziejstwem dla rodzin. Rodziców prosimy o zainteresowanie się programem działania i zachęcamy do korzystania z jej szerokiej oferty dla dzieci. Jak wszystko w naszej Ojczyźnie tak też świetlice borykają się z problemami finansowymi. Dzisiaj  prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na dożywianie i inne potrzeby naszej świetlicy. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i okazaną pomoc.

8. W odpowiedzi na apel Episkopatu Polski prowadzona jest dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na organizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. W imieniu organizatorów składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”, jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”,  polecamy kalendarze i flagi narodowe.

10. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: bezimiennie 2 x 100 i 150 zł.

11. Parafia Matki Bożej Różańcowej organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, bliższe informacje w kancelarii i na tablicy ogłoszeń.

WSPOMNIENIE WIERNYCH ZMARŁYCH - 2 listopada 2014

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 2. W tym tygodniu I Czwartek i  I Piątek miesiąca - dzień modlitwy o powołania.
   
 3. Nabożeństwo wypominkowe, różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17.15 – zapraszamy.
   
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej i Błogosławionych Polskich     i adoracja w dni powszednie od godz. 8.00 do 17.15. – zapraszamy i zachęcamy do nawiedzania świątyni i osobistej modlitwy.
   
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie, będzie też możliwość wsparcia naszej Świetlicy Parafialnej.
   
 6. Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej, „Tęcza” dla najmłodszych dzieci, prosimy o zainteresowanie. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, a w nim między innymi program modlitwy wypominkowej.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 XI 2014 r.

1. Zakończył się październik, dziękujemy za liczny udział w tym nabożeństwie, szczególnie rodzicom i dziadkom za przypominanie młodzieży i przyprowadzanie dzieci – Bóg zapłać.

2. Dzisiaj  Uroczystość Wszystkich Świętych - święto obowiązujące, tzn. należy uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny. Na cmentarzach lubelskich Msze św. z procesjami pod przewodnictwem Księży Biskupów: Majdanek godz. 12.00, Unicka i Lipowa godz. 15.00, św. Agnieszka godz. 9.00, 11.00, 16.00.

3. Dzisiaj mamy I Sobotę miesiąca. W naszym kościele nie będzie tradycyjnej adoracji wieczorowej ponieważ pójdziemy nawiedzać groby, aby zyskać odpust za zmarłych.

4. Jutro, w niedzielę, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja żałobna po placu kościelnym,  o godz. 17.15 różaniec za zmarłych.

5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę - 9 XI.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W piątek dodatkowa Msza o 16.30, a od 16.00 spowiedź.

7. Różaniec za zmarłych przez listopad o godz. 17.15. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, ”Różaniec”, „Mały Gość Niedzielny”,  „Tęcza”. Jest jeszcze nasz miesięcznik  „Głos  św. Antoniego”, a w nim program modlitwy wypominkowej na cały listopad. Polecamy kalendarze na 2014 r.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie: 100 zł.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 października 2014 r.

W dniu dzisiejszym obchodzimy czternastą rocznicę poświęcenia naszego kościoła, naszą modlitwą ogarniamy całą wspólnotę parafialną, wszystkich projektantów, budowniczych i dobrodziejów tego Domu Bożego.

1. Jutro o 19.00 spotkanie wszystkich czynnych i wspierających legionistów.

2. We wtorek  świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, imieniny Ks. Prałata Szymona Szlachty, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

3. W sobotę 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny.   Na cmentarzach lubelskich 1 listopada Msze św. z procesjami żałobnymi: na Majdanku o godz. 12.00, Lipowa, Unicka o godz. 15.00, Kalinowszczyzna godz. 16.00.

4. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych możemy składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium. Przez cały listopad o godz. 17.15 modlić się będziemy na różańcu za zmarłych. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszamy w/g planu podanego na kopercie, a także w naszym miesięczniku „Głos św. Antoniego”. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w dniach 1 – 8 XI na wiadomych warunkach: spowiedź, komunia św., nawiedzić cmentarz lub kościół i pomodlić się za zmarłych. – Z sakramentu pokuty możemy korzystać w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych – spowiadamy codziennie podczas Mszy św. rano i wieczorem. W tym tygodniu  I Sobota miesiąca listopada.

5. Przy wyjściu z kościoła spotkamy Studentów przyjmujących ofiary do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – w imieniu społeczności akademickiej składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy ks. Tomaszowi Adamczykowi za Słowo Boże oraz informacje o naszym Uniwersytecie.

6. Jak wiemy w minioną niedzielę było liczenie wiernych. Na Mszy św. było nas 3454, a u Komunii św. 1650.

7. Jest prasa katolicka: listopadowy numer „Głosu św. Antoniego”, a w nim dużo ciekawych informacji z życia naszej Parafii. Jest program modlitwy wypominkowej, są dane liczbowe naszego uczestnictwa we Mszy św. i Komunii św.  „Niedziela” , w „Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą męża za żonę.  Są pisma dla młodzieży i dla dzieci: nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy szeroki wybór kalendarzy.

8. Punkt konsultacyjny i fachowe rady dla zainteresowanych problemem alkoholowym, dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30.

9. Bóg zapłać za ofiary Kółko Różańcowe Św. Jana Pawła II - 580 zł., bezimiennie  2 x 200 zł., 100 zł. i 50 zł.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz