INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 sierpnia 2015 r.

1. Od środy, 12 sierpnia zapraszamy do włączenia się w nowennę przygotowującą do  przyjęcia znaków Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji i Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL) w Garbowie. Modlitwy nowenny będą w dni powszednie o g. 17.10, w dni świąteczne o g. 17.45. Zapraszamy też młodzież do zainteresowania się Spotkaniem Młodych w Garbowie, które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. Zapisy osób z naszej parafii i szczegóły spotkania w kancelarii.

2. W czwartek, 13 sierpnia,  Różaniec Fatimski o godz. 17.15.

3. W piątek, 14 VIII wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczystość Odpustowa  w parafii przy ul. Droga Męczenników Majdanka i w kaplicy cmentarnej na cmentarzu parafii pw. św. Agnieszki. W kaplicy cmentarnej o g. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe, a następnie ok. g. 18.00 Msza św. Przekazujemy też informację dotyczącą użytkowników grobów na w/w cmentarzu o dopilnowaniu ważności opłat co 20 lat użytkowania.

4. W sobotę  Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, porządek mszy św. niedzielny; godzinki o 6.30, msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, nieszpory o godz. 17.30 i  Msza św. o 18.00. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych.

5. W niedzielę, 16 sierpnia  dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

6. We wtorek, 11 sierpnia o g. 19.00 w jednej z sal Domu Katechetycznego organizowane jest spotkanie z dr. Sławomirem Janickim n/t różnic miedzy systemem wyborczym jednomandatowym a wielomandatowym. Więcej informacji na plakacie, zainteresowanych zapraszamy na spotkanie.

7. W dniach 29 – 30 sierpnia organizowana jest dwudniowa  pielgrzymka do Sanktuarium w Licheniu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy w kiosku parafialnym.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. W kiosku można nabyć podręczniki szkolne do nauki religii.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 250 zł. i 2 x 100 zł.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na remont Biskupiaka . Zachęcamy do wsparcie inicjatyw podejmowanych przez naszego Gościa - misjonarza ks. Marka Kondrata.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 sierpnia 2015 r.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 2. W poniedziałek, 3 sierpnia, Mszą św. o godz. 8.30 na Placu Katedralnym po przewodnictwem abpa Stanisława Budzika rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Lublin-Jasna Góra. Przewodnikiem Grupy VII będzie ks. Leszek Sałaga, w grupie tej będą też nasi Parafianie, polecamy ich modlitwom sprawy naszej parafii, a my obiecujemy również wspierać ich naszą modlitwą. Zachęcamy zwłaszcza w tych dniach do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pątników. Z pielgrzymami łączyć się też będziemy za pośrednictwem relacji przekazywanych przez Radio ER, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
   
 3. W czwartek / 6 VIII /  Uroczystość Przemienienia Pańskiego, jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu przypada 48. rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Szymona Szlachty. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym jubilacie.
   
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
   
 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont Liceum Biskupiego.
   
 6. W najbliższą niedzielę Słowo Boże głosił będzie misjonarz z Papui Nowej Gwinei - ks. Marek Kondrat, a po Mszach zbierał będzie ofiary na potrzeby misji.
   
 7. Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 29-30 sierpnia. Koszt: 220 zł. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zapisy w kiosku parafialnym.
   
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
   
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na fundusz pielgrzymkowy „Idę z Tobą”.
   
 10. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Wynagrodzicielek Najświętszego Serca Jezusa, które przygotowały kiermasz pamiątek i zbierają ofiary na prowadzony przez siostry Dom Dziecka przy ul. Judyma w Lublinie.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 lipca 2015 r.

 1. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, mogą uzyskać pomoc, czy poradę dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego.
   
 2. Spotkanie wszystkich Legionistów: aktywnych i wspierających w poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.
   
 3. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Tego dnia po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.
   
 4. Spotkanie dla wszystkich wybierających się z naszej parafii na Pieszą Pielgrzymkę Lubelską w piątek / 31 VII / o godz. 19.00 w domu katechetycznym: będą wręczane karty uczestnictwa, znaczki. Osoby pragnące zapisać się na pielgrzymkę mogą to uczynić jeszcze dzisiaj w kancelarii parafialnej, a od poniedziałku w Sekretariacie Pieszej Pielgrzymki przy Archikatedrze.
   
 5. W niedzielę 2 sierpnia można będzie uzyskać odpust zupełny, zwany Porcjunkula, nawiedzając kościół parafialny i odmawiając: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
   
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 7. W sobotę wkraczamy w miesiąc sierpień: miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny i miesiąc trzeźwości: postanowienia abstynencji można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.
   
 8. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Anny – 400 zł. oraz ofiary na fundusz pielgrzymkowy „Idę z Tobą”.
   
 9. W dalszym ciągu możemy składać ofiary do skarbonki stojącej za ławkami na środki transportu dla Misjonarzy: jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr.
   
 10. W przyszła niedzielę siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Wynagrodzicielek Najświętszego Serca Jezusa przygotują kiermasz pamiątek i zbierać będą ofiary na prowadzony przez siostry Dom Dziecka przy ul. Judyma w Lublinie.
   
 11. Jest prasa katolicka: tygodniki, miesięczniki – prosimy o zainteresowanie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 lipca 2015 r.

 

 • 1. Dziękujemy za dzisiejszą obecność i słowo ks. Mikołajowi z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia dzieł podejmowanych przez niego.
 •  

   

 • 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 •  

   

 • 3. Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, wyruszy 3 sierpnia. Wybierających się na pielgrzymkę prosimy o zapisanie się, w godzinach urzędowania kancelarii, do przyszłej niedzieli. Potem zapisy będą w sekretariacie pielgrzymki przy Archikatedrze Lubelskiej.
 •  

   

 • 4. W sobotę  25 VII święto Św. Jakuba Ap.  i  wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy rowery, motocykle, samochody i inne pojazdy.
 •  

   

 • 5. Grupy AA i Al-Anon będą pełnić dyżur w przyszłą niedzielę w sali domu katechetycznego między godz. 17.00 a 19.30. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące pomocy, czy porady.
 •  

   

 • 6. Ofiary na środki transportu dla  Misjonarzy „Miva Polska”  - 1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy -  można składać do skarbonki stojącej za ławkami.
 •  

   

 • 7. Są tygodniki katolickie: ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik „List”, jest jeszcze nasze pismo parafialne „Głos św. Antoniego”.
 •  

   

 • 8. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Brygidy – 200 zł. (Msza św. w intencji tego KR w czwartek 23.VII o godz. 18.00), KR św. Marii Magdaleny – 260 zł. (Msza św. w intencji tego KR w środę 22.VII o godz. 18.00), bezimiennie – 100 zł. oraz ofiary na fundusz pielgrzymkowy „Idę z Tobą”.
 •  

     Ogłoszenia parafialne

  Galeria zdjęć

  Głos św. Antoniego

  Kancelaria parafialna

  Sakramenty

  Artykuły

  Duszpasterze

  Kiosk parafialny


   

  Adres:
  ul. Kasztanowa 1
  20-245 Lublin
  tel: (81) 747 70 75

  Kancelaria:

  7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

  17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

  w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

  Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

  baner_jmj_mateusz