INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 października 2014 r

1.     Dzisiaj w Watykanie na zakończenie Synodu o Rodzinie Papież Franciszek ogłosi błogosławionym Papieża Pawła VI.

2.     Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni i osobistej modlitwy, całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu między godz. 8.00 a 18.00. Zapraszamy też na Różaniec, zostało już tylko 10 dni października, pamiętajmy o zabraniu na to nabożeństwo różańca.

3.     W środę  / 22 X /    przypada 36 rocznica  inauguracji pontyfikatu i liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II.

4.     Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

5.     W kościele po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6.     W najbliższych dniach zostaną doręczone kartki wypominkowe do każdej rodziny, prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych i przynieść do kościoła – za poleconych naszym modlitwom  modlić się będziemy przez cały listopad na różańcu i w każdy wtorek we Mszy św. o godz. 18.00. Mieszkańców poszczególnych bloków i ulic zapraszamy na określone dni.

7.     Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „ Z Ewangelią do narodów”, ofiary składane na tacę przeznaczone są na  Misje. Będzie też zbierana makulatura na budowę studni w Czadzie. W czwartek około 10.00 podstawiony będzie kontener i będziemy mieli możliwość w tygodniu misyjnym wesprzeć tę inicjatywę.

8.     W środę  rocznica ingresu Abpa Stanisława Budzika do Katedry Lubelskiej – pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

9.     Modlitwy o uzdrowienie w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

10.  W  przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza - pracownika Katolickiego Uniwersytetu ze studentami;  studenci  przyjmować będą ofiary do puszek na rzecz swojej Uczelni i udzielać informacji o naszej Uczelni.

11.  Przypominamy o pełnionym dyżurze przez AA, osoby mające problem alkoholowy mogą  skorzystania z pomocy w przyszłą niedzielę między godz. 17.00 a 19.30.

12.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty: Kółko Różańcowe MB Różańcowej 200 zł.,  bezimiennie – 2 x 100 zł. i 50 zł., AA – 50 zł., Al-anon 50 zł.

13.  Czytajmy prasę katolicką – „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Źródło”, jest nowy numer „Miłujcie się”,  „Cuda i łaski Boże”. Są pisma dla dzieci; polecamy kalendarze.

14.  Idą chłodniejsze dni, dbajmy o ciepło w kościele i domu parafialnym. Kościół, w miesiącach zimowych  jest ogrzewany, korzystać będziemy tylko z głównego wejścia, boczne będą zamknięte. Dzisiaj ze względów praktycznych – jest liczenie wiernych. Przepraszamy za utrudnienia, ale to jest konieczne, jeśli chcemy by w naszej świątyni było przytulnie, by przychodzący po nas na następną Mszę św. też mieli ciepło.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA -12 października 2014

 1. Dziś w Polsce obchodzimy XIV Dzień Papieski pt.: „Jan Paweł II  - Świętymi bądźcie”.  Prowadzona  jest zbiórka ofiar na Papieski Fundusz Nowego Tysiąclecia, stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych.
 2. Trwa Synod o Rodzinie, Ojciec św. prosił o towarzyszenie modlitwą obradującym  w Watykanie i za rodziny. Tekst tej modlitwy możemy otrzymać u Pani Kasi w kiosku.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej spotkanie kandydatów do Bierzmowania i podział na grupy. W przyszłą niedzielę / 19 X / też po Mszy św. o godz. 18.00  zapraszamy rodziców tej młodzieży, na spotkanie informacyjne.
 4. Jutro przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. Nabożeństwo Fatimskie o 17.15.
 5. We wtorek  Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 6. W czwartek – 16 X -  36 rocznica wyboru Jana Pawła II, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego.  Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem o 21.00. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską .
 7. W sobotę 18 X – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Święto patronalne Służby Zdrowia, pamiętajmy w naszych modlitwach  tych co nas leczą. Dobra okazja by też groszem ofiarnym wesprzeć  Hospicjum Dobrego Samarytanina.
 8. W imieniu Społeczności Seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.
 9. W przedsionku kaplicy przyjmowane są ofiary członkowskie TP KUL.
 10. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 11. Jest prasa katolicka:  „Niedziela”,  „Gość Niedzielny” w gościu obrazek z modlitwą żony za męża, który powinna mieć każda żona, żeby nigdy o tej modlitwie nie zapomnieć. „Źródło” , „ Miłujcie się”. Dla dzieci: „Ola i Jaś”, „Anioł Stróż”, „Tęcza”. Polecamy kalendarze na 2015 rok.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 października 2014 r.

 1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 2. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. wieczorowej.
   
 3. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
   
 4. W poniedziałek dzień imienin bpa Artura Mizińskiego oraz ks. Artura Janczarka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnych Solenizantach.
   
 5. We wtorek wspomnienie NMP Różańcowej. Procesja różańcowa po Mszy św. wieczorowej z lampionami wokół kościoła. W tym dniu wyjątkowo nie będzie różańca o godz. 17.15.
   
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej i chętnych do wstąpienia do tej grupy parafialnej w czwartek (9.X) o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
   
 7. Zachęcamy do włączenia się do wspólnoty modlitewnej Kółek Różańcowych. W tym celu na ołtarzu św. Jana Pawła II wyłożone są kartki na których można wpisać imię i nazwisko oraz numer telefonu i wrzucić je do stojącego tam pudełka. Zelatorzy skontaktują się telefonicznie, aby przydzielić te osoby do poszczególnych Kółek Różańcowych.
   
 8. 4 X  minęła dziewiąta rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Dziękujmy Bogu za owoce Tego Nawiedzenia.
   
 9. Od roku trwa w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem niedziel i świąt. Bóg zapłać za obecność, za modlitwę, za troskę by Pan Jezus nie był sam. Zapraszamy wszystkich – pamiętamy czas poświęcony Bogu nie jest czasem straconym, zachęcamy do nawiedzania świątyni i osobistej modlitwy.
   
 10. Młodzież i dzieci zachęcamy do uczestnictwa w różnych grupach duszpasterskich: Oaza Młodzieżowa, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, schola młodzieżowa i dziecięca,  spotkanie studentów, młodzież szkół pomaturalnych i wszystkich chętnych. Dni i godziny spotkań są na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i w naszym miesięczniku.
   
 11. Katolicka Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” organizuje weekendowe spotkanie dla kobiet pod nazwą „Kurs Estera” w dniach 24-26.X. Szczegóły na plakacie.
   
 12. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje jednodniową pielgrzymkę do Dukli w dniu 8.X. Bliższe informacje na plakacie i u pani Ewy Kamińskiej.
   
 13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież i dorosłych do wolontariatu Dnia Papieskiego w Lublinie. Zachęcamy, aby dołączyć do kwestujących na Fundusz stypendialny. W dniach 10-12.X w godzinach 10.00 – 18.00 zapraszamy do Sztabu.
   
 14. W przyszłą niedzielę prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na Hospicjum, a także zbiórka składek członkowskich Towarzystwa Przyjaciół KUL.
   
 15. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Siostry Faustyny 240 zł., bezimiennie na renowację organów  2 x 200 zł., 2 x 100 zł.
   
 16. Jest prasa katolicka: „Niedziela”; do „Gościa Niedzielnego” załączona jest płyta z Dzienniczkiem św. Faustyny, w tym numerze relacje z Nawiedzenia  Matki Bożej Latyczowskiej. Miesięczniki: „Różaniec”, „Egzorcysta”. Dla dzieci „Mały Gość niedzielny”, „Tęcza”, „Anioł stróż”. Polecamy szeroki wybór różańców i kalendarzy na 2014 rok. Jest „Głos św. Antoniego” z pamiątkowym zdjęciem MB Latyczowskiej, z relacjami z różnych wydarzeń i listą grup działających w naszej parafii – prosimy o zainteresowanie.
   
 17. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na rzecz naszego Seminarium.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 września 2014 r

1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy nasze rekolekcje różańcowe i jednocześnie przygotowanie do spotkania z Matką Bożą Latyczowską. Msze św. z naukami będą do środy włącznie o godz. 18.00. To  przygotowanie prowadzić będzie Ks. Krzysztof za co z góry mu dziękujemy.

2. Konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w kaplicy.

3. W środę 1 października, o godz. 17.30 powitamy Matkę Bożą Latyczowską. Po uroczystym powitaniu będzie Msza św. i po Mszy św. różaniec. Dzień zakończymy uroczystym Apelem. W czwartek godzinki o godz. 6.30, następnie Msze św. o godz. 7.00 i 7.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czas na osobistą modlitwę w ciszy, o godz. 9.00  I Część Różańca św., o godz. 11.00 Msza św., o 12.00 Anioł Pański i II część Różańca św. i znowu czas na osobistą modlitwę w ciszy. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część Różańca. O godz. 16.30 Nieszpory i pożegnanie Obrazu M.B. Latyczowskiej. Następnie Nabożeństwo Różańcowe - IV część Różańca.

4. Nabożeństwo Różańcowe  przez cały miesiąc o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, przez przyczynę obecnej w tym dniu w naszej Parafii M.B. Latyczowskiej; w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

6. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na Mszę św. w sobotę ( 4.X ) na godz. 9.00.

7. Dzisiaj ostatni dzień zapisów do Bierzmowania. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę - 5 X - po Mszy św. wieczorowej.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

9. W najbliższą niedzielę harcerki zapraszają na kiermasz własnoręcznie wykonanych różańców.

10. Dzisiaj można uzyskać pomoc w sprawach związanych z problemem alkoholowym w domu katechetycznym w godz. 17.00 a 19.30.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie 50 i 100 zł., KR św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 360 zł.

12. Do 7 października możemy głosować na projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Lublina. U nas w bibliotece możemy oddać głos na mały projekt / M-164 /  budowa drogi asfaltowej ul. Kasztanowej. Chodzi o ten odcinek od ul. Rudnickiej do końca / 190 m/. Prosimy o poparcie tego projektu. Do głosowania potrzebny będzie PESEL. Bliższe informacje na plakatach.

13. Jest prasa katolicka – tygodniki: „Niedziela”, do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest obrazek MB Latyczowskiej, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Jest nowy numer „Głosu św. Antoniego” z programem Nawiedzenia MB Latyczowskiej, z wykazem i krótką prezentacją grup działających w naszej parafii, a także wiele informacji z życia naszej parafii i Lublina - prosimy o zainteresowanie. W kiosku można nabyć książeczkę o MB Latyczowskiej oraz różańce.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz